Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

pred 9 minutami je Janez007 napisal:

Napisal sem, da se bo kurilno olje oz. dizel uporabljalo za ogrevanje + proizvodnjo elektrike v obstoječih plinskih kotlih, elektrarnah. Torej mnogo več, kot v prejšnjih letih, kar pomeni povečano povpraševanje in verjetno višje cene.

Drži, samo vzrok ne bi bil omenjeni, ampak folk je naiven in prehaja na razne pelete ipd ...

Pa tudi večje izsekavanje ter veganizem in ostale gluposti jasno zvišujejo cene.

Si kdaj videl da je zelenjava dražja od mesa in da so drva za kurjavo tako megalomansko draga?

Zadeva je pač v tem da želijo staro šolo oziroma ustaljene tirnice uničiti in nam svojo ideologijo vsiljujejo. Kapiš?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je DonFelipe napisal:

Drži, samo vzrok ne bi bil omenjeni, ampak folk je naiven in prehaja na razne pelete ipd ...

Pa tudi večje izsekavanje ter veganizem in ostale gluposti jasno zvišujejo cene.

Si kdaj videl da je zelenjava dražja od mesa in da so drva za kurjavo tako megalomansko draga?

Zadeva je pač v tem da želijo staro šolo oziroma ustaljene tirnice uničiti in nam svojo ideologijo vsiljujejo. Kapiš?

Kdo? Zadeve se spreminjajo, še posebno po 2 velikih motnjah v zadnjih 3 letih, Covidu in vojni v Ukrajini. Vlade po svetu so morale ukrepati, bolj ali manj posrečeno (helikopterski denar), in tudi ljudje smo se odzvali bolj ali manj posrečeno (navalimo na energente, ki so cenejši, obrtniki, kmetje so izkoristili priliko).

 

V vsaki taki krizi nastanejo ogromni stroški (škoda zaradi ustavitev proizvodnje, v času Covida, škoda v Ukrajini), ki jih potem nekdo plača. Se pa v vsaki krizi najdejo tudi "vojni dobičkarji", ki enormno zaslužijo, kar povzroča dodatne stroške, ki jih dodatno plača raja. Tako je vedno bilo in verjetno vedno bo. Ostalo so nijanse.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je Z M A J napisal:

Zdaj bodo ta 2 dneva garant vrste na črpalkah.

Saj so se že danes zjutraj nabirale, sploh na lokalnih in regionalnih cestah.

Ne bi si mislil da bi bila ob sobotah in nedeljah zadnje leto taka gneča na cestah.

Kovidovanje je pač pustilo posledice. 

Pa tudi pozna se kako je ko trgovine niso več odprte ob nedeljah in kako narod ne navaljuje več v gostilne razen rednih gostov.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je DonFelipe napisal:

Saj so se že danes zjutraj nabirale, sploh na lokalnih in regionalnih cestah.

Ne bi si mislil da bi bila ob sobotah in nedeljah zadnje leto taka gneča na cestah.

Kovidovanje je pač pustilo posledice. 

Pa tudi pozna se kako je ko trgovine niso več odprte ob nedeljah in kako narod ne navaljuje več v gostilne razen rednih gostov.

 

Posledica Kovidovanja je čedalje več Kovidiot-ov oz. Kreljo-tov, kot je tvoj izraz. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Še dobro, da se zadnje čase skoraj nič ne vozim z 6-ko.😬

Aja?

A nimaš ti 2 avta?

Si pustil omenjeno zaposlitev in je več ne potrebuješ?

 

Zanimivo da danes zjutraj ni bilo gneče, samo z Maratonom pa nas želijo prepričati da nas bi laufali po Zokilandu. 

 

To je dostikrat slišati in je jasen znak za marsikaj

WWW.FACEBOOK.COM

4.007 views, 103 likes, 11 loves, 14 comments, 12 shares, Facebook Watch Videos from ZOO Ljubljana: Ste vedeli, da se levje rjovenje lahko sliši kar 8 kilometrov daleč 😲? Tako dajo vsem v okolici...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
Pravkar je Janez007 napisal:

Za torek spet slabo kaže😏

 

Screenshot 2022-11-04 15.12.57.png

Dokler je toliko avtov na avtocestah in zastojev, kjer stojiš po dve uri, je gorivo še vedno poceni, verjemi mi. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne želi si časov, ko bodo ceste prazne… 🤔

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer se že skoraj 2 leti ne vozim na LPG avtoplin, a vseeno se mi zdi cena precej zasoljena, ko vidim okrog 1€ za liter. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Z M A J napisal:

Sicer se že skoraj 2 leti ne vozim na LPG avtoplin, a vseeno se mi zdi cena precej zasoljena, ko vidim okrog 1€ za liter. 

Res je,meni se na plin skoraj ne splača več voziti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Nejc1986 napisal:

Res je,meni se na plin skoraj ne splača več voziti.

Kapelca še obratuje pod tvojo komando?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Slivka napisal:

Ko grem na črpalko in polnem rezervoar, vmes plešem, ker plešejo vsi. Pa udarimo eno kolo, se izljubimo, plačamo gorivo in gremo vsak svojo pot. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Če prav razumem praviš, da je vse to laž in da si je vse izmislil?   Men je pa kr logično da so servisi enormno dragi, če večina dejansko EV-je prodaja z zgubo. Nekje morajo notri prinest ta minus. V USA že ustavljajo proizvodnjo EV-jev in zdaj milostno upajo, da se jih kupci usmilijo in pokupijo tolk ICE-jev, da zlezejo iz rdečih številk.   No ja, sej mogoče je pa tudi to laž in je vse cool and dandy.
    • Sploh pa morate vsi skupaj tele Youtuberje jemati z rezervo. Njihova vsebina je skoraj vsa "clickbait".   Zdrava pamet ti pove, da ne more zamenjava baterije avtomobila stati več kot avto (zadnjič primer popraskane baterije na Hyundai Ioniq 5 v ZDA - ko so bojda hoteli ne vem ali 50 ali 60 jurjev). Ali pa tale lovska, da želijo za popravilo pokvarjene klime (čeprav eksplodiran kompresor - ultra redek primer) 11 jurjev funtov.   To je podobno, kot je na Autocommerce model meni rekel, da bo prvi servis za Smarta 450 evrov. Sem se mu samo zasmejal in odšel skozi vrata.
    • So servisi kaj dražji kot za CX-5? Čestitke!   Pa saj lahko SkyActiv-G 2.5 lahko voziš do 500.000 km, če podvozje prej ne zgnije. 😃
    • 20 februarja sem bil na servisu   torej jutri mi obrne na 2 meseca     po pričakovanjih, cca 3k na mesec, poleti malo manj, ker sem na morju, pa bo cca 30kkm letno   3krat na teden DT-LJ, moja je šla parkrat službeno v MB, pa v biotermah sva bla pri vas na dopustu, pa zdej parkrat že na morje, in se obrača...    če bi imel priliko, bi kupil novo, točno takšno, in jo vozil dokler bi šla, res mi ni žal niti centa   sploh bo pa jeseni končno tudi prtljažnik v uporabi, ker pričakujeva      
    • @skritikrt Klima dela, gretje tudi. Je pa moj ZOE novejši od tega v videu.   Če pa bo kaj crknilo, se bo pa popravilo. Po cenovno dostopni metodi. In ne na "stealership-u". 😉    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.