Skoči na vsebino

Nakup Mazde 3


vox

Priporočeno sporočilo

Ravno kupujem avto in se zanimam za mazdo 3 in imam nekaj vpra?anj.

Se da novo mazdo 3 ?e kupiti pri nas za?etek aprila? Na forumu sem namre? prebral, da pride do nas aprila?

Aha ?e to, je dosti razli?na od starega (2008) modela? Po sliki sode? sta se mi namre? zdela ista...

Bo cena bistveno druga?na od cene npr. modela 08?

Bolj to?no, gledam Mazdo 3 CE ali pa Mazdo 3 sport CE.

Se spla?a malo po?akati, da pride nova? Koliko lahko pri?akujem razliko v ceni?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nova bi naj pri?la aprila, oz. bi naj takrat za?eli pobirati naro?ila. Po slikah je avto ?isto druga?en. :) Verjetno si napa?no gledal. Nova naj bi se za?ela pri cca. 17t EUR z 1.6 motorjem.

 

Druga?e pa od leta 2003-2008 je mazda enaka s tem da je bil leta 2006 narejen remake (druga?na maska, izbolj?ana zvo?na izolacija, spremenjene prednje obese,.....in ?e kar nekaj stvari, pa? kar je bila "pomankljivost" pred remake-om.

1.4 motor je nepremi?nina glede na to da ima avto cca. 1200 kg. (sploh ?e vklopi? klimo), oprema CE je bolj ?voh, niti avtomatske klime nima, samo 4 Air bage, ni komand za radio na volanu in ?e in ?e,... Tudi prodajalec na poobla??enemu servisu je zelo pojamral da 1.4 ?e prodajo te?ko ker je res podhranjen. ?e te pa zanima 1.6 TX (vsa oprema) pa sporo?i ker jo prodajam, je pa ?e v garanciji.

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej, saj vem, da je lahko bit pameten, ampak poskusi ?e malo stisnit in ne kupuj paketa CE in podobno. Avto pa? mora imet neko opremo in mo?, ki je za ta razred normalna. Nova bo verjetno nekaj dra?ja, ?eprav velike razlike ne bo. Ampak saj ve?, jurja tukaj, jurja tam, pa se nabere <_< .

Druga?e imam informacije, da je nova trojka po dolgem ?asu spet ena Mazda, ki ni narejena povsem na novo. V glavnem so razlike na zunaj. Tako da je za premislit, koliko ti to pomeni. Jaz bi po?akal na novo, ampak ne za ceno tega, da bi zato moral kupit povsem olupljeno. Potem imam raj?i sedanji model z bolj?o opremo :(

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej, saj vem, da je lahko bit pameten, ampak poskusi ?e malo stisnit in ne kupuj paketa CE in podobno. Avto pa? mora imet neko opremo in mo?, ki je za ta razred normalna. Nova bo verjetno nekaj dra?ja, ?eprav velike razlike ne bo. Ampak saj ve?, jurja tukaj, jurja tam, pa se nabere <_< .

Druga?e imam informacije, da je nova trojka po dolgem ?asu spet ena Mazda, ki ni narejena povsem na novo. V glavnem so razlike na zunaj. Tako da je za premislit, koliko ti to pomeni. Jaz bi po?akal na novo, ampak ne za ceno tega, da bi zato moral kupit povsem olupljeno. Potem imam raj?i sedanji model z bolj?o opremo :(

 

No, sej vem, da CE ne ponuja prav dosti, ampak je ?e cena CE na zgornji meji kar si lahko privo??im.

Tudi stvari kot so avtomatska klima in podobno, mi ne pomenijo kaj dosti. edino, kar bi mi kaj pomenilo je DSC in TCS; ampak to sta pa ?e dva razreda vi?je... Za pribli?no isto ceno kot CE, prodajajo testna vozila (15.000 km) z vso opremo, se to spla?a kupiti?

 

no, kakorkoli, CE modela ni nikjer ve? v sloveniji (vsaj ne pri uradnih mazda prodajalcih), ima morda kdo kak?no idejo, kje bi se lahko ?e pozanimal za Mazda3 Sport 1.6 CE 2008? Bi se novo sploh ?e dalo dobiti?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko si sploh pripravljen dat za avto!!

 

Je pa moje mnenje tako!

 

jaz osebno raje vzamem malo rabljen avto z ve? opreme kot nov ki pa ima ve? ali man samo na spremembo!!

 

Sicer s foruma prodaja uporabnik Grega svojo 3-ko s tx opremo je pa facelift izvetba starega modela!

za ceno se pa? zmenita sama!

Je pa tudi na netu kar nekaj te robe :whatever:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah z novo bo te?ka, samo zgubi? ?e v momentu kar nekaj denarja ko jo kupi?, sploh sedaj ko prihaja novi model. Glede opreme je pa takole, kot so drugi ?e pisali, raje ve? opreme in malo starej?i avto. S testnimi je tako...ne ve? kaj so z njimi delali (?pralih zihr ne), vozilo jih je veliko razli?nih voznikov, in vem za par testnih vozil (mazde 3) ki se prodajajo ?e ve? kot leto dni in se ne prodajo. Ne vem, sam osebno nebi testnega kupil iz omenjenih razlogov. Oprema pa res naredi svoje, so zelo pomembne malenkosti, ?e od varnosti naprej, kot si napisal DSC, ?e 2 AB ve?, avtomatska klima je res razred zase. Oprema da res tisto piko na I, za kar ti kasneje ni ?al. Ima? kak?ne slabe izku?nje da si ?eli? ?isto nove?? Sem prepri?an da tudi ?e se v nekaj let staro Mazdo vsede? in ?e jo je imel lastnik ki mu ni vseeno za avto, niti ne bo? opazil da je kaj druga?e v avtu kot v novem. Smo si pa ljudje razli?ni nekomu ?e zelo pomeni da je avto novi in di?i po novem :) meni pa to pa? ne, oz. ?e ne,hehe. Raje malo starej?i avto in s preverjeno zgodovino pa je :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Testni avti na splo?no dr?ijo ceno, ke zgleda da so avtohi?e mnenja, da se jim (?e) ne mudi prodajat kar jim stoji na dvori??u. Z mojo najdra?jo (pred kratkim je napravila totalko) sva kupovala drug avto - v igri je bil testni focus, pa so s te?avo spustili ceno za jurja pri tem, da je bilo pri novih focusih popusta ve? kot ?eenkrat toliko. Potem sva se raje odlo?ila za drugo znamko (imena na tem forumu raje ne omenjam, da ne bom kamenjan sramezljiv ) kjer bo nov avto jurja cenej?i od rabljenega focusa, pa bolje opremljen (biksenon...)

 

Novej?i modeli so pri mazdi ko pridejo ven ponavadi jurja dra?ji od predhodnikov. ?e ni bistvenih sprememb na podvozju in motorju bi jaz vzel starej?i model. Vse je v tem, da postavi? na tehtnico ceno, opremljenost in pa seveda kaj je tebi osebno pomembnej?e. Po kak?nih 6 ali ve? letih uporabe je itak brezveze govorit o tem, kateri je bolje obdr?al ceno.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.