Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

pred 1 minuto je TBA napisal:

Učas ni blo važno kake barve je bil avto, ali ti je manjkal kak brisalec (zastava) samo da si dobil fičeka, 101ko,... ker se barva še posušila ni ko so ga prodali.

Res je, danes pa vsi gledajo samo na opremske pakete in njihove vsebine ter estetiko, da o tem kako pri rabljenem za 500€ pričakujejo da mu novega narediš in ti jamrajo kako je možno da tak model obstaja in da nisi v njegovi regiji. Razvajenci in večni otroci ki sanjarijo, v resnici pa nimajo za burek in kavo!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je DonFelipe napisal:

Res je, danes pa vsi gledajo samo na opremske pakete in njihove vsebine ter estetiko, da o tem kako pri rabljenem za 500€ pričakujejo da mu novega narediš in ti jamrajo kako je možno da tak model obstaja in da nisi v njegovi regiji. Razvajenci in večni otroci ki sanjarijo, v resnici pa nimajo za burek in kavo!

 

Ne razumem kaj je s tem narobe - mislim če ima folk denar in si ta luksuz lahko privošči, za kaj si ga ne bi?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je NevLado napisal:

 

Ne razumem kaj je s tem narobe - mislim če ima folk denar in si ta luksuz lahko privošči, za kaj si ga ne bi?

Se strinjam. Je pa res, da so nekateri pri nas že nesramno bogati in se preseravajo, zelo veliko ljudi pa si avto (kripo) komaj privošči in za silo vzdržuje, da lahko pride do službe.

 

Imamo na svetu na stotine miljonov ljudi, ki stradajo in o avtu niti ne razmišljajo. Krivičen svet, je bil, je in sem prepričan, da bo še naprej.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Janez007 napisal:

Se strinjam. Je pa res, da so nekateri pri nas že nesramno bogati in se preseravajo, zelo veliko ljudi pa si avto (kripo) komaj privošči in za silo vzdržuje, da lahko pride do službe.

 

Imamo na svetu na stotine miljonov ljudi, ki stradajo in o avtu niti ne razmišljajo. Krivičen svet, je bil, je in sem prepričan, da bo še naprej.

Ampak,a se zavedaš da je v naši Dolini Šentflorjanski 99% vozil kupljenih na lizing?

Drugo pa če bi bilo res tolikšno število kot omenjaš v drugem odstavku potem ne bi promet funkcioniral tako kot funkcionira.

Vse te novodobne bolezni kot so veganstvo, kardaširanje, gretiranje, kovidiranje ipd... so pripeljale do tega da se bogati odrekajo marsičemu, meddrugim nekateri tudi vozilom, ter prehajajo na ostale neumnosti kot so telefoniranje in ostali okraski ; možgane pa imajo sprane s strani medijev in njihovih ''zvezd''. Zokilandiranje pa uvaja povrh vsega še sodoben life brez avta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Janez007 napisal:

Se strinjam. Je pa res, da so nekateri pri nas že nesramno bogati in se preseravajo, zelo veliko ljudi pa si avto (kripo) komaj privošči in za silo vzdržuje, da lahko pride do službe.

 

Imamo na svetu na stotine miljonov ljudi, ki stradajo in o avtu niti ne razmišljajo. Krivičen svet, je bil, je in sem prepričan, da bo še naprej.

Točno tako.

 

In pazi zdej to.. nam je v Sloveniji lepo. Še preveč lepo. Imaš nekaj izjem, ki se komaj preživijo in spravljajo svoje otroke v hudo socialno in družbeno stisko zaradi tega, ker si ne morajo privoščit vseh materialnih stvari. Potem so otroci zasmehovani, imajo slabši status etc. In zdej k pravš da maš nesramno bogate preserante...a oni kej nardijo glede tega, da bi blo tut ostalim otrokom v razredu boljše? Dvomim...verjetno bi jih še bolj potunkali v greznico če bi lahko. Tisti na dnu ki nimajo bi pa še to kar imajo dali ostalim, ker sami vedo v kakšni stiski so. In bolj kot greš na server EU, boljše je. In bolj kot greš na jug EU, slabše je. Pa bo kdo naredil kaj glede tega? Ne bo!!! Bo kdo naredil kaj glede tega da še južneje v Afriki otroci umirajo? Ne bo!! Žalostno mi je pa to, da je denarja na tem svetu dovolj. Glej kako hitro se je razvilo cepivo proti covidu..Zakaj? Ker so vsi lobiji vložili denar v to, kdo bo prvi odrešenik, ki nas bo rešil tega virusa. Verjamem, če bi taisti lobiji vložili denar v ustrezne kanale bi se rešili lakote, hudodelstva, trpinčenja... Ampak žal se to ne zgodi.

