Skoči na vsebino

Domače živali


qwerty

Priporočeno sporočilo

Ma?ek se mi zdaj ?e bolj dopade. Preganja in pregnal je sr?ene. Nekaj sr?enov se je smukalo okoli na?ih jablan in vidim kako je ma?ek sklatil enega in se potem jaz dokon?al posel. In potem je preganjal ?e druge.

 

Potem pa ni bilo ve? nobenega. Glede na to da imam na obisku leto staro ne?akinjo je prav fino, da smo lahko zuni. :D

 

Edina ?koda, da fotr nima popolnoma nobene tolerance za ma?ke lai pese ali kakr?ne koli druge ?ivali. Zato mam jaz na sumu da sem posvojen. :D Jaz ?ist fasciniran nad ?valmi, tastar pa ?ist kontra. Glede na to da je rasu gor na kmetiji, mi to nikakor ne gre v ra?un.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • Odgovori 503
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Ce pes ni vpisan v slovensko rodovno knjigo odpade parjenje.

 

Mladic za izvoz tako ali tako dobi export rodovnik. Vzreditelj v svoji drzavi ga odjavi, ti ga prijavis. V reguster psov pri svojem veterinarju in na kinoloski zvezi. Tja neses rodovnik...po parih tednih ti ga posljejo oz. Ga gres iskat. Na njem je slovenska rodovniska stevilka in zig. Placas nekje 37? ce si clan kaksnega kinoloskega drustva ali kluba, drugace je cena x2.

 

Za vzrejno dovoljenje pa rabis imet opravljenje zdravniske teste predpisane za doloceno pasmo (v mojem primeru kolki in oci - obvezno, komolci in scitnica zazeljeno). Vzrejni pregledi so ponavadi 2x na leto. Izpolnis prijavo, skupaj z izvidi posljes in prides na vzrejni pregled. Tam ti lahko naredijo tudi telesno oceno psa, ce je se nimas z razstav in dobis koncno vzrejno oceno v vzrejni knjizici.

Ti pa ponavadi vzrejni referent svetuje tudi pri izbiri samca/samice za vzrejo.

 

Potem pocakas na pravi cas in v 20ih dneh po paritvi prijavis leglo na kinolosko zvezo (obrazec na spletni strani).

 

Vem, da je pri nasem klubu ena fora o oglasevanju legla na njihovi spletni strani. Dve leti moras biti clan in imet opravljena vsaj dva seminarja o vzreji.

 

Ce komu kaj pomaga.

 

Katja, kako napredujete s kavkasno ovcarko in spanjelckom?

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce pes ni vpisan v slovensko rodovno knjigo odpade parjenje.

 

Mladic za izvoz tako ali tako dobi export rodovnik. Vzreditelj v svoji drzavi ga odjavi, ti ga prijavis. V reguster psov pri svojem veterinarju in na kinoloski zvezi. Tja neses rodovnik...po parih tednih ti ga posljejo oz. Ga gres iskat. Na njem je slovenska rodovniska stevilka in zig. Placas nekje 37? ce si clan kaksnega kinoloskega drustva ali kluba, drugace je cena x2.

 

Za vzrejno dovoljenje pa rabis imet opravljenje zdravniske teste predpisane za doloceno pasmo (v mojem primeru kolki in oci - obvezno, komolci in scitnica zazeljeno). Vzrejni pregledi so ponavadi 2x na leto. Izpolnis prijavo, skupaj z izvidi posljes in prides na vzrejni pregled. Tam ti lahko naredijo tudi telesno oceno psa, ce je se nimas z razstav in dobis koncno vzrejno oceno v vzrejni knjizici.

Ti pa ponavadi vzrejni referent svetuje tudi pri izbiri samca/samice za vzrejo.

 

Potem pocakas na pravi cas in v 20ih dneh po paritvi prijavis leglo na kinolosko zvezo (obrazec na spletni strani).

 

Vem, da je pri nasem klubu ena fora o oglasevanju legla na njihovi spletni strani. Dve leti moras biti clan in imet opravljena vsaj dva seminarja o vzreji.

 

Ce komu kaj pomaga.

 

Katja, kako napredujete s kavkasno ovcarko in spanjelckom?

 Ravno ta vikend smo bili s kavka?ko. Do sedaj ni upam sam iz na?e sobe. Sedaj pa sam po stopnicah, no?e ve? bit v sobi in je ?e skoraj 100% spro??en. Itak kavka?ki ne zaupamo (jaz ji nikoli nebom, ker je ren?ala tudi na otroka skozi ?ipo). Jo bo?a tudi otrok in gre do nje...ampak samo kadar je res nekdo zraven. Mi je res neprijetno imet takega psa v hi?i. Je sedaj kavka?ka izbrala taktiko, da psa na?ega ne jebe 5%. Tudi smo ?li skupaj na sprehod kot, da ga ni. Uglavnem se da pre?iveti vikedn pri starih star?ih:) To je glavno. Se mi pa smili pes, ker pa? je zmeri izklju?ena kavka?ka. Jz se ho?em trudit in vklju?evat nasploh, ampak ?al ni moj pes. Npr. tud na?o ma?ko (pri mojih star?ih) sem  navadla na na?ega psa (pa sem resne pomisleke imela, ker je ma?ka bla res ?ist nora na vse pse). Zdej pa sta skupaj na kav?u (vsak na svoji strani). Zdej sem se pa razpisala. Uglavnem povsod imamo ?ivali in vse se da, ?e se ho?e.

 

Sem pa malo lena in se ?e nisem pozanimala za vzrejni pregled na na?ega psa. Sedaj greva v Vrtojbo na razstavo (in, ja ni? ?e ne trenirava - kolikor pa? znam oz. neznam). Ti bo? na razstavi ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej imas se cas...ne vem sicer kako je za male pasme, pri velikih mora bit pes star 15 mesecev za vzrejni pregled.

 

 

Jaz zdle nic ne hodim po razstavah. Sege ne razstavljam, ker ne mara tega. Lasya ima pa neki boge ucke. Pa itak gre vsak ? v kasico za samca, ki ga dobim decembra.

 

Aja pa drzimo pesti, da je paritev uspela pri Segi :)

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni ravno doma?a, se je pa danes drsala z nami na eni od debelo zamrznjenih mlak za napajanje ?ivine na Veliki Planini. Pravzaprav bi ?ivalca morala biti na drugi strani ledu, ampak son?no spomladansko vreme...

 

triturus vulgaris (al neki tazga):

 

dsc5940r.jpg

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.