Skoči na vsebino

DPF


cimbalca

Priporočeno sporočilo

Zakaj noben ne pove kolk bencina dodatno ?e skur na vsak tank plina. Tud to je treba pri?tet k stro?kom in k porabi ;)

 

Sej ne re?em... s plinom se da izredno poceni vozit ob minimalnih padcih zmogljivosti. Ampak vseeno 2.5:2.2CD je 170KM: 185KM in predvsem 225Nm:400Nm ?zmeden? Navora je skoraj 2x ve? in pri obi?ajni vo?nji za iste ?elje je treba bencinarja veliko bolj priganjat v obrate takrat pa poraba raste in raste.

 

V mestni vo?nji 2.5 porabi 11.1 litra, diesel 2.2 pa "samo" 7.1 kar je za 4 litre razlike. ?e pomislim, da mi je Astra 1.6 ?rla skoraj 10 litrov, k sem hotel tako aktivno vozit kot bi vozil diesla mi gre pa samo na smeh. Sicer se malo dra?je vozim kot na plin ampak k je pa treba prehitet pri 80km/h pa diesel privabi zadovoljni nasmeh na ustnice :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 191
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

:P

Zakaj noben ne pove kolk bencina dodatno ?e skur na vsak tank plina. Tud to je treba pri?tet k stro?kom in k porabi ;)

 

Sej ne re?em... s plinom se da izredno poceni vozit ob minimalnih padcih zmogljivosti. Ampak vseeno 2.5:2.2CD je 170KM: 185KM in predvsem 225Nm:400Nm ?zmeden? Navora je skoraj 2x ve? in pri obi?ajni vo?nji za iste ?elje je treba bencinarja veliko bolj priganjat v obrate takrat pa poraba raste in raste.

 

V mestni vo?nji 2.5 porabi 11.1 litra, diesel 2.2 pa "samo" 7.1 kar je za 4 litre razlike.

Na tank plina koliko gre bencina. huh ta bo pa te?ka, ker po 3 in pol porabljenih tankih ni sledi da bi porabil kaj bencina (vsaj ne po ?tevcu). Je pa res, da se ga rabi dokler se ne segreje motor, kar v teh mesecih pomeni cca 3min dokler ne preklopi. Koliko gre tu bencina nimam pojma. Je pa malce rabe bencina definitivno dobra zadeva, da se bencinske ?obe vsake toliko ?asa malce aktivirajo.

 

Glede porabe 11,1l /100km nimam takih izku?enj, ker je moja poraba kot sem rekel bila na bencin 10l oziroma mogo?e kak deci ali dva manj. Tisto so verjetno podatki iz prospekta.

 

Glede navora nimam besed. Res je, da ga imajo dizela?i znatno ve?. Jah nekaj morajo pa tudi imeti bolj?e od bencinarjev, kdo bi jih pa druga?e kupoval :P

 

Ne gre pa seveda pozabit na cenovno plat. Dizela? je v osnovi ?e dra?ji in pri tem doti?nem je poleg tega ?e registracija 170? dra?ja,+ dra?ji servis (vsaj po ceniku). V vsakem primeru, bi me pri?lo dra?je.

 

Boss ti ma? 2.0 140ks?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj noben ne pove kolk bencina dodatno ?e skur na vsak tank plina. Tud to je treba pri?tet k stro?kom in k porabi ;)

 

Sej ne re?em... s plinom se da izredno poceni vozit ob minimalnih padcih zmogljivosti. Ampak vseeno 2.5:2.2CD je 170KM: 185KM in predvsem 225Nm:400Nm ?zmeden? Navora je skoraj 2x ve? in pri obi?ajni vo?nji za iste ?elje je treba bencinarja veliko bolj priganjat v obrate takrat pa poraba raste in raste.

 

V mestni vo?nji 2.5 porabi 11.1 litra, diesel 2.2 pa "samo" 7.1 kar je za 4 litre razlike. ?e pomislim, da mi je Astra 1.6 ?rla skoraj 10 litrov, k sem hotel tako aktivno vozit kot bi vozil diesla mi gre pa samo na smeh. Sicer se malo dra?je vozim kot na plin ampak k je pa treba prehitet pri 80km/h pa diesel privabi zadovoljni nasmeh na ustnice :D

 

Hm Boss, zdej neki ne ?tekam, to ko poudarja?, da je 2.2. 185 KM zmogljivej?i od tamo?nega bencinca, pa kaj hudi?a, a vozmo 24h Le mansa po na?ih razbrazdanih cestah. Tistemu ki mu ne zado??a 170 KM, pol najbol da si doma nabavi en PS3 pa goro igric, pa naj doma nabija in ne ustrahuje soudele?encev v prometu z raznimi stroji alla 500 konjev itd.!

