Skoči na vsebino

Pritožba čez servis A-Cosmos


kkulonja

Priporočeno sporočilo

Tako, kot je brane napisal in so doloceni (casovni )normativi katere imajo na mazdi. Problem je le da se teh "normativov" drzijo tudi po izteku garancije. Meni so hoteli racunati 2h dela za redni servis oljni filter + olje (brez zracnega in kabinskega). Ko sem jih vprasal kaj imajo za delati 2h je rekel, da je tako po "normativu" in da morajo tako (kao) racunati. Ce smo natancni se mi zdi, da je rekel, da je normativ za redni servis 1.9h.

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In kaj je tukaj narobe? Ce imajo normative, ti veljajo vedno... takrat, ko je v garanciji in takrat, ko je izven garancije... ;) ... 

  • Haha 1
  • Začuden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj pa gremo v drugo skrajnost, primer-zamenjava sklopke M3 benzin je 3,5 ure po normativu -ga ni junaka ki jo menja v tem času.Ali je kdo menjaval sklopko na servisu in koliko ur so mu obračunali.Dal sem samo primer,lahko tudi kaj drugega -menjava zobatega jermena, verige.Zanima me samo če se držijo normativov

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Točno tako je kot si napisal! Žalostno je pa to,da daš za avto 20-30k€ na koncu pa je cena servisa največji problem....

@Alex bi rekel; če znaš naredi sam in kvalitetno,če ne pa  'plačaj'. 🤪

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

Po drugi strani imeti servis pomeni tudi strošek. Poleg prostorov, stroškov dela in orodja-opreme, je treba ves čas skrbeti še za svežo računalniško diagnostiko, ki jo menda avtomobilske znamke servisom fino zaračunajo. 

 

Ja to lahko potrdim za računalniško diagnostiko oziroma original tester so cene kr navite. 

Mi smo nazadnje plačali 12jurčkov za Mercedesov tester Xentry, prej smo pa meli v najemu od Autocommerca, ampak je dolgoročno bil najem dražji. 🤪

Ja v bistvu je res da imet pooblaščen servis je strošek, ampak mene najbolj motijo marže pri rezervnih delih in olju (da nabiješ 3x ceno kot je dejanska cena na trgu je malo pretirano). 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

27 minutes ago, Bini said:

Točno tako je kot si napisal! Žalostno je pa to,da daš za avto 20-30k€ na koncu pa je cena servisa največji problem....

@Alex bi rekel; če znaš naredi sam in kvalitetno,če ne pa  'plačaj'. 🤪

 

Kje piše da ma Alex prav. Ok, nek point je. Je pa point tudi v tem, da se človeku zdi malo mimo, če vidiš da te skubijo za brez veze..oziroma je drugje enaka storitev pač cenejša.  Mogoče marsikdo ne bi mogel kupiti takega avta, če ne bi bil varčen in ne bi gledal na to. 

 

Seveda so pa skrajnosti povsod :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Janez007 napisal:

Vsaj meni so tiste "zastonj kavice" na servisih preveč osladne, ker jih v resnici močno preplačaš. Tudi to, da ti operejo avto, me kaj dosti ne zanima. Preveč se osredotočajo na zunanji videz, všečnost, prijaznost, namesto da bi se bolj ukvarjali s pregledom vozila - v 90% opravijo le rutinsko delo, ki bi ga znal vsak od nas, ko bi to 2 krat videl (menjava olja, filtrov,...). Na kaj bolj posebnega jih moraš običajno itak večkrat sam opozorit in še vztrajati, da te vzamejo resno.

 

Navedeno Alexovo stališče se mi zdi itak popolnoma zgrešeno, ker po njem cena servisa ni odvisna od opravljene storitve ampak od ranga-cene novega vozila. Torej cena servisa pomeni statusni simbol, halooo? 🤪

Tisto je mišljeno nasplošno ne ravno za servisiranje! Jaz sem stlačil not za primerjavo.😉

Tudi jaz vozim k ugodnemu pooblaščenemu serviserju dokler je garancija,po njej pa sosedu ki ga naredi za 20€ (delo)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Bini napisal:

Tisto je mišljeno nasplošno ne ravno za servisiranje! Jaz sem stlačil not za primerjavo.😉

Tudi jaz vozim k ugodnemu pooblaščenemu serviserju dokler je garancija,po njej pa sosedu ki ga naredi za 20€ (delo)

Škoda, da nimam tudi sam takega soseda ... 😩

slika.png.801f2e2a557b7122799eca615c82c56e.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sem za redni servis placal 50e s svojim (originalnim ) materialom. Na uradnemu bi dal 240e. Vsaj tako so mi rekli. Nisem zid, dalec od tega, ampak tako, kot ke aless rekel marze imajo cist prevec pretirane. Sicer pa kdo sploh se hodi na uradni servis razn tisti z novimi avti, da nebo njihova nemisljena garancija izginila. Na koncu, ko pa pride do uveljavljanja garancije je pa itq tisoc in en izgovor. A poslovalnico v btcju so ze (koncno) zaprli ali se obratuje?

