Skoči na vsebino

Nakup Mazde 6


Liuch

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

Odlo?am(o) se za nakup rabljenega avtomobila in med drugimi (Altea,Touran,407sw) nam je v?e?na tudi 6-ica.

Malce sem ?e preletel forum in moram priznati, da ste me kar malo prestra?ili glede DPF-ja :huh:

Potreboval bi va?e mnenje glede tega avtomobila , na kaj biti pozoren ipd. Mogo?e kdo celo pozna??

avto net

Za va?o pomo? se ?e v naprej zahvaljujem.

Lp L.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

Odlo?am(o) se za nakup rabljenega avtomobila in med drugimi (Altea,Touran,407sw) nam je v?e?na tudi 6-ica.

Malce sem ?e preletel forum in moram priznati, da ste me kar malo prestra?ili glede DPF-ja :huh:

Potreboval bi va?e mnenje glede tega avtomobila , na kaj biti pozoren ipd. Mogo?e kdo celo pozna??

avto net

Za va?o pomo? se ?e v naprej zahvaljujem.

Lp L.

 

Jaz 6ke se nisem imel, ampak imel Mazdo5 DPF - kakor vem se noben avto ni crknil zaradi tega, slo se je le za lucko in obisk na servisu. drugace so vsi avtomobili imeli vpoklic, in ko sprasujeta vprasajta o tem! Mora biti tudi v dig. servisni knjizci zabelezeno.

 

Oglasam se ker sva za zeno imela v preteklosti Alteo kot osebni avto in jaz P407SW 2.0 sport kot sluzbenega.

 

Mi smo 4 ?lanska druzina + pes...

 

Altea.

bomba od avta res, 2 leti brez problemov, le prvi mesec po nakupu so morali pofleshati integriran bluetooth da je sprejel imenike novih telefonov (ima funkcijo on board displey imenika, klicev, itd)

 

prednosti: smesno poceni servisi, pomikajoca klop zadaj - ce si rabil plac za noge zadaj si jo dal nazaj, ce pa v prtljazniku pa naprej. Dvojno dno prtljaznika (smo mu rekli tihotapsko dno, ker ne ves da je spodaj ogromen predal), in popolnoma ravna tla ce podrez zadnje zice, el zlozljiva ogledala (kar mazda daje samo top modelom)

poceni dodatna oprema

 

slabosti: najina je bila 1.6/100KM benz in za 4 plus krama je bilo premalo, za lepo voznjo ok, za kak klanec, prehitevanje itd brez moci, mala sipa zadaj daje malo pregleda, ampak pri seatu skorajda ni bilo modela brez park senzorjev, in pa visok avto - za kolesa in trugo na prtljazniku ?e si meter 60 odpade :). Samo 440l prtljaznik, ampak se ga s pomiki klopi do 510L - vendar zaradi visine pozre ogromno. vendar so ta problem resili z Alteo XL.

 

ampak bi jo mel se kadarkoli, Alteo sva prodala po 3h letih za Mazdo CX-7 ?e za neverjetnih 11.000? - od 15.000 za novo...

 

P407SW

tu zal ne morem reci kaj dobrega, od prejema novega, ki sem ga vozil kle jaz:

- starter crknil prvi mesec (kasneje je bil vpoklic)

- stalno sporo?ila na displayu: depolution system faulty, breakpads worn, check system....in to v 10.000km, avto nikoli crknil ampak napake na senzorjih, software-u...itd

- ob vsakem dezju crknilo stikalo na zadnjem steklu za odpiranje samo steklenega dela zadnjih vrat

- to je pa najbolj grozno pri 13.000 po?eni diski na prednjih zavorah, in ponovna napaka na zamenjanih pri 33.000km!!!! Da ne bo kdo rekel da ne znam bremzati, drugi lastnik me je klical pri 42.000km ce sem to kdaj ze videl....se pravi materiali v ku**** popolnoma!

Zaradi estetike avta, ki mu pada linija navzdol in se tudi zoza zadaj, je prtljaznik v visino neuporaben, po dolzini je ze globok a ce hoces voziti otr. vozicek ali karkoli visjega je takoj na zadnji sipi...

Posebna dimenzija gum, ki jih dela samo michelin in pirelli...drago...

kljuc, na pipec sistem razpadel po enem letu....

 

No da ne bom samo kurcal:

res da sem imel SPORT ampak upam da lega in vozne lastnosti niso samo pri sport opremi (sport podvozje) ampak tudi pri ostalih.

Poraba zmerna od 6L do 8L za ta avto....(136KM)

Streha pa je dozivetje za potnike, ampak poleti je veckrat odprta kot zaprta, in v dneh to?e samo prosi?, da je ?e cela in avto ni bazen....

 

Moje predlog definitivno M6 ali Altea....odvisno od zahtev uporabe...saj bo ALtea ob podobni ma?ini in opremi sigurno cenej?a. Jaz sem iz P407 sel na M5 GTA, bistveno drazjo, a mi ni bilo zal, po uporabi, funkcionalnosti, in pa seveda brez stroskov, pa se mi je prizgal DPF...:)

 

 

Ne morejo pa se vsi primerjati z kvaliteto in voznimi lastnosti mazde, predvsem motroji....vsak ima svoje potrebe in zelje, tako da premislita. Jaz imam danes raje 16 let staro Xedosko kot pa ponovno P407SW

 

LP

P.S. avto iz oglasa ima zoom-zoom nalepko nad levo lu?jo....sigurno ga kdo pozna.

