Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je Bini napisal:

So res legende tile snemalci in prisotni navijači, namesto, da bi cesto zaprli ali jih vsaj opozorili veselo navijajo, luda kuča....:nevem:

Tak je današnji svet, ljudem je vseeno za druge, samo na svojo korist gledajo 🤪😐

 

Ta potok je ves čas poplavljen in vse to je označeno s prometnimi znaki in pri mostu tud vidiš merilo, ki pove globino vode. Zdaj, če pa folk misli, da to ne velja nič pač piči čez, ker očitno hočejo izpast frajerji. Teh vidov je kot dreka in tisti, ki lepo peljejo počasi navadno pridejo brez težav čez, frajerčki, navadno v BMW-jih in tisti s službenimi vozili pa mal plavajo.

 

Prej bi rekel, da je to nesposobnost države oziroma lokalne skupnosti, da ne naredi most, sploh, ker je to dokaj prometna cesta in najkrajša povezava. Tukaj se vidi, da pri nas kaj takega sploh ne bi obstajalo in da bi bil vedno zgrajen most, v pravem Britanskem kapitalizmu je pa to stvar ekonomske računice.

 

 

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Boss napisal:

 

Ta potok je ves čas poplavljen in vse to je označeno s prometnimi znaki in pri mostu tud vidiš merilo, ki pove globino vode. Zdaj, če pa folk misli, da to ne velja nič pač piči čez, ker očitno hočejo izpast frajerji. Teh vidov je kot dreka in tisti, ki lepo peljejo počasi navadno pridejo brez težav čez, frajerčki, navadno v BMW-jih in tisti s službenimi vozili pa mal plavajo.

 

Prej bi rekel, da je to nesposobnost države oziroma lokalne skupnosti, da ne naredi most, sploh, ker je to dokaj prometna cesta in najkrajša povezava. Tukaj se vidi, da pri nas kaj takega sploh ne bi obstajalo in da bi bil vedno zgrajen most, v pravem Britanskem kapitalizmu je pa to stvar ekonomske računice.

 

 

 

He, He, Boss ne more brez, da ne bi  zajučil z "gnilim" kapitalizmom. Kaj pa pri nas, ko je še vedno veliko prehodov čez tirnice brez ramp? In je veliko nepotrebnih nesreč? Aja, tudi pri nas je "gnili" kapitalizem. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

 

He, He, Boss ne more brez, da ne bi  zajučil z "gnilim" kapitalizmom. Kaj pa pri nas, ko je še vedno veliko prehodov čez tirnice brez ramp? In je veliko nepotrebnih nesreč? Aja, tudi pri nas je "gnili" kapitalizem. 😊

2x gnil kapitalizem si napisal ti ne jaz - samo pravim, da tako v ZDA kot Britaniji se nič ne zgodi, če nima nekdo/kapital neki od tega. To je pač dejstvo pa kakor koli se trudiš, da bi prikazal drugače. Ja tud mosta ni, ker avti gredo lahko po vodi, medtem, ko za pešce je narejena brv, ki je mogoče desetino cene celega mosta, ampak ljudje pač ne morejo gazit po vodi, avti pa lahko. Vsaj nekateri mislijo da lahko.

 

Kar se pa prehoda čez progo tiče pa je zadeva enaka kot vključevanje oziroma prečenje prednostne ceste. Verjetno je jasno, da na vsakem možnem križišču tudi ni semaforja še manj pa ramp, da bi preprečevale prehod. V večini so vsaj znaki kot so znaki pri prehodu proge če ni ramp. Vsak, ki je naredil izpit verjetno ve kako mora tam voziti, pešci verjetno tudi, ker če znajo pridet varno čez cesto, ne vem zakaj jim to ne bi ratalo čez progo sploh pri naših vlakih, ki imajo na takih odsekih omejitev 70km/h.

 

Pa pustmo to in komentirajmo raje kaj dejansko vozniki počnejo narobe v tem primeru. In kakšne posledice so potem predvsem za motor, če slučajno vodo posesa skozi filter.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Boss napisal:

 

Ta potok je ves čas poplavljen in vse to je označeno s prometnimi znaki in pri mostu tud vidiš merilo, ki pove globino vode. Zdaj, če pa folk misli, da to ne velja nič pač piči čez, ker očitno hočejo izpast frajerji. Teh vidov je kot dreka in tisti, ki lepo peljejo počasi navadno pridejo brez težav čez, frajerčki, navadno v BMW-jih in tisti s službenimi vozili pa mal plavajo.

