Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Hej! Razmišljam, če bi dali na forum še kot nekakšen 'banner', v smislu opomnik oz. opozorilnik, npr. Zimske pnevmatike ob datumu 15. November ali pa konec januarja iztek letne vinjete za večino uporabnikov in še kakšna zadeva.

 

Zgolj moje razmišljanje, preden se kdo razpištoli k MarijaMadona. :)))

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Z M A J napisal:

Hej! Razmišljam, če bi dali na forum še kot nekakšen 'banner', v smislu opomnik oz. opozorilnik, npr. Zimske pnevmatike ob datumu 15. November ali pa konec januarja iztek letne vinjete za večino uporabnikov in še kakšna zadeva.

 

Zgolj moje razmišljanje, preden se kdo razpištoli k MarijaMadona. :)))

 

Ideja je dobra, le letne vinjete niso več vezane na konec januarja. Recimo za M6 sem nekaj dni nazaj kupil že drugo letno, ker je prva potekla. :) In podobnih bo vedno več, ki kupijo avto sredi leta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za tiste, ki ne vedo, kako preverit veljavnost vinjete ... in nrecimo ne najdejo racuna ...

 

  1. Gres na https://evinjeta.dars.si/selfcare/sl in se vpises/registriras ...
  2. Nato iberes ustrezno vinjeto in nadaljujes, kot da bi jo zelel kupiti
  3. Ko vpises vse podatke (registrsko, datum zacetka veljavnosti,...) izberes DODAJ V KOŠARICO in na naslednjem koraku ti izpise, ce je za to registrsko ze kaksna se veljavna vinjeta in do kdaj velja ...
image.jpeg
image.jpeg
 

Malo cudno je narejeno... vendar ne gre drugace... So menda lani na strani dodali opcijo za preverjanje... samo so dobili opozorilo od informacijskega pooblascenca, da to ni v skladu z zakonom o varstvu osebnih podatkov in so zadevo morali umakniti ... :( 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Bini napisal:

Uf,moram pogledat kdaj mi poteče.....🤔👍

 

Tukaj sem napisal navodila, kako lahko preveris, ce slucajno ne ves ... >> 

 

  • Všeč 2
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

Uf,moram pogledat kdaj mi poteče.....🤔👍

 

Najlažje je, da se registriraš na portal https://evinjeta.dars.si/selfcare/sl in pri vsaki kupljeni vinjeti odkljukaš obvestila ...Ko je avto oziroma registrska tablica enkrat pravilno vnesena, jo enostavno kupovat nove (lahko tudi PayPal) in nastavljat obvestila. :)

 

image.png

image.png

 

image.png

 

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je TiEn napisal:

Jaz sem pa pogledal na mail kdaj sem kupil oz datum imam na sprintanem računu v avtu :)

31.1 :D

To je najbolj easy način...sicer pa če je kdo kupil na petrolu/omv, itd.in ima še vedno potrdilo/račun o nakupu, se registrira na web portalu, kar je opisal @Jest, in si ročno doda svoje evinjeto, na podlagi serijske stevile vinjete, reg.st...in potem tudi dobi info.do kdaj velja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Sedaj je na voljo stran, kjer se enostavno preveri veljavnost evinjete…

 

DEV.EVINJETA.EU

Enostavno preveri veljavnost svoje eVinjete!

 

  • Všeč 7
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Slivka napisal:

Ej, dedec, rešil si me!

 

Čim sem opazil link, sem seveda, za foro, šel preverit za naš avto. In ugotovil, da sem imel v spominu napačen datum in da mi vinjeta preteče čez nekaj dni in ne čez dva meseca...

 

A bi se zaj###l...

Dobiš email pred iztekom

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je NevLado napisal:

Dobiš email pred iztekom

 

To velja le, ce si vinjeto kupil online preko DARS-ovega portala ... in seveda, ce nisi odstranil kljukice pri obvestilih :) ... Ce si jo pa kupil na crpalki, pri najboljsem sosedu ali kaksni drugi stacuni... pa takega obvestila ne dobis :P  

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je TiEn napisal:

Super za to online varianto, čeprav tudi na račun ni težko pogledat :D

 

 

Na racunu (vsaj na tistem od DARS-a) podatka o veljavnosti vinjete ni... je le na potrdilu :)

 

image.jpeg

Screenshot_19_01_2023__12_42.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Matick napisal:

Jest sem na njihovi strani oznacu da me obvestijo o poteku vinjete, pa do zdj se nisem dobil obvestila (potece cez 2 tedna). Mislim da je bila opcija 30dni prej

 

 

Privzeto je nastavljeno na 0 in 3 dni prej ...

 

Nastavitve_opomnikov_o_e-vinjeti.jpg

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Matick napisal:

Jest sem na njihovi strani oznacu da me obvestijo o poteku vinjete, pa do zdj se nisem dobil obvestila (potece cez 2 tedna). Mislim da je bila opcija 30dni prej

6, 3 in 0 dni pred iztekom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Slivka napisal:

Ja, piše na enem listku. Ampak ne pogledam vsakič na en listek, preden se odpeljem.

 

Bo treba narediti tako kot imajo piloti: checklist pred poletom...

Včasih si imel svinčnik pa papirček, pa ni nihče zamudil nikamor - zobar, banka, frizer, ... 

 

Zdaj imaš svinčnik pa papirček, telefon, tablico, koledar tukej, koledar tam, koledar v garaži,.... Jah žalostno res, najboljš da ti pošljejo še priporočeno pošto da boste vedeli kdaj vam vinjeta poteče.

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je NevLado napisal:

Včasih si imel svinčnik pa papirček, pa ni nihče zamudil nikamor - zobar, banka, frizer, ... 

 

Zdaj imaš svinčnik pa papirček, telefon, tablico, koledar tukej, koledar tam, koledar v garaži,.... Jah žalostno res, najboljš da ti pošljejo še priporočeno pošto da boste vedeli kdaj vam vinjeta poteče.

 

Ej no, jaz mam listek, da me zjutri spomni, da ne pozabim dihat. Zato še nisem pozabil dihat. :rulam:

 

Ok mal v hecu, ampak je res. Več kot si pišem, več stvari pozabim pa mislim, da ni problem tolk v spominu kot v tem, da se zanašam na to, da me nekaj spomni in pa seveda, da je količina stvari, ki jih je treba dnevno uredit ratala čist preveč velika. In pol ni čudno, da se komu nitka strga in rabi mojmoj jopič.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za to je pa koledar ne telefonu ali pa opomniki… Telefon imamo dandanes vedno pri roki… listek se pa lahko izgubi… ali pa ga kaksna sodelavka vrze stran ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.