Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Bolje da se cena določi po enačbi, kot po trenutnem razpoloženju predsednika vlade. 😉

 

image.png

WWW.PISRS.SI

Uredba o oblikovanju cen določenih naftnih derivatov. SOP 2022-01-1978. EVA 2022-2130-0023. EPA -

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Bolje da se cena določi po enačbi, kot po trenutnem razpoloženju predsednika vlade. 😉

 

image.png

WWW.PISRS.SI

Uredba o oblikovanju cen določenih naftnih derivatov. SOP 2022-01-1978. EVA 2022-2130-0023. EPA -

 

To sem mislil na splošno, ker se še spomnim, kako je bilo 2 leti nazaj. 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem po dolgem času tankal rdečo puščico. Sem bil zelo presenečen, koliko je trenutno dražje dizel gorivo. 🙄 Sedaj je pa res veliko bolj šparovna cx 30. Obe imata približno isto porabo. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uh... Sedaj je pa že kar razlika v ceni med dizlom in benzinom. 🤔

"Bencin se bo podražil za 0,1 centa na 1,491 evra, dizel pa za 12,6 centa na 1,767 za liter, je objavilo gospodarsko ministrstvo. Cene bodo veljale do 12. septembra. Na avtocestnem križu trgovci cene oblikujejo prosto." 

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Uh... Sedaj je pa že kar razlika v ceni med dizlom in benzinom. 🤔

"Bencin se bo podražil za 0,1 centa na 1,491 evra, dizel pa za 12,6 centa na 1,767 za liter, je objavilo gospodarsko ministrstvo. Cene bodo veljale do 12. septembra. Na avtocestnem križu trgovci cene oblikujejo prosto." 

a ni fajn če maš vsaj enga bencinarja doma :) 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je 50keda napisal:

@Alex 12 centov?! A prav berem, kar si napisal? No ja, zgleda, da bojo res prisilili ljudi, da se dizelov znebijo. Al pa bo treba bit kmet, če se ne motim se je zdajšna oblast neki hvalila, da bojo za njih subvencije za gorivo.

 

Ne sam dizlov, vseh ICE motorjev. Mene veliko bolj skrbi kako je na mednarodnih trgih elektrika že prešla mejo 1000€/MWh. Se pravi, da za recimo 1000km vožnje ali cca 1 tank nafte boš dal zgolj za elektriko 200€ za nafto pa kljub podražitvi "le" 100€. Elektrika se je namreč v enem letu podražila za 20x in ko bodo tele podražitve dobavitelji spravili v končni račun bo cel kaos.

 

Tukaj bi morala biti naloga EU, da zaustavi trgovanje z elektriko preko borz in zajezi manipulativne nerealne podražitve ter spravi zadevo v normalo. Če to ne naredi bo preko zime visoka cena plina al pa nafte še tamal problem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zaradi tega so pa zadnje leto dizli povsem izgubili na ceni in jih narod brez računice daje dobesedno zastonj.

  • Znanec je v teh dneh dobil oziroma nabavil Ford Mondeo 1.8 TDci letnik 2007 za 500€ kateri je odlično ohranjen. Enak, le z bencinskim motorjem pa je skoraj 3x dražji oziroma se prodajajo od 1000 do 1300€. Prav tako do nedavnega nihče ni želel nemške svete trojice z bencinskim motorjem oziroma so se slabo prodajale, danes pa se tepejo za njih ; VW Golf II 1.3 da je v dobrem stanju se prodajajo po 1000€ in več, da je pa recimo predzadnji Passat pa so cene od 10.000€ naprej, do nedavnega so jih pa dajali za pol manj.
  • Pozna se sprememba oziroma dvig cen tudi na drugih surovinah ; drva katera so bila še lansko leto po 70€/m3 so danes oziroma včeraj ko sem jih naročeval po oglasnikih od 100€/m3 in vsi katere sem jih klical pravijo da je vse naredila vojna ter da sistem igra na karto ponudba : povpraševanje. Se pa pozna da v zadnjem tednu odkar dežuje in ruva drevesa narod precej krade hlodovino in ostale lesne ostanke. Je bilo prejšnji teden neurje in pod Rožnikom v dobrem dnevu ni bilo več izruvanih dreves, saj so prišli s Tamčki in ostalimi delovnimi stroji ter zadeve na črno razkosali in odpeljali. Da o tem kako taki dilerji in reveži na črno odvažajo tudi šoto iz ljubljanskega Barja in da bo tudi njej narasla cena. Norci pa kurijo na brikete in potem jamrajo koliko zapravijo. 
  • Dovolj jasno in realno povedano?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem tankal v Rijeki na obvoznici (Crodux Vrata Jadrana) po 1,41€ (10,62 HRK) ... pa se eno kavo sem dobil "for free" 🤪 ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Jest napisal:

Danes sem tankal v Rijeki na obvoznici (Crodux Vrata Jadrana) po 1,41€ (10,62 HRK) ... pa se eno kavo sem dobil "for free" 🤪 ... 

Pa še v hrvaški proračun si dodal nekaj 10 €. 😉

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Analitiki napovedujejo 10 centov znižanje cene za liter, tako dizla kot bencina.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 34 minutami je Z M A J napisal:

Analitiki napovedujejo 10 centov znižanje cene za liter, tako dizla kot bencina.

Ne verjamem, dokler ne vidim. Naši vladarji so požeruhi.

 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je FuManchu napisal:

Ne verjamem, dokler ne vidim. Naši vladarji so požeruhi.

 

Kaj je pri ceni določeni z enačbo, ta pa z uredbo, za (ne)verjet? 🤔 Vsak lahko sam izračuna, le podatek o ceni z mediteranske borze (CIF Mediteran-High) je težko dobit (sam še nisem našel vira). Tale stara diplomska obširneje razlaga izračun (po starem je bilo v principu enako) https://core.ac.uk/download/pdf/67523961.pdf

image.png.380af51c4cf77133d862bb4a3c03c1

 

Je pa tko, finančni minister mora skrbeti, da je blagajna dovolj polna, da se odlivi kompenzirajo s prilivi. Manj ko država dobi dajatev preko naftnih derivatov (v osnovi pa jih dobi ogromno .. pred leti cca 2 MRD), manj je denarja za šolstvo, zdravstvo, socialo, ceste, ... Zato sam, če se le da, tankam v svoji državi.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.