Skoči na vsebino

95 vs 98 vs 100 oktanski bencin


Priporočeno sporočilo

je res tako velika razlika med recimo 95 pa 100oz 98 oktanskim bencinom ali je ralika samo v tem koliko stane en liter :D

 

pa zanima me ce naredis z 98oktanskim bencinom vec km kot z 95 ce tankam recimo 10 euru :D

 

Pobrskaj, o tem je blo napisanega ?e veliko.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 11 let kasneje...
pred 5 minutami je Janez007 napisal:

Ta stara tema se ni razvila. Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje pri Mazda bencinskih motorjih s 100 oktanskim bencinom. Sam vedno tankam 95. Je kakšna opazna razlika (poraba, moč, ...), razen v oktanskem številu in ceni?

Meni, so v osnovi prodajali te zgodbe, zdaj pa ne v avtu in ne kosilnici ne vidim razlike, tankam in v avto in kosilnici 95tko...in vse ok...., toliko moje mnenje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je dvorjan napisal:

Po moje pri Mazdinih atmosfercih ni neke razlike. Pri turbo motorjih, sploh tistih z vec moci, se pa razlika obcuti (tudi po 20-30 konjev), sploh ce proizvajalec priporoca 100-oktanca.

🤣

 

https://m.youtube.com/watch?v=Bb5VfiFy0kY

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je g.Wankel napisal:

 

Potem se tudi nam, ki imamo predpisano 95 oktansko kot minimum, tudi splača na vsake toliko dotočiti 100 oktanca :)

Ja. Tudi nam z dizli. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem nekaj časa tankal 100 oktanca. Ne bi rekel da se opazi kaj bistveno več moči (pri čipirani trojki G120). Tudi poraba, ki naj bila nižja ni bila (ker potem bol veselo pohodiš gas in pričakuješ več moči - placebo).

Če bi bila poraba za 10% nižja, ker je cena cca. 10% višja bi še tankal, pa se mi zdi da nima smisla :)

Po ogledu posnetka pa sem mnenja, da bi vseeno bilo dobro še kdaj natankat stotko.

 

https://poraba.com/usage_view.php?carid=32180&sortby=date&sortdir=DESC&dateto=22.11.2021&datefrom=01.02.2018&page=1

 

Mimogrede nizka poraba, ob nakupu avta je bila na račun relacije v službo (30km v eno smer od tega 10km AC).

Marca 2020 sem se preselil in imam do službe (pa tudi trgovin) dobrih 5km, poraba pa je zaradi hladnega motorja in "jajcanja" bistveno višja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je toto89 napisal:

Sam sem nekaj časa tankal 100 oktanca. Ne bi rekel da se opazi kaj bistveno več moči (pri čipirani trojki G120). Tudi poraba, ki naj bila nižja ni bila (ker potem bol veselo pohodiš gas in pričakuješ več moči - placebo).

Če bi bila poraba za 10% nižja, ker je cena cca. 10% višja bi še tankal, pa se mi zdi da nima smisla :)

Po ogledu posnetka pa sem mnenja, da bi vseeno bilo dobro še kdaj natankat stotko.

 

https://poraba.com/usage_view.php?carid=32180&sortby=date&sortdir=DESC&dateto=22.11.2021&datefrom=01.02.2018&page=1

 

Mimogrede nizka poraba, ob nakupu avta je bila na račun relacije v službo (30km v eno smer od tega 10km AC).

Marca 2020 sem se preselil in imam do službe (pa tudi trgovin) dobrih 5km, poraba pa je zaradi hladnega motorja in "jajcanja" bistveno višja.

Pri meni je bilo enako kot si napisal,nobene razlike pri moči ali porabi samo cena  je bila 8% večja...🥴 

Na koliko si jo čipiro in kje? Kaka so opažanja glede na prej in kako si zadovoljen......🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Natočim 100ko vsaj enkrat na mesec, če vem, da bom delal malo večje relacije, škodi ziher ne. Vem da pri DI bencinarjih itak nima več fore.

 

Pri 6ki sem sedaj dvakrat tankal 100ko, enkrat pa 95. Na 100ki sem imel dejansko za liter višjo porabo. :D

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je NevLado napisal:

Natočim 100ko vsaj enkrat na mesec, če vem, da bom delal malo večje relacije, škodi ziher ne. Vem da pri DI bencinarjih itak nima več fore.

 

Pri 6ki sem sedaj dvakrat tankal 100ko, enkrat pa 95. Na 100ki sem imel dejansko za liter višjo porabo. :D

 

:aaaaa:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je Bini napisal:

Pri meni je bilo enako kot si napisal,nobene razlike pri moči ali porabi samo cena  je bila 8% večja...🥴 

Na koliko si jo čipiro in kje? Kaka so opažanja glede na prej in kako si zadovoljen......🤔

Sem (ti) že 2x napisal :)

https://www.mazda-si.net/topic/16459-napotki-za-servisiranje-skyactive-motorjev-od-letnika-2012-naprej/page/3/?tab=comments#comment-441262

https://www.mazda-si.net/topic/16561-skupinski-chip-tuning-pomlad-2021-tunerc/page/2/?tab=comments#comment-456012

Torej na papirju na 169HP.

 

Čipiral sem pri znancu in je rekel, da ni potrebe, da se veliko hvalim na okorg zato ga ne izdam.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je toto89 napisal:

Aha,sem pravi balek,si ne zapomnim kdo je to pisal,pardon.....:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.