Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

pred 8 urami je Boss napisal:

Tudi jaz sem nekaj let delal nočne in vikende - sicer ni blo zajebano in denar je bil dober ampak maš po tistem tednu nočne zjebane še vsaj 3-4 dni naslednjega tedna, da spet ujameš pravilen ritem spanja.

 

Mi je pa nekaj zanimivo - okol prodajalk v štacunah je blo tolk govora kolk so boge, ker morajo delat vikende a samo tukaj na forumu vidimo kolk ljudi dejansko dela vikende pa se nihče ne spomni, da bi rekel, da se v nedeljo razen najbolj nujnih služb pač ne dela.

No, jaz delam cca 3-4 nočne na teden že 15let. Obvezno grem pred nočno spat od 14h do 17h (hvala bogu zaspim v trenutku in doma imam mir), takoj po nocni pa ali grem takoj kaj delat in potem spim od cca 17h do naslednjega jutra, ali pa malo po obrokih od 8h do recimo 10h, pa potem ponoči 10 ur...  Naslednji dan sem kot nov.  Je pa res;dan pred nočno počivam in nič drugega. 

 

Kar se pa tiče nedelj in štacun; od nekdaj pravim, da bi morale biti odprte. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Nejc1986 napisal:

No, jaz delam cca 3-4 nočne na teden že 15let. Obvezno grem pred nočno spat od 14h do 17h (hvala bogu zaspim v trenutku in doma imam mir), takoj po nocni pa ali grem takoj kaj delat in potem spim od cca 17h do naslednjega jutra, ali pa malo po obrokih od 8h do recimo 10h, pa potem ponoči 10 ur...  Naslednji dan sem kot nov.  Je pa res;dan pred nočno počivam in nič drugega. 

 

Kar se pa tiče nedelj in štacun; od nekdaj pravim, da bi morale biti odprte. 

Tudi pri meni so  funkcionirale nočne vse dotlej, dokler niso prišli otroci. Potem pa ne gre več naprej, ker otroci zahtevajo vedno nekaj, pomagati moraš pri vzgoji, se igrati z njimi... Takrat sem zamenjal tudi službo, čeprav sem nenormalno dobro služil. 

Ni vse v denarju. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno 2011, ko so določene trgovine začele delati ob nedeljah, sem bil zaposlen kot trgovec za nedoločen čas. Sem pustil službo in vzel delo za določen čas z obljubo, da me vzamejo za stalno. Pustimo zdaj to. 

V glavnem, nedelja je dan za počitek. Dokler si mlad in sam, ni problema, ko pa imaš družino, ki jo imaš rad, je pa težko. 

Tudi noči so bile dolge za volanom.

Težak je nočni poklic, če moraš delat ponoči. Veliko je nočnih, kjer se spi oziroma je efektive malo več kot nič. 

 

 

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Shrek napisal:

Ravno 2011, ko so določene trgovine začele delati ob nedeljah, sem bil zaposlen kot trgovec za nedoločen čas. Sem pustil službo in vzel delo za določen čas z obljubo, da me vzamejo za stalno. Pustimo zdaj to. 

V glavnem, nedelja je dan za počitek. Dokler si mlad in sam, ni problema, ko pa imaš družino, ki jo imaš rad, je pa težko. 

Tudi noči so bile dolge za volanom.

Težak je nočni poklic, če moraš delat ponoči. Veliko je nočnih, kjer se spi oziroma je efektive malo več kot nič. 

 

 

Res je.... Meni nedelje paše delati zato ker to pomeni da sem frei čez teden. In čez teden zunaj ni mase ljudi+lažje uredim kakšno stvar. Je pa res, da bi se s prihodom otrok to zagotovo spremenilo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dan za pocitek je lahko tudi vsak drugi dan... In zakaj bi samo trgovci morali imeti zakonsko dolocen dan za pocitek? Zakaj potem ne bi bilo zakonsko doloceno... ampak res vse. Tudi restavracije, kinodvorane, crpalke, bolnice, razne dezurne sluzbe, policija, muzeji, sportno rekreacijski centri, cerkve...  ... Sam sem mnenja, da se politika ne bi smela vmesavati v to, kdaj lahko obratujejo... Naj samo poskrbijo, da tisti, ki bodo delali takrat, da bodo tudi ustrezno placani ... 