 

Bencina pa lahko tudi sam re?em, da se nanj peljem cca. 1,5 km, pa ?e to le ko je avto total mrzel, vsak kasnej?i ?tart je na benz le do momenta ko prese?em 2.000 rpm, kar je navadno ?e takoj ko speljem! :danzoman:

 

Se prav bi imel 1 tank benza za mogo?e celo leto!

 

Kot zanimivost lahko povem, da kolega Sishi starta kar na plin, pa nima nobenih te?av, poraba benza torej 0! :bravo:

 

Je pa tako, tisti, ki ste izrazito proti LPG-ju - da se ga nabavit (Verov?kova) po 0,47 EUR, pri tem je treba ponoviti kalkulacije, a ne Mikimi?ek? :jezicek:

 

PS: Vozte se na kar ?elite, BMK! :whatever:

 

Ajvar teb pa :rispekt: za (o?itno) pravilno odlo?itev, bo? vidu ne bo ti ?al niti mal, preverjeno! :ouje:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Je pa tako, tisti, ki ste izrazito proti LPG-ju - da se ga nabavit (Verov?kova) po 0,47 EUR, pri tem je treba ponoviti kalkulacije, a ne Mikimi?ek? :jezicek:

 

PS: Vozte se na kar ?elite, BMK! :whatever:

 

 

jou.

 

nima veze ?e imam 50 km do tja, va?n d je cnej.

 

:harhar:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm Boss, zdej neki ne ?tekam, to ko poudarja?, da je 2.2. 185 KM zmogljivej?i od tamo?nega bencinca, pa kaj hudi?a, a vozmo 24h Le mansa po na?ih razbrazdanih cestah. Tistemu ki mu ne zado??a 170 KM, pol najbol da si doma nabavi en PS3 pa goro igric, pa naj doma nabija in ne ustrahuje soudele?encev v prometu z raznimi stroji alla 500 konjev itd.!

 

Bencina pa lahko tudi sam re?em, da se nanj peljem cca. 1,5 km, pa ?e to le ko je avto total mrzel, vsak kasnej?i ?tart je na benz le do momenta ko prese?em 2.000 rpm, kar je navadno ?e takoj ko speljem! :danzoman:

 

Se prav bi imel 1 tank benza za mogo?e celo leto!

 

Kot zanimivost lahko povem, da kolega Sishi starta kar na plin, pa nima nobenih te?av, poraba benza torej 0! :bravo:

 

Je pa tako, tisti, ki ste izrazito proti LPG-ju - da se ga nabavit (Verov?kova) po 0,47 EUR, pri tem je treba ponoviti kalkulacije, a ne Mikimi?ek? :jezicek:

 

PS: Vozte se na kar ?elite, BMK! :whatever:

 

Ajvar teb pa :rispekt: za (o?itno) pravilno odlo?itev, bo? vidu ne bo ti ?al niti mal, preverjeno! :ouje:

 

A si ti malce z levo nogo vstal... sej se ne prerekamo a ne, ampak vsak pove svoje mnenje in to primerjavo med tema dvema motorjema sem samo nadaljeval na razmi?ljanje, ki ga je napisal Slidy, ko je omenil ta dva motorja v novi ?estki.

 

Ker si se spotaknil ob mo? motorja in to povezal z dirkanjem se mi pa vseeno zdi, da ne razume? mojega razmi?ljanja. Mo? motorja NI zato, da bi se hvalil, kak?en je top speed ?e manj pa da bi stra?il druge udele?ence v prometu :whatever:

 

Mo? oziroma predvsem navor pa je pomemben takrat, da ?e se ?e spravi? prehitevat, da to lahko ?imbolj varno in hitro naredi?. Prehitevanje res ne sme trajati celo ve?nost in tukaj sta navor/mo? motorja zelo pomembna. Danes je 170KM tako nekako kot pred 10 leti 136KM saj se je te?a avtomobilov pove?ala na ra?un vse dodatne varnostne in druge opreme in za isti na?in vo?nje je pa? potrebno imeti mo?nej?i motor.

 

Aja pa S PS3 to res nima nobene veze :ne vem: gre se za ?isto varnost. ?e pa je ?lovek norc se bo pa ogro?al sebe in druge neglede al ma pod havbo mlin?ek s 60KM al pa 260KM.

