Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki


Z M A J

Priporočeno sporočilo

WWW.ZURNAL24.SI

Priključni hibrid so ostra tarča nekaterih kritikov, ki trdijo, da je poraba bencina neprimerljiva z...

 

  • Haha 1
  • Zmeden 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Z M A J napisal:
WWW.ZURNAL24.SI

Priključni hibrid so ostra tarča nekaterih kritikov, ki trdijo, da je poraba bencina neprimerljiva z...

 

Vse lepo in prav, naslov pa konkretno zavaja :). me pa zanima koliko je poraba, če se voziš dokler ne sprazniš polnega tanka goriva.

pa kak se to meri?  180 KM in poraba bencina 1,3 l/100 km/h

a to se pelješ 100 km/h pa maš 1,3 litra porabe v 1 uri? 🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole sem šel dejasnko brat, ker me je zanimalo kako ma lahko porabo 1,3 litra pri hitrosti 100km/h kot pravi naslov... sem bil fejst razočaran, ko sem videl, da je to spet nek novinarski umotvor oziroma, da tud enega naslova ne znajo pravilno skup spravit.

 

Sicer se pa drugače strinjam, da v tej fazi pokritosti polnilnic pa da nimaš dnevnega stresa, da si moraš preračunavat kolk lahko daleč greš pa al maš še dovolj baterije za kak ovinek ali dva je priključni hibrid najboljša rešitev. Seveda, če imaš doma možnost polnit in nisi v nekem bloku brez garaže z el. vtičnico.

 

V bistvu imaš dva tipa pogona v enem in črpaš ugodnosti obeh, varčevanje z el. pogonom in doseg z bencinskim, da se losaš tako imenovanega "range anxiety" stresa.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je TBA napisal:

Vse lepo in prav, naslov pa konkretno zavaja :). me pa zanima koliko je poraba, če se voziš dokler ne sprazniš polnega tanka goriva.

pa kak se to meri?  180 KM in poraba bencina 1,3 l/100 km/h

a to se pelješ 100 km/h pa maš 1,3 litra porabe v 1 uri? 🤣

Jaz bi temu zaenkrat rekel,“sanja svinja kukuruz“.....:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Boss napisal:

Tole sem šel dejasnko brat, ker me je zanimalo kako ma lahko porabo 1,3 litra pri hitrosti 100km/h kot pravi naslov... sem bil fejst razočaran, ko sem videl, da je to spet nek novinarski umotvor oziroma, da tud enega naslova ne znajo pravilno skup spravit.

 

Sicer se pa drugače strinjam, da v tej fazi pokritosti polnilnic pa da nimaš dnevnega stresa, da si moraš preračunavat kolk lahko daleč greš pa al maš še dovolj baterije za kak ovinek ali dva je priključni hibrid najboljša rešitev. Seveda, če imaš doma možnost polnit in nisi v nekem bloku brez garaže z el. vtičnico.

 

V bistvu imaš dva tipa pogona v enem in črpaš ugodnosti obeh, varčevanje z el. pogonom in doseg z bencinskim, da se losaš tako imenovanega "range anxiety" stresa.

če nimaš solarnih celic, da bi ga lahko doma brezplačno polnil, se kmal električni ne bo splačal, ker bo elektrika predraga.

Malo me firbec matra kolko bi prišla računica konc mesca za elektriko, če bi ga kar doma skos polnil preko omrežja.

Trenutno so električni avti mamljivi, ker se lahko zaenkrat ''zastonj'' furaš okol ker so polnilne postaje brezplačne. Mam pa občutek, da bodo na polnilnih postajah kmalu začeli računat sploh k bo čedalje več avtov na elektriko in bodo zavohal gnar.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Slivka napisal:

Pa kaj je to za en zemljevid? Mene ni gor, pa Edvarda Rusjana tudi ne,niti Irene Avbelj ni na tem zemljevidu pa še bi se našlo. So pa gor kar neki Slavko Avsenik, pa neka Melania Trump, pa neki Anže Kopitar in podobni...

To je tastara karta,na novi si že......:bravo:

Screenshot_20220802-121230~2.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Popravilo razbitih in poskodovanih zarometov ... 

 

 

 

 

 

Je pa verjetno zelo tezko dobiti takega mojstra, ki to naredi ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Jest napisal:

Popravilo razbitih in poskodovanih zarometov ... 

 

 

 

 

 

Je pa verjetno zelo tezko dobiti takega mojstra, ki to naredi ...

 

Mojster, res 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Evola, kmalu bodo slovenceljni zadovoljni. Še posebno vozniki bmw-jev. 😊

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Alex napisal:

Evola, kmalu bodo slovenceljni zadovoljni. Še posebno vozniki bmw-jev. 😊

 

 

Meni tole deluje bolj kot prvoaprilska šala. 😮

 

1. veliko drugih navlak je na vozilih, ki bi jih še prej lahko ukinili (ugotavljamo že v drugi rubriki)

 

2. pri nas je nakazovanje smeri predpisano z zakonom

 

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO5793

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Janez007 napisal:

Meni tole deluje bolj kot prvoaprilska šala. 😮

 

1. veliko drugih navlak je na vozilih, ki bi jih še prej lahko ukinili (ugotavljamo že v drugi rubriki)

 

2. pri nas je nakazovanje smeri predpisano z zakonom

 

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO5793

image.png

Meni tudi deluje kot prvoaprilska. Kaj pa, če je vse res? 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex je nasedel satiricnemu portalu casnika Vecer, ki se imenuje “Toti list” 🤪

 

https://www.dlib.si/details/URN:NBN:SI:spr-EHMLEYSO

 

  • Všeč 1
  • Haha 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je res hec, ampak BMW brihtoli so polni idej in tole spodaj dejasnko ni šala... za začetek najemnina za ogrevanje sedežev

 

WWW.THEVERGE.COM

Now being sold in South Korea, the UK, and elsewhere

 

  • Všeč 1
  • Haha 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Boss napisal:

Tole je res hec, ampak BMW brihtoli so polni idej in tole spodaj dejasnko ni šala... za začetek najemnina za ogrevanje sedežev

 

WWW.THEVERGE.COM

Now being sold in South Korea, the UK, and elsewhere

 

poznam, avti bojo polno opremljeni pol boš pa ''naročnino'' oz uporabo plačeval

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.