Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je Slivka napisal:

Pravega Prleka še v živo ne zastopiš, ne pa da ga bo neki algoritem. Imaš glasovno upravljanje določenih reči, pa je sama zmeda - in to, ko govoriš direktno v mikrofon. Bo pa algoritem prepoznal prek mobitela, ki ga imaš v žepu? Ta mi je malo huda, no. Kakorkoli, mislim, da to ne drži. Glej, jaz imam mobitel ves čas pri sebi. Še ponoči, ker imam na mobitelu budilko. Če bi to držalo, bi meni in moji ženi ves čas pošiljali reklame za kondome...

 

Ja ja, sej so vici, ma pojasni potem @amperu, zakaj mu meče točno določene oglase ven o katerih se je pogovarjal?

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa saj so že prej lepo pojasnili: mož, ki prodaja očala, oglašuje tudi na FB. Ugotovili so, da se je Amper nekaj časa zadrževal v njegovi bližini, torej ga je to zanimalo. In mu pošiljajo reklame še drugih, če mogoče kupi še ena očala...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko ti spusti voda v hiši, jeba.... 🥴

50 let stara cev je šla u k... c🙃

Asistenca včeraj pop.poklicana,danes na državni praznik so ob 7.00 prišli in uredili stvari kot je treba:jupiii:kosilo se pa tudi že kuha...... 😉😊😂👍

IMG_20220625_071730.jpg

IMG_20220625_071725.jpg

IMG_20220625_065328.jpg

IMG_20220625_084319.jpg

  • Všeč 9
  • Začuden 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je Bini napisal:

Ko ti spusti voda v hiši, jeba.... 🥴

50 let stara cev je šla u k... c🙃

Asistenca včeraj pop.poklicana,danes na državni praznik so ob 7.00 prišli in uredili stvari kot je treba:jupiii:kosilo se pa tudi že kuha...... 😉😊😂👍

IMG_20220625_071730.jpg

IMG_20220625_071725.jpg

IMG_20220625_065328.jpg

IMG_20220625_084319.jpg

👍👍hitro so rešli mojstri 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nas pa se je danes ženi pokvarila najljubša igrača - parni likalnik. Predno stvari vržem stran, pogledam, če se da na hitro enostavno popraviti.

 

Najprej je bilo zadevo potrebno odpreti, tu nastane že prva težava - 8 cm torx izvijač je malenkost prekratek. Rešitev - odrežem spodnji cm roča.

 

image.png

 

Potem sledi reševanje težave, po nekaj google poskusih se ugotovi potencialno težavo - v črpalki je na koncu vzmeti nekaj mm velik plastični zapiralni čep (vidim ga šele z dioptrijo 3+), ki po nekaj letih razpade 😩

 

image.png

 

Poskusim s tole rešitvijo, s cevko WD 40, pri čemer gre vse OK, razen vzmet se pri "telovadbi" preveč deformira in zadeva ne dela.

 

https://www.youtube.com/watch?v=tCNoPCgEu34

 

Že skoraj obupam (vsaj 5 x montaža, demontaža), pa najdem genialnega Indijca, ki težavo reši z uporabo led diode in vzmet porine na drug konec cevke (ni potrebne telovadbe z vzmetjo). Poskusim z novo vzmetjo kemičnega svinčnika, venda ne dela OK (premalo pare). Vzamem staro deformirano vzmet, jo navijem na tanek žebel, stisnem, segrejem z ognjem, da spet dobi približno prvotno obliko. Vstavim v črpalko, verjetno že 10-ti poskus in zadeva dela. 🙂

 

https://www.youtube.com/watch?v=IXFT2cNtX1w

 

image.png

 

 

image.png

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupis non iron srajce, katere sam operes, dobro streses in obesis. Ne rabis likat. Jih perem usak, dan ker jih potrebujem za v sluzbo. Jest likam samo puloverje, ker jih ne upam dati v sušilca.

Popravljeno od Scr3am
  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 19. 6. 2022 ob 16:46 je AmpeR napisal:

Kaj pa vem, kam naj bi to napisal... Včeraj smo bli v Ikei LJ in tam v eni "sobi" za xx m/2 na kavču videli dve lejzbiki, ki sta si dali duška😁. Vse ok ma je blo šlatanja, lizanja..... prav za xxx film.

Ne vem no?! Sicer nisem lih iz hribov doma ma, kaj to je normalno za LJ?