 

 

 

  • Všeč 3
  • Zmeden 3
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Recimo v Nemčiji, Belgiji, nizozemski in ostalih urejenih državah boš izredno težko našel odprto trgovino v nedeljo. Ponavadi tudi v soboto po 18. uri bo težka. Recimo v Belgiji so trgovine med tednom odprte le do 18.ure.Večina služb je do 17.ure.Potem si pa lahko mislite, koliko časa imajo na voljo ljudje za nakupe. Seveda se to dogaja v urejenih, demokratičnih državah. Pri njih je sindikat delavcev izredno močan, tako, da oni večinoma odločajo o precej stvareh. No, pri nas, ki je neka mešanica socializma in neokapitalizma mora pač država urejati stvari, ker je sindikat trgovine totalno nesposoben. V bistvu ga sploh ni. Podobno je skoraj v vseh panogah pri nas 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedaj si pac nastel samo drzave, kjer so stacune vecinoma ob nedeljah zaprte... Je pa se cel kup drzav, kjer pa so vseeno odprte... In tudi v omenjenih drzavah so odprte recimo nekatere zivilske trgovine, pekarne,... 

 

Se vseeno pa se mi zdi, da je brezveze, da se za to dela referendume in da se o tem odloca politika ... Smo videli, kako to gre... Po referendumu naj bi bile trgovine zaprte... Koliko casa so bile? Pred parimi meseci je sicer spet bila kampanja in so trgovine spet zaprli ob nedeljah... Ampak trgovici pa se vseeno morajo delati tudi ob nedeljah... Ker je vecina trgovin uvedla prodajo na daljavo in sedaj pac ne filajo polic in ne sedijo za blagajno... temvec filajo vrecke in pripravljajo izdelke, bodisi za osebni prevzem ali pa za posiljanje preko raznih dostavnih sluzb ali po posti ... Pac o tem naj odloca trg... ne politika... Slednja naj samo poskrbi za to, da bodo tisti, ki delajo ob nedeljah tudi ustrezno placani in da ne bo prihajalo do zlorab, da morajo nekateri delati petek in svetek ... 

  • Všeč 1
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In potem sem jaz kao desničar? 🤔

Izgleda, da imam pomešane pojme, kaj je prav in kaj narobe. Kot si sam napisal, imeli smo referendum, kjer so ljudje pokazali, kaj si o tem mislijo. In je takratna politika referendum povozila. Prav je, da je politika to sedaj popravila za nazaj. Ljudje bi morali imeli povsod fraj nedelje, kjer je to mogoče in ni delo ob nedeljah nujno. In trgovine vsekakor niso nujne. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni vse v denarju! 

Meni lahko sedaj kdo ponudi 5000 evričev mesečno, pa ne grem vozit tovornjaka in mednarodno špedicijo. 

Lahko mi dajo 2000 evričev, pa ne grem v trgovino delat tudi ob nedeljah. 

Raje imam minimalca in delam od 7 do 15 pa vikende fraj. 

Ni lepšega, kot biti vsak dan po 16i uri z ženo in otroki. 

 

30% dražje ob nedeljah bi privedlo do novega referenduma in zahtevah ostalih panog, ki delajo ob nedeljah, za povečanje plače...

Začaran krog... 

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Nejc1986 napisal:

Naj bodo odprte, ampak ob nedeljah 30procentov dražje. In polovica teh 30posto državi, druga polovica pa trgovki na blagajni. 

 

Pa naj gre v nedeljo  potem raja po čevlje, tvje... 

 

Drzavi? Zakaj ze? Drzava ze sedaj pobere prevec... Ce ze, potem delavcem v stacunah, ki takrat delajo... Samo se bojim, da bi v takem primeru trgovci sami poskrbeli, da trgovine ne bi bile odprte ob nedeljah... ker ne bi bilo racunice... Sedaj je tako, da kot kaze so imeli dovolj prometa, da se jim je to izplacalo... Ker zakonsko ni obveze, da morajo imeti odprto... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Jest napisal:

 

Drzavi? Zakaj ze? Drzava ze sedaj pobere prevec... Ce ze, potem delavcem v stacunah, ki takrat delajo... Samo se bojim, da bi v takem primeru trgovci sami poskrbeli, da trgovine ne bi bile odprte ob nedeljah... ker ne bi bilo racunice... Sedaj je tako, da kot kaze so imeli dovolj prometa, da se jim je to izplacalo... Ker zakonsko ni obveze, da morajo imeti odprto... ;)

Zakaj nebi bilo računice? Kruh stane 1eur... V nedeljo bi stal 1eur... Nenujne stvari bi stale 30%vec...

 

Tv (življenjsko nenujna stvar) bi namesto 300eur stal 400eur. Od teh 100eur bi šlo 50eur zaposlenemu (na1x jim nebi bilo težko delati), država (ki je itak čedalje bolj zapufana) bi dobila ostalih 50eur... 

