Skoči na vsebino

Mazda 6 amortizerji


Priporočeno sporočilo

Jest sem pri prvi generaciji menjal sprednje vzmeti s KYB in nimam pripomb :). Amortizerji so bili pa OEM.

Aless sepravi KYB ali bilstein vzmeti in pa eibachi amortizerji, ce ne zelis nizati. Se da dobiti eibachi vzmeti z oem visino ali samo sportne (znizane) prodajajo. Zej ce se ne motim je imela prva generacija KYB vzmeti ze serijsko notri (prva vgradnja). Kar se pa tice amortizerjev je pa Bilstein prva vgradnja pri nekaterih BMWjih :)

 

P.S. A nebi bilo bolj smiselno vzeti komplet vzmeti in amortizerje od ene firme ? Recimo vse Bilstein?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sem pri prvi generaciji menjal sprednje vzmeti s KYB in nimam pripomb :). Amortizerji so bili pa OEM.

Aless sepravi KYB ali bilstein vzmeti in pa eibachi amortizerji, ce ne zelis nizati. Se da dobiti eibachi vzmeti z oem visino ali samo sportne (znizane) prodajajo. Zej ce se ne motim je imela prva generacija KYB vzmeti ze serijsko notri (prva vgradnja). Kar se pa tice amortizerjev je pa Bilstein prva vgradnja pri nekaterih BMWjih :)

 

P.S. A nebi bilo bolj smiselno vzeti komplet vzmeti in amortizerje od ene firme ? Recimo vse Bilstein?

 

?e ne ?ili? ni?ati menja? samo amortizerje KYB ali Bilstein, Eibach dela samo fedre ne dela amortizerjev, kolikor se spomnim pa sodelujejo z Bilstein.

Eibache se dobi samo ?portne variante (zni?ane), mislim da je najmanj 3cm, samo za mojo M6 mi tudi to ne pride v po?tev ker se nas ve?krat 5ljudi vozi v avtu.

Ja japonci imajo dostikrat KYB amortizerje prvovgradnjo, razen moja biv?a Honda Accord je imela Showa amortizerje. BMW pa ima pa ponavadi Bilstein ali pa Sachs.

 

Smiselno je kupit komplet vse od ene firme, pod pogojem da dobi? vredu ceno za komplet in da ti ustreza tak komplet, vi?ina, trdota.... kot pa sem napisal sem pa bil s H&R gewindami razo?aran to je nastavljiv amortizer z fedro.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

Pozdravljeni! Glede na to da se moja 6ka bliža 300k in ima še original fedre in amortizerje sem se odločil za komplet menjavo. Na auto doc sem zasledil komplet fedre od eibach -3cm( ali pašejo normalno glede na to da krajši) in kaj vzeti od amortizerjev če bi se odločil za eibach fedre? Monroe,sachs,kyb

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@pickovEibach vzmeti seveda normalno pašejo na original amortizerje oziroma na vse amortizerje ki so ekvivalentni originalnim. 

Od znamk pa jst bi najraje vzel kake bilstein ali pa koni z nastavljivo trdoto. Drgač pa navadne bilstein, koni, kayaba, showa, sachs so vse ok.

Edino z monroe mam mal slabše izkušnje zato jih odsvetujem. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Aless napisal:

@pickovEibach vzmeti seveda normalno pašejo na original amortizerje oziroma na vse amortizerje ki so ekvivalentni originalnim. 

Od znamk pa jst bi najraje vzel kake bilstein ali pa koni z nastavljivo trdoto. Drgač pa navadne bilstein, koni, kayaba, showa, sachs so vse ok.

Edino z monroe mam mal slabše izkušnje zato jih odsvetujem. 

Enako. Monroe amortizerje sem imel na Peugeotu GTI  in nisem bil zadovoljen z njimi. 

  • Všeč 1
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • A kakšne postavke pregled in test elektro zadev pa še niso izumili?
    • Super stvar. Samo moraš pazit, da ne odpihneš sproti  tudi ogledal z avta. . Ker vemo, da ogledala niso neki glavni  adut mazd. 😊
    • To, da ti dela regeneracije na vsakih 300 kilometrov skoraj ne morem verjeti.  Ker na mazdininih 2.2 dizlih, skayactiv, so dpf filtri zasnovani tako, da se izvaja regeneracija vsakih 200-250 km, odvisno od vožnje. Nikakor pa ne več. 
    • Po moje je kar uspešno dodan večji zadek, v Video posnetkih ni tako velika videti. Meni je všeč. Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.