Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

pred 1 uro je scania napisal:

Jaz sem to rešil z redline mtl oljem. Od takrat imam mir.

Enako. Sedaj je menjalnik čisti užitek. 🤗 Velikokrat grem kar tako en krog po obali, da lahko uživam v menjavanju in vožnji na sploh. In seveda v sončnem in toplem vremenu, ki je prevladovalo cel ta teden pri nas. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je scania napisal:

Jaz sem to rešil z redline mtl oljem. Od takrat imam mir.

 

pred 59 minutami je Alex napisal:

Enako. Sedaj je menjalnik čisti užitek. 🤗 Velikokrat grem kar tako en krog po obali, da lahko uživam v menjavanju in vožnji na sploh. In seveda v sončnem in toplem vremenu, ki je prevladovalo cel ta teden pri nas. 😊

 

Sedaj mi je jasno. Vedno manj mažejo, da dosegajo nižjo porabo, tako pri motornem olju, kot pri olju menjalnika. Pol pa zobnike pobere pri 130.000 km ...

 

Katero Redline mtl točno sta uporabila?

 

slika.png.e2bf07d9b95e170c54bb8a64e8ef9f72.png

slika.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

 

 

Sedaj mi je jasno. Vedno manj mažejo, da dosegajo nižjo porabo, tako pri motornem olju, kot pri olju menjalnika. Pol pa zobnike pobere pri 130.000 km ...

 

Katero Redline mtl točno sta uporabila?

 

slika.png.e2bf07d9b95e170c54bb8a64e8ef9f72.png

slika.png

Olje v menjalniku za majhno porabo goriva? 🤔Oni to resno ali se samo hecajo?? 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je, kot je že @Janez007napisal vsi proizvajalci avtomobilov stremijo k nižji porabi goriva in eden od načinov je tudi optimiranje porabe z olji.

V menjalniku pravtako pride do trenja med zobniki zato so tudi menjalniško olje priredili Eco standardom. Kar pa včasih ni najbolje za samo dolgotrajnost komponent. 

Zdaj za Mazdin menjalnik glih ne morem rečt da ni vzdržljiv, kar se tiče samega prestavljanja pa bi lahko bilo boljše. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Aless, danes sem pri menjavi koles opazil veliko rje na srednjem delu kolesa (malo manj sicer kot na spodnji simbolični sliki). Rjo sem s krpo očistil in površino na tanko namazal z navadno mastjo, ki sem jo imel pri roki in ki naj bi imela tudi protokorozijske učinke. Je to pametno ali še slabše, kot če bi pustil pri miru?

 

slika.png.a235145712267f28719abc92d6fb8bcb.png

 

slika.png.9d60029b3376f2d5d10c90fa9a2b621f.png

 

http://trgovina.evt.si/si/izdelek/393/mast-olma-lis-ep-2/

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Janez007 napisal:

@Aless, danes sem pri menjavi koles opazil veliko rje na srednjem delu kolesa (malo manj sicer kot na spodnji simbolični sliki). Rjo sem s krpo očistil in površino na tanko namazal z navadno mastjo, ki sem jo imel pri roki in ki naj bi imela tudi protokorozijske učinke. Je to pametno ali še slabše, kot če bi pustil pri miru?

 

slika.png.a235145712267f28719abc92d6fb8bcb.png

 

slika.png.9d60029b3376f2d5d10c90fa9a2b621f.png

 

http://trgovina.evt.si/si/izdelek/393/mast-olma-lis-ep-2/

 

 

To pri vseh rosta in je normalno,lahko pa namastiš kot si ti a ne preveč,da ne boš poleti imel vse mastno naokoli.....👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Janez007 namesto navadne masti priporočam bakreno mast zaščiti pred rjo, bakrena mast zdrži višje temperature in ne bo raztekla ob morebitni višji temperaturi, ki lahko nastane na pestu sprednjih zavor. 

Jaz vedno uporabljam bakreno, z njo tudi namažem vodila zavornih čeljusti tam ko nalega zavorna ploščica. Tako ploščica lepo drsi po vozilu in nič ne more zarostat, posledično ne morejo zaštekat zavorne ploščice. 

Aja tudi za vijake koles uporabljam bakreno mast v spreju. 

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Aless napisal:

@Janez007 namesto navadne masti priporočam bakreno mast zaščiti pred rjo, bakrena mast zdrži višje temperature in ne bo raztekla ob morebitni višji temperaturi, ki lahko nastane na pestu sprednjih zavor. 

Jaz vedno uporabljam bakreno, z njo tudi namažem vodila zavornih čeljusti tam ko nalega zavorna ploščica. Tako ploščica lepo drsi po vozilu in nič ne more zarostat, posledično ne morejo zaštekat zavorne ploščice. 

Aja tudi za vijake koles uporabljam bakreno mast v spreju. 

Aless, hvala. 😊
Bom nabavil do naslednje menjave. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na Mazdi 3 G120 imam od zadnje menjave prevoženih 11.400 km (skupaj 51.500 km), olje pa je na šibki skoraj na minimumu.

 

Ker nimam doma originalnega Mazda 5W-30 olja, bo verjetno čisto OK tole GM dexos2, ki ga je še nekaj v kanglici??? Kaj praviš @Aless, naj dolijem originalno Mazdino ali bo tole OK?

 

Kaj narediti, če sploh kaj, saj bo redni servis že čez dober mesec?

