Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Po lastnih izku?njah tole pomaga... kurckej... Dobro, kak?na ?ival manj bo povo?ena in kak?en avto manj razbit, ne bo pa to v celoti prepre?ilo trke. Ampak ko v medijih napi?ejo tako pompozno, ?lovek dobi ob?utek, da zdaj bo pa mir in pripili skozi ovinke ?e hitreje kot prej. Pa s tem ?e bolj spla?i divjad, ki nato ska?e kamor ska?e ne glede na odsevnike...

 

Mogo?e je problem v tem, da montirajo odsevnike ZA divjad namesto odsevnike PROTI divjadi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po lastnih izku?njah tole pomaga... kurckej... Dobro, kak?na ?ival manj bo povo?ena in kak?en avto manj razbit, ne bo pa to v celoti prepre?ilo trke. Ampak ko v medijih napi?ejo tako pompozno, ?lovek dobi ob?utek, da zdaj bo pa mir in pripili skozi ovinke ?e hitreje kot prej. Pa s tem ?e bolj spla?i divjad, ki nato ska?e kamor ska?e ne glede na odsevnike...

 

Mogo?e je problem v tem, da montirajo odsevnike ZA divjad namesto odsevnike PROTI divjadi...

Jaz vidim ?e najvecjo prednost pri teh odsevnikih v tem, da mi dajo vedeti, da je to obmocje divjadi in sem tam ?e posebej previden.

 

Sicer je pa tole ze vsaj 2leti stalnica na nekaterih odsekih

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak svet bo pobralo zaradi teh istih pizd, ki v morja (in povsod okoli) mecejo smeti in predvsem veliko prevec teh smeti ze v startu kupijo... njihovo svinjanje se ne konca tam.p

Se pa strinjam; zacaran krog, del katerega smo vsi (vsaj pomalem)..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm ja.... ?e malo pa bodo zahtevali, da se preselimo v jame al pa kar takoj samomor naredimo, ker vsak od nas izdihava CO2. Torej najprej bomo okoljske kriminalce, kot je Nejc, ki za brezveze kolo poganja in ?e dodatno izdihava CO2, poslali za zapahe. Vsak, ki se kakorkoli ?porta je tud baraba zlo?inska, tako da tudi bi tam pristalo 3/4 folka.

 

Va?no je edino to, da v pehanju za dobi?ki bo pa industrija in kapitalisti?no nastrojena ekonomija ?e vedno brez zadr?kov bruhala CO2 v zrak. In seveda za ohranjanje le te bo? moral kupiti avto, ampak ne bo? ga smel pa voziti. Torej iz avtovleke direkt v gara?o in naj tam svoj konec do?aka.

 

 

?e bo ?lo tako naprej s to CO2 propagando je samo ?e vpra?anje ?asa, kdaj bomo vsi dobili dolo?eno ?tevilo kupon?kov kot neko? tistih bonov za gorivo, ?e se ?e kdo spomne.

In v praksi bo? recmo na mesec dobil 100000g in bo? se?teval:

1000g vsak dan samo da ?ivi?, kar je mese?no cca 30.000g

?e se vsak teden ?porta? samo eno uro/teden je to nekje mese?no 2250g

Da ti lu?i gorijo in da ti je vsaj malo toplo je ?e nadaljnjih 50.000g

Da gre? 15km dale? v slu?bo in nazaj pa ?e kak ovinek je to mese?no 75000g

 

Samo tukaj si v minusu 57.250g, ki jih bo? moral odkupiti od ljudi, ki ne porabijo teh 100.000g  ali pa se odpovedati avta oziroma najti ?e vsaj tri sotrpine, da bi se odpeljali na ?iht in razdelili CO2 izpuste.

 

Mogo?e se kdo ob tem napisanem smeji, samo se resno bojim, da nismo dale? od ekofa?izma.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, ampak jaz se, za povrh vsega, vsedem v avto in naredim 200km zgolj zato, da potem kolesarim na kak?nih meni neznanih koncih...

 

Verjetno me bo danes pred blokom ?akal FBI z Greto na ?elu... :)

 

Sej po eni strani je sme?no, ampak ravno najbolj ozave??eni ekofriki na koncu bluzijo po vseh koti?kih sveta ob svojem ozave??anju in imajo tako velik CO2 footprint, da... no, ni ve? sme?no.

 

Med tem pa nekateri pla?ujemo neke brezvezne dajatve, ker nam doma en youngtimer stoji pod nadstre?kom in iz njega kar puhti CO2, na letalu smo bili pa zadnji? tam enkrat v osnovni ?oli. In ?e stalno poslu?amo neko moraliziranje, ker si dovolimo kdaj iz veselja usest v avto pa malo teko?ih dinozavrov uplinit.

 

Fight me, you aspie cunt.

olQpsQr.jpg

Casual Gearheads
: Drones, Trikes and Automobiles / General Youtube Shenanigans

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej po eni strani je sme?no, ampak ravno najbolj ozave??eni ekofriki na koncu bluzijo po vseh koti?kih sveta ob svojem ozave??anju in imajo tako velik CO2 footprint, da... no, ni ve? sme?no.

 

Med tem pa nekateri pla?ujemo neke brezvezne dajatve, ker nam doma en youngtimer stoji pod nadstre?kom in iz njega kar puhti CO2, na letalu smo bili pa zadnji? tam enkrat v osnovni ?oli. In ?e stalno poslu?amo neko moraliziranje, ker si dovolimo kdaj iz veselja usest v avto pa malo teko?ih dinozavrov uplinit.

 

Fight me, you aspie cunt.

Agree... Zato sem pa rekel, da smo vsi tako ali druga?e del tega za?aranega kroga.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Metan je 30x huj?i toplogredni  plin kot CO2, in potem nekateri namesto avta propagirajo kolesarjenje, pri slednjem se ga pa proizvede enormne koli?ine.

