Skoči na vsebino

mazda mehanik,cukanje


Priporočeno sporočilo

Pa ?e eno vpra?anje, ki ni provokativne narave ampak je ?isto resno vpra?anje - kako naj bi zgledala plinska instalacija po 225.000km in 7 letih uporabe? Kolk je stro?kov z vzdr?evanjem tega - koliko servisov? A je treba kej zamenjat, ipd? ?e kdo ve naj prosim napi?e

 

Kolega ima cca 7 let star avto in nazadnje ko sem pogledal na njegov ?tevec kilometrov je imel 220.000. Motor je 1.3i in dosedaj ni imel nobenih te?av. Plinsko in?talacijo ima od cca 40.000km dalje. Dosedaj je zamenjal le filter, nekajkrat ga je tudi spucal (cena mislim, da 10?) in razdrl je uparjalnik ter zamenjal eno tesnilo. Ostala instalacija (cevi, kabli, ?obe, injektorji, ...) je ista kot prvi dan. Seveda mora biti vse skupaj pravilno nastavljeno. ?e iz auspuha smrdi po plinu (namre? pri pravilnem popolnem izgorevanju segretega motorja lahko povoha? izpuh in ne sme po ni?emer smrdeti) ni zadeva pravilno nastavljena.

 

Aja poraba pri 2.5i motorju v M6 pri mojem re?imu vo?nje je do max 0,5l vi?ja od bencina, pa ?e to je pod vpra?ajem, ker nikoli ne more ?lovek voziti enako ?eprav gre po isti cesti.

 

Glede izra?una pri meni pa je slede?e:

2,5i GTA je bil 1800? cene?i od 2,2 CD 185 (po uradnem ceniku, druge popuste nisem upo?teval) pri ?emer pri?param 170? vsako leto (50% bonus) pri registraciji in nevem koliko pri servisu (danes me je servis pri?el 246?). In in?talacijo plina sem dobil za darilo, tako da ?e 1600? kolikor je original cena in?talacije.

 

Poraba med omenjenima je cca 3l/100km, kar znese cca 3? (3l LPG + 1l bencina), kar pomeni, da moram narediti cca 113.000 km (upam, da sem prav izra?unal) da pokrijem osnovno ceno dizelce, pa nisem ?e upo?teval 170? pri letni registraciji in dra?je servise dizelce. Na leto naredim cca 22000km. Avtomobile menjam med 5 in 6 leti, kar pomeni da sem po moji izra?unici ?e vedno na bolj?em.

 

?e bi delal pa ve? km bi pa tudi jaz verjetno vzel dizelco, vsaj trenutno sem takega mi?ljenja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 132
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

  • 3 tedne kasneje...

Lep pozdrav.

 

Mene zanima kaj ste resli z totim cukanjem, meni tudi zadnje cajte cuka tak da bom popi... zraven.

 

V zacetku tedna mi je zacelo samo pri visokih obratih nad 3000, na avtocesti nad 150 km/h.

Danes zvecer sem prizgal avto (zunaj okoli -10), po kakih 3-4 km ni sel vec kot 100 km/h, po 6-7 km pa se samo okoli 40 - 60. Potem je avto stal kaki 2 al 3 ure, potem pa sem se komaj nazaj domov pripeljal. :vskalo::vskalo:

 

Aja avto je 2005 letnik, CD 136, okoli 130.000 prevozenih. Pred mescem dni je bil menjan IMV ventil, ker je avto vgaseval v prostem teku, od takrat dalje je to odpravljeno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav.

 

Mene zanima kaj ste resli z totim cukanjem, meni tudi zadnje cajte cuka tak da bom popi... zraven.

 

V zacetku tedna mi je zacelo samo pri visokih obratih nad 3000, na avtocesti nad 150 km/h.

Danes zvecer sem prizgal avto (zunaj okoli -10), po kakih 3-4 km ni sel vec kot 100 km/h, po 6-7 km pa se samo okoli 40 - 60. Potem je avto stal kaki 2 al 3 ure, potem pa sem se komaj nazaj domov pripeljal. :vskalo::vskalo:

 

Aja avto je 2005 letnik, CD 136, okoli 130.000 prevozenih. Pred mescem dni je bil menjan IMV ventil, ker je avto vgaseval v prostem teku, od takrat dalje je to odpravljeno.

 

Da dodam ?e to avtoje Mazda6 SW je kje kaki pameten odgovor ali bo treba iti spet k Mazdi na tester?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da dodam ?e to avtoje Mazda6 SW je kje kaki pameten odgovor ali bo treba iti spet k Mazdi na tester?

 

Tist ne bo n? pokazal.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fu?arki pristop je zgleda pomagal in avto ve? ne cuka.

 

z Xenonom pa bo zgleda ?e nejak treba delat

 

Hvala saj ve? kdo :bravo:

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fu?arski pristop? ka pa ste naredil?

 

 

"Fu?arski" se nana?a dolo?enega uporabnika na?ega foruma, ki je pomagal z nasveti in je stvar delovala.

 

Dodali smo sredstvo za ?i??enje vbrizgalnih sistemov avto dali za nekaj ?asa na toplo. Potem pa vse skupaj vun skurli in stvar zdaj deluje

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem lahko zaklju?imo, da je bila "napaka" slabo gorivo, ki sta ga s kemijo uspeli spraviti iz sistema.

 

V bistvu niti ne. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo danes zjutraj je bilo -8 pa avto spila kot mora!

 

 

 

Danes je bilo -15 in avto dela tako kot mora, pa ?e toplo je bilo ko sem se vsedel vanj. :jupiii:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Predvsem pri dodatkih, ki jih oziroma jih ne me?ajo zraven.

 

Lp

 

zna bit ja... predvsem pa je precej odvisno tudi od samega stanja rezervoarjev, kjer shranjujejo goriva. Verjetno je najbolje, da ?e je mo?no se tanka to?no na tisti pumpi, kjer so izku?nje najbolj?e.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men je vceraj v leru sam od sebe ugasnu avto...

pol sem sel mal s konkretnim gasom, do 4-5000rpm in je blo ok

bom vidu, ce se bo spet ponovilo (najbrz bo treba na SW upgrade)

 

Ziher ti je antivirusnik zatajil in se ni apdejtal, zdej ima? pa polno spama in virusov in se ra?unalnik s tem ukvarja namesto z motorjem. :P

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ziher ti je antivirusnik zatajil in se ni apdejtal, zdej ima? pa polno spama in virusov in se ra?unalnik s tem ukvarja namesto z motorjem. :P

 

defregmentacijo mu dela saj mora po tolkih letih uporabe bit ?e vse razmetano in razpr?eno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

haha :D

razen na SW upgrade, bo treba se na HW upgrade (ravnokar skantal ogledalo, in naredil udrtine tocno pod voznikovo sipo, barva je tud sla)...

jebote :angry:

 

Ja kaj si pa po?el? :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.