Skoči na vsebino

Terenec


Mraušk Mčk

Priporočeno sporočilo

A ima kdo kaj pojma oz. ?e bolje, izku?enj kateri pravi terenec se bolje obnese v snegu. V mislih imam japonce (jota LC, pahero...) ali defender. Katero zadevo bi bilo od novih vozil pametno kupit za vo?njo izven urejenih cest oz. tam, kjer ni glih splu?eno?

 

Lp Matja?

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dve znamki, ki sta po svoje kar znani po terencih ima? v na?ih koncih. :blush:

Po brezpotjih Pathfinderja res nisem peljal ampak na cesti se pelje super, da orja?ki navor ne omenjam. Navara je k***c, ima sicer podobno podvozje kot Pathfinder ampak ima zadaj keson. Avto zadaj v osnovi la?ji in, ?e nima? vklopljen AWD zna biti zadnji pogon v spolzki podlagi (de?) kar zelo nemiren. Ne priporo?am, sploh ker sem se zdajle spomnil, da je bila nedavno nazaj ena nesre?a z Navaro in ?isto mo?no, da je bila v tem te?ava. X-Trail je SUV ampak ?e pri Avtomagazinu so posebej izpostavili, da za SUV na terenu obnese skoraj kot pravi terenec. Qashqai je pa v osnovi samo vzdignjena Primera, z AWD gotovo pride? dlje kot z navadnim avtom ampak pomoje to ni to.

 

Pa Suzukija si ?e imel, Grand Vitara je pomoje soliden avto. :zvizga:

 

Sem pristranski vem ampak jaz bi vzel Pathfinderja. Predlagam ti, da se odpelje? v Morav?e pa re?e?, ?e se da ga peljati (saj jih imajo kar nekaj) sploh zdaj ko je sneg :hudicek: in bo? hitro videl, ?e ti ustreza.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravi terenci so samo tisti, ki imajo tudi reduktor.

Razni SUV imajo 4x4 avtomatski pogon (RAV4, CRV, SantaFe), ki je bolj ?minka za cestne razmere. Nekoliko bolj prilagodljivi SUv-i imajo na izbiro4X4 - avtomatski vklop (po potrebi) in zaklenjen pogon, kar pomeni prenos mo?i na kolesa v razmerji 50 : 50. Taki so X-trail, Qashcai, caleos, freelander, Outlander, Crossar.... S takimi, ki imajo mo?nost zaklepanja sredinskega diferenciala in po mo?nosti ?e avto blokado zadnjega diferenciala se lahko dale? prileze.

 

Za resno terensko vo?njo pa je potreben ?e reduktor, kraj?a medosna razdalja in zadostna zaloga navora.

 

To so terenska vozila Mtsubishi, Toyota, Nissan, Jeep, mercedes G....

 

Temu ?e lahko dodamo kompromisne SUV-terence iz razreda Subaru (imajo vse kar imajo veliki tudi reduktor).

SSounJang ima tudi zanimivo ponudbo SUV z reduktorji Action, Kyron in praveha terenca Terracan.

 

?e vzame? pravega terenca mora? vzeti v zakup njegovo te?o kar prispeva k porabi 10 in ve? litrov dizla, bencina pa tudi ve? kot 20 l.

Zato je mogo?e bolje vzeti nekaj vmes.

 

Jaz nekako glede na ceno in vrednost avtomobila stavim na Kyrona (ima mercedesove motorje).

Za razmisliti pa je tudi o suzuki vitari (dizel seveda), lahko pa tudi mo?nej?a verzija bencinca za predelavo na plin.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja seveda Sirius

 

Tukaj je ?e Subaru!!

 

ali Legacy ali pa nekaj vi?jega Outback ali Forester z vsem kar imajo veliki, pogon bencin in LPG in po novem tudi diesel.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Subaru outback je izgubil reduktor odkar ima dizla. Mislim pa da je pri novem outbacku tudi bencinska izvedba sedaj brez reduktorja (v slednje nisem ?ist prepri?an) :( .

Poznan mi je nisan, njihove stare dizel 2,8l ma?ine so zelo solidne, nekateri pa pravijo, da je Nisan sedaj francoski avto. Ne vem :ne vem:

Vozil sem vitaro - soliden avto, poznam pa tudi hondo CRV - sodelavcu pred tednom dni z njo ni uspelo prilesti na plo?nik, kjer je ?e bil parkiran kombi z navadnim dvokolesnim pogonom.

Nekateri prisegajo na toyoto kot najterenec, pa? najpogosteje viden avto v kak?nih dokumentarcih snemanih v Afriki. Ampak koliko tiste toyote za safari je v toyotah ki jih prodajajo pri nas, ne vem.

Pri nekaterih terencih je baje % zapore diferenciala celo odvisen od regije, v kateri ga prodajajo. Mitsubishi mi je pa popolna neznanka.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Honda pa terenci ja. ?zmeden?

