Skoči na vsebino

MAZDA 6 ali


toornado

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni.

 

Ker se odlo?am v nakup novega avtomobila in se nikakor nemorem odlo?it katera izbira bi mi bila bolj?a, mislim predvsem o vdr?ljivosti in cenah popravila.

 

Nekakor imam ob?utek,lahko da se tudi motim da je seveda VW group nekako manj pokvarljiv in seveda cenej?i za popravila kakor MAZDA.Da nebom koga u?alil to je predvsem moje mnenje.

 

 

In prav zato se obra?am na vas, da ?e mi vi poveste kak?ne dobre in salabe strani o enem ali drugem avtu.

 

Motorja v obeh bi bila dizla v OCTAVI-ji 2.0 tdi z 103 kw v MAZDI pa 2.2 z 95 kw.

 

Prosim za mnenja od tistih, ki res imajo isku?nje z temi avtomobili in z temi motorji, ker tisti ko se vozijo z kolegi in samo nekaj napol sli?ijo ko se drugi pogovarjajo kaj je kje slabo naj se zdr?ijo komentarjev.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 132
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Imel sem oktavio, imam Mazdo.

 

?e bi se odlo?al ponovno... definitivno oktavija. Ve? kosov na trgu je na voljo, cenej?i so, skratka vse. Pa tud bistveno manj ?re, predvsem 1,9 TDI 81 KW, ki jih scer ni ve? ?e kupuje? novo.....

 

Mazda je pa res bolj dinami?na, ?portnej?a, nedvomno lep?a in enormno dra?ja. V vseh pogledih.

 

Kolega ima sicer 103 KW A4 in mu ?re kot nor olje, ?e od novega. Res pa je avto bil prva serija 2.0 tdijev in so gotovo ?e kaj popravili v tem ?asu.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imel sem oktavio, imam Mazdo.

 

?e bi se odlo?al ponovno... definitivno oktavija. Ve? kosov na trgu je na voljo, cenej?i so, skratka vse. Pa tud bistveno manj ?re, predvsem 1,9 TDI 81 KW, ki jih scer ni ve? ?e kupuje? novo.....

 

Mazda je pa res bolj dinami?na, ?portnej?a, nedvomno lep?a in enormno dra?ja. V vseh pogledih.

 

Kolega ima sicer 103 KW A4 in mu ?re kot nor olje, ?e od novega. Res pa je avto bil prva serija 2.0 tdijev in so gotovo ?e kaj popravili v tem ?asu.

100% strinjam, VAG je cenej?i in ?parovnej?i medtem ko je Mazda ?portnej?a (res da so moji seati skoraj enakovredno ?portnej?i) a je mazda ?e malo tr?a.

 

Poleg tega pa ni zanemarljivo, ?e hodi? kaj po biv?i Jugi je ?koda 'privla?na' za izposojo delov

 

glede na to da se odlo?a? za novo mazdo, je ?al tudi dejstvo da kvaliteta pada z leti - predvsem pa je va?no tudi to, ?e ima? veliko mestnih ali kratkih vo?enj TDI!!! Ker ima pasivno in aktivno regeneracijo DPF, medtem ko se mazda rada zaba?e - govorim o dizlih na kratke proge

Mazda dizel ima rada da se jo pritisne, s tem pa tudi bolj ?re, medtem ko se TDI lahko tudi na 1000rpm vozi brez problema

 

Tvoja odlo?itev mora pretehtati image proti racionalnosti :blush: (predvsem emocijsko)

 

aja trenutno vozim TDI 143, ki ima servis na 15000 in stane cca 110? redni servis, olja ne ?re razen kot je v navodilih pisalo 0,2L pri vpeljevanju ma?ine - in res

 

do sedaj pa sem se vozil Mazda CD143, TDI110 toledo, TDI 130 Toledo, TDI150 Leon, pa tudi Pe?o HDI 136

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni primerjave...mazda je visji nivo, lahko se primerja s superbom

podvozje in pocutje v mazdi 6 je vseeno precej visje

 

nene... s superbom pa ne... je kapljico izpod ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa sej to nista avta enakega razreda jao..

