Skoči na vsebino

Nakup Mazde 3


Eddy

Priporočeno sporočilo

Zdravo!

 

Sem novi ?lan foruma in upam, da bom neko? tudi novi ?lan m3.

Zato sem se odlo?il, da malo povpra?am pri ?em moram biti pozoren pri nakupovanju vozila in kaj se bolj spla?a kupiti (bencinarja, dizla)... Trenutno imam v ogledu dve mazdi

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4035856&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4278711&show=1

 

Mate mogo?e izku?nje iz trgovcem zgoraj omenjene povezave (AvtoMobil Predrag Nikoli?)...

Kaj je bolj pametno kupovati rabljeno ali novo? in kak?na je kaj razlika med novo mazdo3 in staro.

Sem v resni dilemi in bi res prosil za pomo?.

 

Verjamem da je bilo takih tem ?e veliko, ampak vseeno, se za vsak koristen odgovor iskreno zahvaljujem.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf gledam sem novo(?udno da nima avtomatske klime) Odlo?itev glede goriva je tvoja(sam bi vzel bencinarja,ampak se tudi traktor lepo pelje)Pretehtaj kaj se ti spla?a,koliko km-jev naredi?,ka?en je tvoj stil vo?nje,oz.+ in- Pri nakupu rabljenega je dvorezen me? dobi?, ful uredu ali pa se enostavno nategne?.(je seveda cenovno ugodneje in kot pri vsakem avtu je dobro poznati zgodovino) Pri novem ima? garancijo in si ziher da ni avto zgonen,kar pa ne pomeni da bo delal dobro!

 

Je pa res nova m3 popolnoma prenovljena(mere so enake) notranjost in zunanjost pa je kot dan in no? proti staremu modelu.Sam sem zadovoljen z mojo m3 na cesti me po ve? kot 2h letih ni nikoli pustila in nisem imel za 1x huj?ih problemov!

Kupil sem pa rabljeno 4 leta in hvala mazda?em ki so mi prav tako pomagali (saj so jo poznali)tako sem naletel na odli?en avto!!

V tvojem primeru pa bi se odlo?il za stari model mazde 3 ZAKAJ:

Stari model je v izdelavi od 2004 in v 4h letih so po?timal in odpravili nekaj serijskih napak Skratka je preverjena in ima nekaj ve? opreme!

Novi model pa je 1leto in mo?nost napak je ve?ja-razen ?e gre res verjet ri?otkarjem da je dobro narejena!

 

Je pa fajn vsak avto pregledat vsaj tiste osnovne zadeve!

Ti pa ?elim ?imbol?i nakup da ti lahko uradno izre?emo dobrodo?lico ;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno zato sem v taki dliemi, da nevem....novega ali rabljenga:).

Seveda se bolj nagibam rabljeni mazdi, ampak se res zelo bojim kaj bom dobil. Druga? se pa bolj nagibam bencinarju, ?eprou se tudi dizla ne bi branil, predvsem zaradi nizke porabe.

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4350590&show=1

 

tukaj imam ?e en link od mazde ki ima samo 7000km...sem mal skepti?en, da so realni...

 

 

Kak?na pa je kaj vo?nja iz mazdo3...sli?al sem da je pri veliki hitrosti kar hrupna. To si ?e najmanj ?elim, ker trenutno imam golfa 4 1.8 bencinarja in vem kaj je hrup ?e pri 120Km/h... res pa je da ima pri 130km/h ?e krepko ?ez 3000rpm oz. ?e 4000...

Koliko pa naredi? kilometrov iz enim tankom?