 

slika.png.9e83a284fdeb884bd8607a17a91a1aac.png

 

slika.png.402d9049e8716ae75512f65b3701b5db.png

 

 

slika.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz nebi mešal, kupiš original mazda 5w30 ultra in to je to, pa se imas potem za naprej ce bos rabil za dolivanje. Koliko pa imas prevozenih na m3?

Al pa naredis servis 1mesec prej, skodit nemore 🙂

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je scania napisal:

Jaz nebi mešal, kupiš original mazda 5w30 ultra in to je to, pa se imas potem za naprej ce bos rabil za dolivanje. Koliko pa imas prevozenih na m3?

Al pa naredis servis 1mesec prej, skodit nemore 🙂

Se popolnoma strinjam z napisanim. Jaz bi naredil servis takoj, ne bi čakal še en mesec. Me pa malo skrbi ta nizek nivo olja pri prevoženih samo 11Kkm.🤔

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je scania napisal:

Jaz nebi mešal, kupiš original mazda 5w30 ultra in to je to, pa se imas potem za naprej ce bos rabil za dolivanje. Koliko pa imas prevozenih na m3?

Al pa naredis servis 1mesec prej, skodit nemore 🙂

Evo rešeno, tegale sem pravkar nabavil in jutri bom vlil ene 2 dcl. Kot rečeno, od zadnje menjave prevoženih 11.400 km (skupaj 51.500 km). Danes sem tudi spustil eno kapljico na papir in jutri objavim vzorec. 🙂

 

slika.thumb.png.f45a785cbc8e4e97bce530119af342b6.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Janez007če je M3 G120 še v garanciji, pol ne bi mešal drugega olja zraven.

Kot drugo Dexos2 je bolj namenjen dizlom, ampak načeloma ne bi bilo nič narobe če bi vlil zraven, ni pa optimalno. 

Nvm kaj si mislil s tisto drugo slikico Mazdinega olja, za G120 mora biti olje Mazda Ultra 5w30. 

P. S. Mazda Ultra DPF 5w30 je za dizle. 

P. S. S: glede na sliko šipke olja, še ni panike, imaš cca pol centimetra nad minimumom. Jaz bi pustil zako kot je pa spremljal če še kaj olja požere, bi pač pol prej naredil servis. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Alex napisal:

Se popolnoma strinjam z napisanim. Jaz bi naredil servis takoj, ne bi čakal še en mesec. Me pa malo skrbi ta nizek nivo olja pri prevoženih samo 11Kkm.🤔

Meni se očitno ne meša z bencinom, da bi ga bilo potem vedno več. 😉

 

Ja, ga očitno tale G120 malo pije. ?zmeden? Kaj bo šele pri G165, ki ima notri 0W-20.🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Aless napisal:

@Janez007če je M3 G120 še v garanciji, pol ne bi mešal drugega olja zraven.

Kot drugo Dexos2 je bolj namenjen dizlom, ampak načeloma ne bi bilo nič narobe če bi vlil zraven, ni pa optimalno. 

Nvm kaj si mislil s tisto drugo slikico Mazdinega olja, za G120 mora biti olje Mazda Ultra 5w30. 

P. S. Mazda Ultra DPF 5w30 je za dizle. 

P. S. S: glede na sliko šipke olja, še ni panike, imaš cca pol centimetra nad minimumom. Jaz bi pustil zako kot je pa spremljal če še kaj olja požere, bi pač pol prej naredil servis. 

Sploh ne bi opazil nizkega nivoja, če ne bi želel vzeti vzorca za analizo. Sem čakal celo minuto, tresel šibko, da je padla dol ena kapljica.  🤪

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Meni se očitno ne meša z bencinom, da bi ga bilo potem vedno več. 😉

 

Ja, ga očitno tale G120 malo pije. ?zmeden? Kaj bo šele pri G165, ki ima notri 0W-20.🤔

Vseeno je boljše, da nivo olja narašča, kot da se nevarno zniža. :harhar: Sicer pa se na moji 6-ki nivo olja od servisa do servisa dvigne mogoče za kak milimeter ali dva. Samo regeneracij ne smeš preklinjati. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je Alex napisal:

Vseeno je boljše, da nivo olja narašča, kot da se nevarno zniža:harhar: Sicer pa se na moji 6-ki nivo olja od servisa do servisa dvigne mogoče za kak milimeter ali dva. Samo regeneracij ne smeš preklinjati. 

S tem se pa ne strinjam, dokler nivo olja ne pade pod minimum. 😁

 

Olje, ki ga še ni požrlo, ima še vedno podobne mazalne lastnosti kot novo, ker ni razredčeno. Na drugi strani se olju z dodajanem goriva mazalne lastnosti znižajo - se razredči.

 

Sem prepričan, da tudi dizli požirajo olje, vendar se požrto olje v vsej količini ali še več kompenzira z nafto. 

 

Imaš raje olje na minimumu, ali z nafto razredčeno olje (cca 20%) na max? 😉

 

image.png.f6116c620b896355b01232dd34ffb981.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoče pa sploh ne pije olja.....

Kaj pa če so ti ga nalili samo 4litre....🤔si pogledal po servisu koliko ga je bilo na šipki po menjavi?🤔

 

 

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je Bini napisal:

Mogoče pa sploh ne pije olja.....

Kaj pa če so ti ga nalili samo 4litre....🤔si pogledal po servisu koliko ga je bilo na šipki po menjavi?🤔

Morda sem samo preveč vzorčil. 😂

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.