Skoči na vsebino

BOSCH servis Ar?on iz Ren?


sdspecy

Priporočeno sporočilo

Spo?tovani,

 

Mislim, da si ta servis zaslu?i lastno temo, predvsem zaradi po?rtvovalnosti pri svojem delu, strokovnosti, prijaznosti, doslednosti, korektnosti, nenazadnje tudi dru?abne besede in ?e ?esa... (menda se tudi doma?a primorska :vino: da dobit, kolkr sm nekatere zastopu http://forum.bmwslo.com/showthread.php?t=40881&page=3 )

 

Sedaj pa malo bolj zares (?eprav zgornje vse dr?i!); dolgo sem iskal nekoga, ki bi mi dejansko naredil konkretno analizo stanja motorja na M6 CD l.2005, 150k km ter popravilo dolo?enih simptomov/napak, ki sem jih omenjal v nekaj temah, zbranih tule http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=5928&st=80 ; pred tem sem bil pri razli?nih serviserjih, ki so veliko govorili, pa malo naredili ali bi pokazali interes pri zadevi, da pa ne omenjam nekaterih izre?enih idej o menjavi komponent ter "ugodnih" cenah :angry:

 

Kakorkoli ?e, malo sem brskal po drugih forumih, ker sem menil, da se morem biti edini s tak?nimi te?avami in da jih nih?e ni pripravljen re?iti. No, predvsem s pomo?jo rubrike "Nepoobla??eni BMW servisi" na BMW forumu in ?e po nekaj ?lankih na internetu (npr.: http://www.delo.si/clanek/74587 ) sem se odlo?il poskusiti pri Ar?onu.

 

?e pri prvem klicu sem bil dele?en ?isto druga?nega pristopa oz. odnosa do mene, kot stranke, kot sem ga izkusil pri ve?ini ostalih servisov. Predvsem si je ?lovek, ?eravno ima ?ez dan prav tako gu?vo, vzel tistih nekaj minutk in malo "pokramljal" z mano. Vsekakor dober ob?utek :) No, dogovorili smo se in predlagal sem, da avto pustim pri njih kak?en teden, dva (?eravno je trajalo na koncu ve? ?asa, vendar ker sem imel nadomestni avto, nisem priganjal s ?asom) in da se malo poglobijo vanj, se peljejo, hladnega ?tartajo, ga "elektronsko poslu?ajo" po vitalnih delih, itd.

 

Re?eno, storjeno! Sicer teko?i teden ?e nisem pri?el na vrsto (?eravno bi se tudi druga?e dogovorili, ?e bi se mi mudilo, kot pravijo pobi na BMW forumu), so pa potem bile zelo hitro izvedene prve diagnoze in tudi ?e samo servisiranje, npr.:

- nepravilno delovanje regulatorja tlaka v visokotla?ni ?rpalki goriva (za common rail) in njegova zamenjava (taga na predhodnih servisih nekak nih?e ni sumil, omenil... g. J. Ar?on pa je to omenil kot znano napako v bistvu ?e pri 1. telefonskem pogovoru)

- analiza oz. prelivni test injektorjev (?obe) in kasneje njihovo ?i??enje (definirano je bilo, da je 1 od njih v bistvu fu?, kar sem nekako sumil ?e sam, sicer pa da tudi ostali niso ravno perfektni, vendar da bojo posku?ali prvo s UZ ?i??enjem, sicer pa lahko dobijo po ugodni ceni nove iz ITA)

- kasneje pri tem jasno tudi menjava medeninastih podlo?k injektorjev

- nastavitev ventilov, ko se je ?e ravno Ar?onov sin Miha (Mihold na BMW forumu) poglabljal v injektorje oz. samo ma?ino B)

- vmes jim je crknil akumulator (itak je 4 leta zdr?u), pa mi je na vgradil novega in predvsem za ugodno ceno, vendar je moral malo improvizirati (to zato, ker so Japanezerji ?e tu skomplicirali in so se za??itili s prodajo svojih original accum. tako, da so pa? vi?ji in ve?ina "evropskih" o?itno ne pa?e ravno v tisti plac <_< )

- vo?nja na Mazda servis, kjer so "vpisali" zamenjan injektor, "nau?ili" delovanja ?e ostalih ??i??enih ter ?e nadgradili ECU z najnovej?im SW za ta model motorja

- dalj?a tesna vo?nja z aditivom goriva za ?i??enje in za??ito injektorjev in ostalega injektorskega sistema motorja

- vmes pa nakaj manj?ih zamenjanih drobnarij/potro?nega materiala

...verjento sem ?e kej pozabil, ker trenutno nimam ra?una pri sebi

 

Na avtu so porabili vsaj nekaj dni konkretnega dela, ra?unali pa 1 dan (8 ur, ?e se ne motim okol 40? /h).

Regulator pritiska na pumpi je bil okol 250? (upam, da bo naslednjih 150k km dal mir )

Potro?ni material je bil cca (50?), Mazdin servis (40?), ?i??enje injektorjev (15?/kom ?).

Kakorkoli, kon?na cena je bila ni?ja od velikega servisa na 120k km pri poobla??enem servisu!

 

Aja, dobronamerni nasvet za vse: pametno je menjat filter goriva pri vsakem rednem servisu (20k km)!!!

