Skoči na vsebino

Voda v prtljažniku mazde 6


matyuk

Priporočeno sporočilo

V teh de?evnih dneh sem lepega dne opazil v prtlja?niku mokro prevleko, ki prekriva rezervno kolo. Ko sem raziskoval, sem ugotovil, da voda prihaja od spodaj, vendar ne najdem razloga zakaj in kje. Skratka dvigalka za avto je do polovice v vodi, kljub temu, da sem ?e 2x izpraznil ta prekat. Ima kdo kak?ne izku?nje s tem in kako bi to saniral?

post-5253-1240305767_thumb.jpg

post-5253-1240305785_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V teh de?evnih dneh sem lepega dne opazil v prtlja?niku mokro prevleko, ki prekriva rezervno kolo. Ko sem raziskoval, sem ugotovil, da voda prihaja od spodaj, vendar ne najdem razloga zakaj in kje. Skratka dvigalka za avto je do polovice v vodi, kljub temu, da sem ?e 2x izpraznil ta prekat. Ima kdo kak?ne izku?nje s tem in kako bi to saniral?

 

Poznam eno otro?ko varianto, ki me je fotr nau?u kako iskat to nehvale?no zadevo (ima fiate..:):)

 

S tempera barvo - razvidno (rumena, zelena...) namazi robove okoli prtljaznika, okoli lu?i in povsod kjer bi lahko pritekla voda. Postavi avto na dez za nekaj casa potem pa v garazo in videti bi se morala barvna pot vode (voda se osusi, barva ostane na steni)

 

Ni nujno da voda prihaja od spodaj, lahko nekje tece po robu in se nabira...

 

P.S. Ni pa to voda za sipe? Ne vem ce imas zadaj brisalec....vcasih se sname cevka in zaliva avto...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poznam eno otro?ko varianto, ki me je fotr nau?u kako iskat to nehvale?no zadevo (ima fiate..:):)

 

S tempera barvo - razvidno (rumena, zelena...) namazi robove okoli prtljaznika, okoli lu?i in povsod kjer bi lahko pritekla voda. Postavi avto na dez za nekaj casa potem pa v garazo in videti bi se morala barvna pot vode (voda se osusi, barva ostane na steni)

 

Ni nujno da voda prihaja od spodaj, lahko nekje tece po robu in se nabira...

 

P.S. Ni pa to voda za sipe? Ne vem ce imas zadaj brisalec....vcasih se sname cevka in zaliva avto...

 

nikjer ni ni? mokro razen v prostoru za dvigalko, prevleko pa zmaka, ker v ovinkih pljuska voda malo vn...

Tko da najbr? tudi sledi barve ne bom vidu, ker so obloge suhe ?isto do gladine vode, od brislacev pa sigurno ni, ker bi di?ala po vitreksu :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaooo kaj vse zadne ?ase sli?i? in do?ivlajo lasniki mazde 6 ne morem skoraj da verjet!! :(

A se kaj vode nbere tudi ko opere? avto si preveril takrat-lahko da je odto?na luknja zadaj v boku zama?ena(no nekateri avti vem da majo prov cevko speljano da se odte?e) :ne vem:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem zamakanja bi lahko bil zaradi manjkajo?ih gumijastih loputic na odprtini za izpust nadtlaka v avtu (zra?enje, zapiranje vrat).

 

post-1144-1240307314_thumb.jpg

 

Na sliki je ozna?ena ?pranja kjer se vidi zunanja plo?evina avta (z zunanje strani je sicer prekrita z zadnjim odbija?em in se je ne vidi). ?e z roko potipa? skozi to ?pranjo bi moral za?utiti kje je ta odprtina. Je pa cca. 10cm dolga in 3cm visoka. V odprtini bi moral biti plasti?en okvir s tremi gumijastimi loputicami, ki se odpirajo navzven. Tak?na okvirja sta na obeh straneh - levi in desni blatnik.

 

Verjetno je odpadla kak?na gumica ali pa celoten okvir?ek in ker je to na notranji strani blatnika prav lepo gor me?e vodo s kolesa. ?e je tako, lahko za silo zadevo sanira? tako, da odprtino prelepi? s trakom, ampak le za silo, da ti ne bo (?e bosta slu?ajno dva naenkrat zaprla vrata) odneslo kak?ne ?ipe ven... :D

Lahko pa sam naredi? novo gumico in jo gor natakne? (verjetno bo treba sneti notranjo tapeto na desni strani prtlja?nika za la?ji dostop ali pa zadnji odbija?).

 

Upam, da je to to.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no ubistvu nekaj takega sem imel sam v mislih kot mo?en problem akvarija pri dvigalki!!

Pomoje je najbolje da s kakim ogledalcem pogleda? iza tiste ?pranje ki je zadaj ?e se bo kak ?epek videl kjer bi lahka bil kak ?lavfek speljan ipd.

 

?e ne pa odbija? snet pa zadevo po?timat !!