Stil moje vo?nje je pa bolj nedeljski, tako ne nisem neki hiter voznik.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo Eduardo! :P

 

Glede pogona vozila nam mora? povedati koliko km dela? (letno ali pa dnevno) in pa kak?en je tvoj budget za nakup! :danzoman:

 

Potro?nja goriva misilm da lahko ra?una? kak?nih 2 litra (na u?) ve?jo porabo pri bencincu. Je pa morda na strani bencinca to da imajo verigo (dizli majo jermen), pa recimo da ti turbina ne more krepnit, ker je razen Mazda 3 MPS nima nobena! :P

 

V vo?nji avtomobila z istimi konji - ni primerjave, dizel kot da si v neki vesoljski ladji (sem simpatizer bencincev, ampak kar je res je res, tle si ne gre zakrivat o?i)! :hudicek:

 

Dizajnersko mi je novi tip Mazde3 ?isto nekaj drugega kot stari, je pa tudi ta soliden, tako da se sam odlo?i kako in pa kaj!

 

Mazda vem da ima tudi digitalno servisno knjigo, morda ti bo kaj v pomo?!

 

Pa veliko sre?o ob nakupu, ?e te kaj zanima, bomo pa posku?al odgovoriti! :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno zato sem v taki dliemi, da nevem....novega ali rabljenga:).

Seveda se bolj nagibam rabljeni mazdi, ampak se res zelo bojim kaj bom dobil. Druga? se pa bolj nagibam bencinarju, ?eprou se tudi dizla ne bi branil, predvsem zaradi nizke porabe.

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4350590&show=1

 

tukaj imam ?e en link od mazde ki ima samo 7000km...sem mal skepti?en, da so realni...

Kak?na pa je kaj vo?nja iz mazdo3...sli?al sem da je pri veliki hitrosti kar hrupna. To si ?e najmanj ?elim, ker trenutno imam golfa 4 1.8 bencinarja in vem kaj je hrup ?e pri 120Km/h... res pa je da ima pri 130km/h ?e krepko ?ez 3000rpm oz. ?e 4000...

Koliko pa naredi? kilometrov iz enim tankom?

Stil moje vo?nje je pa bolj nedeljski, tako ne nisem neki hiter voznik.

 

meni se zdi vo?nja do 4000rpm to je ukol 140km/h ?ist ok kar je pa ?ez je pa potem ?e bol glasno (manka 6 prestava) samo vedi nekaj(sam imam drug izpuh in pa ?portni filter kar poja?a ropot v kabini)Je pa ta ?rna active fullll lepa mislim da se jo spla?a pogledat!Tako masko bi imel tudi sam ki jo ima. Ra?unaj za 1.6 motor bo? imel porabo med 7in 8.5 litrov ampak ?e si lep voznik potem ne bo? pri?el ?ez 8 litrov.Je nekaj uporabnikov s takim motorjem tu na forumu in noben se ne prito?uje nad hrupom(vsaj mislim da ne)Se pa bojo ziher javili in ti povedali ob?utke!

Jaz imam porabo med 8.5 in 9.5 zdaj pozimi(jbg 2.0 moped)kilometri pa so od 480-580 km

1.6 pa mislim da tja do 650 :ne vem: ugibam

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Letno naredim okoli 30000km mogo?e ?e kak?en kilometer ve?...imam 20% relacije, 15% mestne gu?ve ostalo pa je AC. Povpre?na hitrost na AC 120Km/h, relacije pa okoli 70km/h. Imam tudi v mislih predalati ga na plin. Tako da ?e veste za kak?nega majstra, ki obvalda to predelavo mi kr povejte....zihr mi bo prou pri?lo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eddy dobrodo?el! :)

 

Poznam kolegico, ki si je lansko leto kupla novo M3 bencinca (sicer sedan varianto) in ji ?e zdej odli?no dela :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi s plinskimi napeljavami imajo nekateri z m3 izku?nje in ne morejo prehvalit(obrni se na uporabnika Lesko ima 1.6 motor predelan na plin pa ?e bol umirjen je-vsaj zgleda :P )

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

20% relacija in avtocesta je isto bi rekel :)

 

Bratranec je kupil 1.6 novo mazdo 3 pred tremi meseci, prej je imel 1.6 prejsnjo mazdo3. Letno dela okoli 30k tako kot imas ti namen, pa bi rekel 40% sluzba - lj-domazale ostalo relacije.

