Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Verjetno ne ?ivi? v Sloveniji al kaj,kam pa grejo davki itd. Stro?ki so manj?i kot prej z cestninjenjem. To so ?vicarji in Austrijci ?e zdavnaj zra?unali. Tako da dr?ava kot celota ima profit mi pa malo manj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno ne ?ivi? v Sloveniji al kaj,kam pa grejo davki itd. Stro?ki so manj?i kot prej z cestninjenjem. To so ?vicarji in Austrijci ?e zdavnaj zra?unali. Tako da dr?ava kot celota ima profit mi pa malo manj.

Davki nimajo veze z vinjeto, omenil si denar od vinjet ne mesaj sedaj dveh razlicnih zadev, davek gre v proracun drzave (med drugim tudi za place v javni upravi)

Da te se enkrat razsvetlim - denar of vinjet ne gre zgolj za ceste.

 

Ja verjamem da ima v Avstriji in Svica vinjetni sistem cenejsi strosek, se posebej ker imajo tudi internetno prodajo. Madzarski sistem se cenejsega ker nimajo nadzornikov ampak kamerni sistem ki bere tablice na katero je vezana vinjeta.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Davki nimajo veze z vinjeto, omenil si denar od vinjet ne mesaj sedaj dveh razlicnih zadev, davek gre v proracun drzave (med drugim tudi za place v javni upravi)

Da te se enkrat razsvetlim - denar of vinjet ne gre zgolj za ceste.

Ja verjamem da ima v Avstriji in Svica vinjetni sistem cenejsi strosek, se posebej ker imajo tudi internetno prodajo. Madzarski sistem se cenejsega ker nimajo nadzornikov ampak kamerni sistem ki bere tablice na katero je vezana vinjeta.

Najbolje da jih ukinimo,da nebo kdo kaj mel od teg,pa da nebo stro?ov itd..
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No no fant.....javno je bilo povedano da se fond iz vinjet porablja za sanacijonslovenskih zeleznic. Raje ne odpiraj te teme

Poleg tega vinjeta ni zastonj ampak drzavo hudo drago stane ceprav je samo nalepka...vsaj 15 mio letno

 

Kazni pa tudi ne gredo Darsu ampak drzavi

 

In koliko zna?ajo stro?ki vinjetnega sistema? Tisk vinjet zna?a povpre?no na leto 550.000 evrov, stro?ki distribucije 80.000 evrov, najve?ji stro?ek pa so provizije prodaje vinjet, kar je lani zna?alo 6,7 milijona evrov (za nekaj ve? kot 6,6 milijona kosov prodanih vinjet ? najve? tedenskih). K temu je treba pri?teti ?e stro?ke cestninskega nadzora ? ti so lani zna?ali 3,4 milijona evrov. Skupno to znese pribli?no ?est odstotkov prihodkov od vinjet, kamor lahko pri?tejemo tudi kazni, ki jih cestninski nadzor prinese; povpre?no se od tovrstnih kazni nabere 7,6 milijona evrov na leto. Ti prihodki sicer ne gredo Darsu, temve? se v celoti stekajo v dr?avni prora?un.

 

Preberite ve? na: https://svetkapitala.delo.si/ikonomija/koliko-denarja-prinesejo-vinjete-in-koliko-nas-to-stane-3088# - svetkapitala.si

 

Jures pa ne rabi? ga napadat, sploh ker ima prav ti ga pa biksa?. Denar od vinjet NE gre v ?eleznice, gre pa del denarja od nadomestila za uporabo cest, ampak to z AC in DARS-om pa res nima nobene veze.

 

Vinjete in cestnine na AC financirajo le in samo DARS ter v veliki ve?ini slu?ijo za popla?ilo kreditev, ki jih je DARS (porok dr?ava) najel za izgradnjo AC in jih tudi vzdr?no popla?uje.

 

Stro?ki vinjetnega sistema so bistveno ni?ji, kot so bili prej stro?ki cestninskih postaj in tudi ABC sistema - to je dejstvo. Ceneje bi seveda bilo, da bi se uvedla e-vinjeta samo bi za samo uvedbo bil na za?etku vi?ji stro?ek ?ez leta pa seveda ni?ji kot je danes. Bi pa bil ?e vedno.