Sem pa tud jaz 1x imel problem ko mi je vodo porinlo skoz spredne zra?nike(ne pri mazdi) k mi je listje zabasal odto?no lukno spredaj pri brisalcih!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaooo kaj vse zadne ?ase sli?i? in do?ivlajo lasniki mazde 6 ne morem skoraj da verjet!! :(

A se kaj vode nbaber tudi ko opere? avto si preveril takrat-lehko da je odto?na luknja zadaj v boku zama?ena(no nekateri avti vem da majo prov cevko speljano da se odte?e) :ne vem:

 

Ja baje imajo eni res odprtino za odtok, sam dvomim da ma Mazda 6 tak?no re?itev...

 

Problem zamakanja bi lahko bil zaradi manjkajo?ih gumijastih loputic na odprtini za izpust nadtlaka v avtu (zra?enje, zapiranje vrat).

 

post-1144-1240307314_thumb.jpg

 

Na sliki je ozna?ena ?pranja kjer se vidi zunanja plo?evina avta (z zunanje strani je sicer prekrita z zadnjim odbija?em in se je ne vidi). ?e z roko potipa? skozi to ?pranjo bi moral za?utiti kje je ta odprtina. Je pa cca. 10cm dolga in 3cm visoka. V odprtini bi moral biti plasti?en okvir s tremi gumijastimi loputicami, ki se odpirajo navzven. Tak?na okvirja sta na obeh straneh - levi in desni blatnik.

 

Verjetno je odpadla kak?na gumica ali pa celoten okvir?ek in ker je to na notranji strani blatnika prav lepo gor me?e vodo s kolesa. ?e je tako, lahko za silo zadevo sanira? tako, da odprtino prelepi? s trakom, ampak le za silo, da ti ne bo (?e bosta slu?ajno dva naenkrat zaprla vrata) odneslo kak?ne ?ipe ven... :D

Lahko pa sam naredi? novo gumico in jo gor natakne? (verjetno bo treba sneti notranjo tapeto na desni strani prtlja?nika za la?ji dostop ali pa zadnji odbija?).

 

Upam, da je to to.

 

Hvala, zanimive re?itve si mi podal, najraje bi avto pripeljal kar k tebi na diagnozo :):bravo:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja baje imajo eni res odprtino za odtok, sam dvomim da ma Mazda 6 tak?no re?itev...

Hvala, zanimive re?itve si mi podal, najraje bi avto pripeljal kar k tebi na diagnozo :):bravo:

 

Pri uklopkotu se bo? tud ti napil ne sam avto.... :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala, zanimive re?itve si mi podal, najraje bi avto pripeljal kar k tebi na diagnozo :):bravo:

 

Ah, zadeva sploh ni problemati?na. Potipaj in po?kili po tisti ?pranji. Mislim, da je vzrok zamakanja pri tistih loputicah. ?e pa nisi ziher, se pa lahko tudi zmeniva in skupaj pogledava.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa vseeno mislim, da ti te?e nekje pri lu?i, ker o?itno ni bil samo odbija? odmontiran ampak ?e kaj drugega. Poglej pri tesnilih okoli lu?i pa sem skoraj prepri?an, da je tam vzrok, ?e posebej, ?e je voda v "bazen?ku" dokaj ?ista. ?e bi bila voda s ceste bi bila zelo umazana.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa res, da je prej?nji lastnik menjal zadnji odbija?, pa lahko da "mojstri" niso opravili tako kot je treba.

 

jaz sem mel tocno isti problem kot ti in problem je bil ta, ki si ga opisal...tko da na servis pa naj zrihtajo kot morajo

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem mel tocno isti problem kot ti in problem je bil ta, ki si ga opisal...tko da na servis pa naj zrihtajo kot morajo

 

Tak avto sem kupil(nisem opazil da bi bil razbit), sem pa na Gami spra?eval kaj bi bilo krivo pa ni noben ni? vedu...

bomo pa komarje gojil :D:D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri uklopkotu se bo? tud ti napil ne sam avto.... :bravo:

 

Kako to misli? napil??? :ne vem: (morda leti to na dogodek s Kranja)

 

 

:hohoho: komarje gojil-povej ko bo? imel li?inke jih rabom za ribe futrat ;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...al`pa gobe gojit noter.Se ustavi?,razgrne? mizico in ko vsi zazijajo,lepo potrga? ?ampinjone

iz prtlja?nika in je manjada pronta. :bravo:

 

...malo heca mora bit,ker me to z temi na?imi 6-kami ?e malo,kaj malo,precej skrbi... :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri uklopkotu se bo? tud ti napil ne sam avto.... :bravo:

 

A vode ? :bravo::cheers:

 

 

Objavljena slika

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaoooooo sramezljiv keri pijan?ek!!!?

 

no sej ?e pride? , pri meni vode lih ne stre?ejo oz je tolk drag da se ne spla?a pit :D

Bi se pa marsikaj v kleti na?lo ;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 8 mesecev kasneje...
  • 9 let kasneje...
  • Jest je spremenil naslov v Voda v prtljažniku mazde 6

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.