 

Octavia = Golf/jetta = Small family/compact = mazda3 (sedan)

Superb = Seat Exeo = Passat = Large Familiy Car = Mazda6

 

?eprav je superb malo "pove?an"

mazda 6 je 4,7... superb je 4.8

 

 

 

Kaj je bolj?e, Passat al Mazda3? <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?lovek ne spra?uje o razredu ampak izbiri, ?e se je ?e odlo?il.....

 

Iceman 1.6TDI ni isto kot 2.0 TDI. 1.6 ima tudi sestra in je druga?na zasnova

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne morem se zadr?at, kupi? bencinarja ne mor? falit, tud glede na znamko ni razlike, razen fracozov se malo izogibaj.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

si vse povedal :harhar:

 

moja sestra - slu?ben karavan!!! To je un famozni golf ki mu vsak teden kaj zmanjka od gum do meglenk itd...

 

1.6TDI je kao blue motion al kaj ze nabasan s filtri za eco in ne vem kaj ?e vse....ko pa se jih 5 vsede not (svak >100kg..) pa sem jih ?akal ?ez passo do Nassfelda na klan?kih....

 

Matra se pa ?e zadu?en je

 

Sicer pa naj Madmax pove

iz Mazde na Octavio :danzoman:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A nimajo mazdini 2.2 dizli ?e tretjo generacijo DPF filtra, kjer so regeneracije precej kraj?e ter manj pogoste in ki ni ve? tako ob?utljiv na kratke relacije? Osebno ?e nisem zasledil, da bi imel kdo probleme s tem motorjem, nasprotno pa sem ?e sli?al za probleme pri TDI-ju s temi filtri, predvsem za 1.6 tdi... :ne vem:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni.

 

Ker se odlo?am v nakup novega avtomobila in se nikakor nemorem odlo?it katera izbira bi mi bila bolj?a, mislim predvsem o vdr?ljivosti in cenah popravila.

 

Nekakor imam ob?utek,lahko da se tudi motim da je seveda VW group nekako manj pokvarljiv in seveda cenej?i za popravila kakor MAZDA.Da nebom koga u?alil to je predvsem moje mnenje.

In prav zato se obra?am na vas, da ?e mi vi poveste kak?ne dobre in salabe strani o enem ali drugem avtu.

 

Motorja v obeh bi bila dizla v OCTAVI-ji 2.0 tdi z 103 kw v MAZDI pa 2.2 z 95 kw.

 

Prosim za mnenja od tistih, ki res imajo isku?nje z temi avtomobili in z temi motorji, ker tisti ko se vozijo z kolegi in samo nekaj napol sli?ijo ko se drugi pogovarjajo kaj je kje slabo naj se zdr?ijo komentarjev.

?ivjo!

?e moje mnenje!

Sem imel pred leti Mazdo 323f ki je imela prevo?enih 480.000km (bencinar) pa sem jo podaril bratu in je bila (in je ?e- razen karoserija je pre?pricana) popolnoma brezhibna.

Potem sem kupil Cordobo, pa sem mel same pizdarije. pa sem zamenjal za Golfa 4 pa sem skoraj bankrotiral zraven turbine pa raznih senzorjev pa xxx..., no potem sem mel forda 2005 letnik, ki mi je spet zgnil, zdej sem pa nabavil Mazdo 6, ki ima prevo?enih 270.000 km, letnik 2004 in z njo ni nobenih problemov!!poraba tam max.6 litrov dizla in...to je to!Sem pa se jaz tudi odlo?al med octavio pa Mazdo!