 

Pa beseda, dve o cestninskem nadzoru, ki ga vsi gledajo kot stro?ek, kar dejansko ni, saj vse, ki ujamejo morajo poleg kazni kupiti ?e vinjeto in ravno ta denar od teh pobranih vinjet pokrije tako njihovo delo pa ?e nekaj plusa je zraven. Kazen za goljufijo pa res pobere dr?ava in gre v prora?un.

 

Tako, da tudi ta ?lanek je precej pristransko napisan saj, ko na koncu pravilnoi prera?una? je stro?ek hendlanja z vinjetami le okoli 4% prihodka iz naslova vinjet pri tem, da se nadzorniki pokrijejo s prodanimi vinjetami, ki druga?e zaradi goljufije sploh ne bi bile. Za moje pojme bi ve?ina firm do neba skakala, ?e bi imela v proizvodu le in samo 4% stro?ka - se ti ne zdi?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

@Moravski, kako si potem resil z Neandertalcem???

Vedel sem, da mu ne smem dati vedeti, da se mi mudi ker bo potem ?e bolj u?ival v jebanju. Ko je hotel se?i z roko v moj avto, sem mu razlo?il, da vem da to ne sme. Govoril je nekaj o njihovi pravni slu?bi in o razlagi zakonskih pooblastil za katere vem da jih nima. Potem mi je zagrozil z mobilno enoto carine, ki da so ?e ?isto blizu pa sem mu odhovoril, da imam itak cel popoldne ?as in da komot po?akam nanje. Potem tiste carine ni bilo od nikoder in me je spustil.

 

 

 

Fantje... tud ljudje, ki delajo kot cestninski nadzorniki so samo ljudje, ki hodijo na siht zato, da nafutrajo sebe in svojo familijo...
 

Mi je zelo ?al ampak tisti gospod nepismeni ni bil eden tistih, ki hodijo na ?iht zato, da pa? nafutrajo sebe in familijo. On je hotel seks (jebat ljudi).

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures pa ne rabi? ga napadat, sploh ker ima prav ti ga pa biksa?. Denar od vinjet NE gre v ?eleznice, gre pa del denarja od nadomestila za uporabo cest, ampak to z AC in DARS-om pa res nima nobene veze.

 

Vinjete in cestnine na AC financirajo le in samo DARS ter v veliki ve?ini slu?ijo za popla?ilo kreditev, ki jih je DARS (porok dr?ava) najel za izgradnjo AC in jih tudi vzdr?no popla?uje.

 

Stro?ki vinjetnega sistema so bistveno ni?ji, kot so bili prej stro?ki cestninskih postaj in tudi ABC sistema - to je dejstvo. Ceneje bi seveda bilo, da bi se uvedla e-vinjeta samo bi za samo uvedbo bil na za?etku vi?ji stro?ek ?ez leta pa seveda ni?ji kot je danes. Bi pa bil ?e vedno.

 

Pa beseda, dve o cestninskem nadzoru, ki ga vsi gledajo kot stro?ek, kar dejansko ni, saj vse, ki ujamejo morajo poleg kazni kupiti ?e vinjeto in ravno ta denar od teh pobranih vinjet pokrije tako njihovo delo pa ?e nekaj plusa je zraven. Kazen za goljufijo pa res pobere dr?ava in gre v prora?un.

 

Tako, da tudi ta ?lanek je precej pristransko napisan saj, ko na koncu pravilnoi prera?una? je stro?ek hendlanja z vinjetami le okoli 4% prihodka iz naslova vinjet pri tem, da se nadzorniki pokrijejo s prodanimi vinjetami, ki druga?e zaradi goljufije sploh ne bi bile. Za moje pojme bi ve?ina firm do neba skakala, ?e bi imela v proizvodu le in samo 4% stro?ka - se ti ne zdi?

Kot prvo vse kar se pogovarjamo nima veze z DDV, ddv je povsod 'on top' in je temelj financiranja dr?ave.

