Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

pred 4 minutami je Alex napisal:

Pionirji so bili, ko so bili mladi in so nosili rdeče rutice okoli vratu. Jasnovidci so bili pa ravno toliko, kot razno razni jasnovidci in jasnovidke,  in napovedovalci prihodnosti, ki prodajajo pri nas  meglo. 

Sem še glih ulovil čase ko sem dobu v 8. razredu rdečo rutko :). kar se pa onih tiče jih pa tko 99% prodaja meglo, oz vrjameš kar ti najbolj odgovarja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Go On Popcorn GIF

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je TBA napisal:

nimamo vsi makine ki imajo 100l tank. vozilo se bo dokler bo, nikjer ne piše da morš vedno polnega tankat, čeprav sam tankam ko pade na 1/4 in pol do vrha napolnim.  

 

sicer pa podatki o porabi goriva za ''fičeka''

image.png

Pravi Yugo majstori, že v tej brošuri so zajebali podatek, v mislih imam skrajno desno; 60kmh, 5,2 litra na 100 km, da DOMNEVNO z litrom goriva potem narediš 14,2 km. Matematika CVEK!

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 35 minutami je Z M A J napisal:

Pravi Yugo majstori, že v tej brošuri so zajebali podatek, v mislih imam skrajno desno; 60kmh, 5,2 litra na 100 km, da DOMNEVNO z litrom goriva potem narediš 14,2 km. Matematika CVEK!

mogoče so vračunali porabo do hitrosti 60km/h? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je Z M A J napisal:

Pravi Yugo majstori, že v tej brošuri so zajebali podatek, v mislih imam skrajno desno; 60kmh, 5,2 litra na 100 km, da DOMNEVNO z litrom goriva potem narediš 14,2 km. Matematika CVEK!

Verjetno tiskarski škrat, 19.2 mora bit.

Ostale vrednosti so ok

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je LabiGT napisal:

Verjetno tiskarski škrat, 19.2 mora bit.

Ostale vrednosti so ok

Pravijo da Yugo nije za dugo, ampak to ni res, poglejte jih še danes vozijo in cena jim lepo raste ; zadnjega letnik 1991 ne dobiš izpod 5000, novejšega 2008 pa izpod 3000€!

Samo zanimivo da se druga serija po letu 2000 ni prodajala pri nas oziroma niso imeli zastopstva in interesa. Ko so prišli €uri in do nedavnega si dobil zadnjo serijo Skale oziroma Stojadinke za 3000€ oziroma ji cena zadnjih 15let praktično ni padala. Takšno (legendarno) vozilo bi morali tudi pri nas prodajati. Marsikdo mi tudi govori da pogreša oziroma bi kupil novo Renault Clio Storia ali 19 Europa, od japoncev oziroma korejcev pa Mazda121/Kia Pride, Daewoo Nubira/Mazda 626, ...

Škoda ker ni več zaslediti prve generacije 6ice ker so že vse pregnile in so jih taksisti zgonili do konca.

Pa danes za manjšo porabo nihče več ne montira spojlerjev in ostalih zadev naknadno ker vse te in ostale funkcije opravljajo strešni nosilci oziroma ima večina vozil ne glede na karoserijsko obliko će predpripravo za strešni prtljažnik.

Pa tudi pri klimi se pozna da ni več toliko požrešen v kolikor jo imamo prižgano ; ko smo že pri Yugotu lahko povem da sem zasledil podatek da v kolikor je prižgana pri zadnjem modelu Floride je poraba 6,2l/100km pri stalni hitrosti 90km/h, odvzame pa 2KM kar ni veliko če mene vprašaš.

Je pa zanimivo kako smo do leta 2004 živeli preprosto in nezahtevno, zadnjih 18let pa se vse samo še draži in nujno postaja luksuz, nenujno pa samoumevno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je DonFelipe napisal:

Pravijo da Yugo nije za dugo, ampak to ni res, poglejte jih še danes vozijo in cena jim lepo raste ; zadnjega letnik 1991 ne dobiš izpod 5000, novejšega 2008 pa izpod 3000€!

