Skoči na vsebino

MOTO KOTIČEK


KAALman

Priporočeno sporočilo

Bravo Symon, pri nas prevladuje GS a to ni moja zelja, zame obstaja boljsa alternativa

Ima vse in se vec kot gs

https://www.triumphmotorcycles.co.uk/motorcycles/adventure/tiger-1200/tiger-1200-xca-2018

15 let s Suzukiji, zacutil da sem ga prerasel.

post-2637-0-47283300-1563911988_thumb.jpeg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U lepa. Tiger je kar popularen sem upazil na TET skupini. Ampak pri nas iskati kaj takega je misija nemogo?e. Sre?no vo?njo! 

Samo en je ze dolgo na avtonet, pa to prejsnji model za 2.000? ve? kot sem dal jaz! Redki so, mam pa ?e garancijo in servis zagotovljeno v Gorici. Uvoz je pa baby easy....motor je ze na cesti, 5 dni preizkusnja, drug teden pa dobim ze vse za registracijo, recept, ne iti na DURS Ljubljana ampak DURS Kranj. 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno isti postopek kot za avto? Gre? na DURS, uni ti izra?unajo davek in po pla?anem davku gre? na tehni?nega in registrira??

In ja, razli?ni DURSi so razli?no hitri. Prijatelj in sodelavec sta oba ?akala en mesec na to, da je uradnik v obrazec vnesel model vozila, ceno, CO2 in mu je ven vrglo koliko davka morata pla?ati.  :vskalo: Prijatelj mu je kar sam rekel, ?e mu sam izra?una koliko davka ima, ker so itak standardni razredi. In se ni u?tel niti za cent. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno isti postopek kot za avto? Gre? na DURS, uni ti izra?unajo davek in po pla?anem davku gre? na tehni?nega in registrira??

 

In ja, razli?ni DURSi so razli?no hitri. Prijatelj in sodelavec sta oba ?akala en mesec na to, da je uradnik v obrazec vnesel model vozila, ceno, CO2 in mu je ven vrglo koliko davka morata pla?ati.  :vskalo: Prijatelj mu je kar sam rekel, ?e mu sam izra?una koliko davka ima, ker so itak standardni razredi. In se ni u?tel niti za cent. 

v bistvu sem ?el na amzs, tam so ga poslikali, naredili izjavo za pline, s to izjavo na durs, ?akam odlo?bo in ko bo, pla?am, na amzsju je pa rekla, ko mate pla?an me pokli?te v naprej, bom pri?timala in samo prevzamete homologo :)

Vse mam ?e narejeno, ?akam odlo?bo.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stari, dej merki nase, ker tole je powerhouse in ne nek nedol?en motocikel. Da te ne bo zavedli pospe?ki in adrenalin.

Nikar ne misli da je Suzuki nedol?en. I??e se navor ne mo?....plus kardan

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam Suzuki je imel kolk konjev pa navora? Kolk jih ima pa tale?

 

Ti ma? tud ?e krizo srednjih let, tako kot jaz.

101KM / 140KM 233/242kg 101nm/122nm

 

Ampak Suzuki je trgal do 12.000rpm Twin V baby

 

Navor se ne i??e za ti?anje, ampak za vle?enje v ovinku. Pa glavna razlika poleg vsega je:

 

(vse serijsko XCA): gretje ro?k, tempomat, DRL, Led cornering light, elektri?no nastavljiva ?ipa, gretje obeh zicov, ESA + TSAS, TCS + cornering TCS, ABS + cornering ABS, tempomat, rollbari, kufri, za??ita hladilnika, za??ita motorja, LED lu?i, LED meglenke, shift assist (Quickshifter za lastnike nemcev), keyless, 6 na?inov vo?nje, tudi Off road PRO, TPMS, enduro ta?ke, enduro ro?ka menjalnika, hill holder, kardan, ....pa verjetno sem ?e veliko pozabil.

 

Suzuki je surov motor, verjetno najbolj?i v svojem razredu kar nudi za svojo ceno. Vendar je ?as ko je treba naprej, ?e posebej ker so apetiti za dalj?e poti narasli.

ESA je electronic suspension adjustment - Rain, road, sport, off road, of road pro, individual.

 

To je glavna lastnost ki manjka V-Stromu, in najbolj pomembna zadeva na sport enduro motorju (bo pa sigurno pri?la kmalu) ker po?asi capljajo za velikimi. 

Izklop ABSa in TCSja je osnova za off road.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Tiger registriran. 14 dni po tem ko sem ga pripeljal. Zadeva res enostavna, svtem da sem se vmes vozil...legalno.

 

Cca 2.500? ceneje kot bi sel preko posrednika

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Narejena vpeljalna trodnevna fura za tigra. Ledenik 2750m, ledenik 2830m, Stelvio, Rolle ter hitre nizinske ceste z obvezno cesto mimo jezera Barcis.

 

Samo vreme je vprasanje.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Majkemu, sploh se nisem pohvalil tu z novo pridobitvijo :)post-11-0-37671100-1574888964_thumb.jpg

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vespa Rosi 

 

pa tvojih 46 let :vesel:  :harhar:  :jezicek:

Ne prehitevaj.. jaz bom komaj 42 :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v MOTO KOTIČEK

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.