Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Danes ?e cel dan poslu?am o tem kok se bo podra?lo meso, pa benz in ne vem kaj ?e vse, sej ni ?udn da je folk pol ?ist zabediran, ?e mu non stop o tem trobjo. Hkrati pa kot druga udarna novica, razni ste?aji podjetji in pa ni?anja pla?. :vskalo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e pred kratkim je bil rekord 1,5.. no ?ez nekaj tednov bo to ?e 1,6 :blink:

 

 

Plinifikacija zimskega voza se sploh ne sli? ve? tolk slabo.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

here we go again - spet podra?itev, majer ni malenkost in se dr?i na?ela, da ne bo popu??al niti pri tro?arinah - le tako naprej v bolj?i jutri :jupiii:

 

http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/ob...va-zvisale.html

 

Ja pa dobro, a ne pravi? stalno, da mora dr?ava od ne?esa ?ivet? A to pa ni v redu davek, ker se nekateri veliko vozijo pa morajo veliko tankati?

Meni recimo ni v?e? vinjeta, pa jo moram pla?ati? ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja pa dobro, a ne pravi? stalno, da mora dr?ava od ne?esa ?ivet? A to pa ni v redu davek, ker se nekateri veliko vozijo pa morajo veliko tankati?

Meni recimo ni v?e? vinjeta, pa jo moram pla?ati? ;)

 

sej sem navdu?en, a ne vidi?, da ploskam - pa ne da si mislil, da ga kritiziram, sploh ne...hihi :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bom pa vpra?al takole, kako je lahko v Franciji in Italiji LPG cenej?i kot v SLO, medtem ko je cena bencina dra?ja do 30%?

 

Prej?nji teden sem opazil cene E95 1,8-2,05? in LPG ja do 0,8?

 

Pozdravljeni,

 

cena plina se oblikuje prosto in je odvisna od nabavnih pogojev oziroma cen na mednarodnih trgih, medtem ko je bencin podvr?en vladni uredbi. Seveda je na?a ?elja, da je cena avtoplina med 50 in 60 odstotki cene bencina, kar nam v zadnjih letih tudi uspeva. ?e pogledate absolutno razliko med obema cenama v centih, je v zadnjih mesecih celo rekordna. Vendar pa je pri tem teba dodati, da Slovenija plin v celoti uva?a, kar pomeni, da je treba upo?tevati tudi logisti?ne stro?ke, zaradi majhnosti trga pa tudi ne moremo dosegati ekonomije obsega in s tem ni?je nabavne cene. Kot smo ?e poudarili pa se lahko za nova vpra?anja, komentarje, kritike ali ideje pa se lahko kadarkoli obrnete na na? sistem Povej Petrolu (www.petrol.si/povej).

 

?iga Fi?er

Strate?ko-korporativno komuniciranje, Petrol

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

cena plina se oblikuje prosto in je odvisna od nabavnih pogojev oziroma cen na mednarodnih trgih, medtem ko je bencin podvr?en vladni uredbi. Seveda je na?a ?elja, da je cena avtoplina med 50 in 60 odstotki cene bencina, kar nam v zadnjih letih tudi uspeva. ?e pogledate absolutno razliko med obema cenama v centih, je v zadnjih mesecih celo rekordna. Vendar pa je pri tem teba dodati, da Slovenija plin v celoti uva?a, kar pomeni, da je treba upo?tevati tudi logisti?ne stro?ke, zaradi majhnosti trga pa tudi ne moremo dosegati ekonomije obsega in s tem ni?je nabavne cene. Kot smo ?e poudarili pa se lahko za nova vpra?anja, komentarje, kritike ali ideje pa se lahko kadarkoli obrnete na na? sistem Povej Petrolu (www.petrol.si/povej).

 

?iga Fi?er

Strate?ko-korporativno komuniciranje, Petrol

 

dobro vam gre :prstgor:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pokusite kalkulator prihranka goriva TU

 

 

Slaba reklama.

Za vse te vodice bi moral dati 62,97?, prihranil pa bi 71,62 ? zaradi manj?e porabe. In to na 20.000 km. Torej 8,65? razlike na 20.000 km. Slaba reklama.

 

 

 

 

 

 

 

Ne, Boss, za to ni zaslu?na Pahorjeva vlada.

Ne, Boss, za to ni kriva Jan?eva vlada.

Da te ustavim, ?e preden sploh za?ne?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se eno strateako vprasanje za Petrol

 

Zakaj je na hrvaskih Petrolih cena zelenca cca enaka kot v slo, LPG pa krepko nizje cca 0,77??

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom pa zdele... k ni podra?itve.

 

 

Slivka in vsi navija?i trenutne vlade kaj pravite na to.

