Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

pred 55 minutami je SpEkTr napisal:

Alex, ni čisto tako. Recimo da Potrč uporablja zdravo kmečko pamet v nasprotju z lobiji, kjer jim je cilj bolj kot ne eden. Neodvisnih strokovnjakov je pa bore malo..

Ne bomo še te teme zasmetili z nepomembnimi pacienti. 😉

Tema je strokovna in sicer  "o oljih". 

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Alex napisal:

Samo smo pa doktorirali iz tega olja. Kaj čmo, ljudje smo si različni. Eni tudi potrču zaupajo, pa tip ne ve, kaj strelja. 🤣 Je treba uporabljati kmečko pamet, tudi nam, ki smo iz mesta, ostalim pa to ne bi smelo delati problemov. 😉

Eni ste trmasti, drugi nismo.

Eni poslušamo strokovnjake, drugi plavate v kalnem. Na napakah se učite. 🤗

 

Veš kako je pri tebi Alex pa nočem bit nesramen ampak ti bom povedal takole - ti veš glih toliko malo o stvareh, da si prepričan, da imaš vedno prav, a veš bistveno premalo, da bi razumel, da imaš lahko narobe.

 

Slišiš nekje neko stvar, ki ti jo je nekdo povedal pa jo vzameš zdravo za gotovo in sploh ne podvomiš, da pa mogoče ni tako. Ne, ti boš trdil do konca namesto, da bi si raje zastavil vprašanje, poslušal različna mnenja, naredil kontraargument, ki pije vodo, ne pa da s cinizmom odpravljaš ljudi enkrat, kot da so neumni, drugič kot da so premalo ali celo neizobraženi.

 

Pač tako se ne da vodit konstruktivno debato, ker tale tvoj post je milo rečeno nesramen, ker namiguješ kot kak narcis, da ti vse veš ostali, ki se pa ne strinjajo s tabo so pa pač bedaki.

 

In ja, ko že glih omenjaš Potrča - ja on je veliko spraševal, želel si je tehtnih argumentov. A ker mu jih nihče od "strokovnjakov" ni znal podati so šli raje na osebno diskreditacijo in poglej poglej ti še danes vodiš to bitko za diskreditacijo Potrča pa že vsaj pol leta nihče ni slišal nič od njega. Ti je mogoče nevaren, ker mogoče ima pa prav in celo ve za resnico? Če bi res bil en smeško pol se z njim ne bi nihče več ukvarjal tako je pa nekaterim še vedno trn v peti.

  • Všeč 6
  • Haha 2
  • Začuden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

Veš kako je pri tebi Alex pa nočem bit nesramen ampak ti bom povedal takole - ti veš glih toliko malo o stvareh, da si prepričan, da imaš vedno prav, a veš bistveno premalo, da bi razumel, da imaš lahko narobe.

 

Slišiš nekje neko stvar, ki ti jo je nekdo povedal pa jo vzameš zdravo za gotovo in sploh ne podvomiš, da pa mogoče ni tako. Ne, ti boš trdil do konca namesto, da bi si raje zastavil vprašanje, poslušal različna mnenja, naredil kontraargument, ki pije vodo, ne pa da s cinizmom odpravljaš ljudi enkrat, kot da so neumni, drugič kot da so premalo ali celo neizobraženi.

 

Pač tako se ne da vodit konstruktivno debato, ker tale tvoj post je milo rečeno nesramen, ker namiguješ kot kak narcis, da ti vse veš ostali, ki se pa ne strinjajo s tabo so pa pač bedaki.

 

In ja, ko že glih omenjaš Potrča - ja on je veliko spraševal, želel si je tehtnih argumentov. A ker mu jih nihče od "strokovnjakov" ni znal podati so šli raje na osebno diskreditacijo in poglej poglej ti še danes vodiš to bitko za diskreditacijo Potrča pa že vsaj pol leta nihče ni slišal nič od njega. Ti je mogoče nevaren, ker mogoče ima pa prav in celo ve za resnico? Če bi res bil en smeško pol se z njim ne bi nihče več ukvarjal tako je pa nekaterim še vedno trn v peti.

Hvala enako. Sam s to razliko, da si pa ti glih na drugo stran  orientiran, se pravi, da je vse oh in sploh, kar je levo od sredine. Si enako "zacementiran" na svojih stališčih  in te tudi noben argument ne spravi z mrtve točke. 😉 Pri meni se skoraj vedno izkaže, da imam prav. Ne mogoče 100%,ampak vsaj 98,1% pa ja. Samo s to razliko, da enim pride "več ksnu".🤗

Na potrčkota pa sem se spomnil, ker je zopet objavil en smešen video, kjer nekaj filozofira in se kao vozi na biciklu. Najbrž trenira za v jeseni, ko ne bo več vročine in bo zopet aktualni petki za tistih 98 umetnikov. 