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce te prav razmumem, si placal 50€ + svoj orignalni material... Na servisu je pa cena skupaj z materialom?

 

Jaz tudi nikoli nisem imel problemov, ko je bilo kaj za zamenjat... pod garancijo ali tudi ze izven... Recimo pri sedanjem avtu ogledala... pri prejsnjem avtu ventilcki s senzorji... Pri drugi generaciji je crknilo centralno zaklepanje... in je bil avto ze izven garancije... Pa akumulator zaradi nedelovanja iStop/iE-loop... Pri 1. generaciji sestice se spomnim, da so menjali rocico menjalnika, ker se je olupila... pa zadnje blatnike zaradi rje... Tudi nadomestni avto sem vedno dobil, ce sem ga rabil...

 

Aja... o servisu v BTCju, kolikor vem, ni bilo nikoli govora, da bi ga zaprli... Zaprli so servis na Celovski... pa se to predvsem zaradi tega, ker so kot kaze imeli probleme z BMW salonom oz. servisom...

 

Seveda pa vsak naredi, kakor se sam odloci... Mene se niso razocarali... in ko me bodo, bom tudi verjetno menjal servis...

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enkrat sem ze pisal o tem... ko mi moj nepooblasceni mehanik ni nasel napake in celo po nepotrebnem menjaldele, sem bil izredno presenecen ko je mojstr na uradnem Mazda servisu napako odkril v 10 minutah in jo zrihtal v 1h. Od takrat bolj verjamem pooblascencem kot kvazi mojstrom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Janez007vidim da nas je več tukaj gor imelo Honde😎

Tudi jaz sem imel Accorda 2.2 i-CTDI, in je res odličen avto. Motor je za moje pojme eden izmed najboljših dizelskih motorjev nasploh, majhna poraba, odličen navor skozi celotno RPM območje, izredno tiho delovanje in kljub temu da ni imel DPFa ni kadil. 

Ljudje s katerimi sem se takrat skupaj vozil so na začetku mislili da je bencinar. 😁

Se strinjam tudi zavore so bile neprimerno boljše od Mazdinih. 

Cena na pooblaščenem servisu pa so bile primerljive z Mazdinimi cenami, tu so vsi zlatarji🙄

 

  • Všeč 4
  • Haha 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je ignacij napisal:

Enkrat sem ze pisal o tem... ko mi moj nepooblasceni mehanik ni nasel napake in celo po nepotrebnem menjaldele, sem bil izredno presenecen ko je mojstr na uradnem Mazda servisu napako odkril v 10 minutah in jo zrihtal v 1h. Od takrat bolj verjamem pooblascencem kot kvazi mojstrom.

Kam voziš na servis?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prebiram tole tematiko in moram reči, da je zelo podobna za Honda servise, ker vidim da je veliko bivših hondašev sedaj na Mazdi...konkretno lahko povem, kot lastnik Honde, da AC Mobil v LJ je tako kot da nisi nihče, če se ne pripelješ z ganz novim avtom (kot mazda btc , ce se prav spomnim da ste grajali)...žibert kranj je že druga zgodba,sam ne mores bit zraven in ne ves tocno kaj ti menja....pohvale sem slisal za amroža v radomljah, naj bi bil naj pa selič za hondo best (oz.vojko / devil neuradni), ampak nekateri ctr lastniki tudi s selicem niso ok....tako da verjetno je na vsaki znamki malo tako/tako...

Moje mnenje je da dokler si zadovoljen kamor hodiš pol je ok,ko nisi greš drugam...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 2. 2. 2021 ob 12:51 je Scr3am napisal:

... nemisljena garancija izginila. 

No za ta izraz pa slišim prvič. Meni so do sedaj še vedno vse porihtali, pa je bila to Honda ali Mazda. Potem so pa tu še vpoklici in če nimaš urejenih rednih servisov ne vem, kako je to potem urejeno. Npr. na Cx 3 so zamenjali v garanciji kompresor klime in popravili levo ogledalo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.