 

Meni se srce para ampak te prizadete miselnosti ne boš spremenil nikakor.

pred 2 minutama je DonFelipe napisal:

Ampak,a se zavedaš da je v naši Dolini Šentflorjanski 99% vozil kupljenih na lizing?

Drugo pa če bi bilo res tolikšno število kot omenjaš v drugem odstavku potem ne bi promet funkcioniral tako kot funkcionira.

Vse te novodobne bolezni kot so veganstvo, kardaširanje, gretiranje, kovidiranje ipd... so pripeljale do tega da se bogati odrekajo marsičemu, meddrugim nekateri tudi vozilom, ter prehajajo na ostale neumnosti kot so telefoniranje in ostali okraski ; možgane pa imajo sprane s strani medijev in njihovih ''zvezd''. Zokilandiranje pa uvaja povrh vsega še sodoben life brez avta.

 

Ja, ker denarja ni, socialni in družbeni status pa pomeni ogromno. Zato beri moj zgornji odstavek.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je NevLado napisal:

Točno tako.

 

In pazi zdej to.. nam je v Sloveniji lepo. Še preveč lepo. Imaš nekaj izjem, ki se komaj preživijo in spravljajo svoje otroke v hudo socialno in družbeno stisko zaradi tega, ker si ne morajo privoščit vseh materialnih stvari. Potem so otroci zasmehovani, imajo slabši status etc. In zdej k pravš da maš nesramno bogate preserante...a oni kej nardijo glede tega, da bi blo tut ostalim otrokom v razredu boljše? Dvomim...verjetno bi jih še bolj potunkali v greznico če bi lahko. Tisti na dnu ki nimajo bi pa še to kar imajo dali ostalim, ker sami vedo v kakšni stiski so. In bolj kot greš na server EU, boljše je. In bolj kot greš na jug EU, slabše je. Pa bo kdo naredil kaj glede tega? Ne bo!!! Bo kdo naredil kaj glede tega da še južneje v Afriki otroci umirajo? Ne bo!! Žalostno mi je pa to, da je denarja na tem svetu dovolj. Glej kako hitro se je razvilo cepivo proti covidu..Zakaj? Ker so vsi lobiji vložili denar v to, kdo bo prvi odrešenik, ki nas bo rešil tega virusa. Verjamem, če bi taisti lobiji vložili denar v ustrezne kanale bi se rešili lakote, hudodelstva, trpinčenja... Ampak žal se to ne zgodi.

 

Meni se srce para ampak te prizadete miselnosti ne boš spremenil nikakor.

 

Ja, ker denarja ni, socialni in družbeni status pa pomeni ogromno. Zato beri moj zgornji odstavek.

A ti to resno?

Si začel tudi ti podpirati migrante in ostale lenuhe?

A veš komu so včasih indijanci rekli da je vegeterijanec in kaj to pomeni? To so rekli slabemu lovcu, danes pa so to vegani ki se delajo uboge in niso sposobni drugega kot trpeti in krasti travo drugim ki jo imamo za živino.

In kar je najbolj zanimivo je to da jih je velika večina mešancev med vegani, gretovci, kovidianti, LGBT in kardašianti oziroma gre za neke hibride kateri delujejo po EU načelih ; največ takih pa je sedaj povprečnežev in še bolj revnih medtem ko so bili LGBT večinoma do 20let nazaj samo v vrhu lestvice oziroma medijsko znane zvezde in podjetniki.

Pri nas v Dolini Šentflorjanski velja le eno geslo : važno da imam vse boljše od soseda!

Predkratkim nedolgo nazaj : Franci kupi novega Ssangyong Tivoli, čez tri dni sosed Janez kupi najnovejšega Bmw X5 pa čeprav je v slabšem socialnem položaju in nima za kruh, ampak važno da draži sovaščane in ostalo okolico. Pride pa k nam na šiht in v gostilno pa fehta za 30 centov ker nima za kavo, kaj šele za bencin oziroma nafto. Mene bi bilo sram se peljati s takim vozom katerega ne morem vzdrževati.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je DonFelipe napisal:

A ti to resno?

