Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

pred 9 urami je TiEn napisal:

Sem dobil olje danes pa nevem če je pravo? kaj more pisat na pakungi a mogoče kdo ve ?


https://www.autodoc.si/ravenol/7743823

 

Naročil sem ATF FZ dobil pa tole mešanico

20210415_142226.thumb.jpg.b626f9ec76ddc015713d25a36faa859a.jpg

 

Tole je za rocne menjalnike! 

 

Prov FZ oznaka mora bit! 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

10 hours ago, Deeyan said:

 

Tole je za rocne menjalnike! 

 

Prov FZ oznaka mora bit! 

Super potem so mi narobe poslali, ker narocil sem po opisu na spletni atf fz...izpolnim papirje za vracilo oz ce se bo dalo zmenit za zamenjavo izdelka z doplacilom..

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam v opozorilo, če bo kdo naročeval RAVENOL ATF FZ iz autodoc naj ne raroči olja iz povezave

ker boste an dom prejeli EXP SAE 90 GL5.

Trenutno še rešujem težavo z zamenjavo ampak kolikor sem gledal spletno imajo sfgaljene opise in bi moralo načeloma biti pravo olje iz povezave

kljub napačnemu opisu, saj ga pokaže kot olje menjalnika. 🤔


Kaj več bom pa lahko povedal ko mi zamenjajo.

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je TiEn napisal:

Sam v opozorilo, če bo kdo naročeval RAVENOL ATF FZ iz autodoc naj ne raroči olja iz povezave

ker boste an dom prejeli EXP SAE 90 GL5.

Trenutno še rešujem težavo z zamenjavo ampak kolikor sem gledal spletno imajo sfgaljene opise in bi moralo načeloma biti pravo olje iz povezave

kljub napačnemu opisu, saj ga pokaže kot olje menjalnika. 🤔


Kaj več bom pa lahko povedal ko mi zamenjajo.

 

Js sm vzel tole pa dobil pravega

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na avtodoc so dokaj neaktivni za vračilo izdelka 😤 Sem jim pisal so zahtevali šifro artikla potem pa nobenega odgovora 😕

a kupi kdo to olje ? 🤪 mogoče ga celo prej prdam kot pa menjam pri nemcih
 

1223202-001.jpg
WWW.RAVENOL.DE

Monograde hypoid transmission oil for synchronized and not synchronized manual transmissions and for axle transmissions...

 

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Izkušnja, 2x, najprej kar denar vračajo. Sem jim komaj vtepel, da želim izdelek ne denar. Ostalih 99,9999999999999999999999999999999% pa vse, samo denarja ne nazaj :D

 

bajd'mim, kako si rešil z zavorami?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je TiEn napisal:

Rešeno, Nemci bodo vrnili denar, ker niso sposobni artikla menjat..sem pa v 2 dneh dobil pravo olje od slovenskega dobavitelja po odlični ceni.

 

received_162593249204462.thumb.jpeg.60daf824c806784481221772c42c0f42.jpeg

Od katereg dobavitelja in po kaki ceni, aja odlični... 😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

41 minutes ago, Bini said:

Od katereg dobavitelja in po kaki ceni, aja odlični... 😊

Rave olja d.o.o, 12eur na liter

49 minutes ago, Damijani said:

Izkušnja, 2x, najprej kar denar vračajo. Sem jim komaj vtepel, da želim izdelek ne denar. Ostalih 99,9999999999999999999999999999999% pa vse, samo denarja ne nazaj :D

 

bajd'mim, kako si rešil z zavorami?

Zavore sem preložil. Ko mi gredo prednje ploščice menjam komplet vse

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se olje v menjalnikih ne menja, so samo marketinške fore. Na pogled potem ni vzdrževanja in uporabnik vidi samo €€€ v očeh. V resnici pa je menjalniško olje zrelo za menjavo najkasneje po 80000km. S5 strojniško pač. Ni konstrukcije gibalnih delov, ki ne bi zahtevali vzdrževanja.

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rd bi vidu to črnino od olja menjanega pri 180k. 😏 Mogoče je pa razlika od menjalnika do menjalnika? Kolikor se meni sanja naj bi nekje na 70k menjal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je samSimon napisal:

Rd bi vidu to črnino od olja menjanega pri 180k. 😏 Mogoče je pa razlika od menjalnika do menjalnika? Kolikor se meni sanja naj bi nekje na 70k menjal.