 

Ne resno. Planeta Zemlja ne more uni?it ni?esar (razen sonca na koncu njegove ?ivljenjske dobe), "civilizacijo" bo pa metan.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja sej to je fora - izpust metana navadnemu folku ne more? zara?unat razen, ?e mu v rit zabija? en tak anal probe kot jo je fasal Cartman iz South Parka (https://www.youtube.com/watch?v=rT2cbSYuTY4), ki sicer ne bo komunicirala z vesoljci ampak bo merila koli?ino izpu??enega metana.

 

In ker seveda metana, ne more? zara?unavat butastemu folku se pa? delajo kot da ga ni... zato je pa CO2 idealen, ker lahko lupi? ov?ice in izkori??a? idiotske "aktiviste", ki sploh ne vejo za kaj gre. Taki pol ?e dodatno pomagajo bogateti posameznikom, ki so iz tega usranega CO2-ja naredili cel multi milijardni biznis. Hvala Greta in ostali umski pohabljenci, ki ?e niso dojeli, da so le orodje v rokah pe??ice, ki se bo dodatno omastila.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, ampak jaz se, za povrh vsega, vsedem v avto in naredim 200km zgolj zato, da potem kolesarim na kak?nih meni neznanih koncih...

Verjetno me bo danes pred blokom ?akal FBI z Greto na ?elu... :)

Peugeota se je se bolj za bat oz. lastnika, ce sem pravilno razumel kaksne sorte oseba je to?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://www.24ur.com/novice/slovenija/heroji-resevanja-zivljenj-100-in-150-krat-na-krvodajalskem-stolu.html

 

Evo,Zmaj, ti si tud kar priden krvodajalec,ne? Si mi dal nazadnje vzpodbudo s svojimi objavami glede tega .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://www.24ur.com/novice/slovenija/heroji-resevanja-zivljenj-100-in-150-krat-na-krvodajalskem-stolu.html

Evo,Zmaj, ti si tud kar priden krvodajalec,ne? Si mi dal nazadnje vzpodbudo s svojimi objavami glede tega .

Ju3 grem ponovno, hehe

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja sej to je fora - izpust metana navadnemu folku ne more? zara?unat 

 

Moti? se. Metan se da krasen izra?unat in tudi zara?unat, ker se ve, kolk ga je bilo proizvedeno za kilo mesa in liter mleka. To?no se ve katera pasma in ob kak?ni prehrani koliko metana proizvede. Tudi slo. biotehni?ka fakulteta ima podatke na osnovi lastni raziskav. Ampak seveda o tem ne smemo, ker kmetijski lobij je nedotakljiv.

 

Metan je samo faza 2 do katastrofe. Do nje pelje faza 1 - to so izpusti CO2 ki bodo dvignili temperaturo toliko, da se stali permafrost. Takrat bodo izpusti metana od na?ih kravic ?e samo pi... dim v primerjavi.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CO2 NE povzro?a segrevanja... to so namre? bu?e. Tudi v ledeni dobi, kjer je bil skoraj cel planet bel je bilo v ozra?ju tudi 3000ppm CO2-ja pa so bile povpre?ne temperature 8 stopinj ni?je kot danes.

 

Povi?anje CO2-ja je vedno posledica povi?anje temperature in ?e se lepo zlo?ijo grafi s podatki bo? videl, da gre najprej temperatura gor, za njo pa sledi CO2, ki je ujet ali v oceanih, permafrostu itd.

 

Pa da ne bomo ?li predale? nazaj dejmo samo nekaj zadnjih otoplitev pregledat.

 

- cca 3300 let nazaj je bilo recimo Minojsko toplo obdobje kjer je bila povpre?na temperatura za 1,5 stopinje vi?ja kot danes

- cca 2100 let nazaj Rimsko toplo obdobje z cca slabo stopinjo topleje kot danes

- 1000 let nazaj je bilo srednjeve?ko toplo obdobje s pribli?no pol stopinje vi?jo globalno temperaturo kot danes

 

 

?e gre? pa ?e malo nazaj imamo pa pred 4200 leti sumersko toplo obdobje pa pred 5100 leti egip?ansko toplo obdobje in tako do cca 10000 let nazaj, ko se je kon?ala zadnja ledena doba. V bistviu smo lahko veseli, da ?ivimo v relativno toplem obdobju, ki pa je dejansko najhladnje v povpre?ju zadnjih 5000 let. Farbajo nas samo zaradi tega, ker se je prakti?no nekje sredi 19 stoletja kon?ala tako imenovana mala ledena doba in je spet zanihala temperatura navzgor kot to dela vsakih cca 1000 let periodi?no. Se pa bli?a naslednja ledena doba nekje v obmo?ju naslednjih 10.000 let - tega si pa res ne bi ?elel izkusit, ker takrat ne bo pomagal ne CO2 in ne metan in bo taka jeba za ?love?tvo, da si ne moremo misliti. Tole kar imamo zdajle je IDEALNA temperatura a ?al bo ?lo navzdol.

 

Po tej logiki se vidi, da se cikli nekako ponavljajo na dobrih 1000 let in zdaj smo ravno v enem takem, kateremu bo sledilo ohlajevanje saj gre zgodba skozi zgodovino vedno tako. CO2 prakti?no ne vpliva, ker je odvisno od drugih faktorjev.

 

 

Pa mogo?e ?e tale cca 40 let star video

, ki zelo veliko pove o klimatologih in o tem, da so o?itno le na nivoju meteorologov, ko morajo napovedat vreme za 15 dni v naprej v stilu lahko bo son?no al pa bo padal de?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.