Skoči na vsebino

za??ita avta proti to?i


andrej77

Priporočeno sporočilo

jaz sem mel lansko sezono tole:

 

http://www.mazda-si.net/index.php?s=&s...st&p=125230

 

letos pa naj bi bil pred sezono to?e kon?an nadstre?ek :D

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem mel lansko sezono tole:

 

http://www.mazda-si.net/index.php?s=&s...st&p=125230

 

letos pa naj bi bil pred sezono to?e kon?an nadstre?ek :D

 

Ja, sam nadstre?ka ne more? s sabo vozit... tako, da bi kak?na protito?naza??ita ?e kako prav pri?la.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi smo lani kupili za obe mazdi oblekco v Leclercu. Pregrinjalo s podlo?eno peno, okoli elastike, da ga zatakne? in ti ga tut neurje ne more odkrit :) Pa okol ima fluoroscentne odsevne pasove.

 

Izkazala se je za fenomenalno zadevo. ?e sta prisotna 2, je avto pokrit v cca 20ih sekundah. In pol ima? mir.

Je pa pena dovolj debela, tako da velike orehe zihr zdr?i. ?e pa? padajo lubenice z neba, pa buhpomagej :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne odpiram nove teme.... kaj pa mre?a proti to?i? Videl sem kar nekaj avtohi? ki jo imajo, tako zeleno.... Razmi?ljam o ?em takem.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Sezona to?e je ?e tu tako, da ni neumno, da malo razmislimo tudi v tej smeri saj veste kako je dobeseden ta pregovor "po to?i zvoniti je prepozno"

 

V glavnem, da res ne bi prepozno zvonil, sem si v nabavil to za??itno plahto, ki naj bi ??itila pred to?o v velikosti nekje do oreha. Je pa izdelek firme Propip http://www.propip.si/ponjave/toca-p.htm .

 

Zadeva se namesti hitro v cca pol minute, ?e ne komplicira?. Zlaga? jo sicer precej dlje ampak to takrat ni pomembno, ampak je va?no, da je zadeva hitro gor. Je zelo lahka in ne bo delala prevelike gne?e in te?e v prtlja?niku tako, da je ?ez polletje njeno domovanje pod zadnjimi petimi vrati.

 

Pa ?e slikce. Sicer so no?ne ampak saj se vidi bistvo.

 

post-133-1242897918_thumb.jpg

 

post-133-1242897928_thumb.jpg

 

post-133-1242897935_thumb.jpg

 

post-133-1242897943_thumb.jpg

 

pa ?e cena: 95?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

cena te prevleke je ravno cena letnega zavarovanja B kombinacije proti elementarnim nesre?am, kjer je zraven tudi to?a...

 

ker kaj ve? od oreha ?al ta zadeva na prenese, in ?e bo tako kot lani... nam niti blazine na avtu ne bodo pomagale :(

 

sem bil doma pri teh propip-ovcih, in sem si zadeve od blizu ogledal, so kvalitetne, vendar meni ne vlivajo dovolj zaupanja :D

 

sicer pa naj bi v roku 14 dni bila kon?ana streha, da bo avto doma pod njo varen, ?e pa nisem doma, pa mi itak karkoli dosti ne pomaga

 

eh... sovra?im poletje... pa zimo tudi... pa jesen pa pomlad tudi... :P

 

eja, Boss, pa tele vogale veter ni? gor ne obrne ?

 

daj mali pihat okrog avta, pa probaj...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej kasko zavarovanje proti to?i mam ?e vedno... to je samo dodatna za??ita, da se izognem ve?ine po?kodb ob "normalnih" to?ah. ?e bodo pa limone padale al pa ?e kej ve?jega pa mi je jasno, da je to le bla?ev ?egen - no mogo?e pa bo le kej pomagalo, da bo ?koda manj?a.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne gre sicer za to?o, vendar so lahko posledice ?e huj?e.

 

Gre za napredno tehnologijo, ki zmikavtom pomaga neovirano odpreti va? avtomobil.

Obstajajo UHF motilci daljincev za zaklepanje avtomobila tako, da kljub temu, da ste z daljincem avtomobil zaprli, ta ostane odklenjen. Ne zana?ajte se na dejstvo, da je va? avtomobil novej?i, tudi nova 6-ka je padla na testu.

Za kaj gre, za tako imenovani Jammer, radijski oddajnik, nabavljiv po iternetni prodaji, ki daljinsko moti zaklepanje avtomobila. Ro?no preverjanje je edino zagotovilo, da je avtomobil dejansko zaklenjen.

 

Podatke pridobil v najnovej?em HR Auto klubu.

post-483-1242914972_thumb.jpg

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne gre sicer za to?o, vendar so lahko posledice ?e huj?e.

 

Gre za napredno tehnologijo, ki zmikavtom pomaga neovirano odpreti va? avtomobil.

Obstajajo UHF motilci daljincev za zaklepanje avtomobila tako, da kljub temu, da ste z daljincem avtomobil zaprli, ta ostane odklenjen. Ne zana?ajte se na dejstvo, da je va? avtomobil novej?i, tudi nova 6-ka je padla na testu.

Za kaj gre, za tako imenovani Jammer, radijski oddajnik, nabavljiv po iternetni prodaji, ki daljinsko moti zaklepanje avtomobila. Ro?no preverjanje je edino zagotovilo, da je avtomobil dejansko zaklenjen.

 

Podatke pridobil v najnovej?em HR Auto klubu.

post-483-1242914972_thumb.jpg

 

He,he,kot da bi vedel za te zadev??ine jaz vedno nezavedno preverim-"pokljukam" vrata po daljinski seansi.