 

Druga? pa nisem proti plinu, ?e zdale? ne ampak je pa vseeno fer, da si nalijemo ?istega vina in da se omenijo poleg prednosti tud slabosti. In bodimo po?teni: plin se daje v avto samo zaradi pocenitve vo?nje PIKA. Ekologija ipd pa si lahko za klobuk zataknemo saj, ?e ne bi bilo ekonomske ra?unice (Velepi?ka) mislim, da ga ni heroja tuki gor, da bi si dal plin vgradit samo zaradi ekologije, a ne :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Mo? oziroma predvsem navor pa je pomemben takrat, da ?e se ?e spravi? prehitevat, da to lahko ?imbolj varno in hitro naredi?. Prehitevanje res ne sme trajati celo ve?nost in tukaj sta navor/mo? motorja zelo pomembna. Danes je 170KM tako nekako kot pred 10 leti 136KM saj se je te?a avtomobilov pove?ala na ra?un vse dodatne varnostne in druge opreme in za isti na?in vo?nje je pa? potrebno imeti mo?nej?i motor.

 

 

jst sm pa bolj mnenja da gre tu za povpre?je in kolk od njega odstopa?. Res so avti postali te?ji, nedvomno, ampak va?no je po mojem kolk nad povpre?jem si. V?asih si bil s 100 konji car, danes si reve?. Par let nazaj i bil car s 130, danes si le za las nad povpre?jem. Tko da ja, 180 KM je tisto, kar te za?ne dvigati nad povpre?je. Tudi pri zavarovanju :jezicek: .....

 

LP

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mogoce je to res, ce imas komplekse :)

 

 

Ne gre za komplekse ampak za splo?no podalpsko vozni?ko kulturo. Na cestah (ne na AC) ti od 10 ki jih prehiti?, vsaj 7 ljudi stopi na gas. Dr?i? Torej ?e ?e v ?tartu ve?, da nima? dovolj pod havbo, sploh ne gre? prehitevat. In ?eprav se je prehitevani peljal 80, se bo med prehitevanjem peljal vsaj 140, po prehitevanju pa spet 80. Kruto in ?alostno, a slovensko.

 

Moje skromne izku?nje.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na CX-7 ker je motor z direktnim vbrizgom se na tank plina porabi 20% bencina - reci pisi je poraba bencina 3L na 100 poleg plina, a se vedno tankam benz po 3-4.000km...:)

 

Drugace pa je s prisilnim mazanjem motorja z bencinom poraba cca 1,5L/100km (dodatno k plinu, in to je v bistvu tista vecja poraba

 

Je bilo prav napisano ze tukaj, vozi se kakor ti pase, nekaterim iz principa ne bodo dali plin, nekateri se bojijo, nekateri pa pa? ra?unico naredijo...

 

PEtrol je zavohal trzno niso, skorajda vse petroli se obnavljajo na LPG, tudi koncno Petrol na Kozini na avtocesti je ready :bravo: (poleg LOMa in Barja) in zapazil sem skoraj vsak petrol ze s cisterno LPG

 

Vedno ko grem tankat sem v vrsti s tujci, avstrijci, nemci, skandinavci, italijani, ....to je pa? razvita in u?inkovita stvar...

 

Hrvatje na primer namesto tistih marketinskih popustov prodajajo nove avte predelane na plin po ceniku, in gredo za med.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss, vseeno mislim da je 170 KM ve? kot dovolj za prehitevanja, a ne dirkanje (za ?portnej?o vo?njo zihr zado??a)! :P

 

@Jures - to je pa lepo sli?at, ker tudi imam ob?utek, da bo ?edalje ve? avtov laufalo na LPG, torej se mora tudi ?tevilo ?rpalk z le-tem drasti?no pove?at! :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobra novica, me pa sicer zanima kdaj bomo lahko (npr. Barje) tankali v normalnih razmerah, ne da tam sploh ni strehe, pa kot nala?? se lih tam voda nabira tko da stoji? dobesedno v lu?i, mislm kot da te ?elijo odgnat! Aja pa mesto za to?it mam pa zadaj pod odbija?em, nekako v nivoju izpuha, samo na drugi strani, tko da je v de?evnem vremenu res u?itek :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto po menjavi sonde zaenkrat deluje b.p. Se mi zdi, da se sedaj pogosteje spro?i regeneracija kot prej. Verjetno je to dober znak. Sicer pa ?ez nekaj urc pi?im z mazdico na Korziko. Upam, da ne bo kakih presene?enj :):bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj noben ne pove kolk bencina dodatno ?e skur na vsak tank plina. Tud to je treba pri?tet k stro?kom in k porabi ;)

