Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

pred 19 urami je dvorjan napisal:

Ja, vse se je dobro izšlo. Potem sem še parkrat dolil tiste aditive za čiščenje šob. Avto je delal bp do prodaje čez par let.

Katere aditive si pa sipal notri?

A ti je potem spet začel nagajati oziroma cukati?

 

pred 13 urami je Slivka napisal:

Baje, da se najsmrtonosnejši virus na planetu imenuje Profit.

Bolezen, ki jo povzroča, pa se imenuje Pohlep.

Tako se govori, jaz ne vem nič o tem...

Dober pregovor za današnji čas, ampak ni ga čez ZKP.

 

LabiGT, a si dojel da ni vse v Golobiranju?

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je DonFelipe napisal:

A 406 ti ni rjavel?

Ni bil 406. Je bil C5 Break ... in ne, nic ni rjavel.

 

Edino, kar je bilo izrednih okvar v 167.000 km (sem ga imel od novega), je bilo:

- zadnji senzor višine

- prednja leva zavorna čeljust je zaštekala

- žičke v pregibu prtljažnih vrat (nehalo delati odpiranje zadnjega stekla)

- amortizerja prtljažnika

 

Še danes me kdaj mehanik spomni, da sem prehitro prodal najboljši avto. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je dvorjan napisal:

Ni bil 406. Je bil C5 Break ... in ne, nic ni rjavel.

 

Edino, kar je bilo izrednih okvar v 167.000 km (sem ga imel od novega), je bilo:

- zadnji senzor višine

- prednja leva zavorna čeljust je zaštekala

- žičke v pregibu prtljažnih vrat (nehalo delati odpiranje zadnjega stekla)

- amortizerja prtljažnika

 

Še danes me kdaj mehanik spomni, da sem prehitro prodal najboljši avto. 😃

Eden izmed boljših citroenov.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha. Je pa enak motor v tem vozilu.

Pa zelo redki si C5 Break, je več limuzin.

In kar je še najbolj zanimivo, danes bi za dizla zapravil več kot so redni servisi in je vreden.

Sem taksiral z 406 in C5 prve generacije pa je kilometer bil liter nafte, danes pa s tem ne bi nič zaslužil ; včasih je veljalo pravilo : kilometer je liter bencina, danes pa je kilometer 0,90€/km cena nafte pa je 1,8€ oziroma še enkrat več tako da se nemoreš pokriti. Kilometer bi moral tako biti vsaj 2-3€, čakalna ura pa ne 15, ampak 20€. Želim samo povedati da se dizel splača samo v kolikor si non-stop v pogonu in ga ne ugašaš, hkrati pa z današnjimi cenami kot taksist oziroma prevoznik ne preživiš saj imaš še dodatne stroške (članarine, servisi, nalepke na vozilih, ...).

Zanimivo pa da so avtobusi obstali in zamujali, folk pa jasno živčen saj se niso imeli kam dati ker je bilo prevroče in soparno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je DonFelipe napisal:

Aha. Je pa enak motor v tem vozilu.

Pa zelo redki si C5 Break, je več limuzin.

In kar je še najbolj zanimivo, danes bi za dizla zapravil več kot so redni servisi in je vreden.

Sem taksiral z 406 in C5 prve generacije pa je kilometer bil liter nafte, danes pa s tem ne bi nič zaslužil ; včasih je veljalo pravilo : kilometer je liter bencina, danes pa je kilometer 0,90€/km cena nafte pa je 1,8€ oziroma še enkrat več tako da se nemoreš pokriti. Kilometer bi moral tako biti vsaj 2-3€, čakalna ura pa ne 15, ampak 20€. Želim samo povedati da se dizel splača samo v kolikor si non-stop v pogonu in ga ne ugašaš, hkrati pa z današnjimi cenami kot taksist oziroma prevoznik ne preživiš saj imaš še dodatne stroške (članarine, servisi, nalepke na vozilih, ...).

Zanimivo pa da so avtobusi obstali in zamujali, folk pa jasno živčen saj se niso imeli kam dati ker je bilo prevroče in soparno.

Kilometer 2-3 €? Zanimivo. 

Poraba recimo 10 litrov... 

Tovornjak in avtobus se vrtita max 1,5 € po km in 30 litrov porabe... 

Čakalne ure pri tovornjaku ni... Vsaj za šoferja ne...pa se na mejah po 24 ur čaka... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Shrek napisal:

Kilometer 2-3 €? Zanimivo. 

Poraba recimo 10 litrov... 

Tovornjak in avtobus se vrtita max 1,5 € po km in 30 litrov porabe... 

Čakalne ure pri tovornjaku ni... Vsaj za šoferja ne...pa se na mejah po 24 ur čaka... 

A misliš da bomo delali zastonj?

Malo si izračunaj stroške ter kolikor ti pripada. 

