Skoči na vsebino

mazda bt 50


dirt

Priporočeno sporočilo

Zelo dobra re?itev. Ima pa eno veliko pomankljivost, ki pa je za Sivko bistvenega pomena. To pa je cena, ki je za tak plug prav gotovo nad 3000?. Ker se v tujini cene takih naprav gibljejo nekje od 4000-6000?, ni nobenega razloga, da bi pri nas bil cenej?i.

Preverjeno brez krilc 5.500+DDV.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eh, ja, to je tako kot tista pesem:

 

A sanje so, a sanje so,

a sanje vedno ostanejo...

 

?eprav imam to zimo plug kar precej v uporabi. V?eraj je spet vrglo 30 - 35 cm. In ?e sem prav sli?al, ga bom naslednji teden spet. Verig pa ?e nekaj ?asa nisem snel. ?eprav jih bo treba. Zaloga nafte gre h koncu...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:angry:

 

?ena pride domov: "Mazda je nekaj ?udno posko?ila, pa nekaj je zaropotalo. Ker je ?e naprej nekaj drsalo in ropotalo, sem vozila malo po?asneje. No, domov sem pri?la, ampak je nekaj narobe z Mazdo."

 

Grem pogledat. Da mi ni glave razneslo. Plug zvit, v vogalu pluga ?e vedno skala velikosti ?oge :rispekt: in jo je kar privlekla za seboj, sprednji odbija? po?en (plastik-fantastik), zvit glavni nosilec, ki je iz 5 mm debele plo?evine...

To je moralo po?teno ruknit ne pa ?udno posko?it...

 

Babnice :vskalo:

 

In ravno zdaj, ko spet napovedujejo obilne sne?ne padavine. :angry2:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:angry:

 

?ena pride domov: "Mazda je nekaj ?udno posko?ila, pa nekaj je zaropotalo. Ker je ?e naprej nekaj drsalo in ropotalo, sem vozila malo po?asneje. No, domov sem pri?la, ampak je nekaj narobe z Mazdo."

 

Grem pogledat. Da mi ni glave razneslo. Plug zvit, v vogalu pluga ?e vedno skala velikosti ?oge :rispekt: in jo je kar privlekla za seboj, sprednji odbija? po?en (plastik-fantastik), zvit glavni nosilec, ki je iz 5 mm debele plo?evine...

To je moralo po?teno ruknit ne pa ?udno posko?it...

 

Babnice :vskalo:

 

In ravno zdaj, ko spet napovedujejo obilne sne?ne padavine. :angry2:

 

?e ne bi bilo ?alostno, bi ti priporo?i da to objavi? v rubriki Smeh.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kopriva ne pozebe...

 

Ja, ja, ni hude. Je padlo samo 35 - 40 cm snega, tako da je bilo vse pod kontrolo. Edino sprednji odbija? mi je polomilo. Prekleti Đapon?ki so na poltraktor nasadili plasti?ni sprednji odbija?. In ?im je ve? kot 25 cm snega, ga polomi. Dvakrat smo ?e varili in enkrat menjali. Bo treba kak?nega ?eleznega nabavit.

 

Pluga pa ?e nisem popravil. Ga je ?ena konkretno obdelala... So pa verige na vseh ?tirih kolesih pa vitlo spredaj, tako da ni te?av s prevoznostjo.

 

Najve?ji hec je bil, ko sem v?eraj pri?el v slu?bo (v ?empeter pri Novi Gorici), pa kli?e sodelavec iz Ajdov??ine, da njega pa ne bo, ker je preve? snega...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kopriva ne pozebe...

 

Ja, ja, ni hude. Je padlo samo 35 - 40 cm snega, tako da je bilo vse pod kontrolo. Edino sprednji odbija? mi je polomilo. Prekleti Đapon?ki so na poltraktor nasadili plasti?ni sprednji odbija?. In ?im je ve? kot 25 cm snega, ga polomi. Dvakrat smo ?e varili in enkrat menjali. Bo treba kak?nega ?eleznega nabavit.

 

Pol bi si mogu kej tacga umislt - sam je pa spet treba ???

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

madona Slivka, vas je pa ornk zamedlo. Gledam prispevek o planoti nad Novo gorico pa razlagam moji, da si ti nekje tam doma in evo ti ga na tvoja ?ena po tv.

Bo treba poltraktor zamenjat za traktor na kvadrat.