Ko pretehta? prostornost, udobje, opremo, obliko, stro?ke vzdr?evanja....je Mazda v prednosti!Vsaj pri meni je bila pa mi ni ?al!! Cena pa letniki so pa itak podobni! ?koda zna bit ?e malo dra?ja glede na isto opremo!

TO JE MOJA IZKU? NJA PA MOJE MNENJE!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A nimajo mazdini 2.2 dizli ?e tretjo generacijo DPF filtra, kjer so regeneracije precej kraj?e ter manj pogoste in ki ni ve? tako ob?utljiv na kratke relacije? Osebno ?e nisem zasledil, da bi imel kdo probleme s tem motorjem, nasprotno pa sem ?e sli?al za probleme pri TDI-ju s temi filtri, predvsem za 1.6 tdi... :ne vem:

Prav si sli?al... Jaz sem 2004 izbiral poleg M6 tudi Octavijo in sem bil pri Octaviji glede vozne nesigurnosti precej razo?aran. Predvsem previsi preko koles so predolgi oziroma predolgi glede na medosno (wheelbase) razdaljo.

 

Mazda 6 ima 15cm dalj?o medosno**, previsa preko prednjih in za zadnjimi kolesi pa sta pri obeh avtomobilih enaka. Mazda 6 ?e dodatno kompenzira previse s tr?im vzmetenjem, nalo?ena ?koda pa postane cestni gugalnik. ?e sem to opazil pri testni vo?nji, ko avto sploh ?e ne potera? in me je zmotilo pol ne vem kako bi zgledalo pri dalj?i uporabi, ko sproba? ?e marsikaj drugega. Je pa res, da faceliftane nisem preizkusil tako, da je mo?no, da so kaj izbolj?ali samo kratka medosna pa je ostala.

 

Tko, da ?e ?lovek rad kak?en ovinek odvozi malo bolj dinami?no ?portno je Mazda veliko bolj?a izbira, ?e pa to ni faktor pol pa lahko ta del razmi?ljanja pri izbiri pa? pozabi?.

 

Je pa tko, da karkoli bo? izbral se ne bo? nategnil, ker tako ?estka kot octavija sta zrela resna kvalitetna avtomobila.

 

 

**Aja pa ?e to glede medosne... Octavia ima enako medosno kot Golf saj si deli podvozje medtem, ko recimo Jetta, ki je direktna konkurenca Octaviji ima medosno recimo 8 cm dalj?o kar je za tako dol?ino avtomobili veliko bolj primerno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2.0 TDI ni ?paroven motor. 2 passata sem vozil po 2 kkm, poraba 7.5-8, avtocesta 140 km/h max, brez stiskanja. Zame to ni ?paroven motor. Z Mazdo sem teral 220, povpre?je 170-180, stalno te?ka noga, pila pa je malo nad 7.

 

Mislim pa, da Octavia nima konkurence v prtlja?niku.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2.0 TDI ni ?paroven motor. 2 passata sem vozil po 2 kkm, poraba 7.5-8, avtocesta 140 km/h max, brez stiskanja. Zame to ni ?paroven motor. Z Mazdo sem teral 220, povpre?je 170-180, stalno te?ka noga, pila pa je malo nad 7.

 

Mislim pa, da Octavia nima konkurence v prtlja?niku.

 

Se pravi nekje pol nekaj avta manjka, ?e je prtlja?nik ogromen. Po navadi se to najbolj odrazi na zadnji klopi. Je pa velik prtlja?nik nekje tudi "posledica" majhne medosne in precej naprej postavljenih zadnjih koles.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Velikost prtlja?nika gre navadno na rova? kolen zadnjih potnikov - v tem primeru bi se raj? odreku dolo?eni prostornini prtlja?nika! :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bo? kupoval z o?mi potem bo mazda, ?e pa z razumom potem pa ?koda! As simple as that!

