Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

15 hours ago, jacques33 said:

Jaz sem včeraj natankal  "ta drago" nafto na Molu, pa se nisem sekiral glede cene.

Tako kot je nekdo napisal zgoraj, zaradi korone se itak pol manj vozimo kot ponavadi.

Bencin gre for, nafta dol....vemo koliko je ura....ampak eni bojo kmal obrnil plosco in zacel sej je ful cnej ko v italiji...klasika

Nekateri delamo se vedno redno kilometrino, in sodec po guzvah na cesti ni glih razlik.

romunov pa tud ko dreka

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedaj se je razblinil mit o tem, da so OMV goriva boljsa... ker so napisali, da v Sloveniji ne prodajajo goriva lastne proivodnje.., ;) ...

 

5f4661de68_62370518.jpg?v=d41d
WWW.24UR.COM

Avstrijska energetska družba OMV je sporočila, da namerava v okviru programa prodaje naložb prodati 120 bencinskih servisov v Sloveniji. OMV ima v Sloveniji bencinske servise pod znamkami OMV, Eurotruck...


image.thumb.jpeg.e74f8795f11f05c95653dd7d5bf91566.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

14 minutes ago, Jest said:

Sedaj se je razblinil mit o tem, da so OMV goriva boljsa... ker so napisali, da v Sloveniji ne prodajajo goriva lastne proivodnje.., ;) ...

 

5f4661de68_62370518.jpg?v=d41d
WWW.24UR.COM

Avstrijska energetska družba OMV je sporočila, da namerava v okviru programa prodaje naložb prodati 120 bencinskih servisov v Sloveniji. OMV ima v Sloveniji bencinske servise pod znamkami OMV, Eurotruck...


image.thumb.jpeg.e74f8795f11f05c95653dd7d5bf91566.jpeg

In mit ontem zakaj je Pocivalsek kupil delnice petrola.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je marko91 napisal:

In mit ontem zakaj je Pocivalsek kupil delnice petrola.....


???

 

Ne kapiram tega... Kaj ima tukaj zveze Pocivalsek? A ni bil en drug? Vizjak?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss. 

Bilo je obdobje, tam leta 05 ali 06, ko je nafta prihajala iz Avstrije. Ti iz prve roke povem. Sem bil voznik tovrnjaka takrat. Nafta bila ohoho kvalitetnejša. Spomni se zaustavitev mestmega prometa v MB zaradi slabe petrolove nafte... 

V glavnem, bilo je obdobje kvalitetne nafte na OMV. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če te bencinske servise pokupi Petrol, potem ga bomo cenovno še bolj nasrkali. Držim pesti, da se bodo prodali med različne kupce, nekateri tudi privatnikom.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Shrek napisal:

Boss. 

Bilo je obdobje, tam leta 05 ali 06, ko je nafta prihajala iz Avstrije. Ti iz prve roke povem. Sem bil voznik tovrnjaka takrat. Nafta bila ohoho kvalitetnejša. Spomni se zaustavitev mestmega prometa v MB zaradi slabe petrolove nafte... 

V glavnem, bilo je obdobje kvalitetne nafte na OMV. 

Iste izkušnje z dizlom samo ,da z osebnimi vozili. Ko smo kartično prešli na OMW nismo več točili na Petrolu. Takrat se nam je poraba znižala cc 0.5 lit/100. Prevoženo 10k mesečno x 5 avtomobilov in daš vse skupal na papir je kar nekaj razlike! Kaj bomo pa sedaj bomo še vidli kako se situacija razvije..... Če bo vse Petrol poročam,če bo kaj razlike v porabi....:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

20 let točim tako svoje kot službene avte v 90% na Petrolu pa nismo ničesar zaznali. Nisem pa nikoli sral čez nobenega proizvajalca, da je boljši ali slabši ampak tud OMV je imel svoje prebliske sploh v času, ko se je uvajalo obvezno dodajanje biodizla. Še vedno sem prepričan, da vse pumpe v Sloveniji se držijo standardov in da imajo dovolj kvalitetna goriva.

 

Glede porabe pa - dokler ne bo nekdo dal dejanske primerjave vseh tankanj v 100.000 ali raje še več prevoženih kilometrih in dokazal, da je na enem poraba pol litra manjša so pač to zgolj babje čenče. Jaz imam vse dokaze na poraba.com za tri avtomobile in sem jih tukaj objavil že neštetokrat. Razlike ni nobene pa če se nekateri še tako trudite uničevat domačega ponudnika.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je samSimon napisal:

Mislm, da tut z zakonskega vidika Petrol ne sme pokupit vseh, nekaj v zvezi s konkurenčnostjo in ta pravna jajca 😀

 

Bo pa že vlada poskrbela, da bodo šle Vizjakove delnice gor. Sploh pa, a še mamo Agencijo RS za varstvo konkurence?