 

Leta 2009 je Vla?i? priznal da je ?lo 70MIO ? direktnega priliva na ra?un vinjet v ?eleznice 'z namenom' ureditve tovornega prometa ....vse do leta mislim da 2011 ali 12 je DARS 'posloval' z ogromno izgubo z izgovorom uvedbe vinjete, a denar je dejansko odtekal drugam + najeli so neverjetno negospodarne kredite, zato se je uvedla cena 95 s katero smo zopet ljudje krpali 'luknje', danes smo na 110.... 

 

Zanimivo bi bilo primerjati strosek cestninskega sistema (verjetno je bilo 90% v resorsih - prodajalcih,, in ostalo v materialu, stro?kih cestninske) a nenazadnje si pla?al ve? s stro?kom danes vinjete, govori se o tisku, distribuciji, proviziji, nadzornikih, opremi za nadzornike...

 

Dejstva ne bomo nikoli vedeli.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Davki nimajo veze z vinjeto, omenil si denar od vinjet ne mesaj sedaj dveh razlicnih zadev, davek gre v proracun drzave (med drugim tudi za place v javni upravi)

Da te se enkrat razsvetlim - denar of vinjet ne gre zgolj za ceste.

Zakaj ne bi imeli davki veze z vinjetami. Tudi zanjo se pla?a DDV, kot za karkoli drugega. Je pa res, da denar od vinjete ne gre ves za ceste (odpla?evanje kreditev in vzdr?evanje ter gradnja novih) ampak tudi za delovanje DARS-a

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj ne bi imeli davki veze z vinjetami. Tudi zanjo se pla?a DDV, kot za karkoli drugega. Je pa res, da denar od vinjete ne gre ves za ceste (odpla?evanje kreditev in vzdr?evanje ter gradnja novih) ampak tudi za delovanje DARS-a

Davki imajo veze z vsem, ampak ja ta denar ne gre za ceste, kot sem tudi rekel za javno upravo in delovanje le te, tudi DARSA

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ak mal Jures - DARS je samostojna firma v ve?inski Slo lasti in ni javna uprava. Zdaj me?a? v isti ko? vse po vrsti.

 

Res, da je Vla?i? en navaden bumbar in bi bilo bolje, da nikoli ne bi za?el v politiko in bi raje po?el tisto kar najbolje zna, ampak vseeno ni nikoli nobenega denarja dal od vinjet ali drugih cestnin AC v ?eleznice, saj tega tudi ni mogel narediti, ker, ?e enkrat, Dars je samostojno podjetje.

 

Je pa VLa?i? v isti sapi res govoril o 30-70mEUR manjka iz naslova vinjet saj so Jan?evci za predvolilne potrebe ceno nastavili precej nizko. Po vrhu pa se je za?ela ?e kriza in upad tako potni?kega predvsem pa tovornega prometa, kar je tudi drugi vidik manjka in zato je njegov govor o 70mEUR treba vzeti v kontekst pripravljanja na povi?anje cene vinjete, kar so tudi naredili.

 

?eleznica pa je padla v to zgodbo zato, ker je o tem govoril isto?asno in razlagal, da je ?lo za velik upad tovornega prometa po ?eleznici zaradi krize.

 

Se pravi, ponavljam, da nikoli ni ?lo 70mEUR v ?eleznice. So pa ?eleznice financirali iz naslova nadomestila za uporabo cest, ki pa se zbira v prora?unski postavki in se lahko vlada odlo?i, da bo s tem finansirala ?e kaj drugega seveda na ?kodo voznikov in uporabnikov cest.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja ?e to - lani je DARS ustvaril bilan?ni dobi?ek cca 50mEUR, ki pa, glej ga zlomka ni pobasala dr?ava, ?eprav je 100% lastnica preko SDH. Dobi?ek je ?le v nerazporejene rezerve.

 

Kdo bi si mislil, kaj takega. ?e koga zanima kaj ve? pa tule https://www.dars.si/Content/doc/o-nas/Sklepi%2013.%20skup%C5%A1%C4%8Dine%20DARS.pdf .