Če bi se pojavil kakih petsto let nazaj, bi  bil na kakem hribčku, z iztegnjenimi rokami, z ohlapnimi rokavi, pod njim pa bi peščica "vernikov" skandirala njegovo ime. 🤗

Nova vera in zvezda bi bila rojena. 😉

 

 

  • Všeč 2
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede Potrčkota se moram kar strinjati z @Alex, model je erste klase nabijačina.....aja btw a je še na Švedskem, kjer je vse oh in sploh. Glede olja ki je osnovna tematika, pa mislim da ste malo zašli in doktorirali....vam je @aless več kot lepo pojasnil....nekateri pa ne verjamete da je dobro olje pogoj, da je motor dobro vzdrževan in seveda da je redno menjan. Jaz osebno sem pristaš, da dam raje 10-20 eur več za olje (in kaj prišparaš na leto mogoče 50€ ker bi imel ali svoje olje ali neko X znamko) po drugi strani vozite avte za 25k€ plus.....in po tretji strani greš na pir, dva tri in daš teh 20€ kar si prišparal pri olju. Ne gledati vse samo čez denar/ceno......mojih 5 centov (podobno kot v eni drugi temi nekdo sprašuje kako bi sam zamenjal hladilno tekočino, vse skupaj pa na servisu stane 20€ :))

 

 

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Alex napisal:

Hvala enako. Sam s to razliko, da si pa ti glih na drugo stran  orientiran, se pravi, da je vse oh in sploh, kar je levo od sredine. Si enako "zacementiran" na svojih stališčih  in te tudi noben argument ne spravi z mrtve točke. 😉 Pri meni se skoraj vedno izkaže, da imam prav. Ne mogoče 100%,ampak vsaj 98,1% pa ja. Samo s to razliko, da enim pride "več ksnu".🤗

Na potrčkota pa sem se spomnil, ker je zopet objavil en smešen video, kjer nekaj filozofira in se kao vozi na biciklu. Najbrž trenira za v jeseni, ko ne bo več vročine in bo zopet aktualni petki za tistih 98 umetnikov. 

Če bi se pojavil kakih petsto let nazaj, bi  bil na kakem hribčku, z iztegnjenimi rokami, z ohlapnimi rokavi, pod njim pa bi peščica "vernikov" skandirala njegovo ime. 🤗

Nova vera in zvezda bi bila rojena. 😉

🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je scania napisal:

@Aless katero olje (znamka, viskoznost) razen original mazdinega bi dal ti v g165 motor? Oziroma katero olje je po tvojih ocenah top za g165?

 

Viskoznost bi ziher dal 5w30, iz že znanih razlogov možnega mešanja goriva z oljem. 

Po vsej verjetnosti bi se odločil za Shell Helix Ultra 5w30, za to ceno top olje. 

Drgač pa po recepturi mi je privlačno tudi Ravenol DXG 5w30 ampak je dražje. 

Če bi pa omejitev bilo nebo, pa kak Amsoil Signature Series 5w30, vrhunske lastnosti ampak je dobavljivost in cena velik minus za normalno uporabo. 

  • Všeč 3
  • Hvala 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

10 hours ago, Aless said:

 

Viskoznost bi ziher dal 5w30, iz že znanih razlogov možnega mešanja goriva z oljem. 

Po vsej verjetnosti bi se odločil za Shell Helix Ultra 5w30, za to ceno top olje. 

Drgač pa po recepturi mi je privlačno tudi Ravenol DXG 5w30 ampak je dražje. 

Če bi pa omejitev bilo nebo, pa kak Amsoil Signature Series 5w30, vrhunske lastnosti ampak je dobavljivost in cena velik minus za normalno uporabo. 

 

Jaz sem v M2 točil Motul. Odkar se sliši variabilna jermenica takoj po zagonu avtomobila (10-50m vožnje) in lahkem pospeševanju, sem začel točit Ultra AF 5W30.  Po knjigi ustreza v nulo in je eno izmed redkih olj, ki je čistoče A5, večina je A3. Tako da za Shell 👍

Jermenica se sliši majn. Ali je to zaradi redkejšega olja, ali pa se je kaj celo mašina očistila po par intervalih, pa je vprašanje za onstranstvo.

 

Motul je bil prej 10w40, kar je tudi ok po knjigi z vsemi ostalimi parametri. Pa tudi uradni servis je točil Dexalio na tej gradaciji.

Motul so hvalili tudi zelo po Alfa foromu. S tem, da je se je meni na mikrofiltru v glavi garež nabral. Zdaj pa ne vem, ali je to od 1.5 intervala Motula ali pa posledica 6 let Selenie (Petronas).

