Skoči na vsebino

Easter eggs za Mazdo 6


mirkot

Priporočeno sporočilo

?e kdo pozna kak?no neobjavljeno skrito uporabno funkcijo (easter egg) za Mazdo 6 naj prosim vpi?e v to temo. Sam poznam po dobrem mesecu lastni?tva Mazde 6 '04 zaenkrat samo 2:

 

1. Kako izklopiti mote?e piskanje pri vsakem pritisku na gumbe avtoradia:

- ugasni radio s pritiskom na Volume gumb

- pritisni in dr?i "Seek" dol tipko

- med dr?anjem "Seek" tipke pritisni in dr?i ?e tipko 5 dokler ne sli?i? piska

- zdaj radio ne piska ve?, vklop nazaj je po istem postopku.

 

2. Dvojno zaklepanje avtomobila:

- ?e na daljincu pritisne? tipko za zaklep enkrat se "normalno" zaklene avto

- ?e pritisne? tipko dvakrat zaporedoma se dvojno zaklene, to pomeni da v tem primeru ne more? odkleniti avta od znotraj. Primer: ?e ti vlomilec razbije okno, ti vseeno ne more odpreti vrat. Ukrade ti lahko samo samo stvari, ki jih ima na dosegu skozi okno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tocka 2. je itak opisana v navodilih za uporabo

 

 

Ne bo? verjel Labi, ampak jaz navodil po 3 letih ?e vedno nisem prebral... :(sramezljiv

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@BOJ?: dr?i, sem sprobal :)

 

Hvala za info. Uporabna zadeva. :bravo:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drzi drzi...

 

Ampak dvojno zaklepanje ni vkljuceno v vseh paketih opreme... Pomoje je sele od TE naprej ... Jaz vecinoma "dvojno" zaklepam...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drzi drzi...

 

Ampak dvojno zaklepanje ni vkljuceno v vseh paketih opreme... Pomoje je sele od TE naprej ... Jaz vecinoma "dvojno" zaklepam...

 

majo vse...

jaz mam CE in mam to...in tudi vedno dvakrat pritisnem (in zacne rdeca lucka (avto skljucem) goriet kake 3-4 sekunde in potem zacne normalno utripat

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK, ampak kak?na je pa prava uporabna vrednost tega zaklepanja? Tisto kar je napisal mirkot je bolj slaba tola?ba. Glede na to, da lahko vlomilec skoz razbito okno tudi notr zleze in pobere vse po ?elji. Varni bi bili le tako veliki predmeti, da ne gredo skozi okno - ampak glede na to, da hladilnikov in pralnih strojev ne tovorimo glih vsak dan je tudi to :whatever:

 

:ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj bicikel se dostikrat preva?a v avtu in ta funkcija pride kar prav. So mi pa takoj na za?etku kar dvakrat zapored poizkusili vlomiti v avto (brez bicikla) na na?in, da z izvija?em nakrivijo vrata potem bi verjetno odklenili, ?e bi jim ratal.

Sicer sem si samkriv. Kaj pa parkiram na parkiri??ih, kjer glupi nedeljski planinci redno pu??ajo denarnice v avtih ?zmeden?:angry: .

 

Lp M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem na?el eno podobno starej?o temo. ?e kdo ?e pozna ?e kak?no foro, naj jo prosim napi?e.

 

Nekaj skritih funkcij radija v Mazdi 6:

 

Kontrola displeja:

Radio pri?gan - Pritisni gumb POWER/VOL + gumb SEEK UP (?e pri modelu '06> ne deluje, probaj POWER + TA).

Funkcija pri?ge vse znake na displeju naenkrat (kontrola morebitnih mrtvih ali obledelih znakov).

 

Pregled stanja zvo?nikov:

Radio pri?gan - Pritisni gumb POWER/VOL + gumb AUTO-M.

Radio za?ne predvajati zvok izmeni?no iz vsakega zvo?nika (kontrola ustrezne povezave in delovanja) po slede?em vrstnem redu:

1. Prednja leva vrata

2. Prednja desna vrata

3. Zadnja desna vrata

4. Zadnja leva vrata

 

Ponastavitev nastavitev zvoka:

Radio pri?gan - Dr?i pritisnjen gumb TUNE/AUDIO CONT. + katerikoli gumb v avtu (razen POWER/VOL).

Funkcija postavi na tovarni?ke nastavitve bass/treb/fade/bal, ostale stvari se ne spremenijo (ALC, radijske postaje...)

