Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

pred 8 urami je Janez007 napisal:

S tem se pa ne strinjam, dokler nivo olja ne pade pod minimum. 😁

 

Olje, ki ga še ni požrlo, ima še vedno podobne mazalne lastnosti kot novo, ker ni razredčeno. Na drugi strani se olju z dodajanem goriva mazalne lastnosti znižajo - se razredči.

 

Sem prepričan, da tudi dizli požirajo olje, vendar se požrto olje v vsej količini ali še več kompenzira z nafto. 

 

Imaš raje olje na minimumu, ali z nafto razredčeno olje (cca 20%) na max? 😉

 

image.png.f6116c620b896355b01232dd34ffb981.png

Ima podobne mazalne sposobnosti, dokler ne zagori lučka za olje. 🤪

Takrat pa ga ima bore malo. Ti si na srečo pravočasno opazil to, nekdo, ki. Bi naredil s tvojim avtom 20Kkm v enem letu pa vprašanje. Bolj v tem kontekstu sem hotel napisati. 

Tiso razredčeno olje z nafto vem, da ni v redu, a je vseeno boljše kot nič, ko ga zmanjka. 

pred 7 urami je Janez007 napisal:

Morda sem samo preveč vzorčil. 😂

Morda pa ga rad papca? 🤔Opazuj malo ta nivo olja. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Janez007 napisal:

Ta teden sem nabavil 2 litra olja, za v prtljažnik obeh Mazd, če bi bilo potrebno slučajno kdaj dotočit. Za prvega (ULTRA) sem plačal pri Bartogu v trgovini 10,5 €, za drugega (SUPRA-X) v spletni trgovini Enaa 8,7€.

 

 

slika.thumb.png.31c2a07c33490676526a46e07e518af5.png

 

slika.thumb.png.e53196fea87037f75b4a38ae661e5362.png

👍Na mimovrste si kaj pogledal po čem je? Poleti je bil tam najugodneje,ni pa neke velike razlike pri dveh litrih.....😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na 

 

 

je Motoröl MOTUL 8100 X-CLEAN EFE 5W30 5L trenutno 34,45 €

 

6€ je poštnine, če uporabiš kodo ALLESCRAZY15 imaš 15% popusta na vse.

Če bo kdo kupoval, ceneje nisem dobil nikjer.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Pri vseh naoljenih majstrih bi imel eno vprašanje. V svoji BTjki bi zamenjal olje v prenosih. Pa sem enkrat nekoč davno slišal od nekega možakarja, ki ima podoben avto, da je noter nalil Red Line MT-90 75W90 GL-4 - Quart. Baje, da je bilo to olje pregrešno drago in je baje takrat dal zanj okoli 160€...

 

Me zanima, če kdo pozna to olje in če je res tako super, kot ga je ta možakar opeval?

 

Me zanima, če kdo ve, kje bi se to olje lahko dobilo?

 

Me zanima, če je res tako drago, kot se govori?

Popravljeno od Slivka
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Slivka napisal:

Pri vseh naoljenih majstrih bi imel eno vprašanje. V svoji BTjki bi zamenjal olje v prenosih. Pa sem enkrat nekoč davno slišal od nekega možakarja, ki ima podoben avto, da je noter nalil Red Line MT-90 75W90 GL-4 - Quart. Baje, da je bilo to olje pregrešno drago in je baje takrat dal zanj okoli 160€...

 

Me zanima, če kdo pozna to olje in če je res tako super, kot ga je ta možakar opeval?

 

Me zanima, če kdo ve, kje bi se to olje lahko dobilo?

 

Me zanima, če je res tako drago, kot se govori?

WWW.RALLY-SHOP.SI

Izberite Red Line Oil MT-90 olje za menjalnik, Red Line...

Jaz imam trenutno to olje v menjalniku. Samo menjavanje je sedaj veliko bolj tekoče tudi, ko je temperatura pod nulo. 

Definitivno velika izboljšava. 👍

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, vem, so me svarili, da dizelaši znajo naredit stroške, pa nisem verjel. Zdaj pa imam. Veš, ta menjalnik ni igračka nekega bencinarčka, ampak je montiran na 2,5-litrski turbo dizel s skoraj tovornjakarskim navorom. Ki ga tudi potrebuje, saj je največja dovoljena masa BTjke in prikolice dlako več kot 6 ton. Zato prenosi v BTjki pogoltnejo 8,6 litra olja. A ima kdo kakšne veze za kakšen skonto?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Ubujam temo,.. je že kdo kupoval pri teh ?
 

WWW.AVTOMARKOVIC.SI

Prodaja avtomobilskih rezervnih delov in dodatne opreme za motorna vozila.



Me zanima tudi če sta ollji Mobil EPS 1 -> 5l in 1l isti(ali tisti economy pomeni sam ekenomsko litrsko pakungo),..sem jim pisal mail pa niso ravno ažurni

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 15. 5. 2022 ob 19:15 je Aless napisal:

@TiEnolje je isto, ker Mobil1 ESP v 5w30 spec obstaja samo ESP, stara verzija tega olja je bila Formula ESP. ESP Economy nikoli ni obstajal. 😉

Sm dobil olje zgleda po oznakah ok le malo drugačna pakunga kot na slikah na netu..mogoce je starejša

20220518_134820.jpg

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@TiEnTako je poglej datume izdelave, tale na 5L pakungi je najnovejša, piše ESP zraven 5w30. Je pa res da 1L flašk ne uporabljam glih dosti in nisem 100%, če je samo novi dizajn pri 5L pakiranjih ali tudi pri 1L.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 8 mesecev kasneje...

Živjo, je bilo narejenih že nekaj raziskav na forumu, ampak mi ta ''search'' mal hecno filtrira moja iskanja. Katero olje rabim za ročni menjalnik na moji 2010 Mazdi 6, 2.0i, 155 konjski in kakšno količino?

Pravtako bi rabil podatek količine za motorno olje. Bom pa dal kar Dexelio 5w30, ne bom odkrival tople vode. Na avtu sem ravno dobro obrnil 100.000.
Hvala za pomoč

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.