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S tem si povedal vse: " Pri meni se skoraj vedno izkaže, da imam prav. Ne mogoče 100%,ampak vsaj 98,1% pa ja. Samo s to razliko, da enim pride "več ksnu".🤗"

 

Admin bi moral določene poste zbrisat, ki se ne tičejo direktno teme oz je odklon prevelik..Začne lahko kar z mojim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 22. 6. 2021 ob 22:20 je Alex napisal:

Aless, čeprav se še tako trudiš, da dopoveš in razložiš  dočene stvari glede olj, lahko sam vidiš, da nekateri še vedno terajo svoje. 🤗 In potem se čudijo, da takoj, ko štartajo, jim že dela regeneracija na polno. 😬

Hmm, meni ne dela nikoli regeneracije😉

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Janez007 napisal:

@Aless katero olje (znamka, viskoznost) razen original mazdinega pa bi dal ti v CD175 motor? Oziroma katero olje je po tvojih ocenah top za CD175?

 

-Ravenol VMP 5w30

-Motul 8100 X-Clean EFE 5w30

-Mobil 1 ESP 5w30

Tudi Redline Euroseries 5w30 in Liqui Moly Molygen NewGen DPF 5w30 ampak spet dobavljivost in cena sta velik minus. 

Prva tri na tem spisku so top olja po sestavi in lastnostih, tak da izberi kateri ti je ljubši ali pa katerega dobiš cenej. 

P. S. : če koga zanima dokaj kvalitetno olje (vsaj po recepturi in lastnostih) za zelo nizko ceno je to Fanfaro OEM 6719 5w30, to je best price/performace olje. Čeprav dokaj neznana znamka, ki jo proizvaja SCT Lubricants, ampak je za to ceno težko dobit kvalitetnejše. Dobi se ga prek autodoc za drobiž. 

Sem ga imel namen nabavit ampak sem dobil Fuchs GT1 C3 Pro 5w30 po sindikalni ceni, zato gre naslednji servis Fuchs v avto. 

  • Všeč 3
  • Hvala 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozablja se pa v tej temi na dodatne sestavine olja, ki niso razvidne iz specifikacij.

 

Od kolega sem bil podučen, da se odloči za dobro olje in ga uporabljaj, ker če vsakokrat točiš drugo, lahko delaš škodo.

Razložil mi je, da imajo olja dodatne sestavine in če zamenjaš firmo, lahko olje rabi 1000km da očisti staro dol, preden naredi novi zaščitni film....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@godlikeseveda sem upošteval vse podatke, viskoznosti, recepturo... 😉

Glede onega da bibz menjavo druge znamke olja delal škodo se pa ne strinjam. 

Vsa olja imajo čistilne aditive v recepturi, prav tako kot mazalne zaščitne aditive. In film se ne spere dol, če se spere je z mazalnim sistemom nekaj narobe😉

Screenshot_20210624_124958_com.google.android.apps.docs.editors.sheets.jpg

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Zdravo,

Kmalu se bliža servis za mojo Mazdo, menjava olja, filtrov itd…

 

Servisirana je bila vedno na uradnem servisu na 20000km

Ampak mi je to nekako prevec, do naslednje menjave.

Vedno servisiram avto-menjava olja na 

10 do 12 tisoc prevozenih.


Katero olje priporocate za Mazdo 6 bencin 2.0  letnik 2016

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Original mazda ultra5w30 ali shell helix ultra 5w30. @Aless mislim da se strinjaš z navedenimi olji, glede na specifikacije in lastnosti pa mi je Aless dokazal da je olje shell top.

 

Pa še malo furbcanja 🙂

To imas g165? Kako si zadovoljen z avtom, si imel kdaj kakšne težave? Če ni skrivnost koliko imaš prevoženih?

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je scania napisal:

Original mazda ultra5w30 ali shell helix ultra 5w30. @Aless mislim da se strinjaš z navedenimi olji, glede na specifikacije in lastnosti pa mi je Aless dokazal da je olje shell top.

 

Pa še malo furbcanja 🙂

To imas g165? Kako si zadovoljen z avtom, si imel kdaj kakšne težave? Če ni skrivnost koliko imaš prevoženih?

Hvala, ne mam 143, zaenkrat prezadovoljen. Prevozenih imam 102.000km

Menjal sem samo ploscice, gume, pac potrosni material.

presenecen sem nad porabo res😉

od 6 do 6,5l

 klimo pa 7l

 

  • Všeč 1
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa za starejše 2,0 bencinske Mazde jaz imam GH 6 letnik 2008 in ko bom menjaval ne vem točno kaj dati noter. Verjetno ne istega 5W-30 kot sem daval v 6 diesel prve generacije



Ali pa



Ki sta se mi odlično obnesla v diesel motorju in 150.000 prevedenih kilometrih.

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.