 

http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/ce...j-bi-padle.html

 

hmmm, a tud pol centa na liter vlada po ogromnih podra?itvah v zadnjem ?asu ne bi privo??ila ljudem? Ne raje so ?e tako visoke tro?arine ?e malo povi?ali, da ja ne bi pol evra na tank ljudem slu?ajno ostalo. Bi ga lahko za pol litra piva zapravili ali pa za 3-4 ta pocen ?ike - to pa je ?kodljivo za zdravje.

 

Ko bo naslednji skok cen jih ziher ne bojo bla?ili z uravnavanjem tro?arin - folk je pa? treba spravt na kolena, ker o?itno ?e ni na kolenih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom pa zdele... k ni podra?itve.

Slivka in vsi navija?i trenutne vlade kaj pravite na to.

 

http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/ce...j-bi-padle.html

 

hmmm, a tud pol centa na liter vlada po ogromnih podra?itvah v zadnjem ?asu ne bi privo??ila ljudem? Ne raje so ?e tako visoke tro?arine ?e malo povi?ali, da ja ne bi pol evra na tank ljudem slu?ajno ostalo. Bi ga lahko za pol litra piva zapravili ali pa za 3-4 ta pocen ?ike - to pa je ?kodljivo za zdravje.

 

Ko bo naslednji skok cen jih ziher ne bojo bla?ili z uravnavanjem tro?arin - folk je pa? treba spravt na kolena, ker o?itno ?e ni na kolenih.

 

Odkar sem bil v soboto na kurir?kovi torbici v Kp in sem videl tisto lu?tno mladino in starino s titovkami in pionirskimi kapami ter rde?e- krake zvezde vsepovsod okoli mene in se mi je celo utrnila solzica ob poslu?anju "bossa" sem sklenil, da se "spreobrnem" in za?nem biti pravo-vernik. Ker tisti dan je bilo izre?eno ogromno besed o po?tenju, prijateljstvu, pomo?i drug drugemu in tolerantnosti do druga?e misle?ih.In ker imam vse te atribute tudi sam sem si dejal ni vrag, da me ne sprejmejo medse. Pa ?e voja?ko obleko z peterokrako zvezdo imam nekje na podsrtre?ju spravljeno in mi bo nemara pri?la ?e prav.

 

Res je Boss, to pa presega ?e vse meje z temi tro?arinami. :angry2: Res je ?e ?as, da dajo malo kruha (in ?okolade) in iger tudi navadnim smrtnikom.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz tega enostavno ne razumem....

 

po eni strani jamrate nad var?evalnimi ukrepi ter vsem tem sranjem, ki ga zdaj ?elijo uvajati, po drugi strani pa je problem teh 0,5 centa na liter...

 

 

kdaj ?e, boste razumeli, da se mi oz. vi lahko pogovarjate in ?imfate kaj vam srce po?eli, pa z naslednjimi volitvami ne bo ?isto ni? druga?e ?!

 

raje premislite, kaj boste sami naredili za spremembe? oz. da vam bo bolje?

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz tega enostavno ne razumem....

 

po eni strani jamrate nad var?evalnimi ukrepi ter vsem tem sranjem, ki ga zdaj ?elijo uvajati, po drugi strani pa je problem teh 0,5 centa na liter...

kdaj ?e, boste razumeli, da se mi oz. vi lahko pogovarjate in ?imfate kaj vam srce po?eli, pa z naslednjimi volitvami ne bo ?isto ni? druga?e ?!

 

raje premislite, kaj boste sami naredili za spremembe? oz. da vam bo bolje?

 

za?gal bomo parlament, pa se bomo vsej po?utl bolje :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odkar sem bil v soboto na kurir?kovi torbici v Kp in sem videl tisto lu?tno mladino in starino s titovkami in pionirskimi kapami ter rde?e- krake zvezde vsepovsod okoli mene in se mi je celo utrnila solzica ob poslu?anju "bossa" sem sklenil, da se "spreobrnem" in za?nem biti pravo-vernik. Ker tisti dan je bilo izre?eno ogromno besed o po?tenju, prijateljstvu, pomo?i drug drugemu in tolerantnosti do druga?e misle?ih.In ker imam vse te atribute tudi sam sem si dejal ni vrag, da me ne sprejmejo medse. Pa ?e voja?ko obleko z peterokrako zvezdo imam nekje na podsrtre?ju spravljeno in mi bo nemara pri?la ?e prav.

 

Ma? sre?o, da si tolk bliz meje pa ?e ti ne pa?ejo rde?e zvezde, gre? lahko na fa?isti?ne proslave k Italijanom.

 

Res je Boss, to pa presega ?e vse meje z temi tro?arinami. :angry2: Res je ?e ?as, da dajo malo kruha (in ?okolade) in iger tudi navadnim smrtnikom.