 

Vsak bi lahko vsak dan kupil karkoli, le da bi svojo razvajenost dodatno plačal. Ko voli nek izvoli. 

 

Trgovine bi delale in služile, zaposleni prav tako... 

  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drzava ze itak od davkov pobere vec... zakaj bi se tukaj potem morala pristavit se dodaten piskrcek... Denarja je ocitno dovolj... drugace ne bi tisti najvecji kradljivci proto tekalimokoli in se jim ne bi dolg kar odpisal... Ce ze tak oredlog, naj vse dobi tisti, ki dela v nedeljo... Itak niso vsi proti temu, da se dela ob nedeljah... Mediji pac prikazejo le tiste, ki so proti... ;)

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

11 minutes ago, Jest said:

Drzava ze itak od davkov pobere vec... zakaj bi se tukaj potem morala pristavit se dodaten piskrcek... Denarja je ocitno dovolj... drugace ne bi tisti najvecji kradljivci proto tekalimokoli in se jim ne bi dolg kar odpisal... Ce ze tak oredlog, naj vse dobi tisti, ki dela v nedeljo... Itak niso vsi proti temu, da se dela ob nedeljah... Mediji pac prikazejo le tiste, ki so proti... ;)

Tako je! Gre za clovesko razvado, da moramo v nedeljo v stacuno placujejo ne tisti ki kupujejo ampak tisti ki delajo. Sami od tega nimajo nic, ima le vlada, ce bi cene dvignil bi zopet naj. samo delavec profitiral pa trgovec pa vlada, slovenci pa tako kot je rekel Jest majo denar in jih cene sploh ne motijo bodo kupovali. Kdo pa danes se gleda koliko je kruh itd. Saj se samo mece v kos

Davek je vedno in bo prisoten ali gre za nujo ali ne.

 

Lepo uvesti ‘vikend dodatek’ za delavce. Potem bo tudi vsak trgovec premislil, a bo imel odprt ali ne. Ker potem se kriteriji odlocitev preselijo drugam.

 

 

Popravljeno od marko91
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Shrek napisal:

Ni vse v denarju! 

Meni lahko sedaj kdo ponudi 5000 evričev mesečno, pa ne grem vozit tovornjaka in mednarodno špedicijo. 

Lahko mi dajo 2000 evričev, pa ne grem v trgovino delat tudi ob nedeljah. 

Raje imam minimalca in delam od 7 do 15 pa vikende fraj. 

Ni lepšega, kot biti vsak dan po 16i uri z ženo in otroki. 

 

30% dražje ob nedeljah bi privedlo do novega referenduma in zahtevah ostalih panog, ki delajo ob nedeljah, za povečanje plače...

Začaran krog... 

Razloži ti to enim, ki se ženejo cele dneve za malo večjo plačo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 29 minutami je Jest napisal:

Drzava ze itak od davkov pobere vec... zakaj bi se tukaj potem morala pristavit se dodaten piskrcek... Denarja je ocitno dovolj... drugace ne bi tisti najvecji kradljivci proto tekalimokoli in se jim ne bi dolg kar odpisal... Ce ze tak oredlog, naj vse dobi tisti, ki dela v nedeljo... Itak niso vsi proti temu, da se dela ob nedeljah... Mediji pac prikazejo le tiste, ki so proti... ;)

Jp. Kamera se postavi v BTC, sprašuje ljudi s polnimi vozički in kar vsi so za to, da so zaprte... 

 

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Nejc1986 napisal:

Jp. Kamera se postavi v BTC, sprašuje ljudi s polnimi vozički in kar vsi so za to, da so zaprte... 

 

 

 

 

 

98% trgovk in trgovcev je za to, da so trgovine ob nedeljah zaprte in velika večina kupcev tudi. Tako, da ne vidim problema, zakaj ne bi bile zaprte. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Alex napisal:

98% trgovk in trgovcev je za to, da so trgovine ob nedeljah zaprte in velika večina kupcev tudi. Tako, da ne vidim problema, zakaj ne bi bile zaprte. 

Ja, ampak tisti ki so ob nedeljah v stacuni so morda res proti odprtim trgovinam, hkrati pa ravno tako hodijo šopingirat.

 

Če se jim smilijo trgovke, naj ostanejo doma. In če bo teh 98procentov ostalo doma, bodo trgovci tudi zaprli trgovine-ponudba in povpraševanje. 