Si začel tudi ti podpirati migrante in ostale lenuhe?

A veš komu so včasih indijanci rekli da je vegeterijanec in kaj to pomeni? To so rekli slabemu lovcu, danes pa so to vegani ki se delajo uboge in niso sposobni drugega kot trpeti in krasti travo drugim ki jo imamo za živino.

In kar je najbolj zanimivo je to da jih je velika večina mešancev med vegani, gretovci, kovidianti, LGBT in kardašianti oziroma gre za neke hibride kateri delujejo po EU načelih ; največ takih pa je sedaj povprečnežev in še bolj revnih medtem ko so bili LGBT večinoma do 20let nazaj samo v vrhu lestvice oziroma medijsko znane zvezde in podjetniki.

Pri nas v Dolini Šentflorjanski velja le eno geslo : važno da imam vse boljše od soseda!

Predkratkim nedolgo nazaj : Franci kupi novega Ssangyong Tivoli, čez tri dni sosed Janez kupi najnovejšega Bmw X5 pa čeprav je v slabšem socialnem položaju in nima za kruh, ampak važno da draži sovaščane in ostalo okolico. Pride pa k nam na šiht in v gostilno pa fehta za 30 centov ker nima za kavo, kaj šele za bencin oziroma nafto. Mene bi bilo sram se peljati s takim vozom katerega ne morem vzdrževati.

Ma gre se za to da ti hočem dopovedat da žal živimo v družbi kjer si nekateri lahko privoščijo vse, nekateri pa peščico. Ker se sam tretiram za nek začetni srednji sloj ne vidim nič narobe v tem, da kupim avto z dobro opremo in dobro estetiko. Me pa jezi dejstvo, da bom jaz, ki sem plačal avto v celoti imel npr. dražji vrtec kot nekdo, ki ima avto na lizing. :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je NevLado napisal:

Ma gre se za to da ti hočem dopovedat da žal živimo v družbi kjer si nekateri lahko privoščijo vse, nekateri pa peščico. Ker se sam tretiram za nek začetni srednji sloj ne vidim nič narobe v tem, da kupim avto z dobro opremo in dobro estetiko. Me pa jezi dejstvo, da bom jaz, ki sem plačal avto v celoti imel npr. dražji vrtec kot nekdo, ki ima avto na lizing. :vskalo:

Snadji se, je rekel Tito!

Ker ne kardaširaš in nimaš precenjene nemške svete trojice žal nimaš določenih ugodnosti!

Enostavno : sam in brez družine, lastnik klasike in njive najceneje pride skozi, kardašianti pa stalno jamrajo!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je DonFelipe napisal:

Ampak,a se zavedaš da je v naši Dolini Šentflorjanski 99% vozil kupljenih na lizing?

 

Ah no, to pa res ni niti blizu resnice no.:whatever:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je Boss napisal:

Nevem no, sm tudi jaz pomislil na najslabši scenarij... AMPAK vem da v avtu pumpa za gorivo lahko odpove če se preveč voziš na rezervi ali pa imaš sranje v tanku.... mogoče je pa tle ista fora in je zaradi tega prepovedano točenje :danzoman:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm kmet an s hribu doma, pa ne zastopm prou reuč usega tega. A mi lohko kdo razloži taku, po kmečko...

 

Cel dan poslušam, da je zmanjkalo nafte, da je celo precej črpalk enostavno zaprtih. V Ajdovščini je omejitev, koliko se lahko toči v en avto, v Šempasu ni nafte, Na Ajševci sta obe kar zaprti, V Tolminu je omejitev 50 litrov na avto, v Mostu na Soči je zaprta,... Baje, da jih logistika matra in ne morejo dostaviti dovolj goriva po črpalkah, ker je čez vikend tranzit vse pobral.

 

Ne zastopm, res ne. Na avtocesti, kjer cena ni regulirana, je pa goriva dovolj in lahko toči kdor hoče in kolikor hoče brez kakršnihkoli omejitev. Pa ravno po avtocesti gre ves tranzit, sploh tovorni. in ko se en tovornjak loti tankat, natoči za vsaj 15 osebnih avtomobilov... In tam je dovolj goriva, čim pa človek zavije z avtoceste dol, je pa pomanjkanje in težave z logistiko. Ne zastopm, res ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Slivka napisal:

Sm kmet an s hribu doma, pa ne zastopm prou reuč usega tega. A mi lohko kdo razloži taku, po kmečko...