 

Prej bi rekel, da je to nesposobnost države oziroma lokalne skupnosti, da ne naredi most, sploh, ker je to dokaj prometna cesta in najkrajša povezava. Tukaj se vidi, da pri nas kaj takega sploh ne bi obstajalo in da bi bil vedno zgrajen most, v pravem Britanskem kapitalizmu je pa to stvar ekonomske računice.

 

 

Pri nas to rešuje rdeča luč(semafor) ne neke merilne palice itd,to je kar neki....☹️

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Bini napisal:

Pri nas to rešuje rdeča luč(semafor) ne neke merilne palice itd,to je kar neki....☹️

Ne povsod. Celovška, Dunajska , Šmartinska (pa še kakšna ) v Lj zna biti poplavljena ,pa ni tam nikjer semaforja zaradi vode v podvozu. 

 

Če ne veš kako globoka je voda,ne zapelješ vanjo . Simple :)

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Nejc1986 napisal:

Ne povsod. Celovška, Dunajska , Šmartinska (pa še kakšna ) v Lj zna biti poplavljena ,pa ni tam nikjer semaforja zaradi vode v podvozu. 

 

Če ne veš kako globoka je voda,ne zapelješ vanjo . Simple :)

To je pa res, ni šans, da grem v tako vodo🥴 Sem na lastne oči videl kako je ob poplavi ceste en pameten peljal za avtobusom in ga je odplaknilo s ceste na travnik-poplavljena travnik :vskalo:

Bilo je novembra v dokaj mrzli vodi🤪

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Zjutraj navsezgodaj je bil klic, da imajo težave z enim kisikovim priklopom. Med popravljanjem in odpravljanjem težav poslušam dva pacienta v bližini, ki sta se pogovarjala. Ko sem končal, ju vprašam, kje sta prebrala vse to, o čemer sta se pogovarjala. In mi pokažeta en star časopis (no, niti ne tako zelo star...). Pa sem si slikal nekaj meni zanimivih člankov. Najprej intervju z Ivom Boscarolom:

 

IMG_20220414_052435279.jpg

 

 

 

Še malo iz tega intervjuja, o tem, zakaj večina stvari crkne drugi dan po izteku garancije...

 

 

IMG_20220414_052516117.jpg

 

 

 

No, tudi tole se mi je zdelo zanimivo:

 

IMG_20220414_052334195.jpg

 

Zdaj samo čakam, če bo kdo protestiral proti napisanemu. Ker če ne bo nihče, obstaja možnost, da je vse to celo res...

Popravljeno od Slivka
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Slivka napisal:

Zjutraj navsezgodaj je bil klic, da imajo težave z enim kisikovim priklopom. Med popravljanjem in odpravljanjem težav poslušam dva pacienta v bližini, ki sta se pogovarjala. Ko sem končal, ju vprašam, kje sta prebrala vse to, o čemer sta se pogovarjala. In mi pokažeta en star časopis (no, niti ne tako zelo star...). Pa sem si slikal nekaj meni zanimivih člankov. Najprej intervju z Ivom Boscarolom:

 

IMG_20220414_052435279.jpg

 

 

 

Še malo iz tega intervjuja, o tem, zakaj večina stvari crkne drugi dan po izteku garancije...

 

 

IMG_20220414_052516117.jpg

 

 

 

No, tudi tole se mi je zdelo zanimivo:

 

IMG_20220414_052334195.jpg

 

Zdaj samo čakam, če bo kdo protestiral proti napisanemu. Ker če ne bo nihče, obstaja možnost, da je vse to celo res...

Zanimivo in v marsičem se strinjam.

 

Candy je že pred dobrimi 30 leti ljubljanski fakulteti za elektrotehniko naročil testiranje kondenzatorjev za belo tehniko z namenom, da ti ne bi zdržali preveč časa. Zeleni prehod, kot ga propagira EU (veternice, fotovoltaika, električni avtomobili, shranjevalniki el. energije) v praksi še zdaleč ni tak (zelo umazana tehnologija pridobivanja rudnin, kratka življenjska doba, ogromno strupenih odpadkov). Težave so velike in vedno večje (onesnaževanje, spremembe podnebja), vendar propagirane rešitve večinoma te težave po mojem prepričanju ne bodo rešile.

 

Do večjih sprememb bo vsekakor prišlo in že prihaja. Na lep ali grd način.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Saj ne, da bi bil nek blazni oboževalev SDSa, ampak tole, kar mi je poslal en prijatelj, se mi zdi pa krasno:

 

https://www.sds.si/novica/v-sds-predlagamo-ukinitev-obvezne-rtv-narocnine-21362?fbclid=IwAR2a6s1RVxZiSEFVqzqARqbuuoVDxel4r_c7N3hhHSOP5270RKNiunuOYd0

 

Upam, da jim uspe!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.