 

jp, js pri avtomatskem sm jo uspel videt 🤦‍♂️

 

avtomatskega bi se naj na 60k, za ročnega pa pomoje ni nč narobe, če se pri 100k

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Neka čudežna olja :)

 

Res ni nujno, da je olje črno. Po določenem času ne služi več namenu, ker zaradi večkratnih toplotnih (pre)obremenitev izgubi svoje mazalne sposobnosti. Ni pa nikakršen strošek olje za ročni menjalnik, da bi to pomenilo bankrot. Kako pivo ali 2 manj in to je to. Pa menjalnik bo lepše tekel in voznik bo brez skrbi.

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Brane napisal:

Olje v menjalniku se menja na 180000 km!

Jap... In olje v motorju vsakih 35000 kilometrov. S tem, da se potem  motor na takem avtu menja pri vsakih 180- 200000 km. 😊

pred 24 minutami je Damijani napisal:

Neka čudežna olja :)

 

Res ni nujno, da je olje črno. Po določenem času ne služi več namenu, ker zaradi večkratnih toplotnih (pre)obremenitev izgubi svoje mazalne sposobnosti. Ni pa nikakršen strošek olje za ročni menjalnik, da bi to pomenilo bankrot. Kako pivo ali 2 manj in to je to. Pa menjalnik bo lepše tekel in voznik bo brez skrbi.

Se popolna strinjam. Ni potrebe varčevati tam, kjer je to najmanj potrebno. Jaz sem menjal olje v ročnem menjalniku pri 60000 kilometrih. In mi ni žal. Pri 120000 bom ponovil vajo. 

Za tistih 30-40€ se pa res ne bom sekiral. Olje bo pa vedno sveže. 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Alex napisal:

Jap... In olje v motorju vsakih 35000 kilometrov. S tem, da se potem  motor na takem avtu menja pri vsakih 180- 200000 km. 😊

Se popolna strinjam. Ni potrebe varčevati tam, kjer je to najmanj potrebno. Jaz sem menjal olje v ročnem menjalniku pri 60000 kilometrih. In mi ni žal. Pri 120000 bom ponovil vajo. 

Za tistih 30-40€ se pa res ne bom sekiral. Olje bo pa vedno sveže. 🤗

točno tako, enako je z oljem za motor, ko so vsi vw in ostali vag fan-i navdušeni da imajo servisni interval na 30k km...pol pri 150k km pa generalka, itd......no je pa res, da pred tem na servisu za olje prišpara cca.50-80€ ker nima intervala preje.....:), jaz osebno ne razumem ljudi, ki vozijo avte za 30-40k € ali še več, potem pa "šparajo" na potrošnem materialu in ne delajo rednih servisov, vlivajo olje iz špara/hofra, itd....enostavno mi to ni jasno/logično, lahko pa da ne razumem 😄

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je sportman333 napisal:

točno tako, enako je z oljem za motor, ko so vsi vw in ostali vag fan-i navdušeni da imajo servisni interval na 30k km...pol pri 150k km pa generalka, itd......no je pa res, da pred tem na servisu za olje prišpara cca.50-80€ ker nima intervala preje.....:), jaz osebno ne razumem ljudi, ki vozijo avte za 30-40k € ali še več, potem pa "šparajo" na potrošnem materialu in ne delajo rednih servisov, vlivajo olje iz špara/hofra, itd....enostavno mi to ni jasno/logično, lahko pa da ne razumem 😄

......razumeš,razumeš brez skrbi..:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za ročni menjalnik priporočam menjavo vsakih 100.000km.

Tudi ročni menjalnik potrebuje sveže olje in ni nujno da je olje črno, kljub temu je v olju po 100kkm polno abrazivnih delcev ki posledično obrabljajo zobnike.

Nvm no če je komu res težko dati cca.30€ za tiste 3L menjalniškega olja, pol je bolje da hodi peš.

LifeTime polnjenja tekočin in LongLife intervali pa smo že predebatirali da so totalna bedarija, vsaj z strojnega stališča.🙄

 

Evo za zanimivost še slika iz ene moje analize menjalniškega olja (delala se je tudi Ferografija) kako zgledajo ti abrazivni delci v rabljenem menjalniškem olju. 

Btw. Olje je na oko zgledalo dokaj čisto, v njem pa je bilo prekomerno število delcev😉

IMG_20210514_170404.jpg

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.