 

Cel dan poslušam, da je zmanjkalo nafte, da je celo precej črpalk enostavno zaprtih. V Ajdovščini je omejitev, koliko se lahko toči v en avto, v Šempasu ni nafte, Na Ajševci sta obe kar zaprti, V Tolminu je omejitev 50 litrov na avto, v Mostu na Soči je zaprta,... Baje, da jih logistika matra in ne morejo dostaviti dovolj goriva po črpalkah, ker je čez vikend tranzit vse pobral.

 

Ne zastopm, res ne. Na avtocesti, kjer cena ni regulirana, je pa goriva dovolj in lahko toči kdor hoče in kolikor hoče brez kakršnihkoli omejitev. Pa ravno po avtocesti gre ves tranzit, sploh tovorni. in ko se en tovornjak loti tankat, natoči za vsaj 15 osebnih avtomobilov... In tam je dovolj goriva, čim pa človek zavije z avtoceste dol, je pa pomanjkanje in težave z logistiko. Ne zastopm, res ne.

Nemci/avstrijci so se vračali iz dopustov ker je blo konc praznikov. Drgač pa so spet s sodi in cisternami hodil vsi tankat zaradi podražitev in vsak pameten prej tanka preden gre na AC al gre pa dol pa na lokalno in pol nazaj gor :). Sicer zna bit pa tud mal umetno vse narjen. Ker bi raje po višji ceni prodajal. Naslednji ukrep znajo bit lihi in sodi ali pa boni :) 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To bomo plesali. Z vilami po travnikih, ker nafte za traktorje ni... Pa s sekirami po gozdovih, ker bo nafta tako draga, da se ne bo izšlo... Vseeno mi ni jasno, kako jim logistika nafte na avtocesti špila, že 10 km od avtoceste pa črpalka zaprta, ker ne morejo pripeljat nafte...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolega dela na lokalni črpalko. Je reku, da so dobili klic z vrha, da morajo dizel ročke zaklenit in dati listek gor. 

Toliko o pomanjkanju.... Narod pa kr pleše vidim 🤣

  • Všeč 3
  • Ni všeč 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je FuManchu napisal:

Kolega dela na lokalni črpalko. Je reku, da so dobili klic z vrha, da morajo dizel ročke zaklenit in dati listek gor. 

Toliko o pomanjkanju.... Narod pa kr pleše vidim 🤣

In kaj je tu čudnega?

Dizel vozil nihče noče, tržne cene zaradi tega tudi nimajo ker jih množično prodajajo, danes je bil kar včeraj in danes je bil velik naval na avtobuse in taksije, pa med sodelavci so se tepli za proste dneve.

Očitno bomo prešli spet na par/nepar in morali čakati v vrsti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi ne verjamem, da je povsod zmanjkalo goriva, pa saj še ni najhujša sezona.

 

Je pa res, da morajo zaradi varnosti pumpe izklopiti prej, preden so čisto prazne. Zaradi dveh razlogov: da črpalka ne potegne zraka, še preden pa potegne zrak, ti natočiš vse možno sranje od usedlin in imaš veliko "štalo". Vem, ker sem enkrat v Nemčiji natankal takšno svinjsko brozgo, je avto komajda šel in sem vsakih 100 km dotočil premijsko nafto v upanju, da šob ne zabije. Pa po AC v četrti na 3500 rpm z dizlom cel čas.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Slivka napisal:

Na avtocesti, kjer cena ni regulirana, je pa goriva dovolj in lahko toči kdor hoče in kolikor hoče brez kakršnihkoli omejitev.


Na avtocestnih crpalkalh je trenutno prav tako regulirana cena in je enaka, kot povsod drugje po Sloveniji…. Od jutri dalje pa na AC ne bo vec regulirana…

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je DonFelipe napisal:

O kakšni varnosti to govoriš?

Kaj ti je cukal da si moral vsakih 100km dotakati?

Katerega dizla si to imel?

 

Malo je cukal, predvsem pa nikamor ni šel. Poln plin pa smo se peljali 120 km/h (sicer bi šel 220).

Bil je 2.0 HDI, v katerega sem natankal vse možne usedline - sem potem šele videl v tistem okenčku pri točilni pipci.

In potem sem pridno dotankaval premium nafto ... in se je stanje do doma (cca. 800 km) izboljšalo.

Si pa vsekakor nisem želel zabitih šob in čiščenja ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.