 

?e zna? ra?unat si lahko izra?una? sam... v zadnjem letu je cena 95-ke brez dajatev zrasla za cca 12 centov na liter - nato ceno nimamo vpliva ker je odvisna od dobaviteljev nafte.

 

Cena z vsemi dajatvami (tro?arine, co2 in DDV) pa je zrasla za 30 centov na liter. :blink: Vlada je torej samov tem ?asu dvignila dajatve za celih 18 centov ali z drugimi besedami je samo davke pove?ala za 20%.

 

A je to veliko, malo naj presodi vsak sam so pa tro?arine danes na najvi?jem nivoju kot kadarkoli.

 

jaz tega enostavno ne razumem....

 

po eni strani jamrate nad var?evalnimi ukrepi ter vsem tem sranjem, ki ga zdaj ?elijo uvajati, po drugi strani pa je problem teh 0,5 centa na liter...

 

tud rak ne opazi da je nekaj narobe, ?e ga kuhajo po?asi...

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Super, veliko sreče ti želim in cesto si daj malo poširit, če ti slučajno še ostane kak €€€.... 😂
    • Že tri dni zapored vstajam ob štirih zjutraj, da zrolbam sneg z dvorišča in tako naredim prostor za šolski avtobus, ki pride po šolarje.   Komaj čakam, da mine pomlad...
    • Ampak jaz sem pa res rojen pod srečno zvezdo. Šla sodelavka na dopust in jaz danes prevzamem še njeno delo. Med drugim to pomeni prejemanje pošte - tako klasične kot elektronske. In prvo zjutraj dobim tole sporočilo:     Poslal:    "David C. Bohnett" <carloshelufoundations@gmail.com>, dne 24.04.2024 19:23 Prosim, da  pošljete odgovor na naslov(e): ioffice77@yahoo.com Prejemnik:    undisclosed-recipients:; V vednost:   Zadeva:    S spoštovanjem Moje ime je David C. Bohnett, rojen sem 2. aprila 1956. Sem ameriški filantrop in tehnološki podjetnik. Sem ustanovitelj in predsednik fundacije David Bohnett, neprofitne organizacije, ki dodeljuje nepovratna sredstva in se posveča izboljšanju družbe s pomočjo družbenega aktivizma. Sem filantrop in tehnološki podjetnik in se zavzemam za ustvarjanje pozitivnih sprememb človeštva z gradnjo skupnosti in družbenim aktivizmom. Spodaj je nekaj področij, ki sem jim prispeval: (1). Doniral sem za Funding Los Angeles, ki podpira širok spekter umetniških, izobraževalnih in državljanskih programov v Los Angelesu. (2). Donirala sem za namene, povezane z LGBT (3). Prav tako sem dal nešteto in množičnih finančnih donacij v dobrodelne namene po vsem svetu. (4). Donirano tudi za storitve in raziskave o aidsu (5). Doniral sem tudi za volilne pravice in registracijo volivcev (6). Preprečevanje nasilja z orožjem (7). Raziskave na živalih in pravice živali (8). Večkrat sem prispeval ameriški filmski industriji in dal velike finančne prispevke več univerzam v Združenih državah Amerike. V kalifornijski politiki sem dal številne osebne politične donacije na državni ravni. Zato se po prejemu tega pisma štejete za srečneža, ker ste danes od mene prejeli to pismo. Doniram vam vsoto 6.000.000,00 USD (šest milijonov ameriških dolarjev). To donacijo vam namenjam, da z denarjem pomagate sebi in svoji družini. Želim, da ta denar vložite v kateri koli donosen posel, ki ga želite. Pomagajmo graditi družbo s podajanjem roke bratske ljubezni drug drugemu. To je moj zasebni e-poštni naslov: ioffice77@yahoo.com (odgovorite mi, da vas bom lahko usmeril, kako vam bo izplačan denar). Obiščite to spodnjo povezavo, potrpežljivo preberite članek, da boste lahko preverili o meni: https://en.wikipedia.org/wiki/David_Bohnett S spoštovanjem David C. Bohnett E-pošta: ioffice77@yahoo.com     Prva elektronska pošta in že lahko dobim šest milijonov ameriških dolarjev! Pa ne si misliti, da je to kakšna potegavščina, David C. Bohnett res obstaja! Ima pa malo težav s spolno usmeritvijo, ker nekaj časa je "doniral", nekaj časa pa "donirala". No, najbrž je zato nekaj njegovih sredstev prejela tudi LGBT-organizacija...   Pa naj še kdo reče, da nisem rojen pod srečno zvezdo! Pravkar sem že naročil dve Mazdi CX-80 (enega zame in enega za ženo) s 3,3 litrskim turbo-dizlskim šestvaljnikom. Samo še od Davida prevzamem denar in ju plačam...
    • nimajo, ker a-cosmos že nekaj časa ne dela več ... 😃  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.