 

Vseskozi sem bil seznanjen z dejanskom stanjem, potekom servisa, cenovnim aspektom, mo?nimi opcijami oz. z njihovimi predlogi o na?inu servisiranja. Vsako moje vpra?ane je bilo razlo?eno (?e preve? :B ) in g. Ar?onu res ni bilo ?al ?asa, ki ga je porabil zame - enaostavno ne razmi?lja na tak na?in. Na nasprotni strani meni ni bilo ?al 1 centa, ki sem ga dal za servis, ker ?lovek (in prakti?no cela njegova dru?ina) dela s srcem! Malo je tak?nih in vsaj jaz to cenim!

 

Kot pravim, verjamem, da ni edini servis, kjer je ?lovek dele?en obravnave kot ?lovek s te?avo, ki jo ?eli re?iti (ali "kupec je kralj") in da je ?e nekaj podobnih ljudi po Sloveniji, vendar je eden izmed najbolj?ih in najmanj kar lahko storim je, da si vzamem del svojega ?asa in napi?em nekaj ve? besed o njemu!

 

Nekje je bila debata okoli ma?ine za obnovo injektorjev (in vsega, kar spada tu zraven); ja, Ar?on je menda en redkih, ki jo ima B)

200.000 Evrotov je dal pred ?asom zanjo (zdej je menda cena kr fajn padla), pa ?e lep ?as ne bo mel profita z njo, je pojamral mimogrede... po kratki "doma?i" debati sm spredvidu, da je vlo?u v svojo delavnico vse, kar ima in ?e ve? ...delal bo menda ?e lep ?as, preden vse odpla?a! :rispekt: mu, da si je upal in to v vseeno dost odro?nem kraju, ?esar se vseeno zaveda!

 

Upam, da bo imel ?imve? korektnih odnosov s strankami; ker ena od stvari, ki ga tudi zelo "?re" je, da ni malo ljudi, ki pride k njemu samo zato, da na najcenej?i mo?ni na?in "poflika" svoja kola in (?eravno on obi?ajno naredi, kar stranka zahteva) se kasneje neredko vrne nazaj slaba beseda v smilu, "saj ste mi vi servisiral, sedaj pa je crknalo"... lahko si mislite, kako se ?lovek po?uti pri tem :whatever:

 

Razdalja bo sicer marsikomu dolga (sploh ?tajercem), vendar mi ni bilo ?al oz. sem imel lep popoldanski izlet na primorsko oz. de?elo sonca in rujnega.

Ar?on, sigurno se ?e vidimo ;)

Sre?no!

 

?e lokacija:

http://zemljevid.najdi.si/search_maps.jsp?...Di&tab=maps

 

Kasneje prlimam ?e letak.

 

 

Jebela kir spis oz. nakladanje od mene ...bodte mal prizanesljivi s komentarji glede tega sramezljiv

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...

No ko je ?e ravno tema za ta servis bom pa ?e jaz dopisal mojo izku?njo. Pa Jures-ovo tudi v bistvu :-).

 

Skratka, letos pozimi sva poslala ?obe na testiranje, da vidimo pri ?em smo. Jures je g. Ar?ona klical ?ez kake 14 dni, re?eno je bilo da majo gu?vo in da bo nekaj ?asa trajalo. In tako je potem ostalo. ?obe se niso nujno rabile, zato sva ?akala kaj bo.

 

Meseca Aprila sem poslal mail z vpra?anjem, kaj se z injektorji dogaja. Odgovora seveda ni bilo. No prej?nji teden kli?em in g. Ar?on pove v stilu "bohve kje so zdej te ?obe"?!? Halo? Kako kje? K vam sva jih poslala? Odgovori, ja mi to zavr?emo po kake pol leta, ?e? da imajo ogromno ?ob. Halo? Pa to je nekaj vredno. Recimo par 100??!?

 

Danes kli?em spet in situacija je slede?a. I??ejo ?obe, ne vejo za toliko ?asa nazaj...Kli?e Jures ..ista zgodba. Vedno dava GSM ?tevilko, feedbacka pa od nikoder.

 

Skratka ne razumem, kaj so naredili s ?obami. Predstavljam si:

 

a) Dobijo paket, ga odprejo stestirajo, vidijo da so ene ?e dobre, druge ne...in se na njih pozabi??

B) Dobijo paket, ga sploh ne odprejo nekje se valja, nato vsebino paketa zavr?e??

 

Pa ne me hecat. In to naj bo profesionalen servis.

 

Najmanj, kar bi lahko naredil je, da se paket po?lje naslovniku nazaj, oz. pokli?e po telefonu kaj in kako je. V paketu je bil tudi dopis v wordu z naslovom vred kam naj se po?lje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drugi? vam priporo?am Bosch servis Bojan Burja iz Kamnika (bli?ina Qlandie), poznam jih ?e vrsto let, ?lani kluba imamo pa pri njih celo popust! :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je zgodba ?e od 01/2012....pred klubom.

 

Mene je pa kamn?an hotel obrati....zato sem sam zamenjal ?obe

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pele baje z Burjo ?e dalj ?asa sodeluje in ga je zelo pohvalil. :prstgor:

 

ne re?em da ni strokovnjak, samo 450? za obnovo ?ob mu nisem dal :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.