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?al mi je, ampak se bom ?e malo oglasil,ker nimam kaj za po?et,bolj mi je v?e? razlaga in mnenje od Bossa ki je bol otemeljena in pravilna vsaj po mojem mnenju. Je pa takole,da tisi ki je mogo?e danes proti vinjetam mu bo ?e sigurno ?al ko bo ?ez par let enak sistem kot za tovorni promet. Takrat bomo pa ponovno ugotavljali kako je vo?nja predraga po na?ih AC. Poglejmo kako so danes dragi Hrvati! Kaj mislite kako bo pri nas?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot kaze sem jo tud lani tako...nikoli pa rabil tega, gre pa 123 dol.

Saj je morala biti stara gor ja ce sem avto prevzel 24.11

B5966BC2-BCFB-421E-A9F2-FBF6B127DFBB.MOV

post-2637-0-32599700-1543822663_thumb.jpeg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ak zelo sem zmeden.....a potem moram kupit novo vinjeto  al ne !?

 

 

hahahahahahahahahah

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Epilog z dogodiv??inami z mojo vinjeto. V glavnem, pisal sem na Dars in jim poslal sliko natrgane vinjete. Odgovorili so mi,da vinjeta sicer ni neveljavna a tudi v redu ni??

Da moram z avtom priti v Lj in bodo oni zamenjali z novo za ceno stro?kov 7?!??.

Ok.Grem danes nazaj na AMZS Koper in jim to povem. Gospodi?na, ni?kaj prijazna, mi je dejala, da je govorila z njimi in edino, kar mi gre lahko na roko je to, da mi povrnejo stro?ek 7?,ki ga bom imel z novo.

Wtf? Kaj pa stro?ki za gorivo do Lj?Dejala mi je ?e,da ni tako nujno, da to storim, ko bom ?el pa? v Lj. In kaj sedsj ta Vinjeta velja ali ne velja?

Na?eloma se lahko vozim po avtocestah a v redu ni, je bil njen odgovor.

Sedaj bon napisal en lep dopis vodstvu amzs, pa da vidimo, kaj bo iz tega.Jezen sem kot hudi?.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako kot moj telefon, v enem stavku priznali da je imel veljavno garancijo ampak se ne uposteva.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kaj ti na obali sploh rabi? vinjeto? Skozi Markovec je ni treba, tista avtocesta od Trsta do Ankarana pa itak sploh nima uporabnega dovoljenja... :P

Kako da ne?... ko zasuje sneg obalne ceste, gre? lahko damo po hitrih cestah. In ?e to le z zimskimi gumami...ki jih jaz imam. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Vse to kar si ti nastel imam jaz zavarovano razlicne kombinacije. Pa ni bilo nikoli problemov z uveljavljanjem. Tudi takrat, ko sem bil sam kriv. No uradno nisem bil .  
    • Ja to pa je res, toča nikomer ne prizanese, pri nas je bila po 30 letih prvič in avto se je v zastonj garaži prav fino imel... 🤗 Jp, 3ka ima pa kasko, ker je noč in dan pod milim nebom  Pa porihtana je že u nulo.... 👌👍😉
    • Sej vsak se sam odloča... ampak tukaj si lahko zelo previden pa pride do spleta okoliščin, kjer nisi kriv pa ne moreš dokazat, da nisi. Potem foušijo je tud težko preprečit, da se ti ne podpiše na lak, kot tudi nerode na parkirišču me. Divje živali tudi niso na vrvicah, še manj pa vremenske neprilike.   Jaz osebno raje dam tistih 500-600€ na leto pa vedno upam, da mi jih ne bo trebu uporabit in sploh nisem slabe volje tudi če plačujem "v prazno". V bistvu sem celo presrečen, da ničesar ni. Ko pa pride toča pa mi tud ni treba bilo odpret denarnice, kar je pa svojevrstno zadovoljstvo.😜
    • Zaskrbljena gospodinja.
    • Verjetno ker je sedan. Karavan bi lazje sel pomoje.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.