Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

 

Ni samo bencin....

 

Cestninski razred 2A (avto):vinjeta_2016_zavihek_avto.png
  • letna 110 ?
  • mese?na 30 ?
  • tedenska 15 ?

 

 

  Cene avstrijskih vinjet Cene vinjet za osebna vozila:
  • letna 85,70 ?
  • 2-mese?na 25,70 ?
  • 10-dnevna 8,80 ?

 

 

Ampak zakaj vsi tole mantro ponavljate kot papagaji, ?e vsi vemo da je to neustrezna primerjava.

 

V Sloveniji imamo 606km AC+HC, prebivalcev je 2.063.000, kar pomeni da na prebivalca pride 29,4cm AC-jev. ?e 110? letne vinjete, delimo s centimetri stane centimeter ceste prebivalca 3,74?/leto

 

Avstrija ima 1720km AC+HC, prebivalcev ima 8.623.000, kar pomeni da na prebivalca pride 19,9cm AC-jev. ?e 87,70? letne vinjete, delimo s centimetri stane centimeter ceste prebivalca 4,30?/leto.

 

Oziroma druga?e povedano je v Avstriji torej na prebivalca AC dra?ja za 15%

 

Mi je jasno, da vsak gleda samo kon?no ceno vinjete ampak, da smo morali v Sloveniji zgraditi skoraj 50% ve? AC-jev na prebivalca in jih tudi vzdr?evati je nekako logi?no, da je cena vinjete vi?ja ampak "le" za 25%. ?e ?e druga?e povemo, ?e bi imelAvstrija toliko AC na prebivalca kot Slovenija in da bi bilo enako razmerje kot je danes bi njihova vinjeta bila okoli 130?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na?a povpre?na pla?a je pol ni?ja kot v avstriji - zakaj potem niso avtomobili pol cenej?i pa hrana, stanovanja, elektrika, ogrevanje, energenti, iPhoni, vstopnina v Postojnsko jamo itd itd itd? ?e zna? na to odgovoriti ti bo verjetno jasno tudi to, da je vsako stvar Slovencu te?je kupiti kot Avstrijcu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce pustimo ob strani zivljenski standard, kaj ima veze stevilo prebivalcev drzave? Tehnicno (ce pustimo ob strani faktorje kot so teren, davke na material, ceno delovne sile & tekoce ure gradbenih strojev; ce kaj so te cene v Avstriji visje) je strosek za gradnjo avtoceste v Sloveniji ali Avstriji enak. Sploh za tranzitne drzave, ko vecino skode na avtocestah naredijo (tuji) tovornjaki je stevilo prebivalcev na km avtoceste se bolj irelevanten. Pa ce se prav spomnim Avstrijci vecino tovornjakov nalagajo na vlake...?

 

 

 

Na?a povpre?na pla?a je pol ni?ja kot v avstriji - zakaj potem niso avtomobili pol cenej?i pa hrana, stanovanja, elektrika, ogrevanje, energenti, iPhoni, vstopnina v Postojnsko jamo itd itd itd? ?e zna? na to odgovoriti ti bo verjetno jasno tudi to, da je vsako stvar Slovencu te?je kupiti kot Avstrijcu.

 

Zakaj Mujo v lokalni burek?inici zasluzi pol manj kot kuhar v asu, ceprav se ubadata z vec ali manj isto dejavnostjo? Za iPod, elektriko, ogrevanje oba placujeta isto. Nekatere firme/drzave pac poslujejo bolje, obracajo vec denarja. Avstrija ima visji standard od Slovenije. Seveda ni vse tako preprosto ampak na koncu koncev je to to, kar povprecni prebivalec obcuti na svoji kozi.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi smo ?li poleti od Moravskih toplic do Dunaja in nazaj do Beljaka, pa nismo nikjer na?li predora, za katerega bi morali pla?ati...

 

 

Se opravicujem... ze dolgo se nisem peljal proti Dunaju ... :) ... Do tja res prides brez dodatnih strsokov ...

 

skitched-20160116-083925.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se opravicujem... ze dolgo se nisem peljal proti Dunaju ... :) ... Do tja res prides brez dodatnih strsokov ...