 

Toyota velja skoraj za statusni simbol kar se pravih terencev ti?e. In vsaj kolikor opa?am se ravno Toyota?i in Nissanovci na tem podro?ju vedno "?pikajo" tako, da je tudi to nek podatek kdo sta glavna rivala na tem trgu. In, Pathfinder ima izgleda ?istokrven Nissanov motor, ?e te to kaj potola?i. ;)

Na tvojem mestu bi ?el peljati saj pri Krulcu se da kar dosti zmeniti.

 

Opa?am tudi, da so RAV4 kar popularni. Res, da je SUV ampak baje je vseeno kar uporaben tako kot X-trail. Pa ?e v kvaliteto ne bi dvomil.

 

Pri sodelavcu so imeli (no ne vem a jo imajo ?e) prej?njo Vitaro dizel in jim je ?lo nekaj na motorju. Ko so se pripeljali na servis pa jih je serviser poslal na Peugeota saj je HDI motor. ?zmeden?

 

Mitsubishije pa tudi sam ne poznam. :ne vem:

 

Sangyong-ov so pa v sredi krize baje imeli kar nekaj na zalogi na Leskov?kovi pa jih prodajali za male pare saj je firmi kazalo zelo slabo in so morali prodati vse zaloge. Kaj je pa sedaj pa ne vem ampak zaenkrat je znamka premalo uveljavljena, da bi ?el tvegati.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje so nasplo?no kr vse firme kire sodelujejo u rally Dakarju kr dobre, ?e se ne motim je Mitsubishi tam osvoju 7 naslovov zaporedoma, vse skupi pa 12 naslovov, lansko leto so se pa umaknal zarad krize.

 

Se spomnem tistih starih Daihatsu Feroz, to je vlekl kamor si hotu :D

 

 

A da zdej ma ?e suzuki francoske ma?ine :o

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po novem lahko v suzukijih po Fiatovih motrojih 1,3, pri?akujemo VAG grupe motorje, mislim da bo swift prvi za?el ali pa keri drugi

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

SSounJang ima tudi zanimivo ponudbo SUV z reduktorji Action, Kyron in praveha terenca Terracan.

 

 

malo te moram popravit - kot prvo je firma SsangYong, kot drugo pa Terracan nima nobene veze z njimi saj je ?istokrvni Hyundai. :P

 

Je pa res, da tako poceni solidnega terenca lahko dobi? sam pri Ssangyongu pa ?e neverjetnih 8k? popusta dajo, tako da dobi? Kyrona s 140KM dieslom za manj kot 20k?, Actyona pa celo za samo 17,5k?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekateri poznavalci off road terena pravjo, da je ?e zmer nejbol terenc (da ne re?em kako je bla pocen) Ladurina Niva! :danzoman::bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

malo te moram popravit - kot prvo je firma SsangYong, kot drugo pa Terracan nima nobene veze z njimi saj je ?istokrvni Hyundai. :P

 

Je pa res, da tako poceni solidnega terenca lahko dobi? sam pri Ssangyongu pa ?e neverjetnih 8k? popusta dajo, tako da dobi? Kyrona s 140KM dieslom za manj kot 20k?, Actyona pa celo za samo 17,5k?.

 

Na hitro sem odgovarjal in nisem imel ?asa za podrobnosti, pri Terracanu pa sem celo znamko zgre?il :hohoho: . Hvala za popravek.

 

Tudi jaz menim, da je SsangYong najracionalnej?a re?itev. Se spomnite, ko je pony (Hyundai) pri?el na na? trg. Vsi so ga obravnavali kot zastavo, pa jo je dale? presegel v kakovosti. Tako, da pri Kyronu ne bi preve? dvomil v kvaliteto.

Mogo?e se celo najde v moji "?tali".

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa res, da tako poceni solidnega terenca lahko dobi? sam pri Ssangyongu pa ?e neverjetnih 8k? popusta dajo, tako da dobi? Kyrona s 140KM dieslom za manj kot 20k?, Actyona pa celo za samo 17,5k?.

 

Zakaj je tako sem pa tudi napisal.

 

Nekateri poznavalci off road terena pravjo, da je ?e zmer nejbol terenc (da ne re?em kako je bla pocen) Ladurina Niva! :danzoman::bravo:

 

Napisal je NOV avto. Pa tudi, ?e bi kupil novo je ?e vedno predpotopna zasnova. Hvalijo ga pa med drugim zato ker je poceni in ni problem imeti ?e eno doma samo za dele. Njena prednost je pa predvsem te?a. Sem bil na ene parih offroad dirkah in sem videl ene par terencev v akciji.

