Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Men ga nic kaj prevec niso rukali niti gas niso kej prevec nabijali :). Sem ga pa dva tedna nazaj peljal na amzs :).

 

P.S. Kaj pa si potem rabu homologirat ?

Premetaval so jo ja...sm mislu ze res da bo kej odpadl...neka taka roka je k ti dvigne avto da pogleda ?tevilke na amortizerjih oz fedrih...k je blo za homologerat.

Druga?e pa nove gume k sm dav sm mogu iz 235 na 225 homologerat,sebering auspuh k je dvojni pa pac gewinde kw..to je pa zdej to,avto legalno na cesti   :zvizga:

Homologaciski karton?ek je pa zafilan  :jezicek:

Insured by mazda mafia you hit me,we hit you ...

 

 

qxMGjr2.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem ponesreci 'popravil' svojo mazdo. Ze cca 2 tedna mi gori check engine light po eni malo bolj dinamicni voznji, ko je res bila vec kot eno uro stalno nad 6k/7k obratov. S Simonom sem bil danes zmenjen za servis da ugotovi ce je samo sel kak senzor ali je z avtom dejansko kaj narobe (na cesti se je obnasala tako kot vedno, temparature, tekocine, vse bp).

 

In ko sem ob pol 7h zjutraj sel iskat tricikel sem se ustavil na pumpi da bi dvignil kes za cloveka, zategnem rocno, avta niti nisem mislil ugasat pa je bila v prestavi in crkne. Ok np, ni prvic, zadnjic tudi ne. Grem po kes, pridem nazaj, vzgem, lucke ni. Poberem kolo, spet vzgem avto, lucke nikjer. Vozim se pol ure, lucke ni vec.

 

 

To me spominja na nasega psa, ko je 2 dni sepal da sva bila z mamo cisto panicna, gledala taco kje je kak trn, odrgnina na blazinicah, nikjer nic; pes sepa. Se narociva pri veterinarju, takoj ko stopimo iz avta zraven ambulante pes neha sepat in pohlevno caplja za nama in potem izpademo kot najvecji butlji.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem ponesreci 'popravil' svojo mazdo. Ze cca 2 tedna mi gori check engine light po eni malo bolj dinamicni voznji, ko je res bila vec kot eno uro stalno nad 6k/7k obratov. S Simonom sem bil danes zmenjen za servis da ugotovi ce je samo sel kak senzor ali je z avtom dejansko kaj narobe (na cesti se je obnasala tako kot vedno, temparature, tekocine, vse bp).

 

In ko sem ob pol 7h zjutraj sel iskat tricikel sem se ustavil na pumpi da bi dvignil kes za cloveka, zategnem rocno, avta niti nisem mislil ugasat pa je bila v prestavi in crkne. Ok np, ni prvic, zadnjic tudi ne. Grem po kes, pridem nazaj, vzgem, lucke ni. Poberem kolo, spet vzgem avto, lucke nikjer. Vozim se pol ure, lucke ni vec.

 

 

To me spominja na nasega psa, ko je 2 dni sepal da sva bila z mamo cisto panicna, gledala taco kje je kak trn, odrgnina na blazinicah, nikjer nic; pes sepa. Se narociva pri veterinarju, takoj ko stopimo iz avta zraven ambulante pes neha sepat in pohlevno caplja za nama in potem izpademo kot najvecji butlji.

 

Lohk ti je pa ?e lu?ka crknla :D

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je bil samo momentalna napaka bo lu?ka po petih vklopijo motorja nehala goreti. ?e se ti lu?ka ne bo redno priklapljala ni za skrbet. Ostane pa zapis o napaki v ra?unalniku in se jo da prebrat, ?e te preve? matra vzrok.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lohk ti je pa ?e lu?ka crknla :D

 

Ja sej pocasi me bo res ze strah ce na armaturi ne bo nic opozorilnih luck. 'Birdcage' me spremlja ze od samega zacetka in ko ni prizgan pomeni da avto res orenk zebe.Pa se hitro ogreje in lucka tudi pride prej kot v minuti nazaj.

 

Check engine light je pa nov. Vcasih je bil mogoce par sekund, ravno toliko da sem se malo zasekiral, tole je pa prvic. Sicer je pa itak vsaj enkrat na leto na pregledu pri doktorju tako da... mu zaupam ce pravi da ni nic hudega. :)

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Vse notranje in zunanje (tablica) rumene ?arnice zamenjal z led diodami...perfect :jupiii:

Kje si jih pa nabavil?

 

Pri Simonu opravil redni servis, zamenjal bremz plo??ice na vseh 4 diskih in 2 nova prednja diska... zdaj se spet hitro ustavlja :-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

$3.90. Sem imel pa ravno moznost pobrisati napako, katera se mi sem pa ke pojavi in se mi prizke check engine light zaradi LPG-ja in sem jo lahko normalno pobrisal :). Poleg tega tudi normalno izpisuje kodo napake in pa opis :). Glede na to da imas tudi sam LPG sklepam, da se tudi tebi kdaj prizge check engine light :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

$3.90. Sem imel pa ravno moznost pobrisati napako, katera se mi sem pa ke pojavi in se mi prizke check engine light zaradi LPG-ja in sem jo lahko normalno pobrisal :). Poleg tega tudi normalno izpisuje kodo napake in pa opis :). Glede na to da imas tudi sam LPG sklepam, da se tudi tebi kdaj prizge check engine light :)

Se mi je res pri?gala do sedaj sam 1x takoj na za?etku ko sem se vra?al iz Bre?ic kjer sem imel vgrajeno... potem je pa ?e 1x na fino nastavil nastavitve so pa minimalno odstopale. A tebi se ve?krat pri?ge

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na plin imam sedaj ze kaksne 4 leta in check engine light se mi ze od samega zacetka sem in tja priziga in potem tudi sama od sebe ugasne. Smo dali na tester in so tako na uradnemu kot pri pelkotu prisli do ugotovitve, da to povzroca lpg (zakasnjeni vzig). Ista zgodba pri ocetovi mazdi 6 druga generacija :). Nic narobe

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej cist mozno, da ce bi kej bolj optimiziral da se nebi vec pojavljala. Naslednji teden jo peljem na LPG servis pa ga bom se za to vprasal, ceprav kao vsak servis posodobi software :). Kako si pa ti zadovoljen z 2.5 motorjem in plinom nasplosno ? Koliko sploh spije tale masinca benza ? Kaksne 10.5l/100km sigurno ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej cist mozno, da ce bi kej bolj optimiziral da se nebi vec pojavljala. Naslednji teden jo peljem na LPG servis pa ga bom se za to vprasal, ceprav kao vsak servis posodobi software :). Kako si pa ti zadovoljen z 2.5 motorjem in plinom nasplosno ? Koliko sploh spije tale masinca benza ? Kaksne 10.5l/100km sigurno ?

Vpra?aj za vsak slu?aj jaz sem vgrajeval pri Sigas. Zadovoljen :) ?e bi bila ?e turbina huhuhu... sicer pa je poraba od 7-15L odvisno kako prazna je cesta :) povpre?na poraba pa 9.8 je pa te?ko ostati na obratih pod 3000 vsaj pri meni :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.