 

skitched-20160116-083925.jpg

in zakaj ne gre? po kraj?i poti ki je tudi brez dodatnih stro?kov? Kot je na primer Ljubelj ali ?entilj?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na?a povpre?na pla?a je pol ni?ja kot v avstriji - zakaj potem niso avtomobili pol cenej?i pa hrana, stanovanja, elektrika, ogrevanje, energenti, iPhoni, vstopnina v Postojnsko jamo itd itd itd? ?e zna? na to odgovoriti ti bo verjetno jasno tudi to, da je vsako stvar Slovencu te?je kupiti kot Avstrijcu.

Boss verjemi, da bi bil presene?en...ja ?e je? zunaj itd, ampak obrobje dunaja ima isto ceno flatov kot pri nas, stvari v trgovini so na enaki ravni, dajatev je malo manj, Avtomobili niso prav ni? dra?ji........standard predvsem vzdr?uje sistem - sistem kjer je pacient pri zdravniku pomemben, brez ?akanj, brez skritih dopla?il itd.....?olski sistem deluje, nagrajuje, ?tipendira.....

 

Ni vse v tem kje je ceneje, ob takem bi skandinavija ?e propadla

 

Zakaj je potem ravno Dunaj ?e 10 let the place to live, ?e je v Sloveniji tako lep?e?

 

Glede km avtocest/prebivalca pa se pejmo ?e koliko slabih cest na prebivalca imamo mi in oni......

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

in zakaj ne gre? po kraj?i poti ki je tudi brez dodatnih stro?kov? Kot je na primer Ljubelj ali ?entilj?

 

 

Kam? V Salzburg, Muenchen, Berlin,...? Za Dunaj sem napisal, da se opravicujem, ker sem ga omenil :) ... Itak je za pot na Dunaj najbolj optimalna varianta cez Maribor, Sentilj, Graz,... in potem naprej proti severu ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolk zna? Jures ti zavit s teme :D . Ne vem a to res ni logi?no, da ?e ima? ve? kilometrov cest na prebivalca to pomeni ve?ji stro?ek po osebi pa kakor to obrne?. Mislim, da je treba klele osnove matematike razlagat je pa res :whatever: . Pa sej slabe ceste na prebivalca so iz istega ?tosa. Ve? kot ima? cest/prebivalca ve? je stro?kov z njimi in te?je jih pokrije? sploh ker na? BDP ni tako visok kot v Avstriji.

 

Druga?e mi pa ni jasno kaj si povedal v prvem odstavku, ker si samo ponovil kar sem ?e napisal v tekstu, ki ga citira?. Je bil pa ta tekst namenjen Labiju, ki se zdejle sicer mal spreneveda, da ne ve o ?em je debata. Ja verjetno je logi?no oziroma nedvoumno jasno, da nekdo, ki ima vi?je prihodke si la?je privo??i izdelek ali storitev, ki nosi enako ceno. In na trgu vladajo ekonomske zakonitosti in ker si nismo ?eleli socializma ampak kapitalizma je pa? tako, da ekonomska ra?unica pa? vlada na?im ?ivljenjem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kam? V Salzburg, Muenchen, Berlin,...? Za Dunaj sem napisal, da se opravicujem, ker sem ga omenil :) ... Itak je za pot na Dunaj najbolj optimalna varianta cez Maribor, Sentilj, Graz,... in potem naprej proti severu ... 

Govora je o Avstriji..........ne Nem?iji, ki je pa itak poglavje zase. V Salzburg gre? lahko tudi zastonj mimo Tauerja. Tako kot pri nas mimo Karavank.

 

In ja brez vezna debata, te stvari so tam cenej?e, pa se lahko ne vem kaka debata razvije. Odgovor je pa predvsem v tem, da vsi enakopravno pla?ujejo prispevke, davke. V Sloveniji pa ni vinjeta cena avtocest ampak krpanja lukenj povsod drugje kjer se krade (isto je cena benza.....prihaja ?e bencinski cent, ki nima veze z nafto.........)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Govora je o Avstriji..........ne Nem?iji, ki je pa itak poglavje zase. V Salzburg gre? lahko tudi zastonj mimo Tauerja. Tako kot pri nas mimo Karavank.