 

Jures, pa Patrola si pozabil, druga?e si pa kar zadel. :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor je meni poznan svet offroada je vozil ki se jih uporablja za te namene dokaj malo.......Land cruiser, Patrol (najbolj raz?irjeni), Lada Niva (vzhodna EU), Defender, Pajero pa ?e kak?en Wrangler ali Puch se najde.....vse ostalo so eksoti :P (lahko da sem kak?nega pozabil :ne vem: )

?e nebi rad zapravil preve? denarja bo? z Lado Nivo prilezel daaaale? :bravo: (in da se jo kupiti novo!!! :huh: )

?e pa denar ni ovira pa LC oziroma Patrol (pa? kar ti bolj odgovarja) tudi zaradi mo?nosti velikega ?tevila nadgradenj (vr?e? gor enga Trailmasterja in snorkel, pa nema boga da te ustavi :rispekt: )

 

Moje mnenje!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

izven cest samo

Jeep, Range Rover, Land Cruiser

 

Po mojih izku?njah je za vo?njo po terenu zavladal Landcruiser. Po Maroku vodim mountain bike ture in na za?etku so uporabljali Land Roverje, zdaj pa skoraj ni drugega kot Landcruiser. SUV sploh ne vidi?.

Ampak to za tvojo mamo verjetno ni pomembno, ker imate cesto do doma bolj?o kot Camel Trophy.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Simon, a kej ve?, a so maherji nardil kakga naslednika ?e od omenjene Ladure? :ne vem:

 

Kolikor vem ?e ne. So samo facelift modeli. Tudi nova ima samo nove motorje pa druga?en bodykit, sama zasnova je popoloma ista. Ni? ne re?em, ni slab avto, za mali denar ima dobre terenske perfomanse. ?e bi hotel poceni terenca za kak?ne ekspidicije bi bil pomoje dobra investicija.

 

Aja pa prijatelj ima stari model Kia Sportage in smo s vozili pri meni zadaj za hi?o po bregu. Smo prilezli po mokri travi v tak?en klanec, da si ne bi predstavljal. Vklopil 4x4, reduktor pa gasa. Pa ?eprav ga je nekdo vedno ?pikal, da to ni terenec, da ne pride nikamor. No naprimer dve zaporedni meji, vsaka skoraj 1 meter visoka (vmes je bila cesta pa spet meja), 4 ljudje notri, reduktor in smo pri?li kot po ravnem. Potem pa ?e en oreng dolg in strm klanec. Gasa pa je ?lo. In saj pravim vse to po mokri travi, ki nima ni? oprijema. Pa tudi nasplo?no nima nobenih te?av z avtom, novi Sportage je pa tudi po nekih raziskavah zelo zanesljiv tako, da je tudi opcija.

No pa ima? delo Ma?k. Krulc, Lov?e in Ku?ar te bodo veseli. :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po mojih izku?njah je za vo?njo po terenu zavladal Landcruiser. Po Maroku vodim mountain bike ture in na za?etku so uporabljali Land Roverje, zdaj pa skoraj ni drugega kot Landcruiser. SUV sploh ne vidi?.

Ampak to za tvojo mamo verjetno ni pomembno, ker imate cesto do doma bolj?o kot Camel Trophy.

 

He he pa v Atlas gorovje je tud vlekel ko mula

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ho?e? res pravega terenca je to Land Rover Defender!

 

Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika

 

S potni?ko varianto Land Roverja in kombijem MB207 (furgon za tovor) se nas je peljalo 50km, cca.3ure na sipine 15 ljudi, 10 koles, 5 malih ?otorjev, 2 velika, terenska kuhinja in prtljaga za 8 evropejcev.

 

Tako sta izgledala avta preden smo nalo?ili kolesa in vstopili potniki. 4 smo se peljali na strehi.

 

Objavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok ?e en odgovor z moje strani.... kar se offroada ti?e lahko re?em da sem stestiral, predvsem kot sovoznik ?e marsikatero offroad tekmo kot tudi raznorazne podvige po vseh mogo?ih terenih.

 

Dejstvo je, da je za po snegu najbolj?a kombinacija terenca z majhno medosno razdaljo, veliko oddaljenostjo od tal, relativno ozkimi zimskimi gumami in obvezne sredinska in zadnja ?pera (diff lock)...reduktor je pa seveda stalnica, ?e govorimo o pravih terencih.

 

Za vsakodnevne sne?ne podvige bi osebno priporo?il Freelanderja ki ima precej dobro dodelan pogon, v prid mu je pa tudi dobro zasnovano podvozje.....

 

Osebno se odlo?am za nakup joy ride mrcine kot drugo vozilo.... in trenutno je v o?jem izboru:

 

Toyota Land Cruiser 80 4,2

Nissan Patrol 3,3

 

2 vikenda nazaj smo imeli zimsko odpravo s 5 Toyotami in Defenderjem in z Discovery-jem....

 

Bottomline.... dale? najbolj?e ?e je peljal Land Cruiser 70....

 

 

LP David

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.