 

Kuri mu 6,5 do 7, na stari bencinarki, in sedaj na novi b.p. (?e prej pa je imel tud bencinarko 323)

 

sam pravi da je ob?utek v avtu in na cesti povsem druga?en - bolj?i kompaktnej?i. Ve?inoma se notri vozita 2 in tako kot ti do 130 na uro je 1.6 ve? kot dovolj....pri kakem prehitevanju se pozna, druga?e ne.

 

Jaz bi ti takole rekel - ?e gleda? novo je bencinarka cenej?a in manj zavarovanja - 1.6 motor, pa nova se ti spla?a ?e misli? avto imeti 5 let in ve?....(cena nove bencinarke je cca 2500? cenej?a)

 

?e gleda? rabljene bi sedaj na podlagi nove cena mogla pasti, tu bi ti pa predlagal da vzame? najbolj?o ponudbo cena / paket opreme / ohranjenost - ne glede na to benz/diesel

 

Pa ?e to - nova M3 ima HDI diesel motor, stara pa mazdinega.................

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4350590&show=1

 

tukaj imam ?e en link od mazde ki ima samo 7000km...sem mal skepti?en, da so realni...

...

 

za avto hi?o AHV D.O.O. sem sli?al slabe stvari zato mislim da tudi kilomentri niso reali, ne bom pa trdil! sam tam nebi nikoli kupil avta. enega bmw m3 take ?udne rumene barve so tam prodajali kot odli?no ohranjenega nekaramboliranega...u bistvu je pa avta pol manjkalo ko so ga pripeljali... :angry:

 

,,,,,,...... (pike in vejice, ki manjkajo) :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, te?ko re?t kaj se ti bolj izpla?a; dizel ali benz in LPG! <_<

 

?e bi bil malo bolj dinami?en ?ofer, bi ti verjetno zaradi posko?nosti priporo?al dizela?a! :danzoman:

 

Razlika v potro?nji pa je ravno na AC-jih in pri mestni vo?nji, najbolj v prid dizla, pomoje! :blush:

 

Tistale tanova Mazda3, ki si v prvi objavi prilepil, mi je noro v?e?, jebe? stari model! :harhar::P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, te?ko re?t kaj se ti bolj izpla?a; dizel ali benz in LPG! <_<

 

?e bi bil malo bolj dinami?en ?ofer, bi ti verjetno zaradi posko?nosti priporo?al dizela?a! :danzoman:

 

Razlika v potro?nji pa je ravno na AC-jih in pri mestni vo?nji, najbolj v prid dizla, pomoje! :blush:

 

Tistale tanova Mazda3, ki si v prvi objavi prilepil, mi je noro v?e?, jebe? stari model! :harhar::P

 

?e te zanima M3 na plin mi po?li privat message! Jst mam svojo M5, ampak kolega ma pa M3 (stari model)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi s plinskimi napeljavami imajo nekateri z m3 izku?nje in ne morejo prehvalit(obrni se na uporabnika Lesko ima 1.6 motor predelan na plin pa ?e bol umirjen je-vsaj zgleda :P )

 

ja Uklpko, to se pa spremeni ko si v jarmu :rispekt:

 

Drga? pa mam bencinarko + LPG pa ti moram re?t da sem zelo zadovoljen z avtomobilom. ?tevec je obrnil 100k pa do sedaj brez napak, razen zamenjave senzorja trka (serijska napaka). ?e si pa ?eli? da je avto posko?en, potem pa glej definitivno benza 2.0 ali pa traktor.

bit podgurc je luksuz!

ni ga vitamina ?ez liter vina!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=7987

evo, ?e malo manka in ga bom kupil....res pa je da avto ni slovenski, uvo?en iz nem?ije (17000km) ampak lastnik trdi, da ni bil nikoli razbit in tudi da nikoli ni imel probleme iz njim...avtomobil ima sedaj 42000km in ima garancijo do marca. Lastnik ga prodaja pa zaradi kupovanje hi?e. nevem, nevem....