Malce pogooglaj po netu pa bo? hitro ugotovil kje bo? dosti ceneje skozi pri?el z servisi/rez. deli, tudi poraba bo v povpre?ju verjetno cca 0,5 l ni?ja pri ?kodi (kar poglej juresovo porabo).

Bo? pa z mazdo po?el ve? zavidanja sosedov ;) v sloveniji pa tudi to nekaj ?teje! :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj 2.0 TDI
http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=9803

in servisi
http://www.poraba.com/usage_other_view.php...&carid=9803
(ro?ko in vijak sem sam odlomu :))

Pa sem 'dinami?en' voznik :P

Tale je pa car z istim avtom
http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=10596

Poraba je odvisna 80% od vo?nje, ne avta.....jaz sem ga tudi ze spravil na 5.0 na relaciji, tezko ga preko 8 - skoraj nemogo?e

Mazda ki ima rada dinami?no vo?njo pa 6-8 tudi - spet stil vo?nje

Kot je rekel Madmax - stil ali racionalnost....

jaz sem danes obrnil 30.000 drugi servis....ki bo 95?, prvi je bil 80?

?e nekaj:
?e familija: ?koda
?e si ?e sam: Mazda

Nisi pa povedal ali i??e? karavan ali limuzino

P.S. avno iz Benetk - pi?i dol, gor to?no 4 ure :bravo: poraba 6,9

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

**Aja pa ?e to glede medosne... Octavia ima enako medosno kot Golf saj si deli podvozje medtem, ko recimo Jetta, ki je direktna konkurenca Octaviji ima medosno recimo 8 cm dalj?o kar je za tako dol?ino avtomobili veliko bolj primerno.

 

to sm js reku, da je bolj primerno primerjat oktavijo in M3 sedan... <_<

btw tud Exeo je druga zgodba ker je visji razred

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za zdaj vsem, ki ste povedali svoje mnenje in sem kar pozitivno presene?en na va? odziv. ?e enkrat hvala vsem in ?e ?e gdo kaj ima na to temo naj kar veselo napi?e. Ker ste me ?e upra?ali za kak?no obliko avta se odlo?am in sicer ?KODA bi bila LIMUZINA 5 vratna, MAZDA pa vsekakor KARAVAN ker limuzina je zadaj precej nizka in res ni primerna za dru?inski avto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za zdaj vsem, ki ste povedali svoje mnenje in sem kar pozitivno presene?en na va? odziv. ?e enkrat hvala vsem in ?e ?e gdo kaj ima na to temo naj kar veselo napi?e.

 

Ker ste me ?e upra?ali za kak?no obliko avta se odlo?am in sicer ?KODA bi bila LIMUZINA 5 vratna, MAZDA pa vsekakor KARAVAN ker limuzina je zadaj precej nizka in res ni primerna za dru?inski avto.

?eprav smo divjaki smo odprti in po?teni....

 

Ne pozabi pa da ima Mazda tudi 5 vratno limuzino - ni zanemarljivo za dru?ine - se odpre s steklom vred.

 

to sm js reku, da je bolj primerno primerjat oktavijo in M3 sedan... <_<

btw tud Exeo je druga zgodba ker je visji razred

Exeo je ?alabajzarski razred..., ker vsako nova zasnova ?e skoraj ospre nove meje razreda, Exeo je pa ?e platforma dedkov :)jaz govorim o ma?ini nasploh.

 

Saj ?e isto ma?ino da? v nekaj 'ni?jega' bi morala delati ?e bolje (manj te?e itd)

 

V bistvu imajo pa octavio, mazdo 6 in A4 v istem razredu leta 2007

http://www.avto-magazin.si/novice/seznam-a...best-cars-2008/

 

......kot re?eno pa je to bilo...superb je spet nekaj ve?,

 

 

2009 - vsi v istem ko?u, torej M6 ni toliko ve? kot Octavia kot bi si mislil :huh: :

 

http://www.avto-magazin.si/novice/razred-d...srednji-razred/

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.