Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

pred 2 urama je Slivka napisal:

Nekako v stilu:

- "Kakšna je razlika med Slovenskim in Hrvaškim policajem?"

- "Ni razlike. Norost ne pozna meja..."

Eden zna brati, drugi pa pisati. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
pred 48 minutami je Bini napisal:

Mislim, da bo v tujini tudi šla karta gor in bo smučanje spet najcenej na Balkanu.... 😁

Jahorina Bosna i Hercegovina ⛷️🏂

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi Italijani so malo pojačali cene. 

V Val di fassa, kjer smučam, je šla karta iz 54€ na 58€. Res pa je, da ta karta zajema 110 km smučišč in 80 žičnic, gondol. Še bo lepo. 👍😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Se peljem danes, poslušam radio Center, pa en kliče za en kviz, ne pride do konca, pa mu reče ona voditeljica, pevka  Anabel al kaj je že: Popušu si... 😮 Ne vem a je to normaln, a sem jst čudn 😂 😂🤔 Ok si rečem, ni nacionalni radio, a vseen... Me je kr mal razkurlo 😆

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je MazdaBoy napisal:

Se peljem danes, poslušam radio Center, pa en kliče za en kviz, ne pride do konca, pa mu reče ona voditeljica, pevka  Anabel al kaj je že: Popušu si... 😮 Ne vem a je to normaln, a sem jst čudn 😂 😂🤔 Ok si rečem, ni nacionalni radio, a vseen... Me je kr mal razkurlo 😆

 

men je pa taka domačnost ušeč :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men tudi, dokler je v hecu povedano in ni bilo mišljeno kot žaljenje. Men je tudi všeč, da ni pretiranega vikanja in neke resnobne distance. Če koga moti recimo da ga voditelj tika naj pač ne kliče in je stvar rešena.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Včasih smo se bolj držali osnov našega bontona. Vikanje kaže na odnos - spoštovanje oseb zaradi različnih razlogov, recimo včasih so celo otroci vikali svoje starše, vikamo učitelje, profesorje, ... recimo sam vikam taščo, pa se lahko z njo zafrkavam kot s kakšnim kolegom. 

 

So pa te navade spreminjajo, si mislim tudi zaradi južnejših vplivov. Me je kdaj kar presenetilo, ko so me v službi ljudje z juga že takoj tikali, ... si pa kljub temu v službi nisem privoščil, da bi jih nazaj tikal, ker se mi je zdel tak odnos pod nivojem.

 

Ko sem v živo srečal 2 forumaša me žena kasneje oklincala, ker sem jih tikal - meni recimo se zdijo forumaši neke vrste kolegi, čeprav jih v živo vidim prvič. Upam, da jih nisem užalil. Predvsem pa pri mladih sogovornikih hitro preklopim na tikanje. 🤔

 

Me pa zmoti na TV ali radiju nepravilno vikanje ("ste rekla" namesto pravilno "ste rekli"), ali da gostje naslavljajo voditelje po imenu (recimo Hojs je klical voditeljico ga. Erika namesto ga. Žnidaršič). Ali ni to nek nizek intelektualni nivo, ali se motim?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, angleščina ne pozna vikanja pa pogovor ni nespoštljiv. To so le naše percepcije o pomembnosti oziroma biti pomemben in spoštovan. Čeprav spoštovanje se ne izraža s tem, da nekoga vikaš ampak da ga dejansko spoštuješ kot enakovrednega sogovornika. Meni je recimo najtežje, ker znotraj naše firme imam kontakt s cca 2500 ljudi in enostavno ne vem več s kom sem na ti in s kom na vi. Najbolj pa to zmoti tiste, s katerim sem že bil na ti in ga potem čez pol leta vikam - tam ziher fašem opasko tipa: "a tko je zdej to, a zdej se pa vikamo al kaj?"

 

Najbolj posrečeno mi je bilo pa v prejšnji firmi, ki je bilo cca 100 zaposlenih in pred nastopom službe je bil v kodeksu obnašanja striktno zapisano, da ker smo sodelavci in ena skupnost, da se znotraj firme vedno in povsod tikamo. Glavni manager in lastnik ste spodbujala, ravno tak način, da bi se vzpostavilo večje zaupanje - in glej ga zlomka zadeva je funkcionirala domala brez napak. Še vedno je bila hirarhija, ampk ozračje pa res sproščeno, ko si lahko brez zadržkov pokramljal tud s samim lastnikom.  Pa še vedno se je vedelo kje ti je mesto v hirarhiji.

 

Mi je bilo pa recimo fascinantno, ko je 1x bilo manjko službenih avtov pa ker sem prišel po potni nalog za poseg v Krškem je to slišal ta glavni, ki je prišel mimo, vzel iz žepa ključe svojega še ne eno leto starega službenega BMW 7, naročil tajnici naj napiše nalog, meni pa samo naročil da naj ga pripeljem vsaj do 16 ure nazaj. To je bilo 25 let nazaj in nivo zaupanja je bil res visok.

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se ne morem strinjati, ker nismo angleški svet. Različni narodi in geogafski položaj, različni običaji, pravila. Zaenkrat smo v Sloveniji in govorimo o vikanju-tikanju pri nas.

