Skoči na vsebino

?i??enje EGR ventila


Priporočeno sporočilo

Rabim nasvet...kje se nahaja egr ventil (6-ka cd143), kako ga najla?je o?istit in s ?em...

 

Hvala za nasvet...

 

?e si z gorenjskega konca, prid do mene ti bom js to naredu, je kr mal problem ker ena cev "malo" ?pona pa ga te?ko dol dobi?.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Simptomi....

Pri malo gasa ne potegne kot bi mogo...

in rahlo cuka....samo pri ne?nem dodajanju gasa...?e pohodim gas vse ok....

in kolk sem se seznano bi to znal bit egr...

 

 

?e si z gorenjskega konca, prid do mene ti bom js to naredu, je kr mal problem ker ena cev "malo" ?pona pa ga te?ko dol dobi?.

 

?al s ?tajerske... :(
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Simptomi....

Pri malo gasa ne potegne kot bi mogo...

in rahlo cuka....samo pri ne?nem dodajanju gasa...?e pohodim gas vse ok....

in kolk sem se seznano bi to znal bit egr...

?al s ?tajerske... :(

 

Meni je to konkretno pokazalo z lu?kami na armaturni.Sem ga probal ??istit samo je bilo isto.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Igor, ?e se ne motim si enkrat ?e ?istil EGR? Koliko ?asa je od tega oz. koliko km si naredil?

 

pri nekaterih znamkah se ga da lepo o?istit in deluje,pri M6 je pa to bolj kot ne jalovo po?etje.

Traja le kratek ?as ali pa ni?.Nov stane 311?. <_<

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

 

Pravilno/temeljito ??i??en EGR ventil je enakovreden novemu, in tudi zapacal se bo prav tako hitro kot nov ( vse je odvisno od vo?nje ).

Pri ?i??enju bodite pazljiv na membrano, da jo ne po?kodujete, vse ostalo pa je enostavno. ?isti se s sprejem za pranje motorja.

 

Lep pozdrav

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...
Da se ne bo kdo matral, pri M6 tud pribli?no ni tako.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

ti ?e ve? si mel pri men izku?nje, sam lu?ke pa ?e zmer gorijo pa ?eprav je blindiran

 

Kdaj bo? prletu mim, mam ?e neki v rokavu ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...
  • 7 mesecev kasneje...

Kdaj bo? prletu mim, mam ?e neki v rokavu ?

 

Sicr je tema mal stara, pa vseen:

 

Ravn tko man problem z egr ventilom. Lucke za check engine pa asr mi svetlo nekak ze ene 40000 km. Ko je vlazno, opazam, da se lucke ugasnejo, drugac ne. Spucan je bil ze 2x, zdej kako, je vprasanje.

 

Kdaj in kje pa mate vi servis, ce bi loh prsu? Sm iz kamnika, prpelem se kamorkol. Hvala za kakrsnk feedback, ker mi grejo tele lucke ze posten na zivce. Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicr je tema mal stara, pa vseen:

 

Ravn tko man problem z egr ventilom. Lucke za check engine pa asr mi svetlo nekak ze ene 40000 km. Ko je vlazno, opazam, da se lucke ugasnejo, drugac ne. Spucan je bil ze 2x, zdej kako, je vprasanje.

 

Kdaj in kje pa mate vi servis, ce bi loh prsu? Sm iz kamnika, prpelem se kamorkol. Hvala za kakrsnk feedback, ker mi grejo tele lucke ze posten na zivce. Lp

 

S pucanjem ne bo? ni? re?il-vsaj pri takem, ki ima gor na vrhu elektroniko.Enostavno ?e ?e samo za trenutek zazna nepravilne izpuhe ti lu?ke zagorijo in se nekaj ?asa ne ugasnejo ve?.Ugasne? jih ali z resetiranjem z ra?unalnikom ali tako, da izklopi? akomulator. Meni je Batko blindiral EGR.Nekaj ?asa je bilo v redu in spet so se pojavile.Mislim, da nam ni druge, ko gazamenjat z delujo?im-ali rabljenim ali novim. <_<

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S pucanjem ne bo? ni? re?il-vsaj pri takem, ki ima gor na vrhu elektroniko.Enostavno ?e ?e samo za trenutek zazna nepravilne izpuhe ti lu?ke zagorijo in se nekaj ?asa ne ugasnejo ve?.Ugasne? jih ali z resetiranjem z ra?unalnikom ali tako, da izklopi? akomulator. Meni je Batko blindiral EGR.Nekaj ?asa je bilo v redu in spet so se pojavile.Mislim, da nam ni druge, ko gazamenjat z delujo?im-ali rabljenim ali novim. <_<

 

Nekaj sem razmi?ljal, da bi blindirali ?e elektroniko. Kaj avto ti vle?e normalno zdaj ki je blindiran? Ko najdem re?itev te pokli?em da provamo :D

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekaj sem razmi?ljal, da bi blindirali ?e elektroniko. Kaj avto ti vle?e normalno zdaj ki je blindiran? Ko najdem re?itev te pokli?em da provamo :D

 

Ja, avto gr po mojem ? bolj? kot prj pa tudi pije se mi zdi manj.Samo te nesre?ne lu?ke se pi?gejo.

Batko, dej probej kej stuhtat. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Nekej me zanima... A je smiselno preventivno ?i??enje EGR ventila? Imam M3, 1.6D, l.08 s prevo?enimi 140k km. Te?av ni nobenih, avto pa je bil ve?inoma vo?en na dolge relacije.

Je preventivno ?i??enje smiselno ali naj se raje ravnam po na?elu 'ne diraj lava dok spava'? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekej me zanima... A je smiselno preventivno ?i??enje EGR ventila? Imam M3, 1.6D, l.08 s prevo?enimi 140k km. Te?av ni nobenih, avto pa je bil ve?inoma vo?en na dolge relacije.

Je preventivno ?i??enje smiselno ali naj se raje ravnam po na?elu 'ne diraj lava dok spava'? :)

 

Ne diraj lava dok spava....ti bo ze sam avto povedal, kdaj ga je treba cistit... :)

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Men se je pri M5 2.0d pri?gala lu?ka za motor pri 114000km. Ugotovili smo, da je EGR ventil. Mehankar mi ga je o?istil, resetiral error in sedaj je ok.

 

En ?as bo? imel mir, potem bo treba ponovit postopek...kdaj pa je odvisno kak?ne relacije vozi? :D

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.