Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

To je pol skoraj normalna poraba,malenkost ve?ja,ki pa ne kli?e po generalki in niti po to?enju katerega koli aditiva za zmanj?anje porabe ;)

Lani sem ga dotocil 3l (dexelia), letos z dodatkom samo liter (castrol olje), sem pa lani res naredil vec km

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poizkusi z Mobil 1 10w-40 ali pa kak?en Shell Helix. Dexelie in Castrola se probaj izogibati. Niso ravno dobra olja za te motorje pa tudi na splo?no niso ne vem kaj. 

Uf zamesu ja, mobil super 2000 mam pa sm ful zadovoljen napram dexelii.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

Lep pozdrav!

 

Torej, v kratkem imam servis . Vem, da je Mazda malenkost preimenovala olja, zato ne vem to?no katerega moram kupiti. Je ta pravo Dexelia Ultra 5W30?

Avto. M6, 2008, 2.0 bencin.

 

?e se ne motim se pri 100 000 km menjajo tudi sve?ke, dr?i? Ve slu?jno kdo kje jih nabavit za normalno ceno?

 

Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A servis bo? dela na poobla??enem?

Men so sve?ke (na poobla??enem) menjal pri 120 000km (40?- 4x10?), olje sem dobil pa po isti ceni, kot ga bi dobil preko spleta. Priporo?am ti,da pokli?e? mazdo v BTC in vpra?a? za olje, po kaki ceni ti ga dajo. Drga? pa govorim za enak avto, kot je tvoj 2.0 bencinar).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A servis bo? dela na poobla??enem?

Men so sve?ke (na poobla??enem) menjal pri 120 000km (40?- 4x10?), olje sem dobil pa po isti ceni, kot ga bi dobil preko spleta. Priporo?am ti,da pokli?e? mazdo v BTC in vpra?a? za olje, po kaki ceni ti ga dajo. Drga? pa govorim za enak avto, kot je tvoj 2.0 bencinar).

A pri 120 000 je menjava sve?k? No super, sem tudi mislil da so ful dra?je, potem ni nobene panike. Bom povpra?al za olje, ker redna cena je kar bolana.

 

Kaj pa olje v menjalniku, ?isto iz firbca, kateri tip olja se daje v ro?ni menjalnik?

 

Hvala vsem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede olja sem ?e zvedel. 75-90 (DL-4, DL-5), ?e bo kdo rabil :)

Hvala za prej?nje odgovore.

bi ti priporo?al da za na?e kraje da? 75-80. Predvsem pozimi bo ratalo ?altanje poprej mehkej?e

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...
  • 3 meseci kasneje...

sem ga imel nekaj casa na MX5 1.6 benz, pa mi je ga malo pilo...

od takrat naprej sem na Mobil1 ESP 5W30 na vseh avtih in je super olje

 

verjetno odvisno od avta od avta...probaj pa bos videl, ker je Motul drugace (tako kot Mobil1) super olje

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sem ga imel nekaj casa na MX5 1.6 benz, pa mi je ga malo pilo...

od takrat naprej sem na Mobil1 ESP 5W30 na vseh avtih in je super olje

 

verjetno odvisno od avta od avta...probaj pa bos videl, ker je Motul drugace (tako kot Mobil1) super olje

Aha, se pravi, da je tudi Mobil 1 5W30 super olje?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali je olje Motul 8100 X-clean+ 5W-30 dobro? Bi ga probal zamenjati z Castrol Edge 5W-30, ker ga nekaj popije. Sli?al sem, da je kar se tega ti?e bolj?e olje Motul.

 

?ivijo,

meni ga na moji mazdi 6 (enaka kot tvoja) ni pilo (motula).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest bom v ocetovo 6ko bencinar isto dal mobil 1 ESP 5W-30. Mi je pa zanimivo da je to olje namenjeno dizelski izvedbi z DPF in ravno tako bencinski razlicici. Pri originalnemu olju je tako, da je klasicen 5w-30 namenjen bencinski ali dizelski razlicici brez dpfja. Za dizle z DPFjem je pa 5w-30 DPF

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bom kar tukaj vprasal.... kaj menite, ce zamenjam turbino katera ima malo lufta in poje... morem obvezno olje menjat? ker je drugace notri mesec dni staro olje in je sigurno kot novo kar se tice mazalnih sposobnostih.... tud turbino imam sneto dol in ni nic drsala oz spuscala kakih vidnih opilkov...

 

kaj menite, pustim 'staro' al treba spet novo olje ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Bom kar tukaj vpra?al. Katero olje gre v mojo mazdo dizel skyactiv motor? Na kaj moram gledati. Namre? imam redni servis in bi rad prinesel svoje olje.A bo tole v redu?

 

https://www.motornaolja.com/produkt/mobil-1-esp-5w-30/

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • To pa je že malo čudno - zakaj hudiča se nekomu naenkrat tako mudi? Nenaden skok s ceno navzdol za 2.500€ (3.500 če gledamo nedavno prejšnjo ceno 16.500). Je z avtom vse OK? So na vratih rubežniki?    Mene oglasi, kjer se to dogaja več ne zanimajo, ne zanimajo me tudi oglasi fizičnih oseb, ki navajajo "uredim financiranje" ,,,   Če bi danes kupoval tak avto, bi ga takoj vzel.    
    • Počasi prihajamo na prelomno točko z infrastrukturo, kot smo nekateri ugotovili že 5 let nazaj da se bo zgodilo.  
    • Kdaj se pa ponavadi odločite, da umaknete polni kasko? Kaj vam je prelomna točka? Starost? Koliko? Trenutna vrednost avta na trgu?
    • Jaz sem že lani mislil samo AO in AO+ obdržati, ker so vsi govorili da se je podražalo zavarovanje zaradi napada na Ukrajino. No, ko sem to povedal zav.agentu, mi je dal še nižjo ceno kot leto pri tem, samo da nisem na AO in AO+. Verjetno za njih bolje vrabec v roki, kot golob na strehi.   Ma te zavarovalnice so ena sama črna luknja. Če bi bil prosto objavljen cenik vseh storitev, pa ga nobena nima. Tako pa klikaš ko butl po kljukicah te kombinacije, na koncu ti pa napiše "hvala, dajte še telefonsko pa vas agent pokliče". Daj cenik, javno objavi, z agenti se pa itak potem dalje pogovarjaš ker vsi očitno dajejo popuste.   Drugače pa hvala vsem za odgovore! Upam da ta teden zrihtam vse. Verjetno sprednja maska pride nova in je to to? Ker druga nimam poškodovano. Luči, meglenke, vse okej. Da ne bo spet kakšen "Carglass mojster" kje, ko je rekel da original steklo za Mazdo ne obstaja.
    • Danes sem končni uspel to podariti naprej. 🙂
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.