Pismo, da pa leta 2013 re?e, da ne more v slu?bo zaradi snega je pa vi?ek. To lahko re?e samo blokar ( prebivalec v bloku in ne prebivalec Blok- da ne bo kakega razburjanja)

Slivka a vam pride kdo s frezo popucat ceste?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak?no frezo. Na ferguson?ka nasadijo plug in gremo. In jaz z Mazdo naredim ve? kot on s fergusonom. No, ko se je mo? 36 ur trudil in ni? naredil, so poklicali nekoga s Fiatom 100 konjev in je preplu?il. je pa vseeno slabo o?i??eno. Ker je toliko snega, nima kam porinit sneg. Kot bi plu?il bob-stezo. In tako s plugom porine sneg na rob, za plugom pade nazaj na pot, nato ga s kolesom povozi in to je to.

 

Kljub Mazdi pa sem en dan bil doma. Sicer sem se prigrebel ven, a uro in pol prepozno. In ker se mi ni dalo snemat verig, sem se obrnil in grebel nazaj domov. Na toplo.

 

O?itno me Boss ne mara. Enkrat mi je prerokoval nekaj o kidanju. Mo? je najverjetneje ?arovnik. Na grmado z njim!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem danes poiskal ta posnetek na internetu.

 

Nutrimedo, na posnetku sploh ni videti tako grozno zamedeno, ker so pri?li za plugom. In ko smo ?e prelopatali poti. Bi moral videti, kak?no je bilo ob 4ih zjutraj, ko sem se odpravil v slu?bo. Pa tudi pozneje. Sicer pa, saj imam fotografije. Samo da jih zberem in obdelam, ker so v zelo veliki revoluciji. Jih bom malo "stisnil". ?e prej pa otroke pospravim spat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ojoj, tle pa je snega. Ne vem, bi se morali nekako vsi tam gor zdru?it in fanj pritiskat na krajevno skupnost, civilno za??ito, gasilce... ob?ino,..., da bi nabavli kaj takega

.

ja niso lepe ne, naj se nekaj zgodi, edino helikopter te re?i...

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odvisno.

 

Praviloma je 1800 metrov.

 

?e je mo?nej?e sne?enje, tako kot je bilo tokrat, je okoli 4 km.

 

?e je mo?nej?e sne?enje z mo?no burjo, ki gradi visoke zamete, je okoli 7 km.

 

To so razdalje do kopne poti - take, ?iroke slaba dva metra. Do kakr?ne koli ceste je okoli 10 km.

 

Do prve po?te, trgovine, bankomata, pekarne - skratka, do prve civilizacije je okoli 12 km.

 

Poleti ste bili na pikniku, pa ste videli, kje so ti kraji in kak?ni so. Naredimo enkrat piknik pozimi?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred leti sem se slu?beno peljal na rtv oddajnik Nanos z mini ratrakom. Prostora je dva z spredaj in ene ?tiri zadaj. Nora zadeva in to je ?lo ?ez ve? kot meter visoke zamete. :punk:

Po poti pa smo sre?ali dva voja?ka Puha, ki sta ?akala pomlad...

To je varianta, ma kje to dobiti pa je vpra?anje.

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?isto resno:

 

v spodnji skladovnici (pri pe?i) mi po?asi zmanjkuje drv. Zgornjo skladovnico pa so mi zaplu?ili. Pred njo je okoli 5 metrov na dolgem in okoli 2 metra na visokem naplu?enega in zmrznjenega snega.

 

Iskal sem kopa?a, a so (ne vem zakaj) vsi hudo zasedeni.

 

Torej ne preostane drugega, kot, da vzamem kramp in lopato in prekopat ter nato s samokolnico zvozit do vrha stopnic, nato pa znosit po stopnicah v kurilnico. Za pretovorit je okoli 8 metrov drv. No, prostora je za 12 metrov, ?e mogo?e koga zanima...

 

Je kdo res pripravljen priti na "piknik"? Dobro, ne bi pekli zunaj, ampak na plinu v kuhinji, lahko pripravim hladno pivo, ?eprav bi mogo?e bolj pasal topli ?aj, imam tudi lastem jabol?ni sok... Lahko pa kak?no kozico ocvremo, ali pa kak?no koko?ko, ?e nas bo premalo za kaj ve?jega. No, kakorkoli, la?en in ?ejen nih?e ne bi ?el od tod. "Zimskih radosti" bi se pa tudi nau?ili...

 

Je res kdo zainteresiran za fitnes v naravi na sve?em hibovskem zraku?

post-5658-1361042119_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.