Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

  • 1 mesec kasneje...

Ahoi!

 

Bliža se nakup vinjete za 21. Ali so trenutno kakšne akcije, da se mi jo splača tam vzet?

 

(škoda da AMZS nima več tiste znižane cene za nas, člane). 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Z M A J napisal:

Ahoi!

 

Bliža se nakup vinjete za 21. Ali so trenutno kakšne akcije, da se mi jo splača tam vzet?

 

(škoda da AMZS nima več tiste znižane cene za nas, člane). 

Nekaj imajo samo zame ne pride v poštev. 

 

Screenshot_20201213_094512.jpg

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Z M A J napisal:

Ahoi!

 

Bliža se nakup vinjete za 21. Ali so trenutno kakšne akcije, da se mi jo splača tam vzet?

 

(škoda da AMZS nima več tiste znižane cene za nas, člane). 

Pri Telemach imajo akcijo ob vezavi  na 24 mes. in nakupu nekaterih tel.aparatov je VINJETA GRATIS ! Če se izplača pa ne vem.:whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
dne 13. 12. 2020 ob 11:22 je Bini napisal:

Pri Telemach imajo akcijo ob vezavi  na 24 mes. in nakupu nekaterih tel.aparatov je VINJETA GRATIS ! Če se izplača pa ne vem.:whatever:

Izplača se... njim edino:zvizga:

  • Všeč 1
  • Haha 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
pred 27 minutami je Bini napisal:

Kako so pa kaj cene goriv? A ni drugje debata o zajebanciji itd. :whatever:

Jurti moram kupiti 2 vinjeti. Mislil sem kar na črpalki OMV, dobim za nakup vsaj pike za 2 kapučina.

 

Ve kdo morda za kakšno boljšo varianto?

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Jurti moram kupiti 2 vinjeti. Mislil sem kar na črpalki OMV, dobim za nakup vsaj pike za 2 kapučina.

 

Ve kdo morda za kakšno boljšo varianto?

U, zakon. Kofetkal bomo. A je treba imeti kakšno njihovo kartico?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Nejc1986 napisal:

U, zakon. Kofetkal bomo. A je treba imeti kakšno njihovo kartico?

Pridi do mene na obalo. Jaz imam njihovo kartico pa ti jo posodim. Vinjeto  že imam. 😊

 

pred 9 urami je Janez007 napisal:

Jurti moram kupiti 2 vinjeti. Mislil sem kar na črpalki OMV, dobim za nakup vsaj pike za 2 kapučina.

 

Ve kdo morda za kakšno boljšo varianto?

Jaz sem jo kupil na AMZS. Če si  njihov član, dobiš vrnjenih 6€ dobroimetja na njihovo kartico, ki jih lahko koristiš ob naslednji priložnosti. Zraven tega pa dobiš še bon za brezplačno vožnjo s gokardom na Vranskem. Meni je kul. Samo ta vožnja z gokardom trenutno ni uresničljiva. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Alex napisal:

Pridi do mene na obalo. Jaz imam njihovo kartico pa ti jo posodim. Vinjeto  že imam. 😊

 

Jaz sem jo kupil na AMZS. Če si  njihov član, dobiš vrnjenih 6€ dobroimetja na njihovo kartico, ki jih lahko koristiš ob naslednji priložnosti. Zraven tega pa dobiš še bon za brezplačno vožnjo s gokardom na Vranskem. Meni je kul. Samo ta vožnja z gokardom trenutno ni uresničljiva. 

Nimam AMZS kartice, kazen za iti v drugo regijo je pa tudi višja od cene kapucina :( lahko pa po epidemiji :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer je ze malo pozno, ce rabis vinjeto ze v ponedeljek ... Drugace pa se da kupiti cca 15 ceneje s pomocjo Vivid kartice v Leclercu, kjer trenutno do konca februarja dobis 13% cashback ... 

 

image.png.9ddf46f0dcbaed8eaf77b1cd03f38be5.png

screenshot je z drugega foruma, ko je nekdo kupil vinjeto v Leclercu

 

Ampak traja nekaj dni, da vse uredis, ce se nimas... Poleg tega, ce zelis takoj zaceti urpobaljati, jo moras dodat v Apple Pay (iPhone) ali Google Pay (Android) ... drugace moras pocakati, da pride fizicna kartica. Ta je za vse na zacetku "metal" kartica... torej ni plasticna ampak kovinska ... Traja pa kaksen teden, da kartica pride po posti ... 

 

Najprej si je treba narociti Vivid Visa kartico, potem nakazat sredstva na kartico in nato iti v Leclerc kupit vinjeto ... Vivid racun je brez mesecnega nadomestila (torej brezplacen), dobis pa s klikom na recimo moj link se 5€ "welcome gifta" in 4 tedne dostop do Superdeals ...

 

 

 

image.png.31f869a3bf08ce2f4ec3503589846447.png

 

 

Trenutno lahko pri nas dobis cashback na naslednjih prodajnih mestih (do najvec 50€):

 

Lidl... 10% (2.3.2021)

Amazon ... 12% (do 23.2.2012)

DM ... 21% (do 8.3.2021)

E. Leclerc ... 13% (do 28.2.2021)

Ikea... 16% (do 28.2.2021)
H&M ... 13% (do 2.3.2021)
Obi ... 15% (do 28.2.2021)
C&A ... 16% (do. 2.3.2021)
Kik ... 16% (do 2.3.2021)
Peek & Cloppenburg ... 16% (do 2.3.2021)
Adidas ... 20% (do 5.3.2021)

Shell  ... 17% (do 28.2.2021)

...

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Jest napisal:

Sicer je ze malo pozno, ce rabis vinjeto ze v ponedeljek ... Drugace pa se da kupiti cca 15 ceneje s pomocjo Vivid kartice v Leclercu, kjer trenutno do konca februarja dobis 13% cashback ... 

 

image.png.9ddf46f0dcbaed8eaf77b1cd03f38be5.png

screenshot je z drugega foruma, ko je nekdo kupil vinjeto v Leclercu

 

Ampak traja nekaj dni, da vse uredis, ce se nimas... 

 

Najprej si je treba narociti Vivid Visa kartico, potem nakazat sredstva na kartico in nato iti v Leclerc kupit vinjeto ... Vivid racun je brez mesecnega nadomestila (torej brezplacen), dobis pa s klikom na recimo moj link se 5€ "welcome gifta" in 4 tedne dostop do Superdeals ...

 

 

 

image.png.31f869a3bf08ce2f4ec3503589846447.png

 

 

Trenutno lahko pri nas dobis cashback na naslednjih prodajnih mestih (do najvec 50€):

 

Lidl... 10% (2.3.2021)

Amazon ... 12% (do 23.2.2012)

DM ... 21% (do 8.3.2021)

E. Leclerc ... 13% (do 28.2.2021)

Ikea... 16% (do 28.2.2021)
H&M ... 13% (do 2.3.2021)
Obi ... 15% (do 28.2.2021)
C&A ... 16% (do. 2.3.2021)
Kik ... 16% (do 2.3.2021)
Peek & Cloppenburg ... 16% (do 2.3.2021)
Adidas ... 20% (do 5.3.2021)

Shell  ... 17% (do 28.2.2021)

...

 

 

 

In kje se naroči to kartico? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kliknes na link in sledis navodilom >> https://vivid.money/r/thomasTQ3?lt=super_deals

 

Ce se koga zanima kaj vec, naj vprasa ... Je nekaj podobnega kot recimo Revolut ali N26, ki sta recimo bolj znani resitvi ... 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jest napisal:

Sicer je ze malo pozno, ce rabis vinjeto ze v ponedeljek ... Drugace pa se da kupiti cca 15 ceneje s pomocjo Vivid kartice v Leclercu, kjer trenutno do konca februarja dobis 13% cashback ... 

 

image.png.9ddf46f0dcbaed8eaf77b1cd03f38be5.png

screenshot je z drugega foruma, ko je nekdo kupil vinjeto v Leclercu

 

Ampak traja nekaj dni, da vse uredis, ce se nimas... Poleg tega, ce zelis takoj zaceti urpobaljati, jo moras dodat v Apple Pay (iPhone) ali Google Pay (Android) ... drugace moras pocakati, da pride fizicna kartica. Ta je za vse na zacetku "metal" kartica... torej ni plasticna ampak kovinska ... Traja pa kaksen teden, da kartica pride po posti ... 

 

Najprej si je treba narociti Vivid Visa kartico, potem nakazat sredstva na kartico in nato iti v Leclerc kupit vinjeto ... Vivid racun je brez mesecnega nadomestila (torej brezplacen), dobis pa s klikom na recimo moj link se 5€ "welcome gifta" in 4 tedne dostop do Superdeals ...

 

 

 

image.png.31f869a3bf08ce2f4ec3503589846447.png

 

 

Trenutno lahko pri nas dobis cashback na naslednjih prodajnih mestih (do najvec 50€):

 

Lidl... 10% (2.3.2021)

Amazon ... 12% (do 23.2.2012)

DM ... 21% (do 8.3.2021)

E. Leclerc ... 13% (do 28.2.2021)

Ikea... 16% (do 28.2.2021)
H&M ... 13% (do 2.3.2021)
Obi ... 15% (do 28.2.2021)
C&A ... 16% (do. 2.3.2021)
Kik ... 16% (do 2.3.2021)
Peek & Cloppenburg ... 16% (do 2.3.2021)
Adidas ... 20% (do 5.3.2021)

Shell  ... 17% (do 28.2.2021)

...

 

 

 

 

Dobra varianta, hvala. Bom premislil, ker eno rabim že v ponedeljek.

 

Torej da danes naredim vse, se registriram, odprem račun, naložim aplikacijo, nanjo naložim 220 € in z njo plačam v Leclercu 2 vinjete, praviš da ni variante?

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda lahko kupis tudi dve vinjeti... Samo ce zelis v ponedeljek kupit, bos moral imeti na svojem denar v ponedeljek... To bi mogoce slo cez... Edino se tega ne vem, ce lahko kartico v Sloveniji dodas v Google Pay... ce imas Androida... Za Apple Pay vem, da deluje in jo lahko takoj dodas v Apple Pay (ce imas iPhone), ko zakljucis s procesom registracije...

 

SEPA nakazilo pa ce nakazes v ponedeljek zjutraj (ali ze cez vikend), bo sla transakcija ze zjutraj naorej in zna biti ze popoldan na racunu... je pa odvisno od banke, kako hitro sprovede nakazilo.

 

Lahko pa ti kaksen drug uporabnik Vivid kartice nakaze... to je pa v trenutku... Zal imam jaz trentutno na Vivid samo okoli 125€ ... Pa seveda mora biti pri tem malo zaupanja... ker tezko je nakazovati denar nekomu, ki mu ne zaupas, da ti bo vrnil ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za tiste iz MB, ki imajo tudi Leclerc kartico... imajo menda se vedno tole akcijo, da dobis 11€ dobroimetja za nakup v Leclercu... Je ravno na nekem drugem forumu nekdo napisal, da so se na voljo ... 

 

image.png.cd9be1a06431977d289ca7db84af7b60.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, Jest said:

Seveda lahko kupis tudi dve vinjeti... Samo ce zelis v ponedeljek kupit, bos moral imeti na svojem denar v ponedeljek... To bi mogoce slo cez... Edino se tega ne vem, ce lahko kartico v Sloveniji dodas v Google Pay... ce imas Androida... Za Apple Pay vem, da deluje in jo lahko takoj dodas v Apple Pay (ce imas iPhone), ko zakljucis s procesom registracije...

 

SEPA nakazilo pa ce nakazes v ponedeljek zjutraj (ali ze cez vikend), bo sla transakcija ze zjutraj naorej in zna biti ze popoldan na racunu... je pa odvisno od banke, kako hitro sprovede nakazilo.

 

Lahko pa ti kaksen drug uporabnik Vivid kartice nakaze... to je pa v trenutku... Zal imam jaz trentutno na Vivid samo okoli 125€ ... Pa seveda mora biti pri tem malo zaupanja... ker tezko je nakazovati denar nekomu, ki mu ne zaupas, da ti bo vrnil ;)

Letno kupim v firmi cca 20 vinjet. Vec kot 10 rednih avtov, potem kak zacasen itd, in pri teh kilometrih je vedno najbolje kupiti letno tudi ce jo rabis samo mesec ali dva.

 

Zalostno: letna vinjeta ne gre v stroske. Moral bi kupovati tedensko po tedensko s potnim nalogom....

 

Pozitivno: Kdor je na cesti nima kaj drugega razmisljati kot letna, korona gor ali dol.

 

Negativno: tale nasa vinjeta je ratala nic drugega kot komercialno marketinska zadeva. Takoj po novem letu mas nagradnih iger na fb, radijih, mobitelih, pa mislim da se skoraj s skret papirjem vinjeto.

 

Pozitivno: Naj bi bila zadnja! Koncno naj bi uvedli elektronsko cestnino po vzoru Madzarov na tablice. Koncno!

Le kaj bodo potem radiji?

 

In ja so Mazdari zadaj, Slovaki so samo krinka, kar je normalno saj se mamo radi z njimi, in imajo NAJBOLJSI sistem v EU trenutno. 
 

negativno: Ta razpis sedaj caka miljon pritozb, revizij itd itd tako da mogoce leta 2024....vmes se kak menjava vlade itd.

 

Upam pa da bo, imamo cca 20 lokacij v sodelovanju (napeljava infrastrukture, kamer itd) zalostno je da nekatere lokacije (uvoz izvoz) nimajo niti elektrike niti GSM signala potrebnega za prenos prebranih tablic v glavni sistem)

 

je pa to res dalec najboljsi sistem v EU. Kupis na netu, aplikaciji, vneses tablico in furas! Za lastnike lastnih tablic tudi prenosljiva s tablico! Tako da se tudi tistim z navadno tablico splaca prenest tablico (odjava prejsnjega vozila in prijava novega s starimi tablicami)

 

Madzari so sli se korak naprej, sistem omogoca ‘regijske cenejse letne vinjete’

 

Primer, ce nekdo hodi iz Vrhnike v LJ samo dnevno v sluzbo ima lahko Ljubljansko regijsko ali osrednje slovensko vinjeto. Ce s tako vinjeto zavijes proti Postojni in naprej, kamera zazna da si zapustil svojo regijo - poka takoj kazen.

 

slabost: ce nimas povezave v sistem registraciji v tujini ne mores kaznovati tujcev! Tu ne gre vec za ustavljanje in kaznovanje na licu mesta!


nevarnost: ob vsem kar se dogaja je sledljivost vozila vprasljiva!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sistem elektronskega cestninjenja ne bo tak, kot je za tovorni promet... ampak tak, kot ga imajo madzari... Da ni ptorebe po tem, da je na vseh uvozih/izvozih sploh karkoli... Le postavijo obcasno kontrolno tocko in potem lahko tudi ustavljajo (ker tujcev drugace skoraj ne mores polocit... oz. bi bilo predrago) ... 

 

Se glede tablic... Ce nimas lastne tablice, ki je vezana na tvoj EMSO oz. davcno stevilko... ne mores pri menajvi avtomobila tablico iz enega avta prenesti na drugega... Navadne tablice so kolikor vem, vezane na VIN vozila... in ko kupis nov avtu imas samo dve moznosti. Obdrzis tablico prejsnjega lastnika ali pa vzames novo ... 

 

Sicer pa... glede na preteklo dogajanje zaenkrat se kar malo dvomim, da bodo res ze letos konec leta zazivele elektronske vinjete... Spomnimo se samo zacetka vinjetnega sistema, ko so rekli da je to samo zacasno... za leto, dve ali tri... Vinjete imamo sedaj ze skoraj 15 let :D ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

48 minutes ago, Jest said:

Sistem elektronskega cestninjenja ne bo tak, kot je za tovorni promet... ampak tak, kot ga imajo madzari... Da ni ptorebe po tem, da je na vseh uvozih/izvozih sploh karkoli... Le postavijo obcasno kontrolno tocko in potem lahko tudi ustavljajo (ker tujcev drugace skoraj ne mores polocit... oz. bi bilo predrago) ... 

 

Se glede tablic... Ce nimas lastne tablice, ki je vezana na tvoj EMSO oz. davcno stevilko... ne mores pri menajvi avtomobila tablico iz enega avta prenesti na drugega... Navadne tablice so kolikor vem, vezane na VIN vozila... in ko kupis nov avtu imas samo dve moznosti. Obdrzis tablico prejsnjega lastnika ali pa vzames novo ... 

 

Sicer pa... glede na preteklo dogajanje zaenkrat se kar malo dvomim, da bodo res ze letos konec leta zazivele elektronske vinjete... Spomnimo se samo zacetka vinjetnega sistema, ko so rekli da je to samo zacasno... za leto, dve ali tri... Vinjete imamo sedaj ze skoraj 15 let :D ... 

tablico lahko preneses ampak mas strosek odjave prejsnjega vozila in deponacije.

 

madzari so res imeli kamero na avto na random mestih, sedaj pa majo kar lepo pokrite uvoze/izvoze. Ni treba da je na samem uvozu. Lahko je prvi/zadnji nadvoz. Prvi kontakt pove vse.

 

Ja se strinjam v Slo mogoce tam v letu 3000

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je marko91 napisal:

tablico lahko preneses ampak mas strosek odjave prejsnjega vozila in deponacije.

 

madzari so res imeli kamero na avto na random mestih, sedaj pa majo kar lepo pokrite uvoze/izvoze. Ni treba da je na samem uvozu. Lahko je prvi/zadnji nadvoz. Prvi kontakt pove vse.

 

Ja se strinjam v Slo mogoce tam v letu 3000

Tablico lahko preneseš, če je delana po naročilu (poseben napis), deponiras pa lahko navadno tablico zgolj za nek določen čas,medtem ko ti personalizirane ni potrebno fizično sneti iz avta, če je avto odjavljen. Vsaj ne takoj. 

 

Naj me kdo popravi, če sem v zmoti, ampak meni so tako razlagali, ko sem imel mx5ko in sem najprej planiral, da bi jo čez zimo odjavljal...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je marko91 napisal:

tablico lahko preneses ampak mas strosek odjave prejsnjega vozila in deponacije.

 

madzari so res imeli kamero na avto na random mestih, sedaj pa majo kar lepo pokrite uvoze/izvoze. Ni treba da je na samem uvozu. Lahko je prvi/zadnji nadvoz. Prvi kontakt pove vse.

 

Ja se strinjam v Slo mogoce tam v letu 3000

Se pravi, da je res šofer tovornjaka. 😏

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.