Tudi včeraj je bil en kavč v IKEI že zaseden 😆

IMG_20220627_181118.jpg

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V soboto, ko sem se vrnil z dopusta, hocem zvecer prizgat TV… in nic… Samo rdeca lucka utripne 4x… Ko sem malo pobrskal po spletu, sem nasel, da je po vsej verjetnosti crknil nek modul za napajanje… Panasonicova plazma je stra dobrih 12 let… zato sem se odlocil, da je cas za kaj novega… In sem vceraj nbavil novo OLED TV… Ampak to potem ze bolj sodimv temo “pohvalite se…” ;)

 

Aja, ce komu kaj pride pride 46” Panasonic plazma v okvari… jo lahko dobi… ;) Drugace bo sla na kosovni odpad…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Jest napisal:

V soboto, ko sem se vrnil z dopusta, hocem zvecer prizgat TV… in nic… Samo rdeca lucka utripne 4x… Ko sem malo pobrskal po spletu, sem nasel, da je po vsej verjetnosti crknil nek modul za napajanje… Panasonicova plazma je stra dobrih 12 let… zato sem se odlocil, da je cas za kaj novega… In sem vceraj nbavil novo OLED TV… Ampak to potem ze bolj sodimv temo “pohvalite se…” ;)

 

Aja, ce komu kaj pride pride 46” Panasonic plazma v okvari… jo lahko dobi… ;) Drugace bo sla na kosovni odpad…

Pri oled pazi, da ne boš imel veliko časa prižgano  na kaki postajo, ki ima rdeč, vijola ali rumen logo (razni Mtv, history,...) ker se ti bo znak zapekel na ekran. Sicer pa, tudi če boš pazil se bo ščasoma poznalo vse več rdečih polj na, ekranu. Si sicer na samo kvaliteto slike ne vpliva preveč, a se pozna na rdečih odtenkih. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Pri oled pazi, da ne boš imel veliko časa prižgano  na kaki postajo, ki ima rdeč, vijola ali rumen logo (razni Mtv, history,...) ker se ti bo znak zapekel na ekran. Sicer pa, tudi če boš pazil se bo ščasoma poznalo vse več rdečih polj na, ekranu. Si sicer na samo kvaliteto slike ne vpliva preveč, a se pozna na rdečih odtenkih. 

Imeli smo 13 let Panasonic plazmo, sedaj 2,5 leti LG C9. Nobenih težav, tudi z lisami oz. "burn-in" ne. 

Sicer sem gledal OLED Panasonica, na srečo pa sem na koncu upošteval mnenje mulca, ker LG OLED je res vrhunski, sama tehnologija pa z raznimi metodami preprečuje nastanek lis (zamikanje slik, temnenje, bledenje logota, ... in na koncu tudi proces regeneracije🙂

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Jest napisal:

V soboto, ko sem se vrnil z dopusta, hocem zvecer prizgat TV… in nic… Samo rdeca lucka utripne 4x… Ko sem malo pobrskal po spletu, sem nasel, da je po vsej verjetnosti crknil nek modul za napajanje… Panasonicova plazma je stra dobrih 12 let… zato sem se odlocil, da je cas za kaj novega… In sem vceraj nbavil novo OLED TV… Ampak to potem ze bolj sodimv temo “pohvalite se…” ;)

 

Aja, ce komu kaj pride pride 46” Panasonic plazma v okvari… jo lahko dobi… ;) Drugace bo sla na kosovni odpad…

Samo te plazme so ble pa kar kvalitetne. Moja je letnik 2009 velikost 50" in še vedno deluje super. Edino memorja ne drži, zato sem "posodobil" v android 😁. Zdaj jo imam v kantini...

Jaz sem šel na NEO Qled 65" Samsung. Zaenkrat zadovoljen.  

pred 3 urami je Janez007 napisal:

Tudi včeraj je bil en kavč v IKEI že zaseden 😆

IMG_20220627_181118.jpg

Lejzbike😁?

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je AmpeR napisal:

Samo te plazme so ble pa kar kvalitetne. Moja je letnik 2009 velikost 50" in še vedno deluje super. Edino memorja ne drži, zato sem "posodobil" v android 😁. Zdaj jo imam v kantini...

Jaz sem šel na NEO Qled 65" Samsung. Zaenkrat zadovoljen.  

Lejzbike😁?

Ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Jest napisal:

Menda so vsi OLED zasloni LGjevi… 

LG dela večino panelov za zaslone, tudi oled elektroniko za avtomobilske luči... npr: BMW F82 ima LG-jevo elektroniko. 

Samsung uporablja od LG W-OLED panele za določene modele TV-jev.

sam imam doma 27'' alienware monitor, ki ima LG panel. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri plazmah je edino ta problem, da se fajn grejejo… Pozimi to sicer ni tak problem, poleti pa se dodatno segreje prostor ;) …

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.