Skoči na vsebino

Trese ko bremzam


Priporočeno sporočilo

?ist tko ... mimgrede. ?e se mogo?e vozi? po klancu "dolgo ?asa", se pravi da diske zlo segreje? in se ob vzno?ju ustavi?, ne ti?at bremze ko stoji?. Tudi tako se diski skrivijo.

 

 

Sigurno so diski

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gume mam brand spanking new. Centritrane so ok, ker med samo vo?nji ni? ne trese.

Opisal sem samo svoj primer tresenja zavor kjer so bile za to odgovorne gume. Le te so bile lepo centrirane ni? jaj?aste in med samo vo?njo niso ?isto ni? tresle, pri zaviranju pa. Po medsebojni zamenjavi gum spredaj/zadaj se je tresenje pojavilo, ?e sem zaviral z ro?no.

Res pa je na?eloma ve?ja verjetnost, da tresejo diski.

 

Lp M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

?ivjo,

 

podobno sranje mam js.

Volan za?ne mo?no tresti pri okoli 120km/h, ko spustim gas/zabremzam/spustim sklopko..., uglavnem takrat, ko avto za?ne izgubljat hitrost. Predvsem se to dogaja v tunelih, v hrib in po klancu navzdol. Vendar NE vedno, en dan ja, drug da ne ???????

Imam pa:

- Dokaj nove diske,

- nove gume Sava S3,

- centrirane gume in

- preizku?en tlak 2.1, 2.2, 2.3 in 2.4.

... ni? ne pomaga.

 

kak?na ideja ?

 

lp *SL*BG 8472

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si poskusil z menjavo gum med zadnjo in prednjo osjo tolk da vidi? a je kriva slaba centra?a oziroma napaka na kak?ni od gum. To lahko naredi? sam v cca pol ure.

 

Ker ?e ti tam pri 120km/h trese je to najve?krat krivo nekje na gumi ali pa na feltni, ki je lahko skrivljena. Si mogo?e kak?en robnik na silo pojahal? Mogo?e je krivo slabo stekanje koles tako, da kak?na opti?na nastavitev podvozja tudi ne bi bila odve?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pozdravljen!

 

Podobno te?avo sem imel tudi sam na Xedosu 9. in to 2X :) 1. so bili sprednji diski, 2. so bli zadnji diski. sprednje sem skrivil, na zadnjih pa je rja nardila svoje. prvi diski so po 10 letih rekli da je dovolj trpljenja, pa se je kos diska povr?insko odlomil. ?e ugotovi?, da so zadnji imam ?e od mojga xedosa ene 1000km rabljene zadnje diske - brembo.

 

 

 

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bi bli diski, ?e bi samo pri zaviranju treslo tako pa pravi, da mu tud pri zaviranju z motorjem al pa pri spu??enem gasu... ne vem, sam bi se te?ko odlo?il, da so to diski :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Trese tudi, ko npr. spustim hitrost s tempomatom, tko da verjetno niso diski. Se je pa ta zadeva za?ela malo po tem, ko sem dal gor nove zimske gume. Res pa je tudi, da je mal zvita zadnja felga, sam smo jo dvakrat precentriral.

 

lp *SL*BG 8472

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Trese tudi, ko npr. spustim hitrost s tempomatom, tko da verjetno niso diski. Se je pa ta zadeva za?ela malo po tem, ko sem dal gor nove zimske gume. Res pa je tudi, da je mal zvita zadnja felga, sam smo jo dvakrat precentriral.

 

lp *SL*BG 8472

 

tole bi res znale bit gume, al pa ena od njih... dej resno menjaj sprednjo os za zadnjo

 

bo? videl, ?e je kej druga?e

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaksne gume pa mas?

In kje si jih kupil? Preko neta?

 

Kaj je va?no to,da so iz neta?Kolikor vem,imajo tudi tam garancijo? :whatever:

Kolegi niso imeli ?e nikoli kakih problemov z gumami kupljenimi prek neta.

 

So pa te njegove gume lahko jaj?aste (nepravilno skladi??enje).Jaz sem imel neko? podobne probleme

z gumami Fulda.In so mi jih po ne vem kolikokratnem centriranju le zamenjali z novimi.In pol je bil mir. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se ?e jaz pridru?ujem s svojo te?avico.

 

Avto mi nekoliko zatrese ?e zaviram pri vi?jih hitrostih, npr nad 140 km/h. Avto je stal pol leta preden sem ga decembra kupil, prej nisem ?e pri tak?ni hitrosti zaviral sploh danes pa se mi je mudilo kot hudi? in sem to pa? opazil.

 

Torej, ker je avto ?e v garanciji, me zanima slede?e:

 

ali imam pravico do novih diskov?

 

Ker, ?e mi jih stru?ijo, sem avtomatsko prikraj?an za odstru?eni del in jih bom moral prej menjati, npr namesto pri 120 000 ?e pri 90 000 km.... Aja imam pa 20 000 prevo?eno, cca.

 

hvala.

 

Gume ne tresejo, so pa nove wintersport 3D

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 11 let kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.