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Bini napisal:

Iste izkušnje z dizlom samo ,da z osebnimi vozili. Ko smo kartično prešli na OMW nismo več točili na Petrolu. Takrat se nam je poraba znižala cc 0.5 lit/100. Prevoženo 10k mesečno x 5 avtomobilov in daš vse skupal na papir je kar nekaj razlike! Kaj bomo pa sedaj bomo še vidli kako se situacija razvije..... Če bo vse Petrol poročam,če bo kaj razlike v porabi....:prstgor:

@Boss Glej ,če bi vedel takrat,da bom moral tebi kaj dokazovati bi si takrat zabeležil in ti tudi dokazal! To je bilo kakih 15-20 let nazaj. Sedaj ti pa tega ne morem več,ker tankamo samo na OMW in nimam več primerjave. Če bomo slučajno prešli na Petrol bom napisa kakšna bol razlika kot sem že napisal! Nesmisel pa bi bil,da bi tankal pri Petrolu samo zato ker je domač prodajalec,ker kolikor vem ne črpajo nafte in samo prodajajo kot OMW,MOL itd. Zaposljujejo pa ravnotako naše ljudi. Če bi gledali tako  skoraj ne najdeš več domače trgovske verige.....

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Goriva sploh niso več niti glavni produkt črpalkarjev, ampak vseeno udrihat na pamet kako je recimo Petrol zanič ostali so pa oh in sploh... ne vem, kaj naj rečem na to. Dokazov pa noben nima.

 

 

pa zgolj za info - lastniška struktura Petrola

 

thumbnail_si_group_petrol_400x300.jpg
WWW.PETROL.EU

Petrol je poleg največje slovenske energetske družbe tudi največji slovenski uvoznik, največje slovensko podjetje po prihodkih ter ena...

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako je sedaj se ne poglabljam. Bila pa je razlika v gorivu. Pri porabi 5 litrov se 10% ne pozna veliko. Pri pirabi 35 litrov se pa pozna ohoho...pa 100 000 km na leto... Izračunaj si... 

Testirano pa pri isti teži, isti relaciji (700km v eno smer) isti tovor, isti avto isti voznik, ista ura, približna temperatura. 4 vožnje s petrol nafto, 4 vožnje z OMV nafto. Poleg nižje porabe je proti tauern tunelu mimo eisentrata v avstriji šel tovornjak 5km/h hitreje v klanec. 

Razlika v kvaliteti goriva JE bila... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je Shrek napisal:

Kako je sedaj se ne poglabljam. Bila pa je razlika v gorivu. Pri porabi 5 litrov se 10% ne pozna veliko. Pri pirabi 35 litrov se pa pozna ohoho...pa 100 000 km na leto... Izračunaj si... 

Testirano pa pri isti teži, isti relaciji (700km v eno smer) isti tovor, isti avto isti voznik, ista ura, približna temperatura. 4 vožnje s petrol nafto, 4 vožnje z OMV nafto. Poleg nižje porabe je proti tauern tunelu mimo eisentrata v avstriji šel tovornjak 5km/h hitreje v klanec. 

Razlika v kvaliteti goriva JE bila... 

Saj vemo,da Boss-a ne moreš prepričat. 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

Goriva sploh niso več niti glavni produkt črpalkarjev, ampak vseeno udrihat na pamet kako je recimo Petrol zanič ostali so pa oh in sploh... ne vem, kaj naj rečem na to. Dokazov pa noben nima.

 

 

pa zgolj za info - lastniška struktura Petrola

 

thumbnail_si_group_petrol_400x300.jpg
WWW.PETROL.EU

Petrol je poleg največje slovenske energetske družbe tudi največji slovenski uvoznik, največje slovensko podjetje po prihodkih ter ena...

 

Da boš mirno spal,tudi jaz svojega včasih tankam bencin na Petrolu 😆 aja pa kaffe imajo boljši od OMW . Sem pa ful lojaln in sem v Bosni dvakrat tankal na Petrolu!:jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še mojih pet centov glede goriva. V moj športni avto vedno točim le OMV gorivo, ko je na razpolago.Se kar ornk pozna na moči in pa seveda na samih pospeških.

To sem tud že štopal, tako, da ne govorim na pamet. 😊

Zdej, ali so njihovi benzini enaki  kot ostala goriva v Sloveniji al pa je  gorivo posebej narejeno samo za OMV, ne vem. Kje bom tankal, ko se OMV črpalke prodajo, ne vem. Upam sam, da ne bo kak levi kupec. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, da ne bo vedno samo enosmerna zgodba.

 

Jaz sem zadnja dva tanka tankal na OMV in je poraba visja od Petrola. Dobro, priznam, nekaj doda tudi zima, ampak saj so zimske razmere ze 4 mesece torej.

 

Zadnji tank je bila poraba 7,1l/100km, najvec doslej cez cel tank. Dobro, drzi, da se tudi z regeneracijami DPF ni izslo in je bila ena vec od povprecja, tako da ... bomo videli, ce bo naslednjic 6,5 ... Danes tankal nalasc na Petrolu. 😃 Pa se loto listek placal, da se mi ne bo treba vec ubadati s ceno goriva - ce kaj zadanem, seveda. 😃

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Velik govorjenja pa nič dokazov - je pa očitno nekaj narobe z mojimi Mazdami, da je poraba na vseh pumpah v povprečju enaka.

 

Pa da ne bom izpadel, da drugim očitam pomanjkanje dokazov, še 1x moja prva in še prejšnja Mazda 6.

 

slika.png.3d5443e4476e202f3c0927928995237e.png

 

 

slika.png.aa14bc9338b6e05f45ced919da764281.png

 

opomba, da ne bo kdo onaniral na 5,70 v tujini. Tisto je bila 3000km dolg road trip po bivši Jugi praktično sama relacija po regionalkah.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.