 

In ja brez vezna debata, te stvari so tam cenej?e, pa se lahko ne vem kaka debata razvije. Odgovor je pa predvsem v tem, da vsi enakopravno pla?ujejo prispevke, davke. V Sloveniji pa ni vinjeta cena avtocest ampak krpanja lukenj povsod drugje kjer se krade (isto je cena benza.....prihaja ?e bencinski cent, ki nima veze z nafto.........)

Lepo in jedrnato povedano. Pri nas ne gre noben denar za ni?, za kar je namenjen. Cestnina, ki jo pla?amo ob registraciji gre recimo za ?eleznice. In jaz, recimo, se nisem peljal z ?eleznico v prej?njem letu niti en meter. Mi smo vsi eni veliki humantarci, ki ?enkamo denar tistim, ki ga pa? nimajo.Aja, za bo?i?nice in dobre pla?e imajo.

 

Na?a povpre?na pla?a je pol ni?ja kot v avstriji - zakaj potem niso avtomobili pol cenej?i pa hrana, stanovanja, elektrika, ogrevanje, energenti, iPhoni, vstopnina v Postojnsko jamo itd itd itd? ?e zna? na to odgovoriti ti bo verjetno jasno tudi to, da je vsako stvar Slovencu te?je kupiti kot Avstrijcu.

 

Koliko avstrijskih  vinjet si kupi Avstrijec z povpre?no pla?o in koliko Slovenec slovenskih? Izra?unaj in to je to. Nobenega filozofiranja.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo in jedrnato povedano. Pri nas ne gre noben denar za ni?, za kar je namenjen. Cestnina, ki jo pla?amo ob registraciji gre recimo za ?eleznice. In jaz, recimo, se nisem peljal z ?eleznico v prej?njem letu niti en meter. Mi smo vsi eni veliki humantarci, ki ?enkamo denar tistim, ki ga pa? nimajo.Aja, za bo?i?nice in dobre pla?e imajo.

 

 

Koliko avstrijskih  vinjet si kupi Avstrijec z povpre?no pla?o in koliko Slovenec slovenskih? Izra?unaj in to je to. Nobenega filozofiranja.

 

 

Odvisno kateri slovenec... Prav gotovo se lahko Slovenija pohvali s tem, da ima vec tajkunov kot Avstrija...   :harhar:  ... pa ne na prebivalca... ampak absolutno :)  

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak zakaj vsi tole mantro ponavljate kot papagaji, ?e vsi vemo da je to neustrezna primerjava.

 

V Sloveniji imamo 606km AC+HC, prebivalcev je 2.063.000, kar pomeni da na prebivalca pride 29,4cm AC-jev. ?e 110? letne vinjete, delimo s centimetri stane centimeter ceste prebivalca 3,74?/leto

 

Avstrija ima 1720km AC+HC, prebivalcev ima 8.623.000, kar pomeni da na prebivalca pride 19,9cm AC-jev. ?e 87,70? letne vinjete, delimo s centimetri stane centimeter ceste prebivalca 4,30?/leto.

 

Oziroma druga?e povedano je v Avstriji torej na prebivalca AC dra?ja za 15%

 

Mi je jasno, da vsak gleda samo kon?no ceno vinjete ampak, da smo morali v Sloveniji zgraditi skoraj 50% ve? AC-jev na prebivalca in jih tudi vzdr?evati je nekako logi?no, da je cena vinjete vi?ja ampak "le" za 25%. ?e ?e druga?e povemo, ?e bi imelAvstrija toliko AC na prebivalca kot Slovenija in da bi bilo enako razmerje kot je danes bi njihova vinjeta bila okoli 130?.

 

Zanimiv, a pomanjkljiv izra?un. Primerjati AC samo po dol?ini, bi bilo korektno samo v primeru, ?e bi bile AC dejansko primerljive - pa niso.

Za za?etek: v veliki ve?ini avstrijske avtoceste odstavni pas v ?irini normalnega voznega pasu. Poleg tega ima ve?ina tudi na levi strani na voljo ?e kake 3/4 metra asfaltirani oz. betonirane povr?ine. Torej gre za kar precej ve?jo povr?ino na enaki dol?ini,

Iza?un ne upo?teva tripasovnice, ki se vije na A1 od kri?i??a z A9 do Dunaja; da o ?tiripasovnici na A2 pri Dunaju niti ne govorim. Spet bistveno ve?ja povr?ina.