 

Meni je konec koncev vseeno;se zlahka prilagodim na zaprte, če pa bi že izbiral, bi pa raje imel odprte. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je marko91 napisal:

Razlozi to to tem ki rabijo ta denar za stroske, otroke, hiso, hrano.....verjetno se prostovoljno zenejo....

Pozabil si še napisati za bazen pri hiši, pa vikend na Hrvaškem, pa vikend v Kranjski Gori, pa drage krznene bunde... 

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

98% trgovk in trgovcev je za to, da so trgovine ob nedeljah zaprte in velika večina kupcev tudi. Tako, da ne vidim problema, zakaj ne bi bile zaprte. 


Tole pa ne vem, ce drzi... ker ob nedeljah stacune niso bile nikoli prazne... Torej tisti, ki tudi ob nedeljah hodili v stacune, so po tvoje vsi za zaprtje? 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Jest napisal:


Tole pa ne vem, ce drzi... ker ob nedeljah stacune niso bile nikoli prazne... Torej tisti, ki tudi ob nedeljah hodili v stacune, so po tvoje vsi za zaprtje? 

V bistvu ja. Hodijo  zato, ker je pač odprto. Jih pa ne bi motilo, če bi bilo zaprto. Najbrž. 

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Jest napisal:


Tole pa ne vem, ce drzi... ker ob nedeljah stacune niso bile nikoli prazne... Torej tisti, ki tudi ob nedeljah hodili v stacune, so po tvoje vsi za zaprtje? 

Je pomojem res kar tako.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za odprte trgovine so predvsem veliki trgovski centri,ker privabijo tudi tiste kupce z otroci,ki hkrati izkoristijo nedeljo za razvedrilo,kofetkanje in hkrati prehranjevanje ob nedeljah,kar pa niti pod razno ni zdravo niti vzgojno. Saj sami vidite kaj se tam dogaja. Otroci so 2,3 ure na igralih prepuščeni sami sebi,starši pa v lokalih in trgovinah lutajo namesto,da bi se ukvarjali z otroci,ker se med tednom tako ali tako premalo vidijo in z njimi ukvarjajo! (V normalnih časih!)

Ob nedeljah veliko hodim v naravo in srečujem družine z otroki kar pa v ne korona časih niti slučajno ne vidim ,ker ti isti so običajno v TC. Za mene naj bodo odprte kot je po zadnjem zakonu,male trgovine in v njih delajo sami lastniki in študentje,če jim je volja .:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Alex napisal:

In potem sem jaz kao desničar? 🤔

Izgleda, da imam pomešane pojme, kaj je prav in kaj narobe. Kot si sam napisal, imeli smo referendum, kjer so ljudje pokazali, kaj si o tem mislijo. In je takratna politika referendum povozila. Prav je, da je politika to sedaj popravila za nazaj. Ljudje bi morali imeli povsod fraj nedelje, kjer je to mogoče in ni delo ob nedeljah nujno. In trgovine vsekakor niso nujne. 

 

Seveda si desničar... zato ker nočeš razumet, da nedeljsko delo je pri prodajalcih problematično zato, ker so sramotno plačani. Marsikdo ima nižjo plačo od minimalca in mu pač delodajalec mora izplačat minimalca. Če pa dela v nedeljo pa se najprej pokrija s tem nedeljskim dodatkom razlika med njegovo plačo in minimalcem in nato praktično ne dobi skoraj nič več, kot če bi delal samo delovne dni. To je problem desničarskega razmišljanja, kjer bi radi ukinili minimalne plače in bi se lastniki še bolj redili na račun zaposlenih.

 

V kolikor pa bo prodajalec dobil celotno plačo, ki je višja od minimalca in za nedeljsko delo še ves dodatek, kar naenkrat ne bo več vprašnje ali štacune odprte v nedeljo ali ne. In tako kot pravi Jest, država naj predpiše ceno nedeljske ure vsaj 2x toliko kot je običajna ura in zelo hitro se bo samo skristaliziralo ali se jim splača delati v nedeljo ali ne.

 

Nobenih referendumov in podobnih neumnosti ne bi rabili za take zadeve - sploh zato ker uspešen referendum le zadrži izvajanje zakona oziroma sklepov za eno leto in nič več. Zato je pač precej nepomeben, razen da imamo z njim stroške kot država.

 

Referendum bi moral biti za zakone, ki se tičejo vseh nas in pomenijo usmeritev ter razvoj države v prihodnje. Recimo primer: referendum, kjer bi se vsi odločali ali se želimo pridruževat višjegrajcem ali raje ostajamo v jederni evropi ne pa da o tem odloča en psihopat samostojno.

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.