 

Moja pacienta...

 

Objavljena slika

Objavljena slika

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za tole. Ja ,glede Peugeotov sem ?e kar nekaj sli?al o njihovih el.napakah ipd.. ?e najbolj se zato odlo?ava za Alteo(xl) in pa 6. Ker smo tudi mi 4 ?lanska dru?ina ( brez psa :) ) nam je pomembno, da ima dovolj velik prtlja?nik. Vendar pa trenutno kak?ne "pametne" Altee ni v prodaji. Hja, upam, da tole 6-ico res kdo pozna in mi posreduje kak?en namig ;) .

LP L.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole 6ko prodaja na?a kolegica oz. njena firma, lastnik je kokr vem o?e, ona pa je ?lanica tegale foruma! :bravo:

 

So pa sicer firma s precej dobrim imid?em med trgovci - tak?ne so tudi izku?nje forumovcev! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

Odlo?itev je po mukotrpnih odlo?itvah za in proti padla. ?e pa je biv?a lastnica ?e tukaj gor, jo prosim, da mi pove,?e bi moral kaj po?timat oz. karkoli, kar bi bilo dobro, da bi bil seznanjem...lahko tudi na zs. Sicer so rekli, da je avto bp...in jaz sem verjel ;)

Lp L.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

 

A si kdo lasti novo Mazdo 6? Kak?ni so vtisi in koliko km ste ?e z njo napravili?

 

Lp

 

Novo ali cisto novo? :bravo: Nekaj nas je z novimi... s cisto novo (nov 2.2 dizel) pa nevem, ce je kdo...

 

Moji vtisi so se vedno zelo dobri... nimam nekih vecjih pripomb... imam pa ze dobrih 30.000 km ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm koliko gledam je zadnji aktualen model Mazde6 tudi 2.0 dizel? Ali sem kaj spregledal? :) : :cheers:

 

Ob koncu 2008 oz. v zacetku letosnjega leta so zaceli prodajati mazdo6 z novim dizelskim motorjem ... lahko pa, da so v ceniku se tudi 2.0 z 140 konjskimi mocmi ...

 

http://www.mazda.si/upload/country/sl-SI/mazda6/M6tp.pdf

 

http://www.mazda.si/showroom/mazda6/4door/...ka-tehnologija/

Objavljena slika

 

 

Novi motor je na voljo s 125, 163 ali 185 konjskimi mocmi ...

Objavljena slika

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Lep pozdrav. Ker sem nov tukaj, upam, da me ne boste takoj opljuvali...hehe....kupujem avto in tale mazda mi je v?e? http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2957636&show=1 , in me zanima, ?e jo je kdo ?e ?el pogledat, oziroma kaj menite o njej, so realni kilometri, poraba in tako dalje....?e naprej hvala za odgovore.... Denis

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav. Ker sem nov tukaj, upam, da me ne boste takoj opljuvali...hehe....kupujem avto in tale mazda mi je v?e? http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2957636&show=1 , in me zanima, ?e jo je kdo ?e ?el pogledat, oziroma kaj menite o njej, so realni kilometri, poraba in tako dalje....?e naprej hvala za odgovore.... Denis

 

Ne vem sicer ne poznam tega avta, sem pa od sodelavca pre letom zvedel, da je ta avtohi?a prodajala avto z kao ve? opreme, kot pa je dejansko potem bilo realno, tako pejt stvar prvo pogledat pa ?e ma res vse to pa, ?e je ohranjena dobr za ta letnik, kaj ve? ti ne vem svetovat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem sicer ne poznam tega avta, sem pa od sodelavca pre letom zvedel, da je ta avtohi?a prodajala avto z kao ve? opreme, kot pa je dejansko potem bilo realno, tako pejt stvar prvo pogledat pa ?e ma res vse to pa, ?e je ohranjena dobr za ta letnik, kaj ve? ti ne vem svetovat.

 

na zadni haubi ma pomoje mal nizko napisan mazda 6 :ne vem:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na zadni haubi ma pomoje mal nizko napisan mazda 6 :ne vem:

 

Res je malo nizko...

 

Original je takole:

Objavljena slika

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav. Ker sem nov tukaj, upam, da me ne boste takoj opljuvali...hehe....kupujem avto in tale mazda mi je v?e? http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2957636&show=1 , in me zanima, ?e jo je kdo ?e ?el pogledat, oziroma kaj menite o njej, so realni kilometri, poraba in tako dalje....?e naprej hvala za odgovore.... Denis

 

Videti je, da je uvo?ena iz Italije (servisna knji?ica v italijan??ini).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Mi smo samo enkrat vzeli "na obroke". So ponujali možnost pol takoj pol pa čez eno leto. In sva z ženo pol plačala takoj, v enem letu pa zbrala še drugo polovico. In tako po enem letu pridem tja z denarjem in nastane problem, kako to zdaj poplačat, ker so pozabili pripisat, da je po enem letu možnost samo kredit ali lizing. In midva sva bila prva, ki sva tja prišla z gotovino za drugi obrok... Je avto ostal dva dni brez registracije, ker je birokracija trajala toliko časa. Te akcije pa kmalu ni bilo več in je kasneje nisem nikjer več zasledil...
    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.