Samo zanimivo da se druga serija po letu 2000 ni prodajala pri nas oziroma niso imeli zastopstva in interesa. Ko so prišli €uri in do nedavnega si dobil zadnjo serijo Skale oziroma Stojadinke za 3000€ oziroma ji cena zadnjih 15let praktično ni padala. Takšno (legendarno) vozilo bi morali tudi pri nas prodajati. Marsikdo mi tudi govori da pogreša oziroma bi kupil novo Renault Clio Storia ali 19 Europa, od japoncev oziroma korejcev pa Mazda121/Kia Pride, Daewoo Nubira/Mazda 626, ...

Škoda ker ni več zaslediti prve generacije 6ice ker so že vse pregnile in so jih taksisti zgonili do konca.

Pa danes za manjšo porabo nihče več ne montira spojlerjev in ostalih zadev naknadno ker vse te in ostale funkcije opravljajo strešni nosilci oziroma ima večina vozil ne glede na karoserijsko obliko će predpripravo za strešni prtljažnik.

Pa tudi pri klimi se pozna da ni več toliko požrešen v kolikor jo imamo prižgano ; ko smo že pri Yugotu lahko povem da sem zasledil podatek da v kolikor je prižgana pri zadnjem modelu Floride je poraba 6,2l/100km pri stalni hitrosti 90km/h, odvzame pa 2KM kar ni veliko če mene vprašaš.

Je pa zanimivo kako smo do leta 2004 živeli preprosto in nezahtevno, zadnjih 18let pa se vse samo še draži in nujno postaja luksuz, nenujno pa samoumevno.

Moja prva šestica bo kmalu naprodaj. Niti pikice rje, gre kot raketa. Nobenih problemov. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je DonFelipe napisal:

Aha.

Kombinacija dizla in avtomatskega menjalnika?

Ne. Kombinacija dizla in ročnega menjalnika. Pri meni ne boš srečal avtomatskega menjalnika. 😊

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Alex napisal:

Ne. Kombinacija dizla in ročnega menjalnika. Pri meni ne boš srečal avtomatskega menjalnika. 😊

Zanimivo.

Kako pa to, a še nikoli nisi probal ali imaš še zmeraj predsodke glede automatike?

Če misliš oziroma se bojiš glede porabe ti lahko povem da zadnjih 30let ni razlike v porabi, zmogljivosti in ostalem. Ko boš pa prvič peljal avtomatiko ne boš želel nazaj na ročnega, sploh pa v današnjem tempu in gneči v prometu.

Kar se pa dizla tiče res porabi manj, ampak to se pozna na daljših relacijah in obremenitvah.

V kolikor pa boš imel še vlečno kljuko si zmagal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je DonFelipe napisal:

Zanimivo.

Kako pa to, a še nikoli nisi probal ali imaš še zmeraj predsodke glede automatike?

Če misliš oziroma se bojiš glede porabe ti lahko povem da zadnjih 30let ni razlike v porabi, zmogljivosti in ostalem. Ko boš pa prvič peljal avtomatiko ne boš želel nazaj na ročnega, sploh pa v današnjem tempu in gneči v prometu.

Kar se pa dizla tiče res porabi manj, ampak to se pozna na daljših relacijah in obremenitvah.

V kolikor pa boš imel še vlečno kljuko si zmagal.

Ha, ha vlečno kljuko. 🤣🤣 A si to sploh kdaj prebral kaj, kar sem napisal? 

Sedaj bo prišel v hišo benzinar in to z ročnim menjalnikom. Dokler lahko še sam menjavam, ne potrebujem avtomatskega menjalnika. Pa nimam nič drugače proti njim. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je DonFelipe napisal:

Ampak totalno nerazločno in nečitljivo!

 

Alex, kaj je tukaj smešno glede vlečne kljuke?

 

Pa kakšna vlečna kljuka neki. To ne bi nikoli dal na avto. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Shrek napisal:

Tudi bencinarja neb nikoli imel...🤣

Vlečno kljuko imajo samo Čehi, da prikolico vozijo 😂

Svašta.

Ne skrbi, mi ki smo čehi vemo kaj delamo in zakaj imamo vlečno kljuko. In verjemi mi, ta ni samo za šotorsko oziroma počitniško prikolico, ampak še za marsikaj drugega.

Če je nerabiš je pa to tvoj problem.

A vrtoglave cene dizla in omejitve ki jih ponekod navajajo te pa ne motijo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je DonFelipe napisal:

Je nikoli nisi imel?

Jaz jo imam od nekdaj na vseh avtih.

Zelo praktična zadeva.

Saj tudi Češke  zavesice na blatnikih so praktične, pa ne tlačimo tega na avto. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.