Skoči na vsebino

Motorno olje Dexelia


Priporočeno sporočilo

Saj se da, ceprav malo manj verjamem da si tole vse opravil v 1,5 ure (sem tudi sam vse to delal in kar vzame cajt za dajat dol karter, pa ga pucal in nanovo tesnil, vracal. Filter nafte tudi zahteva umik nekaterih cevi, rocnega pumpanja nafte itd)

 

A mas lift?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, na olja imajo 300%+ mar?e. 

Tu je za 5,7?/L, 6,4?/L ?e je DPF.

 

https://www.mimovrste.com/motorna-olja/webhiddenbrand-mazda-motorno-olje-dexelia-ultra-5w30-1l

 

Ampak tu ni kaj za razpravljat: dokler je povpra?evanje, bo ponudba vedno temu primerna. O?itno ?e vedno ve?ino oz. dovolj veliko ?tevilo kupcev nategujejo s temi cenami. Verjemite, da ?e bi masovno za?eli svoja olja zraven nosit, da bi se hitro pocenili. Pa da ne bo pomote. Mimovrste ni dobrodelna organizacija, to pomeni da kljub ceni 5,7? imajo zaslu?ek.

(Je pa res, da spletne trgovine delajo na masovni prodaji in grejo v?asih res ?e ?izpod cene? ampak to je ?ist druga zgodba).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj se da, ceprav malo manj verjamem da si tole vse opravil v 1,5 ure (sem tudi sam vse to delal in kar vzame cajt za dajat dol karter, pa ga pucal in nanovo tesnil, vracal. Filter nafte tudi zahteva umik nekaterih cevi, rocnega pumpanja nafte itd)

A mas lift?

Vse narejeno na kanalu. ?e se zna? pripraviti,se da vse narediti v tem ?asu. No,lahko da je bila kak?na min. ve?,ni pa bilo ve? kot 2 uri. ;)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse narejeno na kanalu. ?e se zna? pripraviti,se da vse narediti v tem ?asu. No,lahko da je bila kak?na min. ve?,ni pa bilo ve? kot 2 uri. ;)

Kanal veliko odnese, brez tega ali lifta je pa te?ko

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nevem zakaj tla?ite Dexelio...  res  je da je original olje. To pa ?e ne pomeni da je vrhunsko. Ali niste sli?ali ?e olja, katera so na PAO ali ESTER bazi (Grupa III oz. Grupa IV olj). Castrol, Aral, BP, Dexelia, Total, Elf niti pod razno niso blizu polno sinteti?nemu olju. 

 

http://www.eclipse95.altervista.org/olio_motore.htm

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja verjetno zato, ker ga predpisuje proizvajalec vozil Mazda :ne vem:

Z zelo specificnim Mazda DPf sistemom

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imajo... Sam Acea C3 mora pisati pa je vse ok in seveda 5w30. Raznih Castrolov nebi tla?il not. Trenutno to?im Mobil 1 esp ki ima zelo dobre mazalne lastnosti in nekaj na PAO osnovi. Toplo priporo?am

 

Bytheway...tudi bmw in v.a.g. koncern je predpisoval Castrol kasneje so ga vsi skenslali. Le zakaj...

Castrol nima nobenega olja ki naj bi bilo res pravo polno sinteti?no. Tukaj se izka?e kak?n Motul, Mobil 1, Ravenol ki ponujajo pravo sintetiko! Govorimo o Pao ali Ester osnovi.

 

Dexelia 5w30 Dpf ima specifikacijo SAE 5W-30, ACEA A5/ B5/C1.... Ostala 5w30 pa C3 ki pa presegajo Dexeliino specifikacijo!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imajo... Sam Acea C3 mora pisati pa je vse ok in seveda 5w30. Raznih Castrolov nebi tla?il not. Trenutno to?im Mobil 1 esp ki ima zelo dobre mazalne lastnosti in nekaj na PAO osnovi. Toplo priporo?am

Bytheway...tudi bmw in v.a.g. koncern je predpisoval Castrol kasneje so ga vsi skenslali. Le zakaj...

Castrol nima nobenega olja ki naj bi bilo res pravo polno sinteti?no. Tukaj se izka?e kak?n Motul, Mobil 1, Ravenol ki ponujajo pravo sintetiko! Govorimo o Pao ali Ester osnovi.

Dexelia 5w30 Dpf ima specifikacijo SAE 5W-30, ACEA A5/ B5/C1.... Ostala 5w30 pa C3 ki pa presegajo Dexeliino specifikacijo!

Meni je pa to?no Mobil olja popil najve?.

Nekako ni pasalo mojemu avtu.

Sedaj vedno dajam noter samo Castrol edge 5-30 in je super. Ne spije ga niti pol deci na servisni interval.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je pa to?no Mobil olja popil najve?.

Nekako ni pasalo mojemu avtu.

Sedaj vedno dajam noter samo Castrol edge 5-30 in je super. Ne spije ga niti pol deci na servisni interval.

V Cx 7 2.3 to?im Mobile1 New life 0-40,poraba zadnji dve leti 0.0 na leto.. Pred menjavo vedno nalijem CTC engine flush in to je to.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je pa to?no Mobil olja popil najve?.

Nekako ni pasalo mojemu avtu.

Sedaj vedno dajam noter samo Castrol edge 5-30 in je super. Ne spije ga niti pol deci na servisni interval.

 

Meni pa ravno obratno, Castrol edge 5-30 mi ga je popil pol litra v par tiso? km.

Sedaj uporabljam ?e nekaj let MOTUL x-clean 5w40 in ne pije ni?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni pa ravno obratno, Castrol edge 5-30 mi ga je popil pol litra v par tiso? km.

Sedaj uporabljam ?e nekaj let MOTUL x-clean 5w40 in ne pije ni?.

Pa si ti zamenjal podlo?ke in spucal korito? Ker tak?na poraba olja je kar pravi znak za alarm.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

post-10097-0-75045700-1521038896_thumb.jpgNaslednji teden bom delal pri mojem mehaniku (ni uradni serviser) ki mi servisira vse avte doma ?e ve? kot 10 let,mali servis.

Predv?eraj sem se z njim pogovoril in sam mi je svetoval da je po njegovih izku?njah original Dexelia ?e najbolj?e olje.

Ker moram menjat ?e prednje amortizerje sem vse skupaj torej vse 4 filtre in bla?ilnike naro?il na Autodocu,kot mi je tudi on

svetoval ker pri nas nisem dobil Bilstein-ovih amortizerjev. Danes naro?il in pla?al 143.33 ? kar je super cena .Olja Dexelia niso

imeli pa sem ?e v?eraj naro?il in danes ?E dobil na mimovrste. Za njegovo delo ?e 120.00? za vse zamenjat pa bo.

Olje 38.40? za 6L pa? 1L za rezervo. torej vse skupaj 301.73?.

post-10097-0-85307400-1521038913_thumb.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jup autodoc ga zmaga. Jest sem za belo mazdo narocil vzmeti od KYB (malo boljsa firma od monroe) pa sem dal 38?/kos, pri nas na bartogu so pa hoteli 78?. Ista vzmet z isto katalosko in z isto referencno stevilko od KYB, sepravi tocno identicni kos :).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.