Mi lahko poveste pri ?em moram bit pozoren pri mazdi 3? bi mi zelo prav pri?lo.

Kako pa preverim digitalno servisno knjigo...je to v ra?unalniku?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=7987

evo, ?e malo manka in ga bom kupil....res pa je da avto ni slovenski, uvo?en iz nem?ije (17000km) ampak lastnik trdi, da ni bil nikoli razbit in tudi da nikoli ni imel probleme iz njim...avtomobil ima sedaj 42000km in ima garancijo do marca. Lastnik ga prodaja pa zaradi kupovanje hi?e. nevem, nevem....

Mi lahko poveste pri ?em moram bit pozoren pri mazdi 3? bi mi zelo prav pri?lo.

Kako pa preverim digitalno servisno knjigo...je to v ra?unalniku?

 

kaj ho?e? pripopat? :)

 

DSK se na servisu po VINu preveri ?e je avto ?e vpisan notri, druga?e pa na carfax celotno poreklo (tudi leasing morebiten)

 

Jaz sem 2 mazdi prodal zaradi bajte - 2 sem zelo osre?il......

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dosti opreme je poleg, pi?e da je res kot nova, in to da da VIN v oglas dosti pove o tem da je '?ista'

 

Pojdi gledat

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

OK, jst sem tudi novi mazda fan - oziroma ?e bo vse po sre?i bom kmalu...

Kupujem:

- rabljeno mazda 3

- delam cca. 8000km letno, 70 % mestna gu?va, ostalo AC (torej skoraj ni?)

- budget je omejen na cca 8000 EUR

- ostalo mi je ve? ali manj vseeno

 

Gledam pa tegale:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4409134&show=1

 

Ima kdo morda kak?ne informacije o avtu ali nasvet zame?

Hvala vnaprej,

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na slikah sode? je lep in odli?no ohranjen!

Druga?e pa sre?o pri nabavi novega avta :bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej pohvala, da ne gleda? dizla, ker s temi kilometri letno, bi bila zadeva vse prej kot smiselna! :P

 

Tale avto izgleda odli?no, cena je tudi ok, tako da se ti spla?a iti na ogled in poskusno vo?njo. ?e ima res te kilometre je verjetno dober nakup! :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Vse to kar si ti nastel imam jaz zavarovano razlicne kombinacije. Pa ni bilo nikoli problemov z uveljavljanjem. Tudi takrat, ko sem bil sam kriv. No uradno nisem bil .  
    • Ja to pa je res, toča nikomer ne prizanese, pri nas je bila po 30 letih prvič in avto se je v zastonj garaži prav fino imel... 🤗 Jp, 3ka ima pa kasko, ker je noč in dan pod milim nebom  Pa porihtana je že u nulo.... 👌👍😉
    • Sej vsak se sam odloča... ampak tukaj si lahko zelo previden pa pride do spleta okoliščin, kjer nisi kriv pa ne moreš dokazat, da nisi. Potem foušijo je tud težko preprečit, da se ti ne podpiše na lak, kot tudi nerode na parkirišču me. Divje živali tudi niso na vrvicah, še manj pa vremenske neprilike.   Jaz osebno raje dam tistih 500-600€ na leto pa vedno upam, da mi jih ne bo trebu uporabit in sploh nisem slabe volje tudi če plačujem "v prazno". V bistvu sem celo presrečen, da ničesar ni. Ko pa pride toča pa mi tud ni treba bilo odpret denarnice, kar je pa svojevrstno zadovoljstvo.😜
    • Zaskrbljena gospodinja.
    • Verjetno ker je sedan. Karavan bi lazje sel pomoje.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.