 

pred 3 minutami je FuManchu napisal:

2.2 TiD ima samo 280Nm navora. Moj 1.9 TTiD stage1 Hirsch+ Tunerc remap=500Nm.

Poznam.

A je mogoče en tak na Saab forumu kjer je govora o čipiranju?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Shrek napisal:

Kilometer 2-3 €? Zanimivo. 

Poraba recimo 10 litrov... 

Tovornjak in avtobus se vrtita max 1,5 € po km in 30 litrov porabe... 

Čakalne ure pri tovornjaku ni... Vsaj za šoferja ne...pa se na mejah po 24 ur čaka... 

Glede na to koliko je Taxistov se očitno splača.....👍 Uber bi delal še za manj......🥴

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je DonFelipe napisal:

A misliš da bomo delali zastonj?

Malo si izračunaj stroške ter kolikor ti pripada. 

 

Poznam.

A je mogoče en tak na Saab forumu kjer je govora o čipiranju?

Stroške? 

Avtobus je 250 000 €+, tovornjak je 200 000€+, da o gumah in servisiranju ne govorim... Kje so še cestnine.

.

Taxi stroški? Tak znesek v 20ih letih...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 20. 6. 2022 ob 16:26 je NevLado napisal:

Se mi bo še kolcal po plinu 😁 Kolk je plin kej zdej, cca.1€? Ima kdo še mazdo na plin tukaj? 😁

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Plin je še enkrat dražji kot je bil do nedavnega. 

Škoda ker imajo samo v Latinski Ameriki in ponekod pogon na etanol in ostale alkoholne spojine pri nas pa ne smeš še na kurilca več voziti ; če bi to delovalo bi lahko fural na domač šnopčk in se ne bi sekiral.

Mimogrede ima kdo tu Mazdo s pogon na plin?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je DonFelipe napisal:

Plin je še enkrat dražji kot je bil do nedavnega. 

Škoda ker imajo samo v Latinski Ameriki in ponekod pogon na etanol in ostale alkoholne spojine pri nas pa ne smeš še na kurilca več voziti ; če bi to delovalo bi lahko fural na domač šnopčk in se ne bi sekiral.

Mimogrede ima kdo tu Mazdo s pogon na plin?

Mislim, da ne, ker do pred kratkim je tu bil navor pri avtu najpomembnejši, plin ga ima pa še nekaj manj kot bencin..... 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Plin je 1eur in nekaj centov. Najnižja cena ki se jo spomnim v času kovida je bila mislimda 65centov.... 

pred 15 minutami je DonFelipe napisal:

Plin je še enkrat dražji kot je bil do nedavnega. 

Škoda ker imajo samo v Latinski Ameriki in ponekod pogon na etanol in ostale alkoholne spojine pri nas pa ne smeš še na kurilca več voziti ; če bi to delovalo bi lahko fural na domač šnopčk in se ne bi sekiral.

Mimogrede ima kdo tu Mazdo s pogon na plin?

Jaz mam xsaro na plin 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je DonFelipe napisal:

... ... ... ...; če bi to delovalo bi lahko fural na domač šnopčk in se ne bi sekiral.

... ... ... ...

 

Ja, talent, kot vedno. 

 

Midva se poznava še od tiste sedemsedežne Mazde B-2500 z desnim volanom, nekaj let pred korono. Že takrat si bil brihta. Očitno si inteligenčni kvocient obdržal...

 

Šnopček se prodaja po 15€ za liter. Če je bolj žlobudra, gre po 10€ za liter. Ti bi ga pa kuril v avtu in prišel skozi ceneje kot če bi ga prodal in kupil nafto po 2€ za liter. To se lahko domisli samo talent tvojega formata...

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Slivka napisal:

 

Ja, talent, kot vedno. 

 

Midva se poznava še od tiste sedemsedežne Mazde B-2500 z desnim volanom, nekaj let pred korono. Že takrat si bil brihta. Očitno si inteligenčni kvocient obdržal...

 

Šnopček se prodaja po 15€ za liter. Če je bolj žlobudra, gre po 10€ za liter. Ti bi ga pa kuril v avtu in prišel skozi ceneje kot če bi ga prodal in kupil nafto po 2€ za liter. To se lahko domisli samo talent tvojega formata...

Vedi da jaz nisem gretovec, vegan in podobna sranja nove dobe ter imam računico na daljši rok.

Zakaj pa ti kardaširaš po Zokilandu s pomočjo LGBT populacije?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 46 minutami je DonFelipe napisal:

Vedi da jaz nisem gretovec, vegan in podobna sranja nove dobe ter imam računico na daljši rok.

Zakaj pa ti kardaširaš po Zokilandu s pomočjo LGBT populacije?

Tok jeze k ti gojiš do vseh možnih skupin...a se ti splača obremenjevat?

  • Všeč 3
  • Haha 1

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.