Skoči na vsebino

klimatska naprava


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

imam problem s klimatsko napravo. Sem uporabil iskanje in nisem na?el n?, kar bi mi pomagalo. Problem je slede?i; ko vklopim A/C se mi ne vklopi takoj, se pravi se vklopi v?asik po 5min vo?nje, v?asih pa po 20min, v?asih pa takoj. Ko za?ne enkrat delovati (se kompresor vklopi), potem hladi normalno in se tudi kompresor normalno obna?a (vklju?i in izklju?i). A/C je bila pred mesecem dni na novo nafilana, o?i??ena ter pregledana, vse BP.

 

Avto je m6 120cd l.2002

 

Prosim za info kaj storiti.

 

P.s. ali ima mogo?e to kaj veze z webastom, ker meni se ?e vedno vklaplja, ?eprav je zunaj 30 stopinj.

 

Lp T

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To bi lahko pomenilo, da kak?en senzor ne ka?e pravilno in avto misli da je mraz zato vklaplja webasto namesto klimo. Poskusi vklopit klimo ro?no ne z avtomatiko.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Biu pri mehaniku, ki obnavlja in popravlja A/C in je rekel da je kompresor ok, ker ?e nebi bil, tut pol k vklopi nebi normalno delal (vklopil in izklopil). K enkrat klima za?ne delat dela super, samo ?tart je problem....

 

Lp T

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Biu pri mehaniku, ki obnavlja in popravlja A/C in je rekel da je kompresor ok, ker ?e nebi bil, tut pol k vklopi nebi normalno delal (vklopil in izklopil). K enkrat klima za?ne delat dela super, samo ?tart je problem....

 

Lp T

 

Verjetno je problem v stikalu, ki "meri" tlak plina in to stikalo ne dela ?e ja tlak prenizek ali pa previsok, to je bil problem pri ?kodi oktaviji, ki jo ima sodelavec.

Je omel podobne simptome, se je peljal 5 kilometrov v najve?ji vro?ini in je avto grel, kr ?galo je ?ez zra?nike, potem pa je naenkrat za?el hladit kot utrgan in pol je vse delalo dokler ni spet 4-5 ur stal avto na soncu.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, kje se pa nahaja stikalo in kako ga preveriti ?e je res hin? A je za menjavo potrebno izprazniti sistem?

 

Lp T

 

Sam ne more? narest ni?, je pa treba spraznit sistem, ker je stikalo privito v eno od cevi klime.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klical mojega mehanika, da bi se naro?il za menjavo stikala, pa me vpra?a zakaj. Odgovorim mu, da se mi klima vklopi v?asih po 5min vo?nje, v?asih 20 in v?asih takoj. Reku je, da ?e pol normalno hladi in se kompresor ter ventilator normalno vklaplja in izklaplja, potem ni hin senzor. Mo?no je, da ima klimatska naprava previsok ali prenizek pritisk v napeljavi. V obeh primerih stikalo ne vklopi kompresorja.

 

Ali je to res, oz. mo?no.

 

Lp T

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klical mojega mehanika, da bi se naro?il za menjavo stikala, pa me vpra?a zakaj. Odgovorim mu, da se mi klima vklopi v?asih po 5min vo?nje, v?asih 20 in v?asih takoj. Reku je, da ?e pol normalno hladi in se kompresor ter ventilator normalno vklaplja in izklaplja, potem ni hin senzor. Mo?no je, da ima klimatska naprava previsok ali prenizek pritisk v napeljavi. V obeh primerih stikalo ne vklopi kompresorja.

 

Ali je to res, oz. mo?no.

 

Lp T

 

Tudi to je varijanta, ?e najcenej?a.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no to se je zgodilo meni.

 

Vzrok je bil rele!!!!!!!!

 

Probaj za foro zamenjat rele. Jst nisem mel rezerve in sem ga zamenjal z relejem zadnjih meglenk.

 

Spredaj odpri ?katlo, poglej ker je in ga zamenjaj. Proba? lahko.

 

LP

 

 

Super, tole bom probu.... Zanimivo pa je, da v?eraj ko sva ?la s punco na izlet, klima delala (po 20km), nato pa sem ugasnil avto, ki je nato uro in pol stal na soncu. Ko sem pri?el v avto in ga v?gal, se je klima takoj vklopila.

 

Probu bom zamenjati rele in poro?am.

 

Lp T

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no to se je zgodilo meni.

 

Vzrok je bil rele!!!!!!!!

 

Probaj za foro zamenjat rele. Jst nisem mel rezerve in sem ga zamenjal z relejem zadnjih meglenk.

 

Spredaj odpri ?katlo, poglej ker je in ga zamenjaj. Proba? lahko.

 

LP

 

Tako, zamenjal sem A/C rele z fog relejem in klima se je takoj vklopila... Upam da je to to. Bom popoldne videl k bom ?ou iz slu?be.

 

Ti dolgujem pivo :)

 

Lp T

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 11 let kasneje...

Da ne odpiram nove teme. 

 

Zanima me, kakšna je osnovna razlika v delovanju klimatske naprave-kompresorja v Mazdi med režimoma "A/C" in "A/C ECO"?

 

Kompresor dela tudi v današnjih mokrih/sneženih razmerah pozimi in suši zrak v kabini?

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A/C pomeni, da kompresor laufa skos in se izklopi ko je dovolj ohlajeno/dovolj toplo;

 

A/C ECO izklaplja kompresor tudi vmes, da "varčuje"...pozimi zna šipa zarosit vsake tolk

 

Zato ti tut pritisk na sprednje gretje šajbe preklopi na A/C, da za ziher "spuca"

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

Od kar ni Webasta notri tole vse skup deluje za en kurc. Čist premal suši in se šipe fejst rosijo. 😒

A veš, kdaj se ti znotraj rosi šipa? Ko je mastna. Sedaj pozimi se še veliko hitreje zamasti. Poskusi jo dobro očistiti pa boš videl, da bo bolje. Drugi vzrok je lahko, da imaš vlago v avtu. In ker je ta drugi vzrok malo verjeten pri tvojem novem avtu, se vrniva na točko 1. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Alex napisal:

A veš, kdaj se ti znotraj rosi šipa? Ko je mastna. Sedaj pozimi se še veliko hitreje zamasti. Poskusi jo dobro očistiti pa boš videl, da bo bolje. Drugi vzrok je lahko, da imaš vlago v avtu. In ker je ta drugi vzrok malo verjeten pri tvojem novem avtu, se vrniva na točko 1. 

A sem prav razumel, da se Bossu v 4 leta stari Mazdi šipe rosijo od masti in ne od vlage??? ?zmeden? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

Od kar ni Webasta notri tole vse skup deluje za en kurc. Čist premal suši in se šipe fejst rosijo. 😒

Če nebo pomagalo kar so ti svetovali zamenjaj kabinski filter, mogoče je moker..... 😉👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.