Skoči na vsebino

?obe za pranje vetrobranskega stekla


Priporočeno sporočilo

Mogo?e kdo ve a obstajajo kak?na aftermarket varianta ?ob z el. ogrevanjem?

 

V?eraj zve?er sem opravil kompletno pot na primorsko in pono?i nazaj brez pranja vetrobrana. :( . V posodi je bila me?anica koncentrata in vode pol/pol, potem sem uspel dolit ?e 2,5 l koncentrata do -40° (ve? ni ?lo not). ?obe so se odmrznile - verjetno, ker je avto stal na mestu in motor v prostem teku - in skoznje sem spustil precej teko?ine da naj bi "bogatej?a" me?anica napolnila vode. Bil sem prepri?an da bo od tam naprej vse OK, pa je stvar pri vo?nji spet takoj zamrznila :angry: .

Kje so ?asi, ko avti ?e niso imeli zvo?ne izolacije in je bila hauba vedno topla od motorja.

 

lp M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e kdo ve a obstajajo kak?na aftermarket varianta ?ob z el. ogrevanjem?

 

V?eraj zve?er sem opravil kompletno pot na primorsko in pono?i nazaj brez pranja vetrobrana. :( . V posodi je bila me?anica koncentrata in vode pol/pol, potem sem uspel dolit ?e 2,5 l koncentrata do -40° (ve? ni ?lo not). ?obe so se odmrznile - verjetno, ker je avto stal na mestu in motor v prostem teku - in skoznje sem spustil precej teko?ine da naj bi "bogatej?a" me?anica napolnila vode. Bil sem prepri?an da bo od tam naprej vse OK, pa je stvar pri vo?nji spet takoj zamrznila :angry: .

Kje so ?asi, ko avti ?e niso imeli zvo?ne izolacije in je bila hauba vedno topla od motorja.

 

lp M

 

Tudi jaz bi jih rabil,ker sem jih z kle??ami uni?il-deformiral in sedaj bogo ?pricajo tudi ko ni mraza. :ne vem:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobra ideja, ?e se ne motim imajo nekateri avti tole ?e serijsko. Jest pa ?e bolj trzam zaradi pranja lu?i, ker zadeva sko?i ven iz odbija?a, in ?e je ?led oz. od ledu primrzne pokrov na odbija? zna biti ?tala. Ne vem koliko je mo?na zadeva in kaj se zgodi ?e ho?e avtomat ven odriniti ampak nebi ?lo :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobra ideja, ?e se ne motim imajo nekateri avti tole ?e serijsko. Jest pa ?e bolj trzam zaradi pranja lu?i, ker zadeva sko?i ven iz odbija?a, in ?e je ?led oz. od ledu primrzne pokrov na odbija? zna biti ?tala. Ne vem koliko je mo?na zadeva in kaj se zgodi ?e ho?e avtomat ven odriniti ampak nebi ?lo :whatever:

 

Skuri ti varovalko :) ... To se je meni zgodilo prejsnjo zimo enkrat... :P

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne morem se zadr?at, mater ste smotani, pa neki me?ate vitrex pa vodo in pol jamrate da vam zmrzuje, ja jebenti a majo na petrolu "koncentrat" do -37 stopinj ?

Seveda sedaj se bo najdla ena pametna bu?a in bo vpra?ala ?e un koncentrat do -60 tud ni treba z vodo me?at ?

Js sem v davnih ?asih na jugotu mel 1X te?avo z zmrzovanjem od takrat samo petrolov koncentrat in ni? vode in mi ni zmrznilo tudi v?eraj zve?er pri -20 stopinjah, res cela znanost.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aftermarket ne vem, obstaja pa ne predraga Webasto varianta za vse avte (univerzal)

 

http://www.webasto.si/izdelki/hotshot.htm

 

Cena v SLo je ce se ne motim okoli 200? - lahko da je se manj

 

Lahko pa poi??ete licitacije za NOVO opremo in se da dobiti za pol cene (kot moj webasto):

http://cgi.ebay.de/Hot-Shot-Webasto_W0QQit...=item414b8d7962

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne morem se zadr?at, mater ste smotani, pa neki me?ate vitrex pa vodo in pol jamrate da vam zmrzuje, ja jebenti a majo na petrolu "koncentrat" do -37 stopinj ?

Pri jugotu ni bilo problema, imel je tako majken kestl za teko?ino, da je bil hitro prazen in ni bilo problem doliti "koncetrat". Pri macdi bi moral tisto me?anico pol/pol najprej ven potegnit (se mi ni dalo sramezljiv ). Se povsem strinjam s teboj, za te temperature je koncentrat do -37 - na ?obah je pri veliki hitrosti zaradi odparevanja z lahkoto temperatura precej ni?ja od temperature zraka. Za temperature proti +20° pred kak?nim tednom pa tak koncentrat slabo pere, ker ga takoj odpari s ?ipe.

Mal razmi?ljam da bi nalimal termistorje pod ?obe, le da tiste najprimernej?e za to pri nas ni za dobit pa tud Farnell jih nima. Ko se jutri otopli bom na to itak pozabil :blush: .

 

Jures, zanimivo bi bilo vedet ?e tisto ?udo od webasta pomaga pri zamrznjenih ?obah.

