Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Midva se malo poznava , skoraj sosed. Pa ko je začel, sem mu malce reklame naredil tako da ni bilo več kot 200.

 

Sicer pa če greš vprašat, recimo Poliglob je hud majstr tudi, ta ki mi je zrihtal leder zic, tam je s keramiko nekje 600. Če pa vzameš self-healing fenylab pa še mal več :) Cene so kar..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je SpEkTr napisal:

Midva se malo poznava , skoraj sosed. Pa ko je začel, sem mu malce reklame naredil tako da ni bilo več kot 200.

 

Sicer pa če greš vprašat, recimo Poliglob je hud majstr tudi, ta ki mi je zrihtal leder zic, tam je s keramiko nekje 600. Če pa vzameš self-healing fenylab pa še mal več :) Cene so kar..

Tudi keramiko lahko sam naneseš. Samo so pa priprave kar dolge, pa še vse preparate moraš imet. Se pravi, najprej "klejanje" nato moraš spravit z laka vse vojske, zaščite...za to so posebni razmaščevalci, sledi poliranje z polirnimi pastmi brez dodanih olj (ala Menzerna)  in na očiščen lak vseh nečistoč naneseš s posebnim aplikatorjem keramični nanos(nekje po 20 kvadratnih centimetrov naenkrat) Sproti pobrišeš z posebno  krpo do sijaja.To je to. Dobiš pa dober kit za keramični nanos že od 60€ naprej. To zadostuje za dvakratni nanos ali za dva avta. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem malo bolj detajlno očedil  mojo red arrow. 

Najprej pranje s specialnim šamponom. nato  sušenje, nato klay bar, se je nabralo na laku kar nekaj nečistoč, sledilo je woskanje z trajnejšim voskom, nato poliranje in na koncu še zaključno sonus acryl glanz. Rezultat je visoko, globoko sijajen lesk. 🤗

IMG_20200524_105448-01.jpeg

IMG_20200524_105502-01.jpeg

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Boss napisal:

Zgleda super 👍

 

Ampak tole je bilo pa kar za nekaj ur dela?

Cirka dve uri z pranjem vred.Se pa izplača. Take Wax, ki sem ga sedaj dal gor naj bi trajal do pol leta. Dober je tudi za zaščito preko zime. Bomo videli, kako se bo obnesel. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Cirka dve uri z pranjem vred.Se pa izplača. Take Wax, ki sem ga sedaj dal gor naj bi trajal do pol leta. Dober je tudi za zaščito preko zime. Bomo videli, kako se bo obnesel. 

Si bil pa zelo hiter glede na opravljeno delo, ali si mogoče samo havbo spoliral? :whatever:

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Bini napisal:

Si bil pa zelo hiter glede na opravljeno delo, ali si mogoče samo havbo spoliral? :whatever:

Ne, cel avto.🤗 Tudi z "plastelinom" sem šel čez cel avto. Sem pa res moral hiteti, ker moraš to vse delati v senci in  mi je kar hitro pričelo hoditi sonce izza strehe. 

Nisem pa poliral avta, ker je bilo  že samo " klay bar-anje" dovolj. Vzel sem medium varianto, ki je malo bolj agresiven in super zgladi vse in pobere ven iz barve vse nečistoče. Po tem je lak popolnoma gladek. Ne moreš verjet, kako umazan pride klay po opravljenem delu. Ko opereš enkrat avto probaj z roko it čez lak, boš občutil rahko hrapavost.To so razne nečistoče zarite v lak. In sledi voskanje in ta vosek spoliraš do visokega sijaja.Jaz dam na vrh še akrilno zaščito, ki naredi še dodatno uv zaščito in hkrati da globoki sijaj tudi barvi. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 24. 5. 2020 ob 19:47 je Alex napisal:

Ne, cel avto.🤗 Tudi z "plastelinom" sem šel čez cel avto. Sem pa res moral hiteti, ker moraš to vse delati v senci in  mi je kar hitro pričelo hoditi sonce izza strehe. 

Nisem pa poliral avta, ker je bilo  že samo " klay bar-anje" dovolj. Vzel sem medium varianto, ki je malo bolj agresiven in super zgladi vse in pobere ven iz barve vse nečistoče. Po tem je lak popolnoma gladek. Ne moreš verjet, kako umazan pride klay po opravljenem delu. Ko opereš enkrat avto probaj z roko it čez lak, boš občutil rahko hrapavost.To so razne nečistoče zarite v lak. In sledi voskanje in ta vosek spoliraš do visokega sijaja.Jaz dam na vrh še akrilno zaščito, ki naredi še dodatno uv zaščito in hkrati da globoki sijaj tudi barvi. 

dne 24. 5. 2020 ob 14:50 je Alex napisal:

Danes sem malo bolj detajlno očedil  mojo red arrow. 

Najprej pranje s specialnim šamponom. nato  sušenje, nato klay bar, se je nabralo na laku kar nekaj nečistoč, sledilo je woskanje z trajnejšim voskom, nato poliranje in na koncu še zaključno sonus acryl glanz. Rezultat je visoko, globoko sijajen lesk. 🤗

Kaj zdaj si poliral al ne,.. ker v zgornjem stavku si poliral 😛

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Scr3am napisal:

Opral, s claybarom ocistil lak in ga nato posvoskal ter z mikrofibro "spoliral" do sijaja. Ni ga poliral s polirnim strojem in polirno pasto.

Točno tako. Ni bilo potrebe po poliranju z polirnimi pastami glede na to, da avta še nikoli nisem opral v avtomatski avtopralnici in ni hologramov na laku. Vedno le ročno pranje. 😏

pred 6 urami je TiEn napisal:

Kaj zdaj si poliral al ne,.. ker v zgornjem stavku si poliral 😛

Poliranje nanešenega voska. 😛

Popravljeno od Alex
  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 24. 5. 2020 ob 18:17 je Alex napisal:

Cirka dve uri z pranjem vred.Se pa izplača. Take Wax, ki sem ga sedaj dal gor naj bi trajal do pol leta. Dober je tudi za zaščito preko zime. Bomo videli, kako se bo obnesel. 

 

 

Sem slucajno naletel na tole fotko in se spomnil nate :)

101145207_10220506133316455_1556848940979060736_n.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak to sploh ni šala... to je čista realnost. Men vedno v roku dveh ur od pranja avta ena leteča pošast poserje avto in to navadno kar konkretno. Če pa je avto umazan pa navadno ni dodatnih drekov gor.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Boss napisal:

Ampak to sploh ni šala... to je čista realnost. Men vedno v roku dveh ur od pranja avta ena leteča pošast poserje avto in to navadno kar konkretno. Če pa je avto umazan pa navadno ni dodatnih drekov gor.

Ej, isto. Ko sem ga tule pral in voskal se mi je ptič kar konkretno usral na haubo še preden sem ga sploh končal. In kot praviš, to je standard na sveže opran avto. 😛

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.