Dobro,da to preverjam,ker mi zadnji? zaradi ene gume na vratih ni zaklenilo vrat. :D

Sicer pa,?e ima? vgrajen res kvaliteten alarm,ti javi,?e vrata niso zaklenjena z piskom.

Ponavadi zares deluje. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo neki zanimivga sm najdu za pred toco, sam je spet problem ce toca bocno pada

http://www.sormecsrl.it/home_page.htm

 

Verjetno tale italjanski patent odpove na celi ?rti, ?e je to?a kombinirana z vetrom, ki jo velikrat spremlja <_<:(

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo neki zanimivga sm najdu za pred toco, sam je spet problem ce toca bocno pada

http://www.sormecsrl.it/home_page.htm

 

Tole sem v?eraj videl v ?ivo in sicer zgleda ?e kar, ko je zadeva postavljena, ampak....

 

Predno to sestavi? mine cele ve?nost, da ne re?em, da mora? najprej met prostor, da to na tleh raztegne? (na kakem malem parjiri??u ne bo ?lo) in ?lager vsega so pa kljukice za pripenjat, ki so kovinske in se jih zatika za rob blatnika. Vsi pa verjetno vemo kako dobro deluje kovina v stiku z lakiranimi avtomobilskimi deli, ?e posebej ?e piha veter in te kljukice veselo poskakujejo in drsajo po robu blatnika. :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole sem v?eraj videl v ?ivo in sicer zgleda ?e kar, ko je zadeva postavljena, ampak....

 

Predno to sestavi? mine cele ve?nost, da ne re?em, da mora? najprej met prostor, da to na tleh raztegne? (na kakem malem parjiri??u ne bo ?lo) in ?lager vsega so pa kljukice za pripenjat, ki so kovinske in se jih zatika za rob blatnika. Vsi pa verjetno vemo kako dobro deluje kovina v stiku z lakiranimi avtomobilskimi deli, ?e posebej ?e piha veter in te kljukice veselo poskakujejo in drsajo po robu blatnika. :(

 

Heh,to "igra?ko" ima? lahko gor edino v laboratoriju,ko pada to?a navpi?no.

Vemo pa,da ponavadi spremlja to?o veter in verjetno po neurju lahko i??e? to pripravico v radiju 100 m od

avta. :dudek:

In tudi to je verjetno res,da ima? po "seansi" lepo umeteljno poslikane robove blatnikov-ali pa ?e kaj ve?,odvisno od mo?i "umetnika". ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakr?ne koli ponjave za avto so brez veze, ker vsak dan iz preventive avta ne more? pokrivati, sploh, ?e si zelo terenski, ko pa za?ne leteti dol je pa tako ?e prepozno in ?e vedno je bolje da to?a nakljuva avto, kot pa lastnika, ki ima ?eljo re?evati situacijo zadnji trenutek.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tok hitro pa nevihta oz. to?a spet ne rata... sam za info... zadnja to?a ki je tolkla po ljubljani je do nas (45 km) v obliki parih strel pri?la v 3 urah... in od kranja do ljubljane je tudi nekaj ?asa hodilo, tako da se glih ne morem strinjat... poleg tega so bila opozorila za zadnje nevihte s to?o napovedane 2 dni prej (www.meteoalarm.eu)...

 

no sam sem se odlo?u za zadevo od propipa in mi zgleda vredu, tako da jo bom uporabil na avtu, ko bo pa? kriza, ne bom pa imel tega vedno gor. da mi vsaj ?ip ne pobije in voda not zateka, za pleh pa tud po?eno ?i po ba pa ?e kasko poskrbel

 

pa ?im manj to?e

 

sama ponjava pa tud poleti prav pride, da glih sonce ne pribija direkt v avto (pa ?e HR?ki ne bodo videl registrske)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker ?e imam to prevleko od Propipa sem se odlo?il, da jo rahlo upgrejdam in sicer nabavil bom tiste cevaste pene, ki se jih natakne na cevi centralne kurjave. Te zadeve bom narezal na ustrezno dolge kose, da jih bom lahko porinil pod napeto ponjavo na mestih, kjer so najbolj izpostavljena (recimo robovi strehe, prtlja?nika havbe, ?ip).

 

S tem bo ponjavo toliko dvignilo in jo ?e dodatno napelo (kot kanvas), da bo zadeva zdr?ala tudi to?o velikosti jajc ali pa ?e ve?jo. :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker ?e imam to prevleko od Propipa sem se odlo?il, da jo rahlo upgrejdam in sicer nabavil bom tiste cevaste pene, ki se jih natakne na cevi centralne kurjave. Te zadeve bom narezal na ustrezno dolge kose, da jih bom lahko porinil pod napeto ponjavo na mestih, kjer so najbolj izpostavljena (recimo robovi strehe, prtlja?nika havbe, ?ip).

 

S tem bo ponjavo toliko dvignilo in jo ?e dodatno napelo (kot kanvas), da bo zadeva zdr?ala tudi to?o velikosti jajc ali pa ?e ve?jo. :bravo:

 

...pa sej ,?e bo padala tako velika bo itak vse stolkla. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...pa sej ,?e bo padala tako velika bo itak vse stolkla. :whatever:

 

ne bo ne bo...sem test naredil... jajc je ostal cel k je padu na tako "podprto" plahto. Vrgu sem ga pa iz druzga ?tuka iz balkona....

 

?koda, da nimam kamere, da bi ta eksperiment posnel. :dudek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne bo ne bo...sem test naredil... jajc je ostal cel k je padu na tako "podprto" plahto. Vrgu sem ga pa iz druzga ?tuka iz balkona....

 

?koda, da nimam kamere, da bi ta eksperiment posnel. :dudek:

 

in ti predpostavlja?,da je ista"trdota" to?e in surovega jajca? ?zmeden?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.