 

lp

M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Jures, zanimivo bi bilo vedet ?e tisto ?udo od webasta pomaga pri zamrznjenih ?obah.

 

lp

M

 

za to je - saj ti segreje vodo (vitex do 60 stopinj) predpogoj pa je seveda da nimas vode pri minusu......

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobra ideja, ?e se ne motim imajo nekateri avti tole ?e serijsko. Jest pa ?e bolj trzam zaradi pranja lu?i, ker zadeva sko?i ven iz odbija?a, in ?e je ?led oz. od ledu primrzne pokrov na odbija? zna biti ?tala. Ne vem koliko je mo?na zadeva in kaj se zgodi ?e ho?e avtomat ven odriniti ampak nebi ?lo :whatever:

 

 

Mater ampak je res beden ta sistem, ki na vsak na?in posku?a s?istit lu?i mislim da vsako 5. ?i??enje ?ip. In valda sko? ven, ko je spredi vse zamrznjeno.

 

Sej ven je ?el nazaj pa ne ve? in se je zataknil na eni strani, da je cca ?trlel ven za cel cm. Sem porabil ene 15 minut, da sem ga prepri?al naj gre lepo nazaj notri.

 

Ampak ker ?alabajzer si je spomnil, da je to ?i??enje vezal na ?i??enje vetrobrana? Pri prej?nji ?estki si pa? lepo imel gumb in s s?istil takrat, ko si hotel pa ?e klasi?ne ?obe so ble gor in ne ta oslarija s temi avtomati. :angry:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mater ampak je res beden ta sistem, ki na vsak na?in posku?a s?istit lu?i mislim da vsako 5. ?i??enje ?ip. In valda sko? ven, ko je spredi vse zamrznjeno.

 

Sej ven je ?el nazaj pa ne ve? in se je zataknil na eni strani, da je cca ?trlel ven za cel cm. Sem porabil ene 15 minut, da sem ga prepri?al naj gre lepo nazaj notri.

 

Ampak ker ?alabajzer si je spomnil, da je to ?i??enje vezal na ?i??enje vetrobrana? Pri prej?nji ?estki si pa? lepo imel gumb in s s?istil takrat, ko si hotel pa ?e klasi?ne ?obe so ble gor in ne ta oslarija s temi avtomati. :angry:

 

To morda velja za stare 6. faceliftane s tudi vezane na brisalce. Obstaja pa cenen trik. Pri ugasnjenih lu?eh ne pere lu?i. Po?teno.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobra!!! :) SI predstavljate, da vas policija ustavi, da nimate lu?i in to pono?i, ti pa ga ven pogleda? z night visionom ? :hohoho::hohoho:

 

Sicer pa, nikoli ne bom razumel, kako pri minus 10° za?nejo zmrzovat ?obe... ?e posebej, ?e ma? not nalito 80% teko?ino... (pa saj vsak avto testirajo pred serijo tud na severu v Arjeplogu!??!)

 

Tole je od v?eraj zve?er okol 19h na OMV pri Lokovici. ?ipe so bile tako zasrane, da sem vozil bolj po GPS v glavi :) (in tud od Velenja naprej do Lj ni nobene pumpe, razen te, sred avtoceste pono? gor sneg metat je pa bolj kaskadersko po?etje)

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Aja, ?e avto (ni Mazda): Astra 1.6 Black&White

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e kdo ve a obstajajo kak?na aftermarket varianta ?ob z el. ogrevanjem?

 

V?eraj zve?er sem opravil kompletno pot na primorsko in pono?i nazaj brez pranja vetrobrana. :( . V posodi je bila me?anica koncentrata in vode pol/pol, potem sem uspel dolit ?e 2,5 l koncentrata do -40° (ve? ni ?lo not). ?obe so se odmrznile - verjetno, ker je avto stal na mestu in motor v prostem teku - in skoznje sem spustil precej teko?ine da naj bi "bogatej?a" me?anica napolnila vode. Bil sem prepri?an da bo od tam naprej vse OK, pa je stvar pri vo?nji spet takoj zamrznila :angry: .

Kje so ?asi, ko avti ?e niso imeli zvo?ne izolacije in je bila hauba vedno topla od motorja.

 

lp M

 

Kaj dobi? ko dela? ?pricar? Bolj?i cvi?ek al bolj?o radensko?

bit podgurc je luksuz!

ni ga vitamina ?ez liter vina!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj dobi? ko dela? ?pricar? Bolj?i cvi?ek al bolj?o radensko?

 

Odvisno, ?e nalije? radensko v vino zajebe?-pokvari? vino, ?e pa nalije? v radensko vino pa popravi? radensko, vsaj tako mene u?ijo. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja, ta bi pa bla dobra :hohoho::bravo::jupiii::hohoho:

 

jou, samo kake fore vse bi se dalo delat s tem :hohoho:

 

BTW: sem glih danes zvedel, da imajo ?tajerski policisti dejansko tako zgodbo, da je bil tip tolk pijan, da ni znal lu?i pr?gat, ko so ga pono? ustavljali, najdo je pa night vision, ki ga je mel skup s pu?ko v prtlja?niku, menda jagr... :):bravo:

 

Objavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.