V Avstriji je samo na A9, na odseku med St, Pankrazem in Kremsom, kakih 25km, obvezna vinjeta na cesti, ki ni AC, vse ostalo.... Pri nas je cel kup "avtocest" brez odstavnega pasu (vipavska dolina, pomurka, podme?aklja...) Je res mogo?e primerjati km pomurke s km tripasovnice na A1, ki ima ?e odstavni pas?

Da ne govorimo o po?ivali??ih, ?e posebno tistih, ki zadnje ?ase hitro rastejo ob avstrijskih AC, Pri nas je glede po?ivali??, ki niso hkrati tudi benciski servisi, prava rev??ina.

In avstrijci avtocest ne solijo, pa? pa polivajo s sredstvom, ki prepre?uje poledico. U?inkoviteje, bolj ekolo?ko in seveda dra?je...

 

Primerjajmo raje povr?ino - da o kakovosti niti ne za?nemo.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz vse to razumem samo kot to, da moram, tako kot vsi, pljuvat ?ez lastno dr?avo in jo dajat v ni?, ker je to pa? danes tako trendy.

 

Namesto, da bi si priznali na?e prednosti se raje hlap?evsko klanjamo pred tujino - v ?asu juge tega nikoli nismo po?eli zdaj smo pa res ratali ene uboge pomilovanja vredne pare - ?e bi bil Rugelj ?e ?iv bi nam rekel pezdetki. Res se spra?ujem a si sploh zaslu?imo svojo dr?avo. :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se ne bo tople vode odkril s temi grdimi nalepkami in ker je po novem baje moderno fotkat ra?une, prilimam eno temi primerno:

4e38aefff25a0c737003c86c7761eeb2.jpg

Kr sprejemljiv stro?ek za prevo?enih: :zvizga:

18fbf3526288fc31d8ea74dbb244d03c.jpg

 

Aja ?e se komu ne da ra?unat; 24?/725km=3,3? na 100km

Sicer je drvarnca za vozit ampak za namen zimskega ?parov?ka mu to ne gre zamerit :)

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz vse to razumem samo kot to, da moram, tako kot vsi, pljuvat ?ez lastno dr?avo in jo dajat v ni?, ker je to pa? danes tako trendy.

 

Namesto, da bi si priznali na?e prednosti se raje hlap?evsko klanjamo pred tujino - v ?asu juge tega nikoli nismo po?eli zdaj smo pa res ratali ene uboge pomilovanja vredne pare - ?e bi bil Rugelj ?e ?iv bi nam rekel pezdetki. Res se spra?ujem a si sploh zaslu?imo svojo dr?avo. :(

D'best izjava!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se ne bo tople vode odkril s temi grdimi nalepkami in ker je po novem baje moderno fotkat ra?une, prilimam eno temi primerno:

4e38aefff25a0c737003c86c7761eeb2.jpg Kr sprejemljiv stro?ek za prevo?enih: :zvizga:18fbf3526288fc31d8ea74dbb244d03c.jpg

 

Aja ?e se komu ne da ra?unat; 24?/725km=3,3? na 100km

Sicer je drvarnca za vozit ampak za namen zimskega ?parov?ka mu to ne gre zamerit :)

 

Lepaa :). Kpa je to za en avto ? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avstrija dizel danes 0,898?

Jaz vse to razumem samo kot to, da moram, tako kot vsi, pljuvat ?ez lastno dr?avo in jo dajat v ni?, ker je to pa? danes tako trendy.

 

Namesto, da bi si priznali na?e prednosti se raje hlap?evsko klanjamo pred tujino - v ?asu juge tega nikoli nismo po?eli zdaj smo pa res ratali ene uboge pomilovanja vredne pare - ?e bi bil Rugelj ?e ?iv bi nam rekel pezdetki. Res se spra?ujem a si sploh zaslu?imo svojo dr?avo. :(

Se pravi samo zati ker je moja, lahko z njo delajo kar hoceji, mi moramo pa se smejati in zadovoljno to podpirati.

Svasta

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.