 

"Pravilo vikanja

Vikanje je izraz spoštovanja in v poslovnem svetu se vsi med seboj vikamo. Seveda pa obstaja izjema – tikamo se, ko se tako dogovorimo. Pri tem dobro premislite kdaj in komu boste dovolili, da vas tika. Ko zelo intenzivno skupaj delate, je tikanje seveda dobrodošlo, saj med vami ni pregrad, obstaja pa možnost, da tikanje pri nadrejeni osebi zmanjša občutek avtoritete.

V zvezi s tikanjem si je potrebno zapomniti pravilo:
tikanje predlaga starejša oseba v neformalnih odnosih, oziroma nadrejena oseba v poslovnih odnosih."

 

https://www.leemeta.si/blog/v-srediscu/vikanje-kdaj-in-kako

https://www.planetgv.si/clanki/poslovni-bonton-vikanje-in-tikanje/

https://propiar.com/pblog/karlie-kloss/

 

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je najbolj smesno, ko se recimo na poslovnem sestanku razni direktorji in podobni, vikajo med seboj, ko je konec sestanka, pa presaltajo na tikanje :D ... ker so itak vsi podobna generacija in se nekateri poznajo ze od guljenja solskih klopi naprej :D ... 

 

 

  • Všeč 2
  • Haha 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Janez007 Glej, meni je vseeno a me kdo tika al vika. S tem res nimam problema in zaznam prav dobro a gre za spoštljiv način pri tikanju al pa slučajno zahrbten pri vikanju. Izraz spoštovanja pač sam razumem drugače in sem tudi že dovolj star, da predlagam tikanje in pa seveda pomaga dejstvo, da v 90% primerih oni mene rabijo in ne jaz njih. Tudi način kako to predlagaš mora biti seveda ustrezen in predvsem tak, da ne bi bil kdo užaljen in slučajno prizadet.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Boss napisal:

@Janez007 Glej, meni je vseeno a me kdo tika al vika. S tem res nimam problema in zaznam prav dobro a gre za spoštljiv način pri tikanju al pa slučajno zahrbten pri vikanju. Izraz spoštovanja pač sam razumem drugače in sem tudi že dovolj star, da predlagam tikanje in pa seveda pomaga dejstvo, da v 90% primerih oni mene rabijo in ne jaz njih. Tudi način kako to predlagaš mora biti seveda ustrezen in predvsem tak, da ne bi bil kdo užaljen in slučajno prizadet.

 

Hotem sem samo povedat, da obstajajo pri nas glede vprašanja vikanja-tikanja neka pravila/norme, ki se jih eni držijo, drugi spet ne. Eni za ta pravila niti ne vejo. Ni, da bi komu zameril, ampak verjetno kaže na nek nivo, čeprav se zdi, da smo v časih, ko je že vse OK, tudi če učenec nadere učitelja in mu zagrozi z odvetnikom. 😏

 

Tudi metanje ogorkov na cesto, nošenje trenirk na pogrebu, glasno navijanje muzike pri odprtih šipah,  itd. itd. odraža nek nivo. 

 

 

 

 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od nekje 1530 pa do 1918 so naši kraji spadali pod Habsburško in kasneje pod Avstroogrsko monarhijo. In so se ljudje v naših krajih učili Dunajskih manir.

Sledila so leta "pod opankom" in Dunajske manire so šle v pozabo, zdaj imamo балкански манири...

Popravljeno od Slivka
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Slivka napisal:

Od nekje 1530 pa do 1918 so naši kraji spadali pod Habsburško in kasneje pod Avstroogrsko monarhijo. In so se ljudje v naših krajih učili Dunajskih manir.

Sledila so leta "pod opankom" in Dunajske manire so šle v pozabo, zdaj imamo балкански манири...

To je v bistvu to.... 👍

Ornga je lepa reč bi rekli pri nas... 😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Ko sem odpru položnico za komunalo, me je tud nekam pritisnilo 💩 Maribor, Jesenice, pa Trbovlje mamo baje abnormalno visoke zneske. 😤 Še kje morda?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je MazdaBoy napisal:

Ko sem odpru položnico za komunalo, me je tud nekam pritisnilo 💩 Maribor, Jesenice, pa Trbovlje mamo baje abnormalno visoke zneske. 😤 Še kje morda?

Koliko je to visoko? Mi plačamo za 15 m3 vode, 2x mesečno 120 l mešanih smeti (brez organskih) in kanalizacijo dobrih 61 €.

image.png

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Govorimo o dražji položnici od prejšnjega meseca tudi za 100 eur ali več. Skupaj položnica z ogrevanjem tudi do 500 eur, vključno z smetmi, vodo, itd...Sej danes je bil pred občino in komunalo protest, shod (tudi na tv slo pri dnevniku prispevek) 🙂

 

Evo, take zneske majo ljudje. So objavljali na FB-ju ☹️

 

8DC4310D-7284-4E8A-82C8-DB5173CFE87F.jpeg
 

3B1A6BDB-602B-4A19-9C75-469E5B068FCE.jpeg

Popravljeno od MazdaBoy

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.