 

Vklop/Izklop zvo?nega signala (BEEP) ob pritisku na tipko (model radija do '06 - srebrn):

Radio ugasnjen - Dr?i pritisnjen gumb SEEK DOWN + gumb 5 (<<) za 3-5 sekund.

Funkcija vklju?i ali izklju?i pisk kadrkoli se pritisne kak?en audio gumb. Sli?i se en dolg pisk, ko je BEEP vklju?en in en kratek pisk, ko je BEEP izklju?en.

 

Preverjanje jakosti radijskega signala:

Radio pri?gan - Pritisni gumb POWER/VOL + gumb 2 (disc^).

Funkcija prika?e kvaliteto sprejema radijskega signala in pomaga pri ugotavljanju kvalitete antene, povezave, sprejemnika). Prikaz na displeju je 0-9 (0 = slab, 9 = dober sprejem).

 

Preverjanje ustreznega delovanja vseh gumbov:

Radio pri?gan - Pritisni gumb POWER/VOL + gumb TAPE/MD (pri modelu '06> pritisni gumb POWER/VOL + gumb MEDIA).

Funkcija omogo?a preverjanje delovanja vsakega gumba. Ob pritisku vsakega gumba se zasli?i pisk (tudi obvolanskih komand) Npr. v nekem re?imu delovanja radija nekateri gumbi niso aktivni. Tako lahko preverimo ali gumb res ni aktiven ali pa dejansko ne deluje.

 

Self Test - samostojna diagnoza radija:

Radio ugasnjen - Pritisni gumb POWER/VOL + gumb AM + gumb TAPE/MD (pri modelu '06> pritisni gumb POWER/VOL + gumb AM + gumb MEDIA).

Radio bo sam naredil nekaj testov za preverjanje ustreznega delovanja audio sistema. Prvi izpis na displeju bo priozvajalec in serijska ?tevilka. Za zaustavitev testiranja in ustavitev trenutnega prikaza na displeju obrni klju? v zaklenjeno pozicijo (LOCK).

Tako, to bi bilo nekaj zanimivosti, ki jih lahko preizkusite.

Iz vseh funkcij se vrnete v normalen re?im delovanja s pritiskom na gumb POWER/VOL.

 

Brez problema se pa lahko tudi poigrate (tri tipke pritisnjene naenkrat) in ugotovite ?e kak?no morebitno skrito funkcijo.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jst sm pred ?asom iskou "hack"-e za mazdo 3, na?el nekaj v stilu "ce nimas potovalnega racunalnika odkleni display in ti bo delal", pa ni delal, baje dela samo za US modele, fora je v drugacnem radiu oz. sredinjski konzoli.sem pa naredil radio characters display (izpis vseh znakov na radiu, med katerimi je bil tudi znak za avt. klimo ki jo pa jaz na CE modelu nimam - to pomeni da display je povsod enak).komu kaj podobnega ratalo oz. je vsaj posku?al?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e odklene? in naprej dr?i? pritisnjen gumb se vse 4 ?ipe odprejo, isto lahko ko zaklene? dr?i? in se zaprejo. Uporabno ko ma? odprt avto in gre? kam, samo zaklene? in ?e ?ipe zapre?, da ti ni treba v avto pa kontakt pa ?ipe dol... :bravo:

We need a bigger turbo!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e odklene? in naprej dr?i? pritisnjen gumb se vse 4 ?ipe odprejo, isto lahko ko zaklene? dr?i? in se zaprejo. Uporabno ko ma? odprt avto in gre? kam, samo zaklene? in ?e ?ipe zapre?, da ti ni treba v avto pa kontakt pa ?ipe dol... :bravo:

 

Samo pri faceliftani to deluje, pri navadni pa ?al ne.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo pri faceliftani to deluje, pri navadni pa ?al ne.

 

 

Pri navadni verjetno zato ne deluje, ker ima samo soferjeva sipa avtomatiko... ostale pa ne... pri faceliftani imajo vsa stiri vrata avtomatske sipe ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e odklene? in naprej dr?i? pritisnjen gumb se vse 4 ?ipe odprejo, isto lahko ko zaklene? dr?i? in se zaprejo. Uporabno ko ma? odprt avto in gre? kam, samo zaklene? in ?e ?ipe zapre?, da ti ni treba v avto pa kontakt pa ?ipe dol... :bravo:

 

pri petki tudi to deluje :D

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.