Jaz imam navaden 'vakumski' sistem brez injektorjev. Na plin mi preklopi ?e med speljevanjem (iz 1. v 2., nad 2.500 obr) in ne ?aka segretja motorja. Torej mi porabi bencin dejansko le za v?ig in do 2500 obr. Povpre?no je to med 0,3-0,4 L/100km (sedaj poleti ?e manj). Pozimi (pod 0st.C) ?akam, da se motor malce segreje in takrat je poraba bencina cca 1L ali malo ?ez. To velja za cca 70% mestne vo?nje in veliko v?igov motorja. Na relaciji pa je poraba bencina zanemarljiva. Recimo lani Lj-Kor?ula-Lj 1700km z 156L je povpre?je 9.2L plina. Tu je nemogo?e izmeriti ?e koliko bencina saj ga je zagotovo manj kot 5L.

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam navaden 'vakumski' sistem brez injektorjev. Na plin mi preklopi ?e med speljevanjem (iz 1. v 2., nad 2.500 obr) in ne ?aka segretja motorja. Torej mi porabi bencin dejansko le za v?ig in do 2500 obr. Povpre?no je to med 0,3-0,4 L/100km (sedaj poleti ?e manj). Pozimi (pod 0st.C) ?akam, da se motor malce segreje in takrat je poraba bencina cca 1L ali malo ?ez. To velja za cca 70% mestne vo?nje in veliko v?igov motorja. Na relaciji pa je poraba bencina zanemarljiva. Recimo lani Lj-Kor?ula-Lj 1700km z 156L je povpre?je 9.2L plina. Tu je nemogo?e izmeriti ?e koliko bencina saj ga je zagotovo manj kot 5L.

 

Vseeno zanemarljivo, le pri mojemu je to malce ve? ker je pa? ?ival, vseeno stro?ek 2x manj?i...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Evo danes nazaj iz Korzike. Avto delal b.p., regeneracija se izvaja, upam da tako ostane ;) Naredil pa cirka 3100 kilometrov :).

 

Samo en ?ri?ek se mi je pojavil nekje na desni strani, pa ne vem al ?kripa stransko steklo, ali kaj drugega. Upam, da se ni prah (mivka, itd..) kam v notranjost zaril..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidi?, dobro da si delil tvoj problem z ostalimi na forumu in tako smo hitro ugotovili, da nekaj ne ?tima. Tako si mel pa lep potovalni dopust brez razloga za strah, da bi ti crknil DPF. :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo danes nazaj iz Korzike. Avto delal b.p., regeneracija se izvaja, upam da tako ostane ;) Naredil pa cirka 3100 kilometrov :).

 

Samo en ?ri?ek se mi je pojavil nekje na desni strani, pa ne vem al ?kripa stransko steklo, ali kaj drugega. Upam, da se ni prah (mivka, itd..) kam v notranjost zaril..

 

Kak?na pa je bila poraba na tej poti?

LP Marko

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidi?, dobro da si delil tvoj problem z ostalimi na forumu in tako smo hitro ugotovili, da nekaj ne ?tima. Tako si mel pa lep potovalni dopust brez razloga za strah, da bi ti crknil DPF. :bravo:

 

Res je ja. Hvala bogu, se je napaka pokazala pred dopustom. Zaenkrat pa ?tima ja.

 

Poraba mislim da 7.4..Je pa korzika kar zahteven teren. Polno nalo?en avto, en kup klancev, ovinkov, regeneracija DPF...:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je ja. Hvala bogu, se je napaka pokazala pred dopustom. Zaenkrat pa ?tima ja.

 

Poraba mislim da 7.4..Je pa korzika kar zahteven teren. Polno nalo?en avto, en kup klancev, ovinkov, regeneracija DPF...:)

 

Meni je za podobno pot-Sardenia,pila povpre?no tam 6,5-prepolno nalo?ena in potovalna hitrost nekje nad

Lojz-ovo najve?jo in ?e divja?ko na avtocestah-se pravi tam 140+.Seveda nimam tega DPF ja... :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je ja. Hvala bogu, se je napaka pokazala pred dopustom. Zaenkrat pa ?tima ja.

 

Poraba mislim da 7.4..Je pa korzika kar zahteven teren. Polno nalo?en avto, en kup klancev, ovinkov, regeneracija DPF...:)

 

O?itno je z DPF filtrom res nekoliko vi?ja poraba. Pri moji M5 je poraba ni?ja od 7 zelo redko.

 

LP Marko

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno je z DPF filtrom res nekoliko vi?ja poraba. Pri moji M5 je poraba ni?ja od 7 zelo redko.

 

LP Marko

 

Pri moji CD143 cifre 7 pred decimalko sploh videl nisem....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.