Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Lublan?anom bi morali oprostiti obveznost uporabe zimskih gum. Ve?inoma jih tako ali tako ne znajo uporabljat. 

 

A to mora? narest poseben te?aj za uporabo zimakov? Al ga sam rukne? pred vo?njo, da si bolj pogumen? :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lublan?anom bi morali oprostiti obveznost uporabe zimskih gum. Ve?inoma jih tako ali tako ne znajo uporabljat.

 

Jaz pravim, da jih edino primorci prav obvladamo. Folk mi re?e:mah, jaz bom sedaj spomladi kupil nove zimske gume, jih dam gor in imam potem tri leta mir...?? halo, kaj ne bi bilo bolje kupiti letnih, ker itak na obali ni nikoli snega, ve?ina pa, ko je vi?je od ?rnega kala sneg ne zapustijo tega "varnega" obmo?ja. Tako, da v bistvu nimajo nikoli res pravih gum na avtu... :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lublan?anom bi morali oprostiti obveznost uporabe zimskih gum. Ve?inoma jih tako ali tako ne znajo uporabljat. 

 

Pribli?no tako...

 

Pa ne le za Ljubljan?ane, tudi za ostale velja: zakon predpisuje, da v zimsko opremo spadajo tudi letne pnevmatike in verige. Ve?ina jih verig sploh ne zna namontirati na avto... Ko bi vsaj v avto?oli imeli 15 minut vajo, da na avto vsaj enkrat nataknejo verige. Ampak ker niti tega nimajo, potem dobi? "strokovnjake" na letnih pnevmatikah in v prtla?niku imajo verige, marsikdo pa celo verige "za policaja", montirat jih pa ne znajo. Ko pa pade moker sneg, pa vse stoji...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda 6, obe moji sta serijsko z 17 col platisci in gumami 215/50 17...

ce zelis dati verige gor, pise da ne gre s 17 in visje..

Se pravi poleg verig moras imeti se komplet 16 col in 205/60 16

Vecina ne bo tega naredila in bodo imeli verige le za policaje

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda 6, obe moji sta serijsko z 17 col platisci in gumami 215/50 17...

ce zelis dati verige gor, pise da ne gre s 17 in visje..

Se pravi poleg verig moras imeti se komplet 16 col in 205/60 16

Vecina ne bo tega naredila in bodo imeli verige le za policaje

To si prozvajalec nebi smel dovoliti oziroma nebi smel dobiti homologacije pri nas,ker so tudi situacije ko ima? zimske in potem ne more? namestiti verig! Lp
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V navodilih za zadnjo sestico pise, da lahko verige namestis tudi na 19" gume ... 

 

Mazda6_Navodila_za_uporabo_8GK3-EE-18C-S

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri verigah ni problem cola, ampak presek. Lahko ima? tudi 22 colske in ve?, pa gredo verige lepo gor. Poglej avtobuse in tovornjake, tudi oni imajo verige...

 

Problem je presek. ?e ima? presek pnevmatike 45 ali 50, je pnevmatika zelo tanka in je te?ko montirati verige tako, da jih ne sname. ?e pa verige malo bolj objamejo pnevmatiko, pa hitro primejo tudi plati??e - ki je ponavadi aluminijasto. In potem rata, kar rata... Na pnevmatike preseka 60, 70 ali celo 80 pa ima? dovolj "mesa", da gor montira? verigo, ki trdno objame pnevmatiko in je ne sname, pri tem pa ne po?koduje plati??a.

 

Je pa problem pri novih avtomobilih, ker je med pnevmatiko in blatnikom zelo malo prostora. Verige je manre? zadaj potrebno zapet. Pa to ?e gre, te?je jih je odpet, ker je treba najti, kje je sponka. in ?e nima? prostora, da z roko pride? med blatnikom in gumo, je to presneto te?ko.

 

Vedno ve?krat si mislim, da bi bilo briljantno, ?e bi konstruktorjem in arhitektom za kazen dali, da morajo dve leti uporabljati izdelek, ki so ga naredili. naslednji? bi gotovo naredili druga?e...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se mi zdi, da je bolj problem prostor med gumo in blatnikom oz. kolotekom ... :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se mi zdi, da je bolj problem prostor med gumo in blatnikom oz. kolotekom ... :) ... 

Odvisno od avta in felten.

 

Po navodilih o verigah ki si jih prilo?il je zanimivo, da Mazda ne predpisuje najve?je vi?ine ?lenov verig - za osebna vozila ponavadi vse firme predpi?ejo veri?ice od 9mm, ?e sploh dovolijo uporabo verig.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drugi? napolnil tank za gorivo (spet sem imel moder ?til v roki preden sem se spomnil da moje gorivo ne di?i ve?) in nabavil vinjeto. Poraba na AC pri 120 na tempomatu 4,9. Bo treba peljat zadevo do Simona, nekaj ne ka?e prav. :P

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja nisem ?e dal oglasa ven. Je 2.2 129kW, ro?ni menjalnik, AWD, oprema revolution, navi, 1. registracija 19/2/2013, 91.700 km. Zaenkrat brez napak, olje se mi ni nikoli dvignilo nad normalo, feb. narejen 6 servis na Mazdi v kp-ju. Zraven bodo ?e 4 feltne z zimskimi gumami (?e za eno sezono), so pa oboje 17??, cca 98% sem vozil jaz, 2% ?ena... :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preobul sem jo v letne gume, ker so temna 19 col plati??a res lepa, se nisem odlo?il za varianto zelo lahkih 17 col plati?? za poleti.

 

Razmi?ljam, da bi dal narediti crom delete - letve okrog vrat, obrobi meglenk, znaki, letev okrog maske in zadaj za pokrovu prtlja?nika...

 

Poletno mestno vozilo je tudi na fotki. :)

post-5919-0-58254100-1554708144_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Npr: https://forum.mazda6club.com/exterior-modifications/439466-vinyl-chrome-delete-all-around.html

 

Tu je sicer ?rno in na temnem avtu, verjetno bi tudi na belem izpadlo ok.

Na svetlej?em vozilu bo ?e bolj do izraza pri?lo (beri za moj okus; lep?e). :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.