Skoči na vsebino

senzor za zunanjo temperaturo Mazda 6 ?


Priporočeno sporočilo

danes je avto stal na soncu, pa se vsedem, pa poka?e zunanjo temperaturo 22°C, in to ?e drugi? ta teden...

in potem sem se zapeljal iz slu?be proti domu, in doma potem poka?e 25°C

 

 

WTF ?

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem tega senzorja je v tem, da ga zmede vro?a notranjost avta saj takrat obvezno ka?e manj kot je v resnici. V kolikor pa avto stoji v senci je temperatura do stopinje natan?na.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmm.... a ni ta senzor name??en zunaj vozila ?

 

je pa res, da ko sprednje steklo za??itim z ono folijo proti soncu, ponavadi v redu ka?e :ne vem:

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

En senzor je name??en zunaj en pa znotraj. Predvidevam, da zaradi prevelike razlike med zunanjo in notranjo temperaturo (znotraj se lahko ogreje tudi na 50-60 °C) prihaja do teh anomalij.

 

Va?no je da to ne vpliva na delovanje klime in je zgolj problem v prikazu na zaslon?ku. Pri meni se prikazovanje normalizira nekje v 20-30km vo?nje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

To je stara Mazdina boljka. Meni su pro?le godine radi toga mijenjali senzor vanjske temperature, instalaciju od senzora do sredi?nje konzole, LCD ekran i na koncu A/C kompjuter. Ni?ta nije pomoglo. O?ito da servis nema pojma o?emu se radi. Ovo je bug u softwareu. Auto zapamti jutarnju temperaturu, a zbog toga ?to je sw pode?en da ne pokazuje velike pomake u temperaturi (kad se npr stane na semaforu pa "povu?e" temp motora) ovo nam se svima događa.

 

Nekad se ispravna temperatura pojavi nakon ?to se ugasi pa upali auto, a nekad je za reset potrebno vi?e puta.

 

Na du?i rok pomogne reset glavnog kompa no onda izgubimo mape u ECU.

 

Već sam oglu?io na ovo kao ?to sam i oglu?io na to da sam dobio LCD koji na suncu poludi (2 su mijenjana dok su popravljali pogre?no pokazivanje temperature). Moj stari je radio super! A tu je i indolencija na ID3 tagove od strane Mazde.

 

I 6-ica je postala bugovita. Ovo i nije tako stra?no dok se ne uzme u obzir da hrđaju kao Francuzi od prije 20-tak godina, a niti bosch pumpa nije neka ja?a strana. Kvaliteta Mazde se opako srozala! Prije sam vozio 323DiTD BJ PFL i mislim da im je ovo bila zadnja dobra Mazda.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsi avti so se "pokvarili" z uvajanjem preve? elektronike.Manj stvari v avtu=manj mo?nosti,da kaj rikne. ;)

Glede rjavenja se ne bi glih strinjal o Pugiju,ker moj je letnik 93,vedno na de?ju in nima niti pikice rje.Anzi,barva in karoserija so kot prvi dan nakupa. :bravo:

 

No,lahko se tola?imo s tem,da se tudi druge znamke kvarijo,oz.imajo svoje hibe.Ve?ina ?e ve? kot Mazda. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem tudi sam ugotovil, da v kolikor se razlik med "jutranjo" temperaturo in popoldansko (ko je avto stal na soncu) ve?je od cca 20 stopinj (?e sonce sveti na del kjer je senzor je taka razlika ?isto normalna) prika?e zadnjo o?itano temperaturo (jutranjo) in se zadeva umeri ?ele po kak?ni uri vo?nje?!?!

 

Najbolj pomembno je, da ta senzor ne vpliva na delovanje klime tako, da ?e nekaj ?asa ka?e narobe ni ?isto ni? hudega. ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsi avti so se "pokvarili" z uvajanjem preve? elektronike.Manj stvari v avtu=manj mo?nosti,da kaj rikne. ;)

Glede rjavenja se ne bi glih strinjal o Pugiju,ker moj je letnik 93,vedno na de?ju in nima niti pikice rje.Anzi,barva in karoserija so kot prvi dan nakupa. :bravo:

 

No,lahko se tola?imo s tem,da se tudi druge znamke kvarijo,oz.imajo svoje hibe.Ve?ina ?e ve? kot Mazda. ;)

 

Ova hrđa ide na ra?un 504 i 505. Otac je vozio oba i da se nisu raspali imam osjećaj da bi vozili i danas ;) Nakon toga je 88 uzeo 405 koji je od tada pro?ao 550000km (vjerojatno jo? i vi?e jer 1 godinu nije na?, a viđam ga na cesti) bez komadića hrđe!

 

Kvare se i drugi no barem proizvođa? prizna ovakve "bugove" ili bar obavijesti servisnu mre?u. Bar se ovo mo?e rije?iti nadogradnjom softvera no "patuljci pojma nemaju".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 mesecev kasneje...

Evo meni se je to tudi danes prvi? zgodilo, da je pri zunanji temperaturi okrog 30 stopinj senzor kazal 17 stopinj. Avto isto stal na soncu. ??asoma mi je pri?el do 20 stopinj ve? pa ne. A je kdo popravljal zadevo ali ?e je ?e kdo kaj pogruntal v ?em je problem <_<

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je danes lepo kazalo 31 stopinj, potem pa je padlo na "prijetnih" 28

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oh,v stari 6ki tisti senzor res ka?e kr neki ,tako,mau za hec..

Sem se razpisal o tem ?e pred ?asom tu nekje..

 

V novi pa zgleda da dela v redu, nimam ob?utka ,

da bi kazal temp. navzkri? z zdravo pametjo.. :D

Kon?no..

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oh,v stari 6ki tisti senzor res ka?e kr neki ,tako,mau za hec..

Sem se razpisal o tem ?e pred ?asom tu nekje..

 

V novi pa zgleda da dela v redu, nimam ob?utka ,

da bi kazal temp. navzkri? z zdravo pametjo.. :D

Kon?no..

 

No sej prva tri leta je tudi meni lepo delal, sem pa ?el sedaj preverit in ka?e 26 stopinj realno je pa res, da sem ga imel danes prvi? nastavljenega na soncu celi dan in to z desne strani, mogo?e je pa to res programsko urejeno, je treba biti malo pozoren na to

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali je mo?no, da je to programsko tako urejeno, da ne bi klima delala ves ?as na ful :ne vem:

 

Kako to misli? ? ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako to misli? ? ?zmeden?

 

Ja ko vklopi? avtomatsko klimo, dokler ona ne dose?e dolo?ene temperature je ventilator na fulu in klima dela tudi na fulu, ni na re?imu ECO. ?e bi klima delala na fulu bi lahko tudi zaradi temperaturne razlike lahko po?ila tudi kak?na plastika na armaturi. Jaz takrat sicer nisem pri?igal klime, vem pa da sem imel na?timano za notranjo temperaturo na 15 stopinj. Ker ko sem ga pri?gal mi je senzor zunanje temperature kazal samo 17 stopinj to se pravi samo dve stopinje razlike in ?e so razlike med zunajo in notranjo na?timano temperaturo 2 stopinje takrat dela klima umirjeno.

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj simpl je ?e si prebere? navodila, to da pa klima dela na full, ko je klima na auto in je v njemu previsoka temperatura, smo pa ?e parkrat predebatiral.

Na kratko ?e ti ni v?e? dda ventilator dela na najvi?jo hitrost vklopi samo A/C in potem sam reguliraj kam in koliko ti klima dela, na auto dela sama kako so jo japon?ki nau?il, najprej v glavo potem pa ?e v noge.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo meni se je to tudi danes prvi? zgodilo, da je pri zunanji temperaturi okrog 30 stopinj senzor kazal 17 stopinj. Avto isto stal na soncu. ??asoma mi je pri?el do 20 stopinj ve? pa ne. A je kdo popravljal zadevo ali ?e je ?e kdo kaj pogruntal v ?em je problem <_<

 

Senzor zunanje je takoj za prvim odbija?em, pred coolerjem (vsaj v 5ki je bil tam), si kaj 'naslanjal' avto spredaj?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Senzor zunanje je takoj za prvim odbija?em, pred coolerjem (vsaj v 5ki je bil tam), si kaj 'naslanjal' avto spredaj?

 

YavarYe X6V6

 

Ja kakor sem napisal izgleda je to programirana zadeva kakor je programirana zadeva kam naj ti kaj piha, ker danes sta mi zunanji senzor in klima ?isto normalno delala pa avto ni glih bil na soncu. Izgleda je zadeva vezana na notranji senzor temperature in ko je v avtu ( pride tudi ?ez 60 stopinj) vro? avtomatsko zni?a zunanjo temperaturo pa pomoje je tudi odvisno katero notranjo temperaturo ima? nastavljeno ( se bo treba malo poigrat s to zadevo).

Glede ro?ne uporabe klime pa vem, ta na?in uporabljam redno na kraj?ih razdaljah, na dolgih pa avtomatsko.

 

jures

 

No jaz sem mislil da imam senzor zunanje temperature v desnem ogledalu

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

jures

 

No jaz sem mislil da imam senzor zunanje temperature v desnem ogledalu

 

Pa ?lovek ni to neko evropsko sranje. :P

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.