Jump to content

Forum je nadgrajen! Pripombe, napake, graje in pohvale (če bo kakšna :) ) prosim kar v tole temo >> KLIK

Sign in to follow this  
jures

Betonfest pri juresu

Recommended Posts

Tist ki ugane kater je moj,

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

si lahko kupi sladoled. :hudicek:

uuu ?e malo pa pridem na kavo in to na zazidano teraso:)

Kako pa je tamali komentiral nad odtis roke v betonu??

Da ne odpiram nove teme, bi kar tu vpra?al za recept za beton.

Pa naj bo enostaven, ker nimam doma laboratorija...

Torej, v me?alec name?em 20 lopat gramoza (0 do 16 mm - pripelje v petek). Koliko kg cementa gre na tako koli?ino? Vre?a od 25 kg? Pol vre?e? Tretjina vre?e? In koliko gre zraven vode?

Ja, delam pa zid vi?ine 75 cm, na katerem bo ograja za koze. Zid bo ob cesti, da mi plug pozimi ne bo podiral ograje. Z "notranje" strani bo zasuto do vrha, s strani ceste pa ne.

Slivka nkot prvo jaz sem imel hrusko naroceno, je bilo prevec betona (pa se zmanjkalo ga je malo) drugace pa ne kompliciram, na vsake 4-5 lopate peska, ena cementa. Voda pa da ni ne presuho ne pretekoce.

Po filingu

?e re?em, da je v vre?i za pet lopat cementa to pomeni vre?a na me?alec? Oziroma vre?a na dve karioli...

Te?ko re?i koliko na me?alec ker so le ti razli?nega volumna. Najla?je tako kot je svetoval Jures. Je pa tako, ?e bo? ti ?temal, potem mal manj cementa, ?e bo kdo drug pa ve?.

• Like 1

na  polno karjolo 1/3  ali 1/2 cementa odvisno za kaj rabi? in koliko bo to  vremenskim pogojem  izpostavljeno.  Lahko bi ?e kupil me?anico  cementa in peska v  vre?ah   .....izbere? katero trdnost rabi? in za kak?ne pogoje  strese? v karjolo doda? vodo   zme?a? in ekola drekola :) seveda voda  po ob?utku -kot ?okolino ne sme ste?i in ne sme bit presuh :)

Jures ....matr je blo lu?tn   se mi kar malo cmok naredi v grlu ko se spomnim  da bo tega ?e kar nekaj let nazaj....pa kaj vse se je zgodlo umes :(

Nimam vec kaj betonirat doma.....razen ce gremo cesto zalit

Zadnji? betonirali ?karfo, meter visoko. Na en me?alec en ?akelj cementa pa cca 2-3 vedra vode in peska toliko, da je ?isto poln me?alec. Pa seveda pazi na primerno gostoto. Najprej nekaj vode in peska, pol ?akla cementa, ponovi vajo s korigiranjem peska in vode do ?eljene strukture.

Da ne odpiram nove teme:

?e kdo ?e nima planov za torek in se grozno dolgo?asi, lahko pride na betonparty k meni.

V me?alcu je potrebno zme?ati okoli 2 ,5 kubi?na metra betona in ga v karijoli zvoziti v ?olngo, ki je okoli 40 metrov pro? od me?alca ter ga s fanglnom pretovorit v zid. Zaenkrat sva dva: jaz in ?ena...

Pride ?e kdo?

Da ne odpiram nove teme:

?e kdo ?e nima planov za torek in se grozno dolgo?asi, lahko pride na betonparty k meni.

V me?alcu je potrebno zme?ati okoli 2 ,5 kubi?na metra betona in ga v karijoli zvoziti v ?olngo, ki je okoli 40 metrov pro? od me?alca ter ga s fanglnom pretovorit v zid. Zaenkrat sva dva: jaz in ?ena...

Pride ?e kdo?

ve? kot 1000km stran bom. 

P.S. Do kdaj bo pa ajdovka zaprta, tud betonirajo...smo danes slalomirali po ta stari 

Hja, te?ko re?i.

Ajdovka je goba. Ampak ker trenutno ni prava sezona, najbr? nisi mislil na gobe...

Ajdovka je tudi vrsta vabe za ribolov. Vaba za "muharjenje" je ponavadi zaprta v kov?ku vse do sezone...

?e pa slu?ajno misli? imaginarno avtocesto od Razdrtega mimo Ajdov??ine in naprej proti Novi Gorici, je pa popolna zapora samo ta vikend in bo v ponedeljek spet "odprta". Za cel vikend so jo pa zaprli samo zato, da prestavijo oznake in zapore in bo sedaj promet potekal po obnovljenenem delu, drugi del bo pa gradbi??e. Tako kot lansko poletje. Pa predlansko... No, ne celo leto, samo v ?asu poletne sezone in dopustov... Kdaj bo pa to odprto in brez gradbi??a, je pa te?ko re?i. Najverjetneje enkrat septembra. Za ?ez zimo, potem pa...

Da ne odpiram nove teme:

Pride ?e kdo?

Ej, ej, ne vsi naenkrat, ker potem internet ne zmore in je vse prazno...

Slivka, zamudil si ?as YU udarni?kih akcij in delovnih brigad. ;)