Skoči na vsebino

323f: pokanje pri prednjem levem kolesu


Priporočeno sporočilo

Prosil bi za nasvete: pri prednjem levem kolesu (prednjem levem delu avta) mi nekaj ?udno poka. Zadeva se pojavlja samo ko cesta ni gladka oziroma malenkost "ruka" (slab, razpokan asfalt, makedam,...), najve?rat ko peljem naravnost - v ovinkih zelo redko. Na mo?no neravni podlagi, ko je vzmetenje najbolj "obremenjeno" se to ne dogaja.

 

Hec je, da nikakor ne morem ugotoviti kaj bi bilo - karkoli sem probal vse je ok - vse v tem delu podvozja ?tima (ni? nima "lufta"):

 

- kon?niki ok

-nihajna roka ok

-stabilizatorji ok (menjani dva meseca nazaj)

-zglob - ni ob?utiti karkoli narobe (ponavadi tega najprej zazna? v ovinkih)

 

Vse zgleda ok!!!

 

Avto je sicer zelo super vozen - pri 160 se vozi gladko brez vsakih tresljajev. Mi pa gre rahlo na ?ivce to pokanje (zvok je pa zelo podoben kot takrat, ko je bil zani? stabilizator).

 

Prosil bi, da sporo?ite morebitne izku?nje oziroma predloge, kaj bi lahko bilo oziroma kaj natan?neje pregledati.

 

Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

morda pri toliko km-jev malo ra?unaj na kake amortizerje :D kake stabilizatorje ali bla?ilce motorja ipd.

?e pravi? da je z lufti vse ok.

Kako pa si lufte probaval ko je avto na tleh ali si ga z dvigalom dvignil pa potlej probaval??

Je pa na pamet te?ko to dolo?it kaj bi lahka ?e blo!

Ker veliko ti pove ?e sam zvok ?e pa? ga sli?i? v ?ivo <_< in lahko la?je pomaga?.

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Probal na tleh. Pri mehaniku sva avto dvignla in vse posku?ala-nikjer lufta ali karkoli.

 

Kar se ti?e feder: tudi ?e je po?ena avto stoji kot je potrebno?

 

Amortizer je varianta ja - ampak se ?elim prepri?ati, da ne me?em denar naokrog brez potrebe.

 

Nosilci motorja: dvomim, ker bi se moralo kaj sli?ati tudi pri zagonu motorja ali v prostem teku - oziroma tudi ko nagazi? ve?je luknje.

 

Super pa, da poveste izku?nje in predlagate, da enkrat spet dvignem in vse pregledam pa da vidmo, ?e bo kej dal.

 

Hvala.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hudi?a samo nekaj se mora dat po?timat da ne ropota ve?!!

Lahk pa uleti? na sre?anje danes ?e si iz LJ ali okolice pa tam re?emo kero!!

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko so ?e amortizerji, potem je lahko "?al?ka" navrh amortizerjev, lahko je notranji zglob pri volanu (?pur?tanga), roke niso, mogo?e samo kugle na rokah, stabilizator pal?ke so rade,...

 

 

 

Ja...amortizerji-ma kdo predlog kako najla?je preverit?

 

Zglobi preverjeno ok. Kugle enako. Stabilizatorje sem menjal 3 mesece nazaj vse 4-prevrjeno ok.

 

Sej druga?e ni panike - samo na ?ice mi gre.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Prosil bi za nasvete: pri prednjem levem kolesu (prednjem levem delu avta) mi nekaj ?udno poka. Zadeva se pojavlja samo ko cesta ni gladka oziroma malenkost "ruka" (slab, razpokan asfalt, makedam,...), najve?rat ko peljem naravnost - v ovinkih zelo redko. Na mo?no neravni podlagi, ko je vzmetenje najbolj "obremenjeno" se to ne dogaja.

 

Hec je, da nikakor ne morem ugotoviti kaj bi bilo - karkoli sem probal vse je ok - vse v tem delu podvozja ?tima (ni? nima "lufta"):

 

- kon?niki ok

-nihajna roka ok

-stabilizatorji ok (menjani dva meseca nazaj)

-zglob - ni ob?utiti karkoli narobe (ponavadi tega najprej zazna? v ovinkih)

 

Vse zgleda ok!!!

 

Avto je sicer zelo super vozen - pri 160 se vozi gladko brez vsakih tresljajev. Mi pa gre rahlo na ?ivce to pokanje (zvok je pa zelo podoben kot takrat, ko je bil zani? stabilizator).

 

Prosil bi, da sporo?ite morebitne izku?nje oziroma predloge, kaj bi lahko bilo oziroma kaj natan?neje pregledati.

 

Hvala.

 

Kaj to?no si menjal pri stabilizatorju? Samo ?ipke? Mora? menjat tudi vodila (most je treba odvit in spustit za ene 10 cm - zato se noben mehanik no?e ukvarjat s tem in pravi, da je ok). Avto postavi na kanal in probaj na sprednji in zadnji stabilizator ?tangi, ?e mata kaj lufta.

 

Lahko